Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Voli

"RUSKIE" OKAZJE NA AUKCJACH - Okazje, unikaty, bardzo dobre stany na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

Poszedł niedawno poljot stadion za ponad 2 stówki i teraz się szykuje wysyp http://allegro.pl/kosmiczny-poljot-gigant-na-chodzie-i4915865377.htmlnie koniecznie okazji

przycisk szybkiej zmiany daty nie działa ale na pytanie o zdjęcia mechanizmu na razie milczy .... muszę coś jeszcze mówić?


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Wostoczek za 120 zł na kup teraz: "znaleziony w szopce" :)

 

 

 

" Часы в ОТЛИЧНОМ рабочем состоянии, произведена полная предпродажная подготовка, чистка, смазка механизма. Механизм в идеальном состоянии, сам являюсь часовым мастером, поэтому кривых рук пьяного часовщика там не было."

 

 

To jest z pewnością zachęcenie. :)

Edytowane przez Nucky Thompson

Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 кривых рук пьяного часовщика там не было."

 

:D :D :D


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Pisząc o "кривых рукaх" miał chyba mnie na myśli ....... :lol: 

Edytowane przez AWG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha :D Dobre. Z jakiej to aukcji , bo nie ma linka?

http://aukro.ua/chasy-muzhskie-raketa-au10-2609-i4854116952.html

 

pod jakimi hasłami szukać zegarków sprzed ery CCCP?

Edytowane przez Nucky Thompson

Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@Gregorian

@kchrapek

@Łyski

@TabaQ

@rk7000

 

Wracając do naszej rozmowy o Kamie. Dlaczego uważam, że to nie była okazja

Nie zbieram Kam, mam ich tylko kilka, zazwyczaj nabywanych "przy okazji", więc nie będzie to jakieś super kompendium. Nie wyciągałem też wszystkich, bo trzymam je w biurze, a w biurze się pracuje, a nie ślęczy nad kopertami ;)

Bazując na takim poglądowym zdjęciu:

 
 

 

 

 
możemy wyróżnić dwa sposoby mocowania werku w kopercie. Cztery przykładowe zegarki:
- pierwszy z lewej to Frankenstein (uwielbiam je kupować, bo można się z nich wiele nauczyć - ten egzemplarz jest od kolegi z forum). Taki egzemplarz był na tej aukcji. Widzimy, że w werku pierwszego po lewej są dziury na śrubki, bo mocowanie werku powinno być jak w egzemplarzu na 
- drugim z lewej. Tutaj mamy sposób mocowania, jaki w aukcyjnym zegarku powinien być. Tylko że on nie pasowałby do tego dekla i koperty.
- egzemplarze trzeci i czwarty od lewej to przykłady tego, jakie werki powinny być w tej kopercie. Widzimy, że na płytach mamy wcięcia, gdzie można nawiercić gwint, ale ten gwint nie jest nawiercany. Dlaczego? Bo mocujemy go za pomocą pierścienia z czterema skrzydełkami. W egzemplarzu aukcyjnym dziurki na śrubki są, ale śrubek nie ma, bo właśnie nie zgadza się sposób mocowania.
 
Drugie zdjęcie przedstawia tarczę w stanie takim, jakim powinna być. Mam jeszcze drugą w podobnym stanie, ale się nie mogę dogrzebać (niestety słabo u mnie z katalogowaniem). Na egzemplarzu aukcyjnym widać, że linie na wewnętrznym pierścieniu zlewają się ze sobą (zwłaszcza widać to po prawej stronie). Na egzemplarzu moim widać (mało wyraźnie, ale w pracy mam tylko telefon ze starym aparatem), że między liniami widać wyraźną przerwę. Osobiście uważam, że ta tarcza jest bardziej współczesna, ale tutaj czekam też na opinie kogoś, kto zbiera Kamy i ma ich naście, czy też dziesiąt.
 

 

 
Możecie się śmiać z tego, że wytknąłem teleskopy, ale to jest bardzo dobry wyznacznik stanu zegarka. Przyznam szczerze, że jestem zaskoczony Waszą prześmiewczą reakcją, zwłaszcza że była w mojej ocenie pozamerytoryczna
 
Oczywiście, tak jak wspomniałem wcześniej, nie jestem specjalistą od zegarków marki Kama i jeśli się mylę, chętnie przyjmę (konstruktywną) krytykę
pozdrawiam
 
edycja: źle dodałem zdjęcia

 

Pociągnę temat. Takie coś wyłowiłem w ogłoszeniach. Cena całkiem niezła. Gdyby do mnie nie dotarł ten o którym pialiśmy to już bym działał. ( Ten mój cudeńko stan :wub: )

Ale nie o tym chciałem. Sursum spojrzyj na zdjęcia, w tym egzemplarzu nic się nie zlewa... :huh:  I co o tym myśleć. Mój ma dokładnie tak jak opisałeś ;)

https://sprzedajemy.pl/zegarek-radziecki-kama,16650422?inp_category_id=165&inp_location_id=1&inp_condition_id=0&_rp_RP=_rp_offers&offset=231

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pociągnę temat. Takie coś wyłowiłem w ogłoszeniach. Cena całkiem niezła. Gdyby do mnie nie dotarł ten o którym pialiśmy to już bym działał. ( Ten mój cudeńko stan :wub: )

Ale nie o tym chciałem. Sursum spojrzyj na zdjęcia, w tym egzemplarzu nic się nie zlewa... :huh:  I co o tym myśleć. Mój ma dokładnie tak jak opisałeś ;)

https://sprzedajemy.pl/zegarek-radziecki-kama,16650422?inp_category_id=165&inp_location_id=1&inp_condition_id=0&_rp_RP=_rp_offers&offset=231

 

touché

:lol:  :lol:  :lol: 

 

to zlewanie się nie dało mi spokoju, wygrzebałem wszystkie swoje, do tego szukam wszystkich innych dostępnych, (pisałem zresztą o tym kilka postów niżej - wszystkie zlewają się przy godzinie "7", część także przy godzinie "2") . Ale ten egzemplarz jak na złość akurat ktoś wykupił  :D  Pewnie jakiś maniak  ^_^


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

touché

:lol:  :lol:  :lol:

 

to zlewanie się nie dało mi spokoju, wygrzebałem wszystkie swoje, do tego szukam wszystkich innych dostępnych, (pisałem zresztą o tym kilka postów niżej - wszystkie zlewają się przy godzinie "7", część także przy godzinie "2") . Ale ten egzemplarz jak na złość akurat ktoś wykupił  :D  Pewnie jakiś maniak  ^_^

To nie ja! Ale ten się nie zlewa! :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem do niego - chłopak sadzi ceny takie, że aż przytyka. Szkoda zachodu jak dla mnie, chyba że ktoś odnajduje przyjemność w ostrym targowaniu się. Kafel za poljota chrono to nawet jak dla mnie cena odstręczająca.

 

Kafel za poljota chrono przytyka? Wybacz - ale jak czytam takie wypowiedzi to śmiać mi się chce :) To że ceny chronografów Poljota rosną jest oczywistym faktem i będą rosnąć dalej - smutna prawda. 5 lat temu kupowałem chrono 3133 w stanie NOS za 200 zł. W obecnej chwili raczej nie do pomyślenia cena. Nie ma to nic wspólnego z obecnymi cenami i nie ma co się oburzać. Może być tylko przykro że nie mamy wystarczającej ilości funduszy aby takowy zegarek kupić - trudno się mówi. Chętni zawsze się znajdą na takowy chrono  nawet za ponad kafla. Kwestia czasu. Piszę przez pryzmat tego że sam kolekcjonuję zegarki 31*** i często musiałem wydać grubo ponad 1000 zł na zegarek który mnie interesuje. To drogie zegarki - zwłaszcza jeśli są to rzadkie modele. Zawsze można kupić zegarek tańszy (też ładne) na innych mechanizmach - budziki, 2614 i inne podobne. Jeśli uważasz że 1000 zł to dużo, poczekajmy np 5 lat i zobaczysz jakie będą ceny takich zegarków.

