Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pg

niedoceniane marki i modele

Rekomendowane odpowiedzi

Tworzone są rozmaite rankingi "the best", gdzie czasem kolejność wypływa z intensywności działań marketingowo-reklamowych.

A więc proponuję coś innego,- może spróbujmy sporządzić listę np 5 najbardziej niedocenianych firm i modeli zegarków.

 

Co Wy na to?

 

Pozdr

PG


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ireneusz Paluszek
Tworzone są rozmaite rankingi "the best", gdzie czasem kolejność wypływa z intensywności działań marketingowo-reklamowych.

A więc proponuję coś innego,- może spróbujmy sporządzić listę np 5 najbardziej niedocenianych firm i modeli zegarków.

 

Co Wy na to?

 

Pozdr

PG

 

bez oznaczania kryteriów można ułożyc listę kilkudziesięciu firm nie tyle "niedocenionych" co zwyczajnie nie znanych, niedostępnych w Polsce i tym samym niezbyt popularnych.

żeby nie być gołosłownym to doceniam takie firmy jak np.:

Ebel

Corum

Concord

Universal Geneve

Louis Erard

Auguste Reymond

Epos (miałem zegareczek tej firmy na długo przed panowaniem dzielnego TIC TAC'a :) => ukłony)

Paul Picot

Gevril

Oris (od 2000 r. jestem fanem & posiadaczem)

 

a to tylko kilka przykładów porządnych zegarków.

 

gdyby ktoś dokonał inwentaryzacji zasobów zegarkowych wszystkich członków od razu wyłoniłby się przeogromny zasób firm/zegarków "niedocenionych".

 

swoją drogą ciekawy pomysł & spostrzeżenie.

=> w końcu nie można wciąż podniecać się tylko i wyłącznie Sinn'ami & Stowa'mi :wink: :wink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że lekko zahukany i niesmiały jest Louis Erard. Jakos taki niemrawy i sie przebić za bardzo nie może. A zegarki ma ładne, ciekawy, niezerżnięty design, ceny też rozsądne jak na te ETY co w nim siedzą :)

Druga bidulka trochę to tak jak Irek wskazał - Oris. Okazuje się być o wiele lepszym niż niejedna marka, która go popularnością bije na głowę, nawet tu, w klubie.


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość skyper

movado

lanco :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud

akurat na tapecie: My2nźhle Glashy2nźtte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym może jeszcze -

/kilka linków dla zachęty :) /

 

Joseph Chevalier

Tutima - http://www.tutima.de/

Alpina

Sothis

Rainer Nienaber

Louis Moinet

Schwarz Etienne - http://www.schwarz-etienne.com/gmt.htm

Rainer Brand - http://www.rainerbrand.de/e/collection/collection.htm oraz http://www.rainerbrand.de/vita/donnerstagsuhr.htm

Hanhart

N.B.Y (YÓeger) - http://www.nbyaeger.com/html/e-kollektion.html

Cyclos

Kurth - http://www.kurth.net/

George J. von Burg - http://www.gjvb.com/mainframe.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...)

 

bez oznaczania kryteriów można ułożyc listę kilkudziesięciu firm nie tyle "niedocenionych" co zwyczajnie nie znanych, niedostępnych w Polsce i tym samym niezbyt popularnych.

(...)

 

Zgadzam się, że ogromna większość dobrych firm niedoceniana jest u nas z powodu ich nikłej znajomości. Stad m.in. mój pomysł, bo uważam, iż nasze dyskusje winny pełnić tez pewną rolę edukacyjną:-)

Niemniej zgłoszę teraz 3 firmy w zasadzie znane, ale jednak cieszace się u nas (a właściwie wszędzie) renomą nieodpowiadająca jakości ich produktów:

 

1.Seiko - właściwie jedyna firma (oprócz może niektórych rosyjskich/sowieckicich i chinskich), która całkowicie samodzielnie projektuje, a następnie produkuje dosłownie setki modeli swoich zegarków, obejmujących nieomal całe spektrum cenowe, jest w tej dziedzinie innowacyjna, nawet najtańsze modele są na wysokim poziomie technologicznym i estetycznym, a ich cena , w stosunku do podobnych, ale spod Alp jest zdecydowanie niższa i nie wydaje się, aby w przewidywalnej przyszłości miało to ulec zmianie.

