Skocz do zawartości

Najnowsze tematy

Zdjęcie

LEGO

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
210 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lestaf

Lestaf

Why so serious?

• Użytkownik
  • 1881 postów

Napisano 02 styczeń 2016 - 13:20

W połowie grudnia urodził mi się syn, było to dla mnie niezwykłym przeżyciem, tak zresztą jak i cała ciążą mojej żony, która przez prawie dwa ostatnie miesiące przeleżała na patologii ciąży, gdzie sztab lekarzy z całych sił dbał o to, żeby moje dziecko nie urodziło się za wcześnie. Każde popołudnie i wieczór spędzałem więc w szpitalu, wpatrując się w coraz silniejsze ruchy mojego syna, przez co więź pomiędzy mną a Nim, zdawała się rodzić już przed Jego przyjściem na świat. Gdy się w końcu urodził oszalałem z radości, zauważając przy tym, że w mojej głowie obudził się obszar, w którym jest miejsce tylko i wyłącznie dla Niego. Obszar w którym się znalazł istniał już dawniej, ale usnął, gdy przestałem być dzieckiem. Zacząłem od nowa potrafić spojrzeć na świat dawno zamkniętymi oczyma. Planując z pietyzmem cały okres dzieciństwa mojego pierworodnego, zachciałem stworzyć mu taki świat o jakim ja zawsze marzyłem, a który pozostał jedynie w moich marzeniach, bo dorastałem w takich czasach jakie były i mogłem sobie pozwolić tylko na to na co mogli sobie pozwolić moi rodzice. Moją ulubioną zabawką były klocki Lego, uwielbiałem je, choć przez całe życie miałem tylko dwa niewielkie zestawy. Moją ulubioną lekturą w tamtym czasie była podarta książeczka lego, którą przeglądałem w nieskończoność, wzdychając do plastikowych zamków i statków kosmicznych. Starałem się z tych kilkudziesięciu klocków jakie miałem poskładać budowle przypominające to co widziałem w książeczce, ale ni jak miało się to do tego o czym marzyłem. Postanowiłem więc, że zacznę zbierać zestawy klocków dla mojego syna i gdy podrośnie, pokażę mu to co czekało na niego przez tych kilka pierwszych lat Jego życia.

Zauważyłem, że świat klocków Lego rządzi się innymi prawami niż kiedyś, teraz powiązany jest ściśle z przemysłem filmowym i wypuszczane są na rynek krótkie serie związane z aktualnymi głośnymi produkcjami. Gdy seria się kończy, nagle zaczyna drożeć kilkukrotnie cena zestawów sprzedawana z drugiej ręki. Przykładem może być Sokół Milenium Hana Solo (Gwiezdne Wojny) z 2007 roku, którego cena wzrosła 6 krotnie i teraz kosztuje on ponad 6500 pln. Zestawy z lat 80 o których tak bardzo marzyłem, kosztują teraz w okolicach 3000 pln.

Czy ktoś z Was wpadł na podobny pomysł co ja? Są może wśród Was miłośnicy/kolekcjonerzy klocków Lego? :)

• 0

#2 rink

rink
  • Użytkownik
  • 820 postów

Napisano 02 styczeń 2016 - 13:42

Przede wszystkim, gratulacje i życzenia , niech się zdrowo chowa  :) . Oczywiście Lego wymiata , nie znam dzieciaka, którego by te klocki nie ruszały (jakieś doświadczenie mam   :D ). Co do Twojego pomysłu do zbierania na zapas , to bym to przemyślał. 1.Pozbawiasz gościa za ok. 1,5 roku (wtedy już będzie gotowy, wiem co mówię, bo jestem na bieżąco) przyjemności rozpakowania!    Zaczniesz / zaczniecie od Duplo (jest w czym wybierać :) ) i potem poleci.

2. I jeszcze jedno, raczej w życiu nie sprawdza się realizacja marzeń rodziców przekładana na dzieci.

Pozdrawiam

• 1

#3 swierszczu

swierszczu
  • Użytkownik
  • 2245 postów

Napisano 02 styczeń 2016 - 13:49

Pomysł bardzo dobry :) chyba się podłączę do Twojego pomysłu
  • 0

#4 Lestaf

Lestaf

Why so serious?