Z doświadczenia - czasami sprzedaję gdzieniegdzie swoje zegarki z kolekcji - sprzedałem kilka chronografów (3133, 31681) i zawsze miałem oferty kupna w stylu : "kupię za 300 zł od ręki (co ważne - kluczowe jest że ten ktoś po ten zegarek przyjedzie i weźmie od ręki i to ma być powód sprzedaży po śmiesznej cenie)" jak się odmówi, to albo osoba oferująca cenę kulturalnie dziękuje i się żegna, czasami ewentualnie coś napisze w stylu "ten zegarek jest DLA MNIE tyle wart i nie więcej itp...." albo "ja na pewno nie sprzedam za więcej" itd itd... Po czym po 2 tygodniach sprzedaję zegarek po cenie jaką chciałem. Zawsze znajdzie się chętny na takie zegarki. A jak jest to ładny Szturmaniec, OKEAH...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kafel za poljota chrono przytyka? Wybacz - ale jak czytam takie wypowiedzi to śmiać mi się chce :) To że ceny chronografów Poljota rosną jest oczywistym faktem i będą rosnąć dalej - smutna prawda. 5 lat temu kupowałem chrono 3133 w stanie NOS za 200 zł. W obecnej chwili raczej nie do pomyślenia cena. Nie ma to nic wspólnego z obecnymi cenami i nie ma co się oburzać. Może być tylko przykro że nie mamy wystarczającej ilości funduszy aby takowy zegarek kupić - trudno się mówi. Chętni zawsze się znajdą na takowy chrono  nawet za ponad kafla. Kwestia czasu. Piszę przez pryzmat tego że sam kolekcjonuję zegarki 31*** i często musiałem wydać grubo ponad 1000 zł na zegarek który mnie interesuje. To drogie zegarki - zwłaszcza jeśli są to rzadkie modele. Zawsze można kupić zegarek tańszy (też ładne) na innych mechanizmach - budziki, 2614 i inne podobne. Jeśli uważasz że 1000 zł to dużo, poczekajmy np 5 lat i zobaczysz jakie będą ceny takich zegarków.

Z doświadczenia - czasami sprzedaję gdzieniegdzie swoje zegarki z kolekcji - sprzedałem kilka chronografów (3133, 31681) i zawsze miałem oferty kupna w stylu : "kupię za 300 zł od ręki (co ważne - kluczowe jest że ten ktoś po ten zegarek przyjedzie i weźmie od ręki i to ma być powód sprzedaży po śmiesznej cenie)" jak się odmówi, to albo osoba oferująca cenę kulturalnie dziękuje i się żegna, czasami ewentualnie coś napisze w stylu "ten zegarek jest DLA MNIE tyle wart i nie więcej itp...." albo "ja na pewno nie sprzedam za więcej" itd itd... Po czym po 2 tygodniach sprzedaję zegarek po cenie jaką chciałem. Zawsze znajdzie się chętny na takie zegarki. A jak jest to ładny Szturmaniec, OKEAH...

Napiszę tylko tyle że ja kupiłem jakiś czas temu NOS 3133 za 900. Przepłaciłem jak idiota.  I co że niby ja mam być wyznacznikiem ceny?

No chyba kpisz?

 

Edit.

teraz doczytałem: Tasmanian_Devill Spadaj !!!!!!! i to definitywnie bo ja jestem tolerancyjny, ale reszta kolegów niekoniecznie

 

 

Okean oryginał ? raczysz żartować?/?? Nic chłopie nie mów bo wszystko co powiesz będzie użyte przeciwko Tobnie!

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tylko tyle że ja kupiłem jakiś czas temu NOS 3133 za 900. Przepłaciłem jak idiota.  I co że niby ja mam być wyznacznikiem ceny?

No chyba kpisz?

 

Edit.

teraz doczytałem: Tasmanian_Devill Spadaj !!!!!!! i to definitywnie bo ja jestem tolerancyjny, ale reszta kolegów niekoniecznie

 

 

Okean oryginał ? raczysz żartować?/?? Nic chłopie nie mów bo wszystko co powiesz będzie użyte przeciwko Tobnie!

:blink:  :blink:  Coś chyba nie dogadaliście kiedyś?Lepiej to załatwić na PW ;)

Święta idą więc przykazanie daję wam byście się wzajemnie miłowali :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tylko tyle że ja kupiłem jakiś czas temu NOS 3133 za 900. Przepłaciłem jak idiota.  I co że niby ja mam być wyznacznikiem ceny?

No chyba kpisz?

 

Edit.

teraz doczytałem: Tasmanian_Devill Spadaj !!!!!!! i to definitywnie bo ja jestem tolerancyjny, ale reszta kolegów niekoniecznie

 

 

Okean oryginał ? raczysz żartować?/?? Nic chłopie nie mów bo wszystko co powiesz będzie użyte przeciwko Tobnie!