2. Cyma, produkująca zegarki bardzo przyzwoite, ale bez wodotrysków, zawsze w zasadzie nie schodzaca poniżej niezłego poziomu. Dawniej marka w naszej części świata nieźle rozpoznawalna, choćby dlatego, ze często niegdyś kupowana jako czasomierz służbowy przez koleje, tramwaje, czy wojsko, dziś w stanie zaniku na naszym rynku.

3.Girard Perregaux, a właściwie jego modele Gyromatic HF z lat 60-tych, wtedy jeszcze rozsądne cenowo a zawierające wyjątkowe, originalne rozwiązania techniczne powodujące, że ta zawsze b. niewielka manufaktura potrafiła nie tylko dostawac aż 73% wszystkich wydawanych certyfikatów z obserwatorium w Neuchatel, ale też, wg mnie wyczyn chyba nigdy nie powtórzony, dawała uzytkownikiem gwarancje chodu z dokładnością odchyłką mniejszą niż 1 min/miesiąć !!!

4. Oris - z powodów już tu przytaczanych

 

Pozdr

PG


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dawna jestem fanem orisa i nie wykluczam, że kiedys sprawię sobię jakiś model :)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam:

 

Enzo Mechana

Tudor

Kobold

JeanRichard

Jacques Etoile

Ball

Glycine

Chaumet

Paul Picot

 

Edit: MeisterSinger


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei spoglądam w strone Louisa Erarda GMT, taniocha w końcu (a kto wie - jak mozolnie wejdzie na wyższy poziom prestiżu to podrożeje).


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od dawna jestem fanem orisa i nie wykluczam, że kiedys sprawię sobię jakiś model :D

 

Podzielam Twoje zdanie Filipie! :)


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od dawna jestem fanem orisa i nie wykluczam, że kiedys sprawię sobię jakiś model :D

 

Podzielam Twoje zdanie Filipie! :)

Jakbyś tak napisał o sinnie, również podzielałbym twe zdanie :)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość skyper

eterna

bardzo mi sie podoba

the 1948 grand date oczywiscie z black case

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście o marce Philippe de Belleville? Widziałem ostatnio takie cudo z fazami księżyca :)


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja z kolei spoglądam w strone Louisa Erarda GMT, taniocha w końcu (a kto wie - jak mozolnie wejdzie na wyższy poziom prestiżu to podrożeje).

 

Istotnie, specjalnie one drogie nie są;- najtańszy, z ETA 2824, lub inny z ETA 7001 mozna już kupić za (w przeliczeniu) ok. 1.500 zł. Ale, jak sie wydaje, nie ma powodu, zeby były droższe;)

 

Przy okazji, -który mechaniżm z tych dwóch jest lepszy (pomijam oczywiście to, że pierwszy to automat, a drugi mechanik)?

 

Pozdr

PG


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy okazji, -który mechaniżm z tych dwóch jest lepszy (pomijam oczywiście to, że pierwszy to automat, a drugi mechanik)?

Peseux ma mniejszą częstotliwość (21600 A/h) niż 2824 (28800 A/h), oba są długo produkowane (peseux około 35 lat, 2824 /baza 2801/ - 14lat), 7001 ma rezerwę 42, 2824 - 38h.

Nie wiem który lepszy, nie wiem czy to pytanie ma sens, ale to zależy czy wolisz automat czy ręczny naciąg. Mi na przykład podobają się mechanizmy z dużymi powierzchniami takie jak peseux czy unitas i dlatego wybrałbym 7001.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno Lorenz. Jakość o wiele lepsza niż np. Atlantic a ceny o wiele niższe. Zegarki ładne o ciekawym designie.

 

Wiem co mówię bo mam taki zegarek i jest super.


Mam muchy w nosie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nisus - założony w 1857 roku. Swoją drogą było wiele znakomitych szwajcarskich firm, które w latach 70 (masowa produkcja zegarków kwarcowych) upadły. A wytwarzały świetne zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat LE La Sportive to ETA 2836-2, ale to bez różnicy.


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.