Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Najpiękniejsze chronografy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Nie powinienem się w następnym wątku nad urodą tego zegarka produkować, bo już głupio będzie. Całe szczęście buty zepsuły cały efekt :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spodnie pod kolor tarczy. :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy jest z tych najpiekniejszych ale mnie się podoba

post-37475-0-10991400-1535811153_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jakaś staroć.

post-57210-0-57019000-1535927721_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł czas na chronograf. Nowa Daytona z białą tarczą i ceramicznym bezelem to byłby numer 1 gdyby był dostępny od ręki, gdyby Rolex nie robił swoich cudactw z dostępnością. Nie będę czekał na zegarek X lat...

 

Szukałem jakiegoś zbliżonego modelu i doszedłem w procesie myślowym do Breitlinga Chronomat 44 GMT z niebieską tarczą. Na plus w stosunku do Daytony jest data i funkcja GMT oraz ciekawa niebieska tarcza.

 

Zdjęcie z netu:

03f6dad4ea32f32e568613f35ce1fa85.png

 

Czy przychodzi Wam do głowy coś innego zbliżonego wyglądem i jakością do Daytony, coś co by pasowało do wątkowego określenia „najpiękniejszy chronograf”?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kilka ładnych w tym wątku już się pojawiło. Omega kolegi Michała zawsze powoduje u mnie szybsze bicie serca. Całe szczęście każdy ma swoje gusta i każdemu się co innego podoba. Z mojej perspektywy w tej chwili do najpiękniejszych chronografów z pewnością zalicza się ten:

post-98957-0-14248500-1536424745_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł czas na chronograf. Nowa Daytona z białą tarczą i ceramicznym bezelem to byłby numer 1 gdyby był dostępny od ręki, gdyby Rolex nie robił swoich cudactw z dostępnością. Nie będę czekał na zegarek X lat...

 

Szukałem jakiegoś zbliżonego modelu i doszedłem w procesie myślowym do Breitlinga Chronomat 44 GMT z niebieską tarczą. Na plus w stosunku do Daytony jest data i funkcja GMT oraz ciekawa niebieska tarcza.

 

Zdjęcie z netu:

 

 

Czy przychodzi Wam do głowy coś innego zbliżonego wyglądem i jakością do Daytony, coś co by pasowało do wątkowego określenia „najpiękniejszy chronograf”?

post-89160-0-64212500-1536432685.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, Strinking 10th... Baaardzo mi się spodobał jak kilka lat temu pokazał go Carlito. Dobrze, że wtedy był dalej w mojej kolejce „gonienia króliczka”. Teraz już wypadł z listy. Wyobraźcie sobie zmierzenie nim czasu z końcówką 38s, albo 42s. Prawa tarcza to sekundy stopera. Można się pewnie mocno zirytować. Te „zajadające się” tarcze może wyglądają fajnie, jednak użytkowość niska. Chyba, ze jest tu jakiś trick. Zakładam, ze z funkcji stopera bede korzystał setki razy częściej niż z faz księżyca w JLC MUTMoon, którego kupiłem ze względu na jego ultra thinness i piękne indeksy. W kategorii „najpiękniejsze” chronografy ten Zenith z pewnością się lapie, nawet dość wysoko. W kategorii najbardziej użyteczne juz mniej. Mimo to dzięki koledze za chęć pomocy w wyborze! :)

 

PS. Dolna tarcza tego Zenitha to minuty, lewa to sekundnik zegarka. Nie mierzy godzin. Za to można coś zmierzyć poniżej 1 godz. z dokładnością do 1/10s :) Albo zapamietać mniej więcej godzinę włączenia stopera z czego będzie można wykombinować sobie ilość godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Coraz bardziej mi się podoba ten Sinn :-)

post-34987-0-12971100-1536481242_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej mi się podoba ten Sinn :-)

Jest świetny, ale zawsze będą skojarzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Wiem, ale trochę zgłębiłem temat i wychodzi na to, że nie można go traktować jako homara, z uwagi na zakup przez Sinna praw do "navigation chronograpch" od Breitlinga, choć skojarzeń faktycznie się nie uniknie. Trafiłem dziś na reckę porównawczą tej 903 z Navitimerem, zrobioną przez TGV. Zwycięzcą okazał się ...Sinn ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, Strinking 10th... Baaardzo mi się spodobał jak kilka lat temu pokazał go Carlito. Dobrze, że wtedy był dalej w mojej kolejce „gonienia króliczka”. Teraz już wypadł z listy. Wyobraźcie sobie zmierzenie nim czasu z końcówką 38s, albo 42s. Prawa tarcza to sekundy stopera. Można się pewnie mocno zirytować. Te „zajadające się” tarcze może wyglądają fajnie, jednak użytkowość niska. Chyba, ze jest tu jakiś trick. Zakładam, ze z funkcji stopera bede korzystał setki razy częściej niż z faz księżyca w JLC MUTMoon, którego kupiłem ze względu na jego ultra thinness i piękne indeksy. W kategorii „najpiękniejsze” chronografy ten Zenith z pewnością się lapie, nawet dość wysoko. W kategorii najbardziej użyteczne juz mniej. Mimo to dzięki koledze za chęć pomocy w wyborze! :)

 

PS. Dolna tarcza tego Zenitha to minuty, lewa to sekundnik zegarka. Nie mierzy godzin. Za to można coś zmierzyć poniżej 1 godz. z dokładnością do 1/10s :) Albo zapamietać mniej więcej godzinę włączenia stopera z czego będzie można wykombinować sobie ilość godzin.

 

Są też zwykłe tricolory;)


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Świetne kolory :-) Jaki to model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dziękuję dobry człowieku :-) Dopisuję go do listy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że B&R ma jeszcze większy dostęp do kolorów niż Seiko

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję dobry człowieku :-) Dopisuję go do listy ;-)

Cenę widziałeś ?


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Tak, widziałem :-) Zastanawiam się, jak ten B&R wygląda w zestawieniu z Moonem, innymi Speedmasterami czy np. Sinnem 903, które też mam na liście ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.