Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

GoBo

Czas letni

Rekomendowane odpowiedzi

Ponownie mamy na tapecie sejmowy projekt wycofania się ze zmiany czasu z letniego na zimowy i odwrotnie.

W sumie nieistotne jaka partia tym razem podniosła ten temat - proszę by nie było wojenek politycznych , bo to nie o to chodzi.

 

http://slaskie.naszemiasto.pl/artykul/koniec-z-cofaniem-zegarkow-projekt-ustawy-juz-jest,4245241,artgal,t,id,tm.html

 

Co o tym sądzicie?

 

PS. pomińmy też w dyskusji błędy merytoryczne w artykule , np. dotyczace tego kto, kiedy, gdzie, na jak długo wprowadził czas letni i zimowy w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja skomentowałbym to krótkim, ale treściwym: NARESZCIE!


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tu na forum jest ankieta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie. Teraz już nie nakręcam wszystkich zegarów, ale dawniej był to horror. Zwłaszcza przy cofaniu. Tym bijącym lepiej tego nie robić.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszczuch jestem dlatego dla mnie stały czas letni to byłoby dobrze.

Szczyt energetyczny już dawno się przeniósł z grudnia na lipiec. Światło i tak najmniejszym wydatkiem w domu (komputery żrą wiecej). Jestem za.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby dobrze, ale minusem takiej zmiany jest to, że dzieciaki będą często do szkół po ciemku dojeżdżać.

i tak chyba tak dojeżdżają. Ja już jakiś czas do szkoły nie jeżdżę ale pamiętam, że wstawałem - ciemno, wracałem - ciemno  ;)

tak jak GoBo napisał, nie ma teraz racjonalnych powodów dla zmiany czasu letni/zimowy. Tak mamy tylko marudzenie bo ludzie mają problem się pozbierać po zmianie czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tak jest ciężko się przestawić. W szczególności małe dzieci. Też tak wracałem z szkoły. Rano ciemno a na pociąg trzeba było iść. Niestety powrót też ciemno. Czy ktoś się przejmował...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Te przestawianie godzin to relikt z epoki kiedy w radiu ogłaszali nty stopień zasilania. Od czasu kiedy UE zlikwidowała nam przemysł ( a w tym i energochłonny) i zmusiła do stosowania chińskich żarówek ekologicznych z domieszką rtęci kwestia zasilania zniknęła. Pozostała tylko zmiana czasu. Tylko nawet najstarsi górale nie kojarzą po co i na co :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestawianie "czasu" relikt ,który nie ma racjonalnego dziś powodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chcę czas letni na stałe. Nie lubię krótkiego dnia i już :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chcę czas letni na stałe. Nie lubię krótkiego dnia i już :)

Niestety mnóstwo ludzi sądzi że to DST ma wpływ na nasłonecznienie.

 

Ile się musiałem natłumaczyć że nie trzeba przestawić zegarów oświetlenia klatki schodowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

''... Tak mamy tylko marudzenie bo ludzie mają problem się pozbierać po zmianie czasu...''

 

Dokladnie,przestawianie czasu zaburza biorytm - jestem za zniesieniem

 

 

A juz wogole zbawienne byloby dla ludzi,gdyby ustanowic 25cio godzinna dobe :) pi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na tak.

A gdyby pójść za ciosem i strefy czasowe znieść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Uważam, że to doskonały pomysł. Najbardziej nie lubię tego czasu w roku, kiedy wstaje rano do roboty i jest ciemno i kiedy wracam z niej, to też jest ciemno... Strasznie to dołujące, a tak, przy najmniej powrót do domu będzie jeszcze za dnia  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że ze zmianą czasu jest więcej zamieszania, niż pożytku. Przez najbliższe kilka dni zawsze ktoś nie wie która jest godzina. Zmiana czasu w nocy to też problem z kursowaniem pociągów czy autobusów w tym czasie. W zimie i tak jest rano ciemno i tak. Ta godzina niewiele zmienia ;) Pomijam fakt, że przez całą niedzielę biegam po domu i przestawiam zegary. I wciąż się zastanawiam jaka godzina jest aktualna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak przeszło. Jest szansa że już w tym miesiącu nie będzie zmiany czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

W tym miesiącu na pewno będzie  :) PSL, które zgłosiło projekt wniosło autopoprawkę, zgodnie z którą, zmiana obowiązywałaby od dnia 1 października 2018 r. Podobno projekt, w takim własnie kształcie, ma poparcie PIS. To oznacza, że jeśli faktycznie przejdzie, to czekają nas jeszcze dwie zmiany czasu, w tym najbliższa, w nocy z 28 na 29 października  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli być może na św. Nigdy?

A tak swoja drogą od 1.10.2018 to w sumie głupota, bo tak naprawdę oznacza że już od marca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechaniczny zegarek z wietrznym kalendarzem, uwzględniający czas letni i zimowy, jest taki? W pracy nikt nam nie oddaje tej jednej nadgodziny w nocy przy przejściu na zimowy. Letniego nie sprawdzałem.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co stanie się z zegarami i zegarkami kierowanymi sygnałem DCF 77 z Mainflingen? Większość nie ma ręcznego wyboru czasu letniego/zimowego.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A co stanie się z zegarami i zegarkami kierowanymi sygnałem DCF 77 z Mainflingen? Większość nie ma ręcznego wyboru czasu letniego/zimowego.

Podejrzewam, że tak przyziemnymi sprawami nasi posłowie się nie przejmują  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.