Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Miłośnik_Piękna

Użytkownik
 • Content Count

  88
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

131 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Recent Profile Visitors

476 profile views
 1. Moja Omega Seamaster 300M wróciła do mnie po serwisie. Ale nie obyło się bez przejść. Jeśli kupowaliście Omegę poza Polską a sprzedający wam sklep nie ma już autoryzacji Omegi w momencie serwisu, to możecie mieć problem. W moim przypadku zakwestionowano moją kartę gwarancyjną, bo sklep gdzie zakupiono mój egzemplarz nie jest na oficjalnej liście dystrybutorów. Z tego co powiedziano butik Omegi ma możliwość sprawdzenia wszystkich transakcji na terenie Polski, a jeśli chodzi sprawdzenie transakcji na terenie Europy muszą porozmawiać z centralą. Poproszono mnie o podesłanie dowodu zakupu, którego już nie miałem. Bo wychodziłem z założenia iż przecież powinna wystarczyć karta gwarancyjna a nie dowód zakupu. Także napisałem w mailu, że sklep w 2019 roku musiał być na liście bo w roku premiery mało prawdopodobnym jest aby ten model był szeroko dostępny poza oficjalną dystrybucją i być może sklep niedawno utracił autoryzację. Ostatecznie skończyło się, że manager butiku zadzwonił do centrali i potwierdził w niej moje przypuszczenia. Także koniec końców uznano mi gwarancję i zegarek został wyregulowany. Przy okazji poinformowano mnie, że tolerancja dla mechanizmu 8800 używanego w Seamaster 300M wynosi od 0 do 6 sekund. Dla Planet Ocean i modeli z dwoma bębnami np. 8900 wynosi od 0 do 5 sekund. W przypadku modeli damskich to tolerancja jest zdaje się od 0 do 7 sekund. U mnie niestety dokładność chodu wykraczała ponad 6 sekund. Na razie zegarek mieści się w granicach tolerancji, ale muszę zobaczyć jak to będzie wyglądać w dłuższej perspektywie. Mam nadzieję, że komuś te informacje się przydadzą.
 2. Mój najnowszy nabytek. Rozmiar 39 mm zdecydowanie daje radę.
 3. A dziękuję. Rzeczywiście kupiłem go dzisiaj. Powiem tak, nie planowałem tego i jakoś tak wyszło. Wszedłem do Złotych Tarasów by go zobaczyć i sprawdzić jak faktycznie leży na ręku. Jak zacząłem go przymierzać, to pani powiedziała, że może mi dać na niego rabat 12%. I długo się nie zastanawiałem. Także mimo wszystko czasami opłaca się kupować w sklepie
 4. A gdzie można obejrzeć ten model? Jak w lipcu pytałem, to jeszcze nie był w sklepach dostępny.
 5. A ja swoją Omegę Seamaster Professional musiałem drugi raz oddać do regulacji. Najpierw moja 300 spóźniała się, także oddałem ją do serwisu jesienią zeszłego roku. Niestety po regulacji nie trzymała parametrów METAS, także znowu ją oddałem do serwisu. Co ciekawe przy zdawaniu zegarka w butiku na placu 3 Krzyży powiedziano mi, że chyba już po gwarancji co mnie dość mocno zaskoczyło. Bo osoba mnie obsługująca stwierdziła, że na karcie gwarancyjnej widać 2017 zamiast 2019. Tylko z tego co się orientuję model 210.30.42.20.03.001 jaki posiadam pojawił się oficjalnie w sprzedaży w 2018. Chyba, że rzeczywiście mam dość nietypowy egzemplarz jaki faktycznie sprzedano w 2017 Zobaczymy co mi ostatecznie powiedzą za około 6 tygodni
 6. A może to będzie coś innego? 2022 marks the 70th anniversary of the British North Greenland Expedition from 1952 when British explorers were issued Tudor Oysters like this 7808. https://m.facebook.com/moodys1883/photos/a.1613015405543216/1982376578607095/?type=3&locale=ne_NP&_rdr
 7. To trzymam kciuki by działał dobrze. W moim egzemplarzu jest z nim problem. A zorientowałem się dopiero przy próbie jego ustawienia.
 8. A jak działa moduł kalendarza? Niestety to pięta achillesowa tego mechanizmu 8f56, bo jak padnie to nie ma jak naprawić.
 9. I ja zapisuję się do klubu Sinn. Mój UX trafił dziś na bransoletę. Pierwszy raz sam dopasowywałem bransoletę pod siebie i jestem zadowolony z efektu końcowego :-)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.