Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki to model?

 

Witam serdecznie, mój seiko na nowym pasku. Pozdrawiam!

Wysłane z mojego H8324 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja już chciałem kupić, ale po przymierzeniu okazał się jednak trochę za mały, natomiast bardzo podoba mi się ten zegarek. Jak pasuje Ci rozmiar to bierz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SJE073J1 można obejrzeć i przymierzyć w Time Trend w warszawskiej Arkadii. Jest... śliczny, cieńsza niż w SARX055 koperta i bransoleta leżą świetnie, AR pierwsza klasa. 

Faktura tarczy jest jednak nieco zbyt ekstrawagancka. To samo na dłuższą metę przeszkadzało mi w SDGMie i powoduje to że trudno rozpatrywać te zegarki jako prawdziwe dress watche. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyka gatunku  ;) 

 

okKSYMQ.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  :P

 

Taka rola klasyka :D


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyka gatunku  ;)

Aż se chyba zamówię zamiast SMPc :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteśmy przy klasyce to właśnie odebrałem z poczty taki pakuneczek... 311d45b976576a598e58c6a06e75c25c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteśmy przy klasyce to właśnie odebrałem z poczty taki pakuneczek...

Wkładka ceramiczna i bezel, czy sama wkładka?

Jaki wzór wkładki, jestem bardzo ciekawy :)

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Jeśli chodzi o nowości, to zastanawiam się nad nowym zielonym Sumo. A podczas zastanawiania się, kliknął się taki i leci już do mnie ;-)post-105307-0-91437700-1553530256_thumb.jpeg

post-105307-0-29773100-1553530295_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda fajnie... A masz foto bez tego rozświetlenia?

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o nowości, to zastanawiam się nad nowym zielonym Sumo. A podczas zastanawiania się, kliknął się taki i leci już do mnie ;-)

Bardzo słuszny wybór!

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Wygląda fajnie... A masz foto bez tego rozświetlenia?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Google - sbdc053 - grafika

Bardzo słuszny wybór!

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Przyznam, że zainspirowały mnie twoje fotki. Tzn już od jakiegoś czasu chodził za mną biedamas i zastanawiałem się nad kolorem (czarny, zielona limitka i właśnie ten). No i padło na Blue :-) Edytowane przez maritimeeng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkładka ceramiczna i bezel, czy sama wkładka?

Jaki wzór wkładki, jestem bardzo ciekawy :)

Sama wkładka, szafirowa z lumą, cała czarna jak w oryginale. Wyszło 290PLN - doliczają 14$ za wysyłkę. Zamówienie złożone 18 Marca i przesyłka dziś u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż se chyba zamówię zamiast SMPc :D

 

Jak nie widać różnicy...  :lol::D Lubię SKX'a równie mocno jak SMP, a może nawet bardziej  :ph34r::P   

 

Jak jesteśmy przy klasyce to właśnie odebrałem z poczty taki pakuneczek...

 

Pochwal się jak to będzie wyglądało (i świeciło) ;)


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Google - sbdc053 - grafika

Przyznam, że zainspirowały mnie twoje fotki. Tzn już od jakiegoś czasu chodził za mną biedamas i zastanawiałem się nad kolorem (czarny, zielona limitka i właśnie ten). No i padło na Blue :-)

Dzięki! Miło usłyszeć :)

 

Ten zegarek ma coś w sobie... Mimo, że nie jest to mistrzostwo świata jakości, to jednak jest jakiś taki... fajny.

 

Na ogół zegarki zmieniam codziennie, ale ten przez trzy dni pod rząd nie złaził z łapy...

 

Tak wiec jeszcze raz gratulacje!

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez pnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Dziękuję. Jeszcze nie ma czego gratulować, bo nie dotarł ;-) Chcę dokupić jeszcze gumę i coś takiego mi po głowie chodzi:

post-105307-0-08914600-1553543000_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Ehh... No szybko się chyba wyleczyłem ze znudzenia Seiko bo nowy żółw i cocktail fajowe :P

 

Mnie najbardziej podszedł czarny SD300, ale ceny Prospex LX są takie WOW!, tak bardzo bardzo WOW.

 

Tu są wszystkie nowe zegarki, może jeszcze coś dobierzesz :lol:

https://www.plus9time.com/blog/2019/3/23/baselworld-2019-announcement-complete-seiko-models

 

 

Jak kupisz żółwia to fajnie jakbyś rozebrał bezel, wygląda na to, że dwukolorowy efekt jest uzyskany z połączenia dwóch materiałów, ale nie wiadomo jakich, czyli trzeba rozebrać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak kupisz żółwia to fajnie jakbyś rozebrał bezel, wygląda na to, że dwukolorowy efekt jest uzyskany z połączenia dwóch materiałów, ale nie wiadomo jakich, czyli trzeba rozebrać :D

Ciekawy wizualnie, taki bardzo omegowaty ;)


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz żółwia to fajnie jakbyś rozebrał bezel, wygląda na to, że dwukolorowy efekt jest uzyskany z połączenia dwóch materiałów, ale nie wiadomo jakich, czyli trzeba rozebrać :D

 

Dam na spokojnie komuś innemu rozebrać :) Niech cena się uspokoi to będzie można pomyśleć ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś był zainteresowany, to sla033/sbdx031 w preorderach wychodzi nieco ponad 3300 ojro, więc w sumie podobnie co sla017.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Ciekawy wizualnie, taki bardzo omegowaty ;)

 

STO to taki nowy electric blue ;)

 

 

Mówią w języku diabła, ale przynajmniej widać nowego monstera, sumo i inne zegarki.

Ktoś rozumie jak dokładnie nazwał wykończenie bezela monstera - jest pokryty "titanium carbide" (?) TiC, lub "titanium carbo-nitride" (?) TiCN,

 

Edytowane przez vitriol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkładka zmieniona, myślę że ostatecznie wychodzi to zegarkowi na korzyść ale ma plusy i minusy. 

Na plus - wygląd bezela łapiącego refleksy świetlne zdecydowanie "upgrade'uje" zegarek w dzień. Wygląda lepiej, jest też bardziej fotogeniczny. W nocy różnica jest bezdyskusyjnie na korzyść, świeci bardzo ładnie.

Na minus - wkładka szafirowa jest grubsza od aluminiowej, w efekcie szkiełko jest delikatnie niżej od niej. Z drugiej strony podkreśla to boczne podcięcie szkiełka i może nie wygląda źle - kwestia odobistych preferencji. Po drugie kolor indeksów na wkładce w świetle dziennym jest... w kolorze lumy, lekko zielonkawy. Mnie to trochę przeszkadza.

 

Mamy teraz szafirowe szkło z antyrefleksem od crystaltimes i rzeczoną wkładkę bezela. Planuję jeszcze jedną, ostatnią modyfikację - bransę od strapcode, pochwalę się jak już zdecyduję którą. 

 

Przed (ale już ze szkiełkiem):

 post-45478-0-69675400-1553590080_thumb.jpg

 

Po:

post-45478-0-73856800-1553590109_thumb.jpg

 

Luma:

post-45478-0-03536100-1553590125_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.