Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Nie rozumiesz, że kierowca to potencjalny zabójca? ;) 

 

Smieszkuj, smieszkuj... Juz Ci napisalem, nie zycze Ci, zeby ktos z Twojej rodziny przechodzac przez przejscie trafil na @Paulus57, pozniej aby karetka jadaca z nim na sygnale utknela w korku, bo nastepny @Paulus57 nie bedzie chcial sie zblizyc na kraweznika.

 

Jak widze taki mentalny poziom i tragiczne podejscie do prawa, ciesze sie, ze mnie nie ma w Polsce


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SzefSzefow napisał(-a):

Jak widze taki mentalny poziom i tragiczne podejscie do prawa, ciesze sie, ze mnie nie ma w Polsce

 

Żeby cię los/Bóg czy w kogo am wierzysz nie pokarał za to poczucie wyższości. Nie życzę... ale każdy się kiedyś potknie.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, trollu napisał(-a):

ale pieszy też?

 

 

 

Najpierw sie upewnij, ze Ty jezdzisz zgodnie z zasadami 👍

Teraz, pmwas napisał(-a):

 

Żeby cię los/Bóg czy w kogo am wierzysz nie pokarał za to poczucie wyższości. Nie życzę... ale każdy się kiedyś potknie.

 

Wierze w siebie, nawet zamierzam sie za to nagrodzic 😂


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, pmwas napisał(-a):

 

Żeby cię los/Bóg czy w kogo am wierzysz nie pokarał za to poczucie wyższości. Nie życzę... ale każdy się kiedyś potknie.

Poczucie wyższości w zasadzie uniemożliwia rzeczową wymianę argumentów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, SzefSzefow napisał(-a):

Wierze w siebie, nawet zamierzam sie za to nagrodzic 😂

 

Dobre. Musze przyznać, że dobre.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pmwas napisał(-a):

 

Żeby cię los/Bóg czy w kogo am wierzysz nie pokarał za to poczucie wyższości. Nie życzę... ale każdy się kiedyś potknie.

Czyli nie życzysz ale w sumie masz nadzieję🥴😅

 

 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pmwas napisał(-a):

 

Nie chodzi o stawianie się ponad prawem. Chodzi o to, ze nie da się prawem zmusić ludzi do niepopełniania błędów.

I dlatego uważam, że tworzenie klimatu,w którym pieszy myśli,z e nie musi uwazać, bo ma "bezwzględne pierwszeństwo" jest po prostu niebezpieczne.

Co do Szwajcarii, to również zdażyło mi się jeździć i naprawdę doceniam to, jaki porządek tam jest na drogach. Jazda zupełnie bez spiny.

 

Przede wszystkim sam uwazam, aby nie popelnic bledu i jezdzic zgodnie z zasadami, nie zrzucam tego na innych.

Jak myslisz, dlaczego w Szwajcarii jest porzadek i jazda jest bez spiny? Ze wzgledu na zdecydowana ilosc osob, ktore maja takie poglady i podejscie do prawa jak Ty i Paulus57, czy jednak panuje tu podejscie podobne do mojego? 🙄


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, eye_lip napisał(-a):

Czyli nie życzysz ale w sumie masz nadzieję🥴😅

 

 

 

A ja wiem? Nie, bo jeszcze ktoś ucierpi...

 

Skoro już o Szwajcarii mowa - ostatnio, ba - parę dni temu podchodziłem do przejścia dla pieszych w Lugano.

Akurat do tego przejścia zbliżał się autobus miejski. Widać było, ze kierowca (ciut za późno) bardzo zamierza hamować, to się o krok cofnąłem.

Kierowca ładnie podziękował i pojechał. W świetle aktualnych przepisów powinien dostac 15pkt i 1500zł. Czy by mnie to ucieszyło?

Jak widać, nawet w Szwajcarii się mylą.

 

Moje podejście do prawa jest zupełnie dobre. Po prostu znam ludzi, którzy szanują prawo, przestrzegają przepisów, a jednak coś nieprzyjemnego im się zdarzyło .

Nie z braku poszanowania prawa, nie z głupoty, po prostu... zdarzyło się. I co z tego, że ich wina - i tak jest wtedy człowieka żal.

Twoje podejście jest takie, ze trzeba było uważac i sam jest sobie winny. Dla mnie to zimne i nieludzkie.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pmwas napisał(-a):

 

A ja wiem? Nie, bo jeszcze ktoś ucierpi...

 

Skoro już o Szwajcarii mowa - ostatnio, ba - parę dni temu podchodziłem do przejścia dla pieszych w Lugano.

Akurat do tego przejścia zbliżał się autobus miejski. Widać było, ze kierowca (ciut za późno) bardzo zamierza hamować, to się o krok cofnąłem.

Kierowca ładnie podziękował i pojechał. W świetle aktualnych przepisów powinien dostac 15pkt i 1500zł. Czy by mnie to ucieszyło?

Jak widać, nawet w Szwajcarii się mylą.

 

Ale gdybys to Ty byl za kierownica tego autobusu w PL, nie zaczalbys przeciez hamowac, tylko powiedzial, ze wina pieszego, prawda?


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, eye_lip napisał(-a):

@pmwasPrzecież mogą być rozsądni i nie chodzić blisko krawędzi.. 

Prócz bezpieczeństwa chodzi o wygodę ludzi starszych i również względów estetycznych :)

 


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, pmwas napisał(-a):

 

A ja wiem? Nie, bo jeszcze ktoś ucierpi...

 

Skoro już o Szwajcarii mowa - ostatnio, ba - parę dni temu podchodziłem do przejścia dla pieszych w Lugano.

Akurat do tego przejścia zbliżał się autobus miejski. Widać było, ze kierowca (ciut za późno) bardzo zamierza hamować, to się o krok cofnąłem.

Kierowca ładnie podziękował i pojechał. W świetle aktualnych przepisów powinien dostac 15pkt i 1500zł. Czy by mnie to ucieszyło?

Jak widać, nawet w Szwajcarii się mylą.

 

Moje podejście do prawa jest zupełnie dobre. Po prostu znam ludzi, którzy szanują prawo, przestrzegają przepisów, a jednak coś nieprzyjemnego im się zdarzyło .

Nie z braku poszanowania prawa, nie z głupoty, po prostu... zdarzyło się. I co z tego, że ich wina - i tak jest wtedy człowieka żal.

Twoje podejście jest takie, ze trzeba było uważac i sam jest sobie winny. Dla mnie to zimne i nieludzkie.

Podstawowa różnica, to to że kiedyś bycie uprzejmym wynikało z wychowania, teraz modny stał się nakaz tego pod karą. Najlepiej wysokiej grzywny (za niedługo - blokady konta bankowego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. ale gdybym nie puścił tego autobusu tylko wlazł dalej, a w autobusie ktoś np rozwaliłby sobie głowę o poręcz przy zbyt gwałtownym hamowaniu, uważałbym że jestem co najmniej współwinny, bo wystarczyło nie włazić.

Już pisałem - ja się zatrzymam w miejscu, to czemu leźć "na prawie" pod koła?


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Przede wszystkim sam uwazam, aby nie popelnic bledu i jezdzic zgodnie z zasadami, nie zrzucam tego na innych.

Jak myslisz, dlaczego w Szwajcarii jest porzadek i jazda jest bez spiny? Ze wzgledu na zdecydowana ilosc osob, ktore maja takie poglady i podejscie do prawa jak Ty i Paulus57, czy jednak panuje tu podejscie podobne do mojego? 🙄

Dlatego, że są cholernie wysokie mandaty? To chyba Clarkson mówił, że za przekroczenie dopuszczalnej o 1 czy tam 3km, mogą Cię zastrzelić ;) Wysoka kara  :)

Panowie ja osobiście uważam, że nikt nie powinien być zwolniony z myślenia, zarówno piesi, kierowcy, kolejarze czy piloci,..

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat jeśli chodzi o mandaty za umyślne wykroczenia - uważam, ze powinny być wysokie.

Ludzie to sami wymuszają, bo prośby i kampanie społeczne nie działają, to trzeba batem.

Na Słowacji mandaty zdziałały cuda-  kiedyś strach było tam jeździć, a dziś zabudowany to 50 i wszyscy jada grzecznie 50. Z poszanowania prawa? Nie - ze strachu.

 

Natomiast nie będę ukrywał, ze mam problem z karami za zdarzenia na linni kierowca-pieszy, bo mandaty są bardzo dotkliwe, a pole do interpretacji i widzimisię policjanta ogromne.


Oczywiscie - omijanie (zwł. z dużą predkoscią) auta wpuszczajacego pieszych na przejscie, omijanie pieszego bedącego już na przejściu - nie ma dyskusji.

Natomiast z pierwszeństwem już przy samy zamiarze wejścia na przejscie - jest kłopot.

Uważam, ze zamiar powinien byc ze strony pieszego sygnalizowany i że pieszy powinien przystanąć/zwolnić, żeby upewnić się, że pierwszeństwo zostanie mu udzielone.

W dużych miastach ruch jest ogromny, piesi mieszają się z autami i nadmierne uprzywilejowanie pieszych skonczy się wysypem dotkliwych kar dla zupełnie normalnych kierowców.

Starczy że w ciagu 2 lat policjant 2x uzna, że pieszy chciał przejśc, a ja mu nie dałem i tracę prawo jazdy.

Nic się nikomu nie stało, nie było nawet zagrożenia, a ja mam karę nieadekwatną do skali przewinienia. Wymierzoną w sposób całkowicie uznaniowy, praktycznie bez możliwosci obrony, bo nie da się udowodnić, że policjant się myli, trzeba by uprosić pieszego o stosowne zeznania.

 

I wciąz podtrzymuję, ze pieszy powinien zachować ostrożnośc po prostu również dla swojego dobra.  Bo możesz wsadzić kierowce do konca życia za kratki, możesz rozstrzelać kierowcę i jego rodzinę i majątek rozdać biednym, i tak nie przywrócisz życia komuś, kto mógł po prostu przystanąc na 2 sekundy.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Autor1984 napisał(-a):

Dlatego, że są cholernie wysokie mandaty? To chyba Clarkson mówił, że za przekroczenie dopuszczalnej o 1 czy tam 3km, mogą Cię zastrzelić ;) Wysoka kara  :)

Panowie ja osobiście uważam, że nikt nie powinien być zwolniony z myślenia, zarówno piesi, kierowcy, kolejarze czy piloci,..

 

Nie sa wysokie... Na razie dostalem tylko 2 mandaty:

- Mialem 56 na 50 wiec przekroczenie o 3km/h (liczone bylo od 53) dostalem 20CHF ( @pmwas, @Paulus57 nie, nie bylo przejscia dla pieszych w poblizu).

- Przekroczenie podwojnej lini ciaglej na autostradzie (bez zagrozenia ruchu) - tu decyzje podejmowal sad - 400 CHF za przewinienie, i dodatkowe 100 CHF za jazde niezgodna z przepisami w innym kantonie (na poczet pomocy ofiar piratow drogowych)

 

Nie wysokosc mandatu, a nieuchronnosc kary jest straszakiem. Gdyby autobus sie nie zatrzymal z premedytacja przed @pmwas w Lugano, ten moglby po prostu wyslac maila czy wykonac tel na policje i kierowca mialby ogromne klopoty.

 

Masz racje, ale myslec powinismy sami, nie nalezy zrzucac myslenia i odpowiedzialnosci na innych

Edytowane przez SzefSzefow

Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeraża mnie, że coraz więcej ludzi wierzy w to, że wszystko da się określić przepisami. Prawo staje się nieczytelne nawet dla fachowców, zwykły człowiek zostaje zdany na łaskę nadzorcy. Moralność i sumienie mają zastąpić paragrafy i kary. To zła droga. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Nie sa wysokie... Na razie dostalem tylko 2 mandaty:

- Mialem 56 na 50 wiec przekroczenie o 3km/h (liczone bylo od 53) dostalem 20CHF ( @pmwas, @Paulus57 nie, nie bylo przejscia dla pieszych w poblizu).

- Przekroczenie podwojnej lini ciaglej na autostradzie (bez zagrozenia ruchu) - tu decyzje podejmowal sad - 400 CHF za przewinienie, i dodatkowe 100 CHF za jazde niezgodna z przepisami w innym kantonie (na poczet pomocy ofiar piratow drogowych)

 

Masz racje, ale myslec powinismy sami, nie nalezy zrzucac myslenia i odpowiedzialnosci na innych

 

Ja za 3km/h we Francji dostałem 40Euro... 3 pasy, pusta droga, 3 w nocy, jechałem (po korekcie ew. przekłmania) niby 83 (zmierzone 87) na 80-tce...

I trudno. Ale to 40Euro... I niech będzie i 400, ale nie 15 punktów i realne ryzyko utraty źródła dochodu z powodu braku samochodu za zwykłe przeocznie.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Nie sa wysokie... Na razie dostalem tylko 2 mandaty:

- Mialem 56 na 50 wiec przekroczenie o 3km/h (liczone bylo od 53) dostalem 20CHF ( @pmwas, @Paulus57 nie, nie bylo przejscia dla pieszych w poblizu).

- Przekroczenie podwojnej lini ciaglej na autostradzie (bez zagrozenia ruchu) - tu decyzje podejmowal sad - 400 CHF za przewinienie, i dodatkowe 100 CHF za jazde niezgodna z przepisami w innym kantonie (na poczet pomocy ofiar piratow drogowych)

 

Masz racje, ale myslec powinismy sami, nie nalezy zrzucac myslenia i odpowiedzialnosci na innych

Z  tego co mi wiadomo jak przekroczysz w zabudowanym o 25 czy tam 30km masz obligatoryjnie złożone doniesienie o przestępstwie i zakaz prowadzenia pojazdów. 😵

 

Cytat

"Masz racje, ale myslec powinismy sami, nie nalezy zrzucac myslenia i odpowiedzialnosci na innych"

Dokładnie. Dlatego kierowca nie może być obarczony za błąd pieszego.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

Nie wysokosc mandatu, a nieuchronnosc kary jest straszakiem. Gdyby autobus sie nie zatrzymal z premedytacja przed @pmwas w Lugano, ten moglby po prostu wyslac maila czy wykonac tel na policje i kierowca mialby ogromne klopoty.

