Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładny chronograf:

 

https://www.ebay.com/itm/Vintage-SEIKO-Chronograph-6139-6012-70m-Resistant-Watch-Orologio-Montre-Uhren/233183582436?hash=item364ad318e4:g:u9EAAOSwslJclmeX

 

Jeden problem: Korce, Albania. Otóż ja byłem w Korce. Nawet dwa razy. I to miejsce niezbyt wyglądało na coś, gdzie mógłby kwitnąć taki fajny sprzęt...

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie się podoba tak jak jest teraz najczęściej tzn. na tarczy umieszczane jest logo producenta, informacja o linii / modelu, a jak jest się czym pochwalić to ilości kamieni mechanizmu, rodzaju naciągu, jaki jest WR. Przecież producenci też zdaję sobie sprawę, że zbyt duża ilość napisów czy informacji na tarczy tworzy chaos i raczej nie zachęca to do zakupu. Prezentowane są, informacje które maja wyróżnić dany egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26e9e470018332a8c5f0b2a04b777b3a.jpg

 

Wysłane z mojego TA-1053 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

H. MOSER & CIE. dał radę. Nie jestem przeciwnikiem umieszczania logo na tarczy tylko niepotrzebnych napisów.

Według Ciebie niepotrzebnych, inni mają odmienne zdanie.

Resztę urządzeń też oceniasz "rzutem oka", bez potrzeby zapoznania się z informacjami umieszczonymi na nich przez producenta ? ;)

 

P.S I jaki H. Moser, znam kilkanaście marek zegarkowych z taką sygnaturą :)

( więcej niż 5 producentów nosiło tą nazwę, a zegarków pewnie wyprodukowali setki tysięcy, z napisami i bez :) )


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bogactwo napisów na tarczy jest częścią ogólnego projektu graficznego. Ich funkcja informacyjna jest drugorzędna, jeśli producent musi przekazać informację np. o wodoszczelności, bo inaczej się udusi, to daje ją na deklu i nabywca jak chce sobie przypomnieć, czy może lewą ręką połowić mydło w wannie, to może zajrzeć. Natomiast jako część designu napisy są tam, gdzie zaplanował je grafik. Dlatego trudno mówić o ich potrzebności czy nie. One nie są potrzebne do czytania, tylko do podziwiania urody (lub nieurody) tarczy. Jeśli wyglądają paskudnie, jest ich za dużo, albo liternictwo za bardzo przypomina "Mein Kampf", to dlatego, że grafik odwalił kichę i tam raczej trzeba kierować pretensję, a nie zastanawiać się, czy potrzeba mieć na piśmie, że zegarek jest automatyczny. Nie potrzeba. Napisy to tylko ozdoba.

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Niechcę zaśmiecać wątku ale wiele uznanych marek nie umieszcza informacji typu "automatic", zaczynając od Patek Philippe, Vacheron Constantin, Laurent Ferrier itd. Tak jak wspomniałem logo musi być. Co do Seiko to uważam że w przypadku Grand Seiko napisy powinny pozostać tak jak było wcześniej czyli główny napis Seiko oraz Grand Seiko.

 

Jeśli chodzi o Mosera to np. ten:

post-65162-0-00854900-1554155588_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niechcę zaśmiecać wątku ale wiele uznanych marek nie umieszcza informacji typu "automatic", zaczynając od Patek Philippe, Vacheron Constantin, Laurent Ferrier itd. Tak jak wspomniałem logo musi być. Co do Seiko to uważam że w przypadku Grand Seiko napisy powinny pozostać tak jak było wcześniej czyli główny napis Seiko oraz Grand Seiko.

Nie umieszcza bo sporo posiada mechanizmy z naciągiem manualnym ;)

Ale faktycznie, szkoda prądu na roztrząsanie tematu :)  ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

 

niepotrzebnych napisów.

napis "Geneve" czy "Swiss Made" zalicza się do tych napisów? Skoro jako kupujący jestem świadomy jaki mechanizm kupiłem, to jestem też świadomy z jakiego kraju pochodzi i nie potrzeba mi tego przypominać. Ale na szczęście każdy znajdzie coś dla siebie, ja tam "Automatic" lubię.

