Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

A takiego ataku kiedyś doznaliście? Jeżeli nie, to nic nie wiecie o LEGO!

post-6402-0-72584400-1514765689.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zaciekawieniem czytam wasze posty i oglądam budowle, rzecz jasna wy tylko pomagacie swoim dzieciom, prawda? :D

Zawsze lepsze to niż Whisky które jest dość popularnym tematem na forum...

 

 

 

Swoją drogą, jest jakieś Lego dedykowane specjalnie dla dorosłych? Te roboty Lego się nie liczą :D

Edytowane przez SzymonJestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja nie pomagam... Ja sam się bawię ;-)

Nadrabiam stracony czas, gdy jako dziecko nie miałem możliwości bawić się klockami lego, bo była to taka egzotyka, jak pełne półki w sklepie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Lepsze :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością wymaga więcej kreatywności :)

No i zapomniałbym, większego portfela :/

Edytowane przez SzymonJestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Od pewnego etapu faktycznie, trzeba głębiej do kieszeni sięgnąć tłumacząc przy okazji, że to dla kochanych dzieci :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry w nowym roku. Ten dach o którym pisze Edmund to jak twierdzą moje dzieci takie mniejsze zło. W mniej zaawansowanych zestawach ( kabiny bez zawiasów drzwiowych czy dachowych ) to najłatwiejsza sposób żeby ludzik wsiadał i wysiadał. A u nas Lego powoli przegrywa z innymi rozrywkami.

post-55792-0-22704800-1514796958_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UCS byłby dobrym przykładem. Ostatni Millennium Falcon to ~8000 klocków.

http://lego.wikia.com/wiki/Ultimate_Collector's_Series

Niektóre Technic też, np takie Porsche:

https://www.youtube.com/watch?v=L5wy0YhCuuA

Wow! To Porsche ma jakieś funkcje, czy po porostu jest? Wygląda świetnie :o

 

I kosztuje 1k :/

Edytowane przez SzymonJestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Z racji tego ze jestem w polowie budowy i chyba juz nabiera ksztaltow to pozwole sobie pokazac swoj autorski projekt pod tytulem 

 

RUINY SUMERYJSKIEJ SWIATYNI URAK'a POCHLANIANE PRZEZ PUSTYNIE

 

:P

 

 

vvVMRh9.jpg

 

PU9FkIk.jpg

 

HrRnS4h.jpg

 

7nDzYzR.jpg

 

ROimcwq.jpg

 

LtVqULo.jpg

 

i posag URAK'a

 

j0kOyZl.jpg

 

Sorki za jakosc zdjec ale ciezko wyniesc to na swiatlo sloneczne no i powiem wam ze nie mozna miec przy tym ubranego zegarka :)

 

 

-zeby nie bylo ze kopiuje...tutaj macie pierwsze pomysly w realizacji :P

 

WyJ7jFL.jpg

Edytowane przez mrovka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo fajna ta Świątynia. Fajnie ze macie takie pasję, jest co pooglądać :)


Tempus fugit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mrovka, brawo - bardzo kreatywny post.

 

 

Niektóre Technic też, np takie Porsche:

 

 

Wygląda jak powypadkowy... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Ogolnie to one wygladaly zupelnie inaczej,ale to moja wizja artystyczna i w sumie w wiekszej mierze,zawsze wszystko jest uzaleznione od posiadanych klockow

 

chodzi mi po glowie odtworzenie Bialej Swiatyni ktora znajdowala sie w Sumerze,ale jak sami zobaczycie,byloby to zbyt 'surowe'..zwlaszcza ze zamiast bialych klockow bylyby jasno szare :)

 

w linku,na samym dole jest mini galeria zdjec,pierwsze zdjecie przedstawia sama Swiatynie

 

https://starozytnysumer.pl/podstrony/podstrony_poziom_1/biala_swiatynia.html

Edytowane przez mrovka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to one wygladaly zupelnie inaczej,ale to moja wizja artystyczna i w sumie w wiekszej mierze,zawsze wszystko jest uzaleznione od posiadanych klockow