 

Widzę że dotknąłem czułego punktu.

Tak, OKEAH rzadko ale spotyka się autentyki (na polskich portalach rzadko), na zagranicznych częściej - z pewnością ponad połowa tych "oryginałów" to są frankeny mniej lub bardziej szkaradne, ale czasami zdarzy się autentyk. Ceny są kosmiczne. A ludzie to kupują - bo za granicą mieszkają ludzie którzy zarabiają tyle co my ale w EUR. I dla nich taki wydatek to pestka. Więc nie ma co się rozdrabniać o grosze. Jak nie sprzedawał mi się zegarek tutaj - (przy okazji miałem wtedy jednego potencjalnego klienta który jak nie chciałem obniżyć mu ceny do poziomu jaki chciał obraził się i też kazał mi spadać - to jest dopiero zabawne) - wystawiłem go na eBay i poszedł w przeciągu tygodnia. Tyle. Wyznacznikiem ceny jest to ile ktoś może zapłacić za zegarek - a są ludzie tacy narwani że jak zobaczą model na którym im bardzo zależy - zapłacą...

 

Nie ma co się oburzać. Takie są prawa wolnego rynku i tyle. Jesteś w stanie dać 400 za chrono - w porządku, inna osoba, spoza kraju da 900 na przykład - więc wystawia się zegarek na eBay i schodzi. Prosta sprawa. Marudzenie, że za drogo, itd itp... no w sumie można sobie pomarudzić.

 

Bardzo mi przykro że przepłaciłeś za swojego chrono. No ale chyba wiedziałeś co kupowałeś i za ile. Skoro przepłaciłeś to dlaczego to kupiłeś? Skoro było za drogie to znaczy że nie powinieneś zegarka kupić a skoro kupiłeś to znaczy że... wracamy do punktu wyjścia - zawsze znajdzie się ktoś kto zapłaci więcej. Natomiast - czego wszystkim życzę - zdarzają się okazje do "wyrwania" za 400 czy 500 zł i jest bardzo fajnie. Ale takie okazje niestety zdarzają się coraz rzadziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kafel za poljota chrono przytyka? Wybacz - ale jak czytam takie wypowiedzi to śmiać mi się chce :) To że ceny chronografów Poljota rosną jest oczywistym faktem i będą rosnąć dalej - smutna prawda. 5 lat temu kupowałem chrono 3133 w stanie NOS za 200 zł. W obecnej chwili raczej nie do pomyślenia cena. Nie ma to nic wspólnego z obecnymi cenami i nie ma co się oburzać. Może być tylko przykro że nie mamy wystarczającej ilości funduszy aby takowy zegarek kupić - trudno się mówi. Chętni zawsze się znajdą na takowy chrono  nawet za ponad kafla. Kwestia czasu. Piszę przez pryzmat tego że sam kolekcjonuję zegarki 31*** i często musiałem wydać grubo ponad 1000 zł na zegarek który mnie interesuje. To drogie zegarki - zwłaszcza jeśli są to rzadkie modele. Zawsze można kupić zegarek tańszy (też ładne) na innych mechanizmach - budziki, 2614 i inne podobne. Jeśli uważasz że 1000 zł to dużo, poczekajmy np 5 lat i zobaczysz jakie będą ceny takich zegarków.

Z doświadczenia - czasami sprzedaję gdzieniegdzie swoje zegarki z kolekcji - sprzedałem kilka chronografów (3133, 31681) i zawsze miałem oferty kupna w stylu : "kupię za 300 zł od ręki (co ważne - kluczowe jest że ten ktoś po ten zegarek przyjedzie i weźmie od ręki i to ma być powód sprzedaży po śmiesznej cenie)" jak się odmówi, to albo osoba oferująca cenę kulturalnie dziękuje i się żegna, czasami ewentualnie coś napisze w stylu "ten zegarek jest DLA MNIE tyle wart i nie więcej itp...." albo "ja na pewno nie sprzedam za więcej" itd itd... Po czym po 2 tygodniach sprzedaję zegarek po cenie jaką chciałem. Zawsze znajdzie się chętny na takie zegarki. A jak jest to ładny Szturmaniec, OKEAH...

