Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

calmdabtuz

Sprzedam - ilość postów czy czas na Forum

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w nosie wyścigi kto był pierwszy, kto drugi. Pachnie to piaskownicą.

Jeśli sprzedający uznał,że zegarek kupi jego kolega, który był dajmy na to - dziesiąty w kolejce - no to niech mu sprzedaje.

Zasady ustala sprzedający i do niego należy składać reklamacje. Jeśli nie podobają mi się te zasady, nie biorę udziału w kupnie. Jeśli zasad nie ma - to oznacza literalnie, że ich nie ma i wszystko się może zdarzyć. Znów biorę na siebie ryzyko, że sprzedający podejmie sobie znaną decyzję. Dura lex sed lex ;)

 

Dział Sprzedam powinien być marginalnym działem tego forum i jako taki nie będzie przedmiotem np. działań rozjemczych moderatorów.

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w nosie wyścigi kto był pierwszy, kto drugi.

Je

Biorąc udział w tej rozwijającej i rzeczowej oraz w pełni merytorycznej dyskusji szybko dobije do 50 postów.

Je

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dział Sprzedam powinien być marginalnym działem tego forum i jako taki nie będzie przedmiotem np. działań rozjemczych moderatorów.

 

Taka prawda. To jest "Klub Miłośników ZiZ". I miłośnicy (nie koniecznie ci którzy przestudiowali całego Podwapińskiego...) biorący udział w życiu forum i wypowiadają się na temat mają taki przywilej sprzedawać.

 

Co do kupowania to mam swoje zdanie (w postach wyżej). Ale dajmy sobie spokój już z tym tematem. Moderatorzy i Admini na pewno już to przejrzeli i podejmą decyzje...


Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda z tą sprzedażą to trochę dziwnie wyszło ale z 2 strony tak jak napisał Iko sprzedający może sprzedać zegarek komu chce jeżeli jego kolega chociażby forumowy chciał kupić ten zegarek to miał prawo sprzedać go właśnie jemu co prawda nie pochwalam raczej tego bo jak to zwykle bywa kto pierwszy ten lepszy ale rozumiem, ze sprzedał swojemu w końcu zawsze to ma pewniejsza transakcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także kilka dni udało mi się porozumieć ze sprzedawcą poprzez PW, ale nie ukrywam, że o ile ograniczenie 50 postów przy zakładaniu wątku można uznać za słuszne, to w przypadku odpowiadania w założonym już temacie (domyślnie - składania oferty), jest to ograniczenie niezbyt przemyślane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie próśb do adminów.

Wysłałem swoją prośbę o dostęp do bazarku z wydaje mi się uczciwą argumentacją do admina ponad tydzień temu.

Zero odezwu.

To apropo możliwych innych dróg :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również dziwię się temu, że nie mogę składać ofert kupna w dziale SPRZEDAM. Argument o marginalnym dziale uznaję za marny - kupno/sprzedaż zegarka jak najbardziej wpływa na rozwój wiedzy i zamiłowania do czasomierzy. Jestem już jakiś czas na forum i raczej więcej czytam niż piszę bo po prostu nie znam się na tym tak jak "wiekowi" użytkownicy. Pisanie "bele czego" aby szybko nabić sobie postów uznaję za nieporozumienie. Ale chyba to błąd, jak widać...

Reasumując - ograniczenie 50 postów dla zakładanie i sprzedaży - jak najbardziej tak aby uchronić forum przed staniem się bazarem ale blokowanie możliwości kupna jest bez sensu.

 

PS. 33 post

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

@ golo:

A kto Ci broni składania ofert kupna? od kontaktu ze sprzedającym masz wiadomości prywatne które nie są blokowane w zależności od liczby posiadanych postów. Ja kupiłem zegarek na forum nie mając 50 postów i nikt mi z tym problemów nie robił. Poza tym w regulaminie działu sprzedam jest zaznaczone (aż pozwolę sobie zacytować):

 

"8. Do kontaktu z właścicielem ogłoszenia służą prywatne wiadomości, e-mail i inne wyszczególnione przez niego sposoby komunikacji."

 

Także moim zdaniem bezsensowne marudzenie przy powodzie jaki podałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kkwp i marcinsebastian. Powinny być ograniczenia w sprzedaży zegarków, np 1 zegarek rocznie dla pozostałych użytkowników. Sam nie handluję zegarkami ale potrzebuje sprzedać, choć z ciężkim sercem, zegarek kupiony od Klubowicza. Nigdy nie byłem zarejestrowany, ale lubiłem przeglądać Forum jako źródło informacji nt. zegarków. Od wielu lat tu jednka nie zaglądałem i zauważyłem wiele zmian. Tą jednak jedną bym usunął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie liczyłbym na jakiekolwiek zmiany

w ogóle dyskusja bez udziału modów jest wg. mnie jałowa

czas zamknąć temat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. Dodam jeszcze że dodatkowym warunkiem może być polubienie Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków na Facebooku. Portale społecznościowe. Tam można dowiedzieć się wszystkiego o człowieku;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś nie ma tam konta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic do powiedzenia, więc sie nie odzywam. Jestem rok na forum i praktycznie codziennie spędzam po kilkadziesiąt minut na jego czytaniu. Czy jestem aktywnym uczestnikiem? Zacząłem swoją przygodę zegarkową od 0. Teraz wiem trochę więcej, nie czuję się na tyle kompetentny, aby pisać o sprawach merytorycznych, natomiast dyskusje o wyższości świąt jednych nad drugimi mało mnie bawią, tym bardziej że czasem mam zastrzeżenia do sposobu wyrażania myśli przez niektórych. Kupiłem trzy zegarki (nienajtańsze), parę pasków.Mogłem swoje oferty składać w tematach i dzięki temu moim zdaniem wszystko było jasne. Nikt mnie nie oszukał. Transakcje zostały przeprowadzone bez problemów i na poziomie. Argument, że ktoś wolał kolegę i mu sprzedał, jest dla mnie nie do przyjęcia. W ten sposób niech przy kawie się dogadują. Granica 50 postów jest absurdalna i spowoduje zaśmiecenie forum, a takie podejście moderatorów świadczy niestety o mało kreatywnym podejściu do tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każde rozwiązanie ma wady

50 postów ma być barierą na zasadzie , żeby nie było że ktoś nowy wpada i robi smietnik w dziale Sprzedam

Próba szybkiego nabicia 50 też spotyka się z szybką reakcją

 

z drugiej strony WSZYSTKIE prośby osób bedących długo na forum , ale bez ostrzeżeń i majacych za mało postów ,a dotyczące umozliwienia wystawiania ofert - zostały uzwględnione

Więc na pewno nikt nie jest poszkodowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ golo:

A kto Ci broni składania ofert kupna? od kontaktu ze sprzedającym masz wiadomości prywatne które nie są blokowane w zależności od liczby posiadanych postów. Ja kupiłem zegarek na forum nie mając 50 postów i nikt mi z tym problemów nie robił. Poza tym w regulaminie działu sprzedam jest zaznaczone (aż pozwolę sobie zacytować):

 

"8. Do kontaktu z właścicielem ogłoszenia służą prywatne wiadomości, e-mail i inne wyszczególnione przez niego sposoby komunikacji."

 

Także moim zdaniem bezsensowne marudzenie przy powodzie jaki podałeś.

 

Już widziałem ogłoszenia, w których warunkiem rezerwacji jest napisanie w danym wątku ...

 

Zakaz pisania powinien być zniesiony ... jedynie zakładanie tematów powinno się ograniczać do właśnie wymaganej liczby postów ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już widziałem ogłoszenia, w których warunkiem rezerwacji jest napisanie w danym wątku ... Zakaz pisania powinien być zniesiony ... jedynie zakładanie tematów powinno się ograniczać do właśnie wymaganej liczby postów ...

 

I pod tym podpiszę się obiema rękoma. O ile jestem w stanie zrozumieć ograniczenia związane z zakładaniem nowych ofert sprzedaży przez osoby <50postów to niemożność pisania w wątku powoduje, że przeszło mi już koło nosa kilka fajnych zegarków a na PM osoba z zerowym dorobkiem traktowana jest jak niechciany petent.

Po wielu próbach zakupu zegarków dopiero dziś moja oferta złożona na PM została potraktowana z należytym szacunkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pod tym podpiszę się obiema rękoma. O ile jestem w stanie zrozumieć ograniczenia związane z zakładaniem nowych ofert sprzedaży przez osoby <50postów to niemożność pisania w wątku powoduje, że przeszło mi już koło nosa kilka fajnych zegarków a na PM osoba z zerowym dorobkiem traktowana jest jak niechciany petent.

Po wielu próbach zakupu zegarków dopiero dziś moja oferta złożona na PM została potraktowana z należytym szacunkiem.

Czy Ty naprawdę myślisz, że dla sprzedającego ma znaczenie, ile postów ma osoba, która chce kupić od niego zegarek? Pieniądz jest pieniądz. Na forum kupiłem 4 albo 5 zegarków, i wszystkie składając zamówienia wyłącznie na PW, nikt mnie nigdy nie olał. Więc na pewno nie tu leży problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie tak myślę. Skoro na rezerwację na PM otrzymuję odpowiedź, iż jestem następny w kolejce i jeśli poprzednik (rezerwujący w wątku) się odmyśli to będzie mój , po czym po kilku dniach dowiaduję się, że poszedł do kogoś innego a sprzedający sili się na tanie tłumaczenia to mam wrażenie, że nowi użytkownicy traktowani są jako zło konieczne, których należy omijać szerokim łukiem.

