Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Topaz

Użytkownik
 • Content Count

  704
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Topaz

 1. Topaz

  Wybór pióra.

  Jeżeli nie pracujesz na kutrze pełnomorskim albo w łaźni tureckiej, to "standardowe atramenty" powinny wytrzymać zwykłe używanie, ale jeżeli zamoczysz bezpośredni w płynie to raczej się odbarwią. Trzeba po prostu spróbować (jakbyś chciał mogę podesłać kilka/kilkanaście próbek tak po 1/2 ml, ale po urlopie po 16.08). A polecam z niebieskich: Diamine- Majestic Blue Diamine- Asa Blue Monteverde - Horizon Blue j. Herbin - Eclat de Saphir A z brązowych: Diamine - Macassar Monteverde- Brown Sugar to na początek Wszystkie podejrzysz w sieci, i kupisz też stacjonarnie i wysyłkowo w Polsce.
 2. W sumie nie wiem dlaczego to Podlasie, tu mamy praktycznie same Samelasie. GPW-1000RD-4A w okolicach miejscowości Michałowo. GPW-1000RD-4A w okolicach miejscowości Nowa Wola.
 3. Topaz

  Wybór pióra.

  @pk_kamil, w skrócie, jak zalejesz galusowym to musisz pisać codziennie, bo jest ryzyko odparowania i zatkania spływaka. Ja osobiście nie mam żadnego galusowego, chociaż pisałem kilkoma, mam zalanych kilka/kilkanaście piór na raz, piszę mało i nie chcę problemu. Ale jeżeli piszesz codziennie to polecam. Tu bardziej wyczerpująco od producenta (KWZ Ink polecam w 101%, to polska manufaktura pasjonatów): https://www.pioromaniak.pl/wp-content/uploads/2018/03/Ulotka-informacyjna-o-atramentach-zelazowo-galusowych-KWZ-Ink.pdf
 4. @Funky_Koval napiszę krótko (bo wiem, że nie masz czasu czytać długo, bo przymierzasz): wielkie WOW.
 5. Topaz

  Wybór pióra.

  @pk_kamil, jak ma być rzeczywiście odporny na wodę (Kaweco w mojej ocenie nie jest) to poszukaj coś z zestawu od KWZ Ink - galusowe, super odporne na wodę, ale wymagające uwagi i opieki nad piórem. Dostępne w kilku sklepach stacjonarnych i w sieci. Może taki niebieski: https://www.pioromaniak.pl/produkt/kwz-ink-niebieski-galusowy-1-atrament/
 6. Pocztówka z Białegostoku, w roli głównej GPW-1000RD-4A:
 7. Topaz

  Policzmy SEIKO 5

  Z podziękowaniami @aspirant za link do strony, teraz już wiem: SEIKO 5 z sierpnia 1995 roku.
 8. Środowisko naturalne GPW-1000RD-4A - ogródek: Lekko pochmurny dzień, lekka praca przy przycinaniu kwiatów, rzuca się w oczy bardzo czytelna tarcza.
 9. Ożeż ty GPW-1000RD-4A, tego się nie spodziewałam! To jednak wielki kawał zegara. Pierwsza myśl - chcę go mieć.
 10. Proponuję, sklep dowolny, 3 style do wyboru: Festina (wbrew pozorom też do garnituru): https://www.timetrend.pl/festina-20478-6.html https://www.timetrend.pl/festina-20478-1.html Seiko: https://www.timetrend.pl/si-sur449p1.html Atlantic: https://www.timetrend.pl/atlantic-68351-41-55.html
 11. Topaz

  OKAZJE ZEGARKOWE CASIO

  Brać bracia i siostry, fajne CASIO na wakacje, 3 wersje kolorystyczne, po 99 zł. (z kodem LOJALNOSC 94,05 zł ) https://www.timestore.pl/Casio-20700
 12. Topaz

  Nie tylko G...

  Funky, magnetyzujące zestawienie, świetnie całość się komponuje, mogło trafić do komiksu.
 13. Czarna jak poranne espresso tarcza w Seiko Sportura.
 14. 1. tomaliusz 2. satanic 3. Astarloa12 4. Lawnowerman 5. Topaz
 15. Dziś Dzień Dziecka, polecam żelki. "Chciałem jeszcze powiedzieć, że żelki G-shocka są przepychota.."
 16. Dzień Dziecka, każdemu należy się cukierek, najlepiej żelek.
 17. Nadal żyje i ma się dobrze. Tak tylko donoszę uprzejmie.
 18. Seiko Sportura na weekend.
 19. Trochę pod kolor koszuli weekendowej - SEIKO Sportura.
 20. Wszędzie grubo, z 2 metrów wygląda zapewne jak szwajcar. Ma jakąś lumę ?
 21. A czy to prawda, że mechanizm (automat) można w nim bez problemów/konsekwencji dokręcać? Nie otwierałem zegarka i nie będę otwierał, nie jestem pewien co jest w środku, ale tak twierdził sprzedający.
 22. Dziękuję, na FORