Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

zami

Użytkownik
 • Content Count

  114
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by zami

 1. zami

  Wybór pióra.

  Dzięki! Chyba najbardziej Cobalt Blue wpadł w oko.
 2. zami

  Wybór pióra.

  Podpowiedzcie jakiś fajny granatowy atrament. Żeby nie wpadał w zielony ani szary.
 3. zami

  NÓŻ

  Niewiadomo kiedy wrócą i czy będą pamiętały, do czego te pisaki służą (o ile wcześniej nie wyschną).
 4. zami

  NÓŻ

  Jak by ktoś próbował z mojej brody dworować, to też bym wrzucał fotki noży na forum Jak by ktoś próbował z mojej brody dworować, to też bym wrzucał fotki noży na forum
 5. zami

  NÓŻ

  Ni to brzytwa ni okulizak. Jakie zastosowanie mu przewidujesz? Dla mania?
 6. zami

  Wybór pióra.

  Witam i pozdrawiam miłośników zacnych pisarskich rekwizytów. Niestety zajrzałem do tego wątku i się zaczęło Piórem pisałem od zawsze do czasu, jak zacząłem pracować wyłącznie fizycznie. Mało okazji do pisania powodowało wysychanie atramentu i siłą rzeczy mój ulubiony Ballograf Series 2000 wylądował na stałe w szufladzie. Przeleżał ze 25 lat, do czasu zajrzenia do tego wątku. Obecnie się moczy w wodzie destylowanej z płynem (jak radzili mędrcy forumowi) i czeka na odpalenie. Ale są wątpliwości. Po pierwsze, czy dostanę naboje/tłoczek? Przeglądałem czeluście internetów i nie widzę dedykowanych akcesoriów. Kiedyś te pióra były w obiegu, więc kupowało w sklepie się "naboje do Ballografa" i tyle. Teraz rozmaitość systemów stwarza prawdopodobieństwo zakupu nieodpowiednich naboi. Czy miał ktoś styczność z Takim piórem i mógby podpowiedzieć jakiego typu naboje czy tłoczek kupić? Po drugie: tłoczek czy naboje? Nastawiam się na zakup atramentu i nabijanie ewentualnie strzykawką. Co łatwiejsze, bardziej praktyczne, mniej mazania się? Ile razy można ewentualnie nabijać jeden nabój? Jakie rozwiązania Wam się najbardziej sprawdzają. Pisania będę miał niewiele, bardziej dla frajdy i rozruszania ręki mocno odwykłej od tej czynności. Po trzecie: czy ktoś z Szanownych Koleżanek i Kolegów pamięta taki atrament z lat `60 "Sigma" i polecił by coś podobnego? Z góry serdecznie dziękuję za podpowiedzi i wyrozumiałość.
 7. Ja przestałem dawać psom kości. Całe lata jadły i było ok, ale raz zdarzył się czop w jelicie i kilka dni psisko nie mogło się wypróżnić mimo wielu prób fachowej pomocy. Wetka chciała już otwierać jamę brzuszną i przecinać jelito. Pojechaliśmy do innego weta i po kilku godzinach dłubaniny udało się psa udrożnić. Przykre to było.
 8. Korzystam również z tej formułki, jak żona zarzuca mi oglądanie się za panienkami.
 9. To pytanie to jest gay test.
 10. Covid później trafił pod respirator.
 11. @Wacor dzięki. Od tamtego czau ponosiłem ją i jest wszystko ok. Wygląda na to, że mało ją nakręciłem. Trochę niepotrzebne zapytanie, ale sytuacja mnie wtedy zasmuciła, bo mam dwie eterny i bardzo je lubię.
 12. A mysz oznaczona? 😇
 13. Popowiedzcie jakieś rozwiązanie. Eterna Kontiki Date nabyta 01.2019 na Chrono jako nowa. Założona ok 10 razy, wszystko z poszanowaniem. Chodziła prawidłowo, bez niepokojących objawów. Jako, że mam same automaty to średnio raz na 2 tygodnie tymi nieużywanymi poruszam spokojnie tak, żeby się nakręciły i pochodziły ze 2 dni. Ostatnio dał się słyszeć jakiś metaliczny dźwięk jakby od ruchów wahnika. Zegarek ani nie upadł, ani nie był uderzony. Założyłem go na rękę, to się zatrzymał. Można ją jakoś sprawdzić, żeby ewentualnie nie stracić gwarancji? Jest w Polsce jakiś serwis gwarancyjny? Nie mam praktyki z realizacją gwarancji w zegarkach, z innymi artykułami bywało różnie - nawet w oczywistych wadach niektórzy wykręcali się od odpowiedzialności za produkt. Będę wdzięczny za podpowiedzi, wskazanie jakiegoś podobnego wątku...
 14. zami

  NÓŻ

  Kamienie są miększe od węglików. Na kamieniu nie naostrzysz dobrze stali, która ma dużą zawartość węglików i to daje jej długotrwałą ostrość. Kamień ściera osnowę stali, a twardy węglik zostaje wyrwany. Nóż będzie ostry, ale pozbawiony węglików na krawędzi nie będzie trzymał tak długo ostrości, jak nóż ostrzony na diamentach.
 15. Ktoś, jak pierwszy raz taki zegar widzi, to spóźni się na pociąg.
 16. zami

  NÓŻ

  Kiedyś widziałem kolekcję kilku noży wykonanych przez więźniów w Rosji. Autentyczne dzieła sztuki. Nie piszę o samym wykonaniu, ale o bogactwie ornamentów na głowniach i rękojeściach. Co do materiałów nie miałem tylko żadnych informacji. Wtedy dziwiło mnie, jakim cudem więźniowie w ogóle mieli dostęp do niebezpiecznych z więziennego punktu widzenia materiałów.
 17. zami

  Liczymy SDGMy

  Mnie podobnie oczarował ostatnio nabyty SARX047. Na jasnobrązowym pasku bardzo mu do twarzy. Polowałem wcześniej na fajnego, cienkiego garniturowca, najlepiej kostkę ? ale zrezygnowałem na korzyść tego SARXa. Żaden zegarek do tej pory nie cieszył mnie tak, jak ten. Tobie również życzę podobnego poziomu satysfakcji z nowego nabytku, bo zegar prezentuje się wyśmienicie.
 18. zami

  Liczymy SDGMy

  Ładny. I ciekawy.
 19. zami

  NÓŻ

  Bał bym się, że wpadnie do koperty i nie znajdę ?
 20. Dobrze, że jeden, chociaż awantur o dogmaty nie ma.
 21. Delta Silver 10X50. Niedroga, bardzo jasna i wyraźna. Jak ma być coś bardzo małego to Monokular Vortex Solo 8x36. Noszę go w kieszeni. Z tym, że do obserwacji późnym wieczorem przy Delcie zauważalnie odstaje. Gdybym miał brać jedno, brał bym tę Deltę. Ilość światła, jaką wpuszcza, jest zdumiewająca.
 22. zami

  NÓŻ

  Zgrabny maluszek. Wystarczający jako EDC. Pasuje mu delikatny kutosik z paracordu.
 23. Nawet bardzo ładne. Smakowita prostota.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.