Podobnie, gdy chcąc uzyskać więcej informacji o zegarku za ok 4 tys muszę się o nie prosić będąc raczony odpowiedziami typu "ale jesteś serio zainteresowany" , " no jeśli nalegasz..." i inne zdawkowe odpowiedzi , które równie dobrze można odebrać jako "nie zawracaj d*py", nie mając możliwości zadania jakiegokolwiek pytania publicznie czy też możliwości rezerwacji - można poczuć się jak jakiś niechciany natręt.

Kupiłem tu już 4 zegarki, sprzedać nie mogę żadnego mimo, że chciałbym conieco powymieniać. Pozostaje mi silenie się na bezsensowne posty co nie jest łatwe w przypadku branży na temat której nie ma się zbyt wiele do powiedzenia , natomiast jest się aktywnym czytelnikiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również jestem czytelnikiem tego forum od dłuższego czasu a że nie mam w większości tematów nic do dodania to inna sprawa, próg 50 postów wydaje mi się naprawdę ciężki do osiągnięcia dla kogoś bez merytorycznej wiedzy, może by go tak obniżyć do np 30 lub 20 (żeby nie było że akurat mam 30 ;) )

No cóż , póki co zostaje mi się nagimnastykować i dobić do 50 ponieważ mam kilka zegarków na sprzedaż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - napiszcie do moderatora z prośbą o odblokowanie działu sprzedaży. W uzasadnionych przypadkach chyba może zrobić wyjątek?

Chyba lepsze to, niż bezsensowne posty w stylu "ale fajny zegarek", byle tylko dobić do 50ki ;)

 

Poza tym przychylam się do postulatu umożliwienia osobom z małym "postowym" stażem pisania w dziale SPRZEDAM, aby np. zarezerwować czy napisać magiczne "biorę".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już nie będę zawracał głowy adminowi i może jakoś dobiję do 50 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja próbowałem zawrócić głowę adminowi

głowa admina pozostała niewzruszona

jak z resztą przypuszczałem

 

fly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie popieram, ale moim zdaniem 3 miesiące to zdecydowanie zbyt krótko. Powinno być 6 m + 50 merytorycznych postów.

 

Pozdrawiam

Iko

 

zdaje się, że jest taki licznik, który mówi ile czasu spędziłeś na forum (bo standardowo czas liczony jest od założenia konta). To byłby dobry benchmark. Tak czy inaczej, moim zdaniem, fajnie byłoby móc wystawić coś na bazarku - ja na przykład nie mogę, bo postów mam dwadzieścia kilka, bo uważam za głupotę pisanie tego, co ktoś napisał już raz, tyle, że innymi słowami.

 

Na forum jestem ponad rok, czytuję je praktycznie codziennie...

 

Warto jednak poruszyć nieco inną kwestię:

1 - nie chcę tu urazić "ojców założycieli", jednak forum, które ma ponad 12k użytkowników, nie jest forum, gdzie realizujemy "koleżeńskie" transakcje (jak pisze Lestaf).

2 - trudno nie zgodzić się z faktem, że osoba, która na forum jest krótko wydaje się być mniej wiarygodna.. może zatem warto wprowadzić jakąś formę pośredniczenia w płatnościach (obowiązek korzystania z PayPal?) - to wpłynie dobrze na bezpieczeństwo transakcji, a starzy wyjadacze i tak będą się dogadywać poza bazarkiem :-)

 

Pamiętajmy też, że sam staż na forum czy ilość postów i tak nie uchroni nas przed potencjalnym oszustem - przypomina mi się tu akcja z innego forum (chyba sprzed dwóch lat), gdzie człowiek regularnie udzielający sie na forum, nagle "wystawił" cały swój sprzęt na bazarku, zgarnął kasę, po czym zniknął... skończyło się na zgłoszeniach na policję itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) WSZYSTKIE prośby osób bedących długo na forum , ale bez ostrzeżeń i majacych za mało postów ,a dotyczące umozliwienia wystawiania ofert - zostały uzwględnione

Więc na pewno nikt nie jest poszkodowany

 

Dziękuję admin. za interwencję i zmianę statusu (mimo braku 50 postów) "nowy użytkownik" -> "użytkownik"... Nie dało mi to jednak możliwości pisania w dziale sprzedaży :mellow:


Pozdrawiam,

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.