Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

TylerVega

Użytkownik
 • Content Count

  525
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1826 Guru zegarmistrzostwa

Recent Profile Visitors

1387 profile views
 1. Ok dzieki rozumiem. W takim razie zastanawiam się ktory element jest problematyczny? Bo jeśli dobrze rozumiem to jeśli zachodzą odpowiednie przesłanki zarówno nadanie klauzuli wykonalności jak i wniosek o wszczęcie egzekucji to są wyłącznie kolejne kroki nazwijmy to formalne które kończą się eksmisją i odzyskaniem lokalu. Może czegoś nie dostrzegam ale wydaje mi się to dość szybkie i bezpieczne rozwiązanie.
 2. Generalnie wartościowy temat. Warto poznać różne punkty widzenia i doświadczenia bo może być pomocne w przyszłości. Mam pytanie co do tej części mówiącej o wniosku egzekucyjnym. Czy to nie jest tak ze zobowiązanie do dobrowolnego poddania się egzekucji nie jest właśnie jednym z elementów wchodzących w skład umowy najmu okazjonalnego? Ja rozumiem to tak: W przypadku niewywiązywania się najemcy z warunków umowy można ja wypowiedzieć oczywiście zachowując odpowiednie terminy oraz wymogi formalne. Jeśli najemca nie opuści lokalu pomimo pisemnego żądania opuszczenia i opróżnienia lokalu wtedy należy uzyskać tytuł egzekucyjny. Składamy wiec wniosek do odpowiedniego dla nas sadu o nadanie klauzuli wykonalności do aktu notarialnego, czekamy (teoretycznie sąd ma trzy dni ale w Polsce pewnie trwa to trochę dłużej) i po jego otrzymaniu wnioskujemy do komornika o wszczęcie procedury eksmisyjnej. Całość pewnie trwa ze dwa/trzy miesiące ale wydaje się być dość dobrym zabezpieczeniem właściciela mieszkania.
 3. Mnie się podoba. Jeśli miałbym wybierać to wersja mechaniczna jest dla mnie jedynym słusznym kierunkiem
 4. Nie mam wiedzy jak wygladala finalnie roznica pomiedzy lista osob ktora zadeklarowala chec nabycia np. Manometru vs rzeczywsita lista kupujacych ale zdziwilbym sie jakby roznice byly kolosalne. Tak jak napisalem wczesniej w moim przekonaniu zaliczka jest bardziej trafnym sformulowaniem. Oczywiscie super byloby poznac jakies szczegoly. Marcin na pewno czyta watek wiec moze pomoze z jakimis informacjami. Jesli wsponie uznamy ze za wczesnie nie bede dalej ciagnal tematu.
 5. Pewnie ze warto by było. Być może Marcin jak zobaczy ten wątek będzie w stanie coś nam powiedzieć/pokazać
 6. To zdaje sie nie pierwszy raz jak tworzone są takie listy. Rozumiem różnice miedzy tymi dwoma pojęciami jednak dla celów tego ćwiczenia myśle ze zaliczka jest bardziej trafnym sformułowaniem😀
 7. A prosze bardzo😀 jesli inne miejsce będzie lepsze to prosze moderatorów o przeniesienie
 8. Kolezankii koledzy, w zwiazku z ciekawa dyskusja w watku dedykowanym VC i pomyslem co do nowej generacji VISa chcialbym sprawdzic jaki odzew mialby ten projekt wsrod naszej spolecznosci. Chcialbym abyscie wypowiedzieli sie czy jestescie gotowi na 100% zaliczke na projekt w wersji mechanicznej. Cena oczywiscie nieznana ale smiem zakladac ze +/- w granicach ostatatnich projektow mechanicznych aczkolwiek moze wlascicel VC nam cos tu podpowie. Byc moze bedzie to dobra baza do oceny mozliwosci realizacji tego projektu na co chyba wielu uzytkownikow tego forum od jakiegos czasu liczy. 1. TylerVega
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.