Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Soda66

Pytanie odnośnie mechanizmu automatycznego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Może dziwnie zabrzmi, ale czy wiadomo ile razy musi przekręcić się wachnik w mechanizmie automatycznym, aby nakręcić sprężynę w 100% ?

Chodzi głównie o to czy to są dziesiątki razy, czy ponad 100 .. ?

Pozdrawiam


Soda66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo. Zależy to od konstrukcji mechanizmu.

 

Np. ETA 2824-2 - 1250 obrotów.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest też wskaźnik, którym czasem posługują się producenci, określający efektywność naciągu: winding speed per hour

Omega 8500 = 3,8 h; co oznacza, że w ciągu godziny mechanizm uzyskuje 3,8 autonomii chodu, czyli pełny naciąg 60h osiąga po 16 godzinach użytkowania zegarka.

Dla porównania mechanizm który opracował Emil Borer dla Rolexa w 1931 roku (NA 620) miał efektywność 5,8h. Zatem pełny naciąg (35h) uzyskiwał po 6 godzinach noszenia zegarka.

 

 

 

 

 


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wyjaśnienia. Ale aż powyżej tysiąca bym nie przypuszczał.


Soda66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obaw, nakręci się ;) , przeciętnie w ciągu dnia człowiek wykonuje około 40 000 ruchów lewą ręką.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obaw . Nakręci się . Z obserwacji mojego OSa wynika , że około godzina - do dwóch noszenia i jesteśmy 10h w przód . Czyli od 4 do 8h nakręcony na całe 40h.

Przy jeździe samochodem to się zmienia o ponad połowę . Nakręca się szybciej .

 

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie www.orbita.com znajdziesz dane do większości modeli werków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak siedzę długo przy kwitach to zdarza się, że zdechnie, rzadko bo rzadko ale się zdarza. A tu link do takiej mało poważnej zabawy:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/130258-zabawa-kręcenie-automatu-przez-minutę/


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie www.orbita.com znajdziesz dane do większości modeli werków.

Ale na przykład dla Orienta, który produkuje cenione in house'owe  mechanizmy nie ma.  Musiałem wysłać maila do producenta i szybko dostałem odpowiedź: 

 

Orient Japan recommends using a winder that has left and right rotation system. They recommended running the winder for ten minutes, stopping for 3-4 hours, and then repeating the process. Most winders cannot wind up our movements completely (maybe many of them can only wind up to 50-70% capacity). However, specifically for our Caliber 46 and 55 series, 930 and 1,558 rotations (respectively) will fully wind these movements.

 

Nie  wiem czemu właściciel tej ogólnoświatowej bazy danych nie wpadł na pomysł, aby napisać do Orienta - adresu nie mógł znaleźć, czy jak?   <_<

Z bazami danych  już  jest tak, że jeśli śmiecie na wejściu to i śmiecie na wyjściu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest baza danych producenta rotomatów i być może w Ameryce Orient nie cieszy się wzięciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt w USA nie kupuje orientów dlatego robią specjalne wersje na USA... nie dopisujmy jakichś teorii spiskowych. Nie ma orienta w bazie bo być może komuś się po prostu nie chciało go dopisać, powodów może być wiele. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To jest baza danych producenta rotomatów i być może w Ameryce Orient nie cieszy się wzięciem.

 

A być może się mylisz, a prawdę mówiąc - na pewno.

 

Zerknij: Orient Official US Website

 

http://orientwatchusa.com

 

Jedna z lepiej robionych stron zegarkowych, każdy sprzedawany model ma indywidualne video.

 

 

To jest baza danych producenta rotomatów i być może w Ameryce Orient nie cieszy się wzięciem.

 

To na pewno baza danych producenta rotomatów, a Orient na pewno produkuje niemal wyłącznie zegarki mechaniczne .... wiec sam rozumiesz. Włóż też między bajki, że Orient nie jest znany w USA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie powiedziałem. Użyłem " być może" i " wzięcia" .A może Orbita nie lubi Orienta , ja lubię :) . Ich sprawa. Ja na twoim miejscu przyjąłbym 700-900 obr. do pełnego naciągu i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo. Zależy to od konstrukcji mechanizmu.

 

Np. ETA 2824-2 - 1250 obrotów.

 

Skąd ty to wziąłeś? 

 

ETA 2824-2  650 obrotów w obie strony na dobę. 

 

http://www.orbita.com/database-search/?letter=e

Tego nie powiedziałem. Użyłem " być może" i " wzięcia" .A może Orbita nie lubi Orienta , ja lubię :) . Ich sprawa. Ja na twoim miejscu przyjąłbym 700-900 obr. do pełnego naciągu i tyle.

 

 

Po co mam przyjmować  700-900 skoro Orient odpisał mi, że 930   left and right rotation? "Caliber 46 and 55 series, 930 and 1,558 rotations (respectively) will fully wind these movements".

 

Mam  caliber 46. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczysz te obroty ?, i jak zgadza się z danymi które otrzymaleś?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd ty to wziąłeś?

 

ETA 2824-2 650 obrotów w obie strony na dobę.

 

http://www.orbita.com/database-search/?letter=e

 

 

 

Po co mam przyjmować 700-900 skoro Orient odpisał mi, że 930 left and right rotation? "Caliber 46 and 55 series, 930 and 1,558 rotations (respectively) will fully wind these movements".

 

Mam caliber 46.

Pewnie mi się oczko omsklo kiedy w tabelkę patrzyłem. Dzięki za czujność po pół roku :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko:

Czy zbyt intensywne nakręcanie, poprzez np. bieganie z zegarkiem automatycznym na ręku, może szkodzić mechanizmowi?

Lepiej go odłożyć i wziąć kwarca?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie zły wpływ mogą mieć wibracje podczas biegania a nie intensywne nakręcanie :) lepiej brać kwarca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.

Drgania będą zakłócać pracę balansu i zegarek będzie miał duże odchyłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.