• Użytkownik
  • 1881 postów

Napisano 02 styczeń 2016 - 14:04

Przede wszystkim, gratulacje i życzenia , niech się zdrowo chowa  :) . Oczywiście Lego wymiata , nie znam dzieciaka, którego by te klocki nie ruszały (jakieś doświadczenie mam   :D ). Co do Twojego pomysłu do zbierania na zapas , to bym to przemyślał. 1.Pozbawiasz gościa za ok. 1,5 roku (wtedy już będzie gotowy, wiem co mówię, bo jestem na bieżąco) przyjemności rozpakowania!    Zaczniesz / zaczniecie od Duplo (jest w czym wybierać :) ) i potem poleci.

2. I jeszcze jedno, raczej w życiu nie sprawdza się realizacja marzeń rodziców przekładana na dzieci.

Pozdrawiam

Dziecko widzi świat takim jaki pokazują mu go jego rodzice i jeśli dostanie Lego, to będzie się bawił Lego, a to moim zdaniem jedyna zabawka, która potrafi rozwinąć kreatywność, wyobraźnie a przy tym analityczne myślenie. Co do radości rozpakowywania, to wszystkie pudełka i woreczki zachowuję i posklejam w razie potrzeby tak, żeby mały nic się nie kapnął ;) Moim zdaniem warto kupować zestawy już teraz, bo jak wspomniałem, są wypuszczane w krótkich seriach, a potem bardzo drożeją. Kupiłem już dwa niewielkie zestawy z serii Star Wars, a składając je byłem taki szczęśliwy, że myślałem że zaraz się poryczę :D

• 0

#5 Istvan

Istvan
  • Użytkownik
  • 3034 postów

Napisano 02 styczeń 2016 - 14:09

I ile zamierzasz wydać na to Lego? To nie lepiej wsadzić te pieniądze na jakiś procent, a po iluś latach dać mu kasę?

Najwyraźniej sam chcesz mieć te zestawy i ot cała historia. Choć rozumiem, bo sam kupiłbym sobie jakieś Lego Star Wars. ;)

• 0

#6 Lestaf

Lestaf

Why so serious?

• Użytkownik
  • 1881 postów

Napisano 02 styczeń 2016 - 14:13

I ile zamierzasz wydać na to Lego? To nie lepiej wsadzić te pieniądze na jakiś procent, a po iluś latach dać mu kasę?

Najwyraźniej sam chcesz mieć te zestawy i ot cała historia. Choć rozumiem, bo sam kupiłbym sobie jakieś Lego Star Wars. ;)

Jak byłem mały to nie chciałem pieniędzy tylko Lego, a gdybym dostał wtedy pieniądze, to na pewno kupiłbym właśnie Lego :P

• 0

#7 Lestaf

Lestaf

Why so serious?

• Użytkownik
  • 1881 postów

Napisano 02 styczeń 2016 - 14:15

:)

• 0

#8 Gość_romseyman_*

Gość_romseyman_*
  • Gość

Napisano 02 styczeń 2016 - 14:19

Coś mi się wydaje, że realizujesz swoje marzenia. ☺
  • 0

#9 Lestaf

Lestaf

Why so serious?

• Użytkownik
  • 1881 postów

Napisano 02 styczeń 2016 - 14:22

Coś mi się wydaje, że realizujesz swoje marzenia. ☺

Po części pewnie tak. Narodziny syna sprawiają, że facet trochę dziecinieje ;)

• 2

#10 Istvan

Istvan
  • Użytkownik
  • 3034 postów

Napisano 02 styczeń 2016 - 14:24

Jak byłem mały to nie chciałem pieniędzy tylko Lego, a gdybym dostał wtedy pieniądze, to na pewno kupiłbym właśnie Lego :P

Mój syn urodził się w maju, więc również zastanawiam się, co zrobić, aby miał wyjątkowe dzieciństwo. Na razie postawiłem na gry planszowe, które namiętnie kolekcjonuję. Udało mi się na przykład zgromadzić grę Talisman wraz ze wszystkimi dodatkami. Sądzę, że to ciekawe rozwiązanie na spędzanie wspólnego czasu - całą rodziną.

Lego też jest świetne, zwłaszcza, że tę zabawkę jest ciężko popsuć. Można co najwyżej rozmontować konstrukcję, ale same klocki są niemal pancerne.

• 0

#11 Lestaf

Lestaf

Why so serious?

• Użytkownik
  • 1881 postów

Napisano 02 styczeń 2016 - 14:26

Mój syn urodził się w maju, więc również zastanawiam się, co zrobić, aby miał wyjątkowe dzieciństwo. Na razie postawiłem na gry planszowe, które namiętnie kolekcjonuję. Udało mi się na przykład zgromadzić grę Talisman wraz ze wszystkimi dodatkami. Sądzę, że to ciekawe rozwiązanie na spędzanie wspólnego czasu - całą rodziną.

Lego też jest świetne, zwłaszcza, że tę zabawkę jest ciężko popsuć. Można co najwyżej rozmontować konstrukcję, ale same klocki są niemal pancerne.

Też kupiłem Talizman, tylko bez dodatków, do tego kupiłem Runebounda z kilkoma dodatkowymi taliami :D

EDIT

Swoją drogą gratuluję syna :)

Użytkownik Lestaf edytował ten post 02 styczeń 2016 - 14:27

• 0

#12 Gość_romseyman_*

Gość_romseyman_*
  • Gość

Napisano 02 styczeń 2016 - 14:29

Lego jest wręcz niezastąpione kiedy idąc w nocy do kibelka nadepnie się je bosą stopą. :D
61myn6.jpg

Użytkownik romseyman edytował ten post 02 styczeń 2016 - 14:39

• 1

#13 TIK TAK

TIK TAK

....Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się...zarobiony jestem

• Stowarzyszenie
  • 6446 postów

Napisano 02 styczeń 2016 - 15:00

Gratulację!

Mój obecnie 12-letni syn od 6 lat zbiera lego. Ma ponad 40 zestawów z czego zdecydowana większość to Star Wars. Sprzedaje i kupuje pojedyncze figurki. Jango Fett z lat 90-tych, bardzo rzadka figurka kosztuje 350 PLN :) . Niesamowite.

• 0

#14 Lestaf

Lestaf

Why so serious?

• Użytkownik
  • 1881 postów

Napisano 02 styczeń 2016 - 15:23

Teraz pojawił się zestaw z Jango Fetem i Hanem Solo w zamrażarce :)

Użytkownik Lestaf edytował ten post 02 styczeń 2016 - 15:24

• 0

#15 RTK-WGM

RTK-WGM
  • Stowarzyszenie
  • 1228 postów
  • Gadu-Gadu: 44462

Napisano 02 styczeń 2016 - 16:18

Gratuluję syna, ale nie realizuj na siłę swoje niespełnione z młodości marzenia. Pamiętaj dziecko to wypadkowa Ojca i Matki. Każde dziecko (mówię tu o własnych) jest inne. Przynajmniej jest tak u mnie. Daj mu się rozwijać podsuwaj mu pomysły, a więcej zdobędziesz u syna niż Ci się wydaje. Dopiero zobaczysz tą więź o której mówisz. Bo na razie to jest miłość ojca do dziecka.

• 0

#16 Lestaf

Lestaf

Why so serious?

• Użytkownik
  • 1881 postów

Napisano 02 styczeń 2016 - 16:45

Cóż... Zawsze warto mieć jakiś plan niż iść w ciemno, a co będzie to czas pokaże ;)

• 0

#17 Lestaf

Lestaf

Why so serious?

• Użytkownik
  • 1881 postów

Napisano 02 styczeń 2016 - 16:48

Gratulację!

Mój obecnie 12-letni syn od 6 lat zbiera lego. Ma ponad 40 zestawów z czego zdecydowana większość to Star Wars. Sprzedaje i kupuje pojedyncze figurki. Jango Fett z lat 90-tych, bardzo rzadka figurka kosztuje 350 PLN :) . Niesamowite.

Możesz wrzucić tu zdjęcie kolekcji Twojego syna? :)

• 0

#18 Istvan

Istvan
  • Użytkownik
  • 3034 postów

Napisano 02 styczeń 2016 - 17:02

Możesz wrzucić tu zdjęcie kolekcji Twojego syna? :)

10398322_1159002717446282_55391456775344

• 0

#19 desmo

desmo
  • Użytkownik
  • 4237 postów

Napisano 02 styczeń 2016 - 17:12

Gratulacje dla Taty...też miałem/ nadal mam LEGO na zapas...nie dawaj ich dzieciakom za wcześnie bo skończą we wspólnym pudełku ( ja tak pogrzebałem sporo zestawów min. dwa zamki z przyległościami piramidy, komisariaty i pół miasta i cały komplet straży...jak na nie patrzę w kawałkach to raczej już ich nie odbudują...ale za to cuda które tworzą używając tych klocków i wyobraźni są dużo fajniejsze ( a propos kretywności ;-)
Na deser zostało mi parę odłożonych perełek ale dam im jak dojrzeją do kolekcjonowania ...albo sprzedam za kilka lat za dużą kasę ;-)
  • 0

#20 Gość_Master Yoda_*

Gość_Master Yoda_*
  • Gość

Napisano 02 styczeń 2016 - 17:15

Hanem Solo w zamrażarce :)

Bryle karbonitu ;)
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych