Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

Paul Picot vs. Chronoswiss - ZAKOŃCZONY

Argumentuj, głosuj  

27 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Chronoswiss - choć nieortodoksyjnie szwajcarska (bo de facto monachijska) firma, istniejąca raptem od 1982 r., to jednak design bardziej mi odpowiada. Paul Picot ma w kolekcji repetiera (kal. Nouvelle Lemania) i korzysta z Venus, ale Chronoswiss twórczo nawiązując do designu Bregueta, w ciągu kilku ledwie lat stał się znaczącą gwiazdą na zegarkowym firnamencie. Mogliby tylko pokusić się o własny, nie z STT, tourbillon. Ale Regulatory mają świetne, Tora również wspaniała. Do tego repetier kwadransowy i inne interesujące modele. Mają spory potencjał.

Natomiast P. Picot ostatnio nie zaskakuje mnie jakimiś rewelacyjnymi modelami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie również chronoswiss . za wskrzeszenie regulatorów jako zegarków naręcznych. za chronostopa. za limitowaną wersję 2 w jednym - wspaniałe połączenie zegarka kieszonkowego z naręcznym

 

post-158-0-09115900-1330478905.jpg

 

... ten kieszonkowy można wyjąć

 

post-158-0-22457800-1330478906.jpg

 

za pasję pozwalającą odnieść sukces (Rudiger Lang ).

nie lubię takiego retro designu, ale te zegarki mają w sobie coś ... jak już wielokrotnie pisałem : jednego chronoswissa trzeba mieć. :lol:

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chronoswiss bo te zegarki maja w sobie "to cos" - wyjatkowosc i dusze, które przywodza mi na mysl wczesniejsze lata produkcji zegarkow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezsprzecznie Chronoswiss, który jak dla mnie ma genialny wprost design (kojarzący się z Breguet'em), za wskazówki (równiez Breguet'owskie), za całokształt...a poza tym ostatnio widziałem na żywo Lunar Triple Date i nawet gdybym chciał inaczej zagłosować po prostu bym nie mógł :lol:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hmm, prawdopodobnie dotychczasowy rezultat głosowania w dużej mierze wynika z tego, że Paul Picot jest mniej znaną marką. Pozwolę więc sobie oddać głos będący potwierdzeniem mojego nicka. Głosuję oczywiście na PP :lol:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glosuje na Chronoswiss, za design!


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chronoswiss.

 

Paul Picot ma ładne zegarki ale mają mniej charakteru niż Chronoswiss. Chronoswiss stworzył rozpoznawalny design, miałem kilka na ręce (Paula Picota nie) i są świetnej jakości - przyjemne przeżycie.

 

Poza tym Chronoswiss robi fajnego Skeletona, który mi się podoba.

 

Jak powiedział Piotrek, jednego Chronoswissa trzeba mieć :lol:

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jak dla mnie Paul Picot...poprostu bardziej ludzki (czyt.uniwersalny) design... nienawidze w Chronoswiss tych 'prążkowanych' obrzeży kopert...fuuuj! ...ja jestem z XXIw. a Chronoswiss pasuje mi dla angielskiego arystokraty z XiXw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym kupował zegarek z jednej z tych firm, to raczej wybrałbym Chronoswissa. Choć niektóre modele PP są naprawdę interesujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paul Picot za model Technograph.

Szkoda tylko, że w wielu przypadkach mechanizmy są modyfikowanymi ETA'mi... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paul Picot. Design bardziej mi leży. Bez rewelacji, ale z ich oferty wybrałbym dla siebie sporo (w porównaniu z Chronoswissem). Podobają mi się modele sportowe i "sportowopodobne". Mają "trzystumetrowca"...

 

Chronoswiss- wielki plus za piękne regulatory (pojedyncza, smukła wskazówka jest super), Delphisa i Timemastera. Jest co podziwiać... ale nosić - niekoniecznie.


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sławek

Staroświecko-surowa stylistyka CHRONOSWISS-a w ogóle do mnie "nie przemawia". Jest chłodna i techniczna zupełnie jak nazwa firmy. Stylistyka PAUL PICOT to totalne przeciwieństwo. Seria LES CONNAISSEURS to radość życia, a w niej oczywiście model TECHNICUM. Seria GENTLEMAN to poprostu wdzięk i styl. A przysłowiową kropkę nad i stawia seria LE PLONGEUR C-TYPE, a w niej model CHRONO który moim zdaniem jest ciekawszy wizualnie niż słynny ROLEX-DAYTONA. Zdecydowany głos bez najmniejszego cienia wątpliwości na firmę PAUL PICOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AndyB

Żadna z tych marek mnie "nie bierze" ale z tych dwóch bardziej pasuje mi Chronoswiss.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście CH :D

post-378-0-95833900-1330478998.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:shock:

Fantastyczne okazy :shock: :D

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne, zaprawdę :shock:

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
:shock:

Fantastyczne okazy :shock: :D

 

 

Marcin

 

To ja polecę trochę off topic. To są piękne okazy...

 

post-0-0-68750500-1330479000.jpg

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolekcje super :D

Ale wracając do tematu :D Mój głos oddaję na Paul Picot

Wprawdzie Chronoswiss ma piękne wzornictwo i mają emaliowane tarcze, ale jak dla mnie to za bardzo kojarzy się z Breguet'em.

Paul Picot choćby za Technograph

 

post-684-0-80712500-1330479010.jpg

A tego mogłbym na gwiazdkę dostać :D

post-684-0-80215500-1330479011.gif

Poza tym też mają regulatora :D

post-684-0-80011200-1330479012.gif

 

Obie firmy nie mają długiej tradycji, więc stawiam na tą która ma "bardziej własny" styl :D


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paul Picot, za w miarę normalny design. Chronoswiss miałby sznase bez tego muszelkowatego czegos na kopercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzecz jasna Paul Picot :D

 

Te tarcze i lunety Chronoswiss mają taką osobliwą, nachalną i prowincjonalną manierę... :?

 

A Paul Picot - za TO:

 

post-459-0-76033600-1330479017.gif

 

P.S.

Chronoswiss to samo zło!

Samo dobro - Paul Picot!!!

 

(wybaczcie - to z nudów :D )

(a propos - a może tak konkurs na wierszyki o zegarkach? oczywiście - własne wierszyki!)


Andrzej W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.