 

 

I właśnie to jest cenne - wyobraźnia, własne pomysły. Bardziej doceniam kreatywny, nawet jeśli daleki od mimesis własny model niż zbudowany z książeczką wielki zestaw. Nasz Mack też jest swobodną adaptacją - głównie Anthema (przynajmniej miał być ;) ), ale też kilku innych modeli. W międzyczasie dokonaliśmy kilku modyfikacji: zmiana zderzaka, powiększenie lusterek i unowocześnienie dachu, naprędce powstała też cysterna:

 

post-64635-0-62393600-1515012727_thumb.jpg

 

post-64635-0-83657500-1515012738_thumb.jpg

 

post-64635-0-47382500-1515012750_thumb.jpg

 

Niestety nie mamy odpowiednich błotników - albo za wąskie, albo za szerokie. Ale najważniejsze, że cieszy i zabawa jest świetna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat. Ja jestem totalnym fanem Lego. Mam około 350 kompletów Lego z tego pewnie 200 niezłożonych.

 

Co do Porsche to ma on w pełni działające PDK. To juz czyni go wyjątkowym a jego cena to niestety koszty licencji. Podobnie jak Star Wars czy inne brandowane.

 

Edmund świetny Mack. Zabieram sie za złożenie tego nowego z Technik. Jak sie zbiore to dam fotkę. Ogólnie gdyby ktoś miał pytania o jakiekolwiek Lego to zapraszam.

Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow! To Porsche ma jakieś funkcje, czy po porostu jest? Wygląda świetnie :o

 

I kosztuje 1k :/

 

 

To Porsche jest naprawdę zaawansowane inżynieryjnie. ma 6-cio cylindrowy silnik w układzie bokser z pracującymi tłokami, skrzynię biegów PDK z możliwością wyboru trybu jazdy  D, N i R i zmiany dwóch biegów łopatkami przy kierownicy!. Ma też mechanizm różnicowy tylnej osi, układ kierowniczy na listwie i zawieszenie kół (z przodu z leżącymi amortyzatorami). Plus oczywiście otwierane drzwi, klapy silnika i bagażnika i regulowany kąt spojlera. Nawet dwa tłumiki końcowe umieszczone są podobnie jak w prawdziwej 911-ce.

Moim zdaniem to świetna nauka dla młodych chłopców, dzięki temu modelowi wytłumaczyłem mojemu zasady działania wielu mechanizmów i nie nudziło go to. Zresztą całą 911-kę sam ułożył, nie pozwolił mi dotknąć palcem, a to 2704 elementy.

 

25kn6ah.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow! Na prawdę dużo funkcji, w dodatku ładnie wykonany. Reszta technics też jest taka trudna? Czy mógłbym coś kupić bez obawy? (mało składałem w życiu klocków :D)

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla kazdego cos dobrego. Zestawów jest ogromna ilosc. Mozesz odwiedzić shop.lego.com. Otworzy sie polska wersja od razu. Polecam tam zakupy. Zbiera sie pinkty i potem jest taniej. Polecam zakupić MACKa. To niezła inwestycja ;)

Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było mieć coś z jakiejś prawdziwej marki, wpadł mi w oko BMW R 1200, do 200 zł akurat

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajny jest. Złożyłem z tych ostatnich też ten traktor Claas. Ma bardzo ciekawe koła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojazdy z pracującymi mechanizmami fajne ale mnie w Lego zawsze brakowało militariów...no i figurki są mocno symboliczne ;-)

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lego Architecture też spoko, ale bardzo małe!!! Jedyny duży to Kapitol Stanów Zjednoczonych, to znowu drogi :D

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazł się :D Lego nie promuje przemocy. Jest wiele MOC w postaci czołgów czy innych takich. A figurki są ekstra. Ostatnio już nie są żôte. Zauważyliście? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazł się :D Lego nie promuje przemocy. 

 

Jak to nie, są statki imperium i gwiazda śmierci...  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.