 

1. 1000 zł za poljota chrono to za dużo, bo:

     - sprzedawca jest niesprawdzony (dodatkowe ryzyko),

     - chce sprzedać poza allegro,

     - to są noworusy, produkcja głównie 1992 - jest dużo takich leżaków magazynowych - ZSRR wtedy zbankrutował,

     - sprzedaje hurtowo, a to zawsze obniża ceny,

     - brak jest możliwości obejrzenia towaru na żywo

     - to wcale nie są NOS-y brak papierów, przywieszek etc.

 

2. Nie wiesz, ile będzie kosztował Twój zegarek za pięć lat. Może złotówkę, może milion. Poczytaj sobie np o bańce na kartach z graczami do baseballu, znaczkach pocztowych, czy o takiej klasyce gatunku, jak mania tulipanowa. Na rynkach i w gospodarce mamy dziwną sytuację - status inwestycyjny uzyskało wiele kategorii dóbr, które dotąd uznawane były za zwykłą konsumpcję, np cygara, stare komiksy, czy whisky). Jeszcze trzydzieści lat temu wszystkie destylarnie whisky padały, teraz to nagle super inwestycja. Wynika to w dużej mierze z realnie ujemnych stóp procentowych - rynki zalało morze gotówki, a niektóre banki centralne nakazują bankom płacić sobie za możliwość przechowywania u nich swoich depozytów

 

3. Na tym forum siłą rzeczy nie znajdziesz ludzi, którzy są skłonni przepłacać, raczej wszyscy wyszukują okazji. Raczej nikt nie płaci za zegarek więcej niż cena godziwa. Stąd też nie oczekuj zrozumienia dla cen, które uważane są za wysokie. Sam za swojego poljota chrono w stanie db+ (ze względu na trochę przetarte przyciski chrono, reszta praktycznie NOS) dałem niedawno 400 zł, i to łącznie z przeglądem zegarmistrzowskim i regulacją. I uważam, że to wcale nie była taka super okazja.

 

4. Podawane przez Ciebie ceny raczej nie występują, chyba że mówimy o rzeczywistej produkcji wojskowej z lat 70-tych. Zwykłe cywilne poljoty chrono z lat 80-tych są sporo tańsze, zwłaszcza produkcja z uproszczonym mechanizmem z lat 1987 - 1991 (niech mnie ktoś poprawi, jeśli mylę datę uproszczenia mechanizmu).

 

5. Jeden z podawanych przez Ciebie modeli właśnie idzie na allegro, wielu licytujących, koniec licytacji w niedzielę wieczorem, do tego w środę wigilia. Gwarantuję Ci, że lepszego czasu na sprzedaż nie ma. Zobaczymy, za ile pójdzie 

http://allegro.pl/rosyjski-zegarek-chronograf-poljot-1991rok-sprawny-i4912279762.html#tabsAnchor

 

6. Jeśli odejdziemy od poljotów chrono, to co powiesz na 350 zł za rakietę wiecznym kalendarzem? Bo tyle sobie za jeden z zegarków ten gość wołał.

 

7. Na koniec wreszcie. Cieszę się, że jesteś bogaty i Cię stać. Nie powinieneś się jednak tak wywyższać. Jedną z przyczyn, dla której  po latach czytania zdecydowałem się zarejestrować  na tym forum jest fakt, że współistnieją tu studenci, którzy kupują popularne modele i doświadczeni kolekcjonerzy, którzy poszukują siłą rzeczy droższych egzemplarzy niskoseryjnych. I wszyscy gratulują sobie dobrych zakupów. Bo w końcu o dobrą zabawę tu chodzi, a nie o wyścigi, kto za ile sprzedał głupiego poljota chrono, którego zaraz może zeżreć rdza :)

 

Ze świątecznym pozdrowieniem, żeby dobry Bóg Ci w dzieciach wynagrodził   ;)

Edytowane przez Sursum

Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Bo w końcu o dobrą zabawę tu chodzi, a nie o wyścigi, kto za ile sprzedał głupiego poljota chrono, którego zaraz może zeżreć rdza :)

Przyklepuję OBIEMA łapkami. Szacun #Sursum


Szukam ładnej tarczy do złotego Kirowskiego. POMÓŻCIE!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.