 

A co do Arniego - gdzieś widziałem, że ma być dostępny od sierpnia - to jakieś bardziej potwierdzone info?

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę jak jest literatura na tarczy.

W nowych GS jest jej zbyt mało. :( Tarcza pusta jest. :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

A co do Arniego - gdzieś widziałem, że ma być dostępny od sierpnia - to jakieś bardziej potwierdzone info?

 

 

Na dzień dzisiejszy nie znalazłem żadnej oficjalnej informacji, a że się ,,lekko'' napaliłem, to śledzę temat ;) Przewijają się dwa terminy 1 maja i 1 sierpnia, ale który pewniejszy ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Indeksy jak w Credorze, którego aż dwa modele miałem okazję oglądać w zeszłym roku. Ładna rzecz.

 

Credor-phoenix-chrono.jpg

 

2-6s78.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Proponuję szybko zamawiać, bo rozejdą się jak świeże bułki :D

 

y5ZtBUm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

:D

ydYjwqq.gif

 

Proponuję szybko zamawiać, bo rozejdą się jak świeże bułki :D

 

 

Edytowane przez vitriol
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję szybko zamawiać, bo rozejdą się jak świeże bułki :D

Przy spadającym kursie funciaka, może lepiej chwilkę zaczekać :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Od kilku dni szukam przyrządu za pomocą którego bez żadnych uszkodzeń odkręcił bym dekiel w Seiko żółwiu oraz samuraju.

Szukam coś co byłoby dedykowane tylko i wyłącznie do Seiko i wpadł mi w oko przyrząd który można wydrukować na drukarce 3D.

post-65162-0-90055700-1554353696_thumb.jpg

Zaletą tego typu rozwiązania jest to że jest minimalne ryzyko porysowania dekla bo przyrząd będzie z plastiku. Potrzebuję coś takiego  aby pomajstrować w zegarku, może zmodować itp. Ktoś używał tego typu narzędzi lub ma jakąś inną alternatywę? Poniższy też byłby fajny ale nie ma gdzie takiego kupić i boję się że będzie zostawiał ślady.

post-65162-0-23184300-1554354186_thumb.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Te przyrządy znam i nie zdają egzaminu w przypadku gdy chcemy bez żadnych śladów odkręcić dekiel.

Nie dalej jak dwa lata temu z kolegą przy próbie odkręcenia dekla ten przyrząd mu wyskoczył i przerysował dekiel ze szkłem.

Oczywiste jest że to był jego błąd bo i trzeźwy do końca wtedy nie był, jednak wydaje mi się że dedykowane narzędzia do otwierania dekli są najwłaściwsze a jeżeli są jeszcze z twardego plastiku to tym bardziej niewprawna osoba zbyt dużych szkód nie zrobi.

 

Coś takiego tylko pod dekiel żółwia oraz samuraja byłoby ideałem.

post-65162-0-34125900-1554368562.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaletą tego typu rozwiązania jest to że jest minimalne ryzyko porysowania dekla bo przyrząd będzie z plastiku. Potrzebuję coś takiego  aby pomajstrować w zegarku, może zmodować itp. Ktoś używał tego typu narzędzi lub ma jakąś inną alternatywę? Poniższy też byłby fajny ale nie ma gdzie takiego kupić i boję się że będzie zostawiał ślady.

Można spróbować wydrukować w miękkim materiale (np TPU), ale wtedy nie wiem czy przyrząd nie będzie zbyt miękki do wygenerowania odpowiedniej siły. Zależy jak mocno dokręcane są takie dekle, sam nigdy nie odkręcałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że jak się czegoś nie potrafi, nie należy się za to brać.

Klucz, typ który podlinkowalem, jest profesjonalnym narzędziem, podobnie jak imak.

Używany jest od lat z powodzeniem przez profesjonalistów.

Kolega pojęcia jak widać nie ma i sieje teorie rodem z mchu i paproci :)

To mi argument że po pijanemu porysowal dekiel przy próbie odkrecenia :)

To forum profesjonalne, nie grupa na FB :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie(tablet, telefon) link działa.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie(tablet, telefon) link działa.

 

Chyba tylko u Ciebie...


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.