 

Z premedytacją czy przez nieco spoźnioną reakcję - nie mnie oceniać. Ale gdybym teraz napisał takiego maila i miłemu panu z autobusu narobił za takie nic kłopotów - w swoim pojęciu byłbym ostatnim... złamasem.

Za tak błachą niedogodność ,że musiałem może 3 sekundy poczekać narobić komuś poważnego kłopotu to takie... złe.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Przeraża mnie, że coraz więcej ludzi wierzy w to, że wszystko da się określić przepisami. Prawo staje się nieczytelne nawet dla fachowców, zwykły człowiek zostaje zdany na łaskę nadzorcy. Moralność i sumienie mają zastąpić paragrafy i kary. To zła droga. 

Z racji zawodu sam siędzę w różnych ustawach, rozporządzeniach i napiszę tylko tyle, to dramat. Z kancelarią prawną jak rozmawiałem ostatnio; to mi mówią, że takiego bałaganu jeszcze nie było. Czy mówią prawdę? Nie wiem, to prawnicy :D


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pmwas napisał(-a):

 

Ja za 3km/h we Francji dostałem 40Euro... 3 pasy, pusta droga, 3 w nocy, jechałem (po korekcie ew. przekłmania) niby 83 (zmierzone 87) na 80-tce...

I trudno. Ale to 40Euro... I niech będzie i 400, ale nie 15 punktów i realne ryzyko utraty źródła dochodu z powodu braku samochodu za zwykłe przeocznie.

Nie widzę logiki w stosowaniu takich kar za coś co nie stanowi zagrożenia dla nikogo. To nic innego jak tresura a to już kojarzy się z cyrkiem, jaki próbuje się tworzyć, gdzie prawo staje się treserem a człowiek - zwierzęciem. Wolna wola, to w tych standardach najcięższy grzech. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy karach tego kalibru powinno być coś więcej niż opinia policjanta. Jakiś dowód, że kierowca stworzył zagorżenie. Nagranie, zeznania świadków, cokolwiek.

Kara tak dalece ruinująca komuś życie nie może być nakładana ot tak, "bo ja tak chcę i ja tak mogę".


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ciekawostka do zeszłego roku bodajże do maja osoby na hulajnogach były traktowane jak pieszy.

I teraz wyciągam bazookę

 

Zalecam ściszenie głośników czy tam słuchawek.

 

EDIT.

Sprawdzilem na szybko ile może wynosić prędkość maksymalna tych aluminiowych szatanów, nawet 100km/h. Nie ma szans, aby kogoś takiego zauważyć jak skręcasz w prawo i z prawej masz ścieżkę rowerową.

Oczywiście po chodniku można jechać z prędkością pieszego, ale to naiwność, jak doskonale wiemy wiele ścieżek rowerowych w miastach jest łączona z chodnikiem. Dlatego bezmyślny brak poczucia odpowiedzialności za siebie i innych kończy się tak jak na załączonym filmie. Obydwoje byli przeświadczeni o pierwszeństwie, z czego prawie na 100% jestem pewien, że kierowca Passata nawet ich nie zauważył.

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pmwas napisał(-a):

 

Ja za 3km/h we Francji dostałem 40Euro... 3 pasy, pusta droga, 3 w nocy, jechałem 83 (zmierzone 87) na 80-tce...

I trudno. Ale o 40Euro, a nie 15 punktów i realne ryzyko utraty źródła dochodu z powodu braku samochodu.

 

U mnie taryfikator wyglada tak:

 

Dépassement

dans les localités

hors des localités (y. c. semi-autoroutes)

sur l'autoroute 

de 1-5 km/h

40.-

40.-

20.-

de 6-10 km/h

120.-

100.-

60.-

de 11-15 km/h

250.-

160.-

120.-

de 16-20 km/h

Dénonciation

240.-

180.-

de 21-25 km/h

Dénonciation

Dénonciation

260.-

plus 25 km/h

Dénonciation

Dénonciation

Dénonciation

 

Dénonciation oznacza sad i zazwyczaj utrate prawa jazdy miedzy 1, a 3 miesiace, plus wyzsza kara pieniezna. Za recydywy sa powiekszone kary do zatrzymania prawka na czas nieokreslony. Natomiast za powazne naruszenie przepisow o ruchu drogowym grozi kara pozbawienia wolnosci do 3 lat i pieniezna do 540000 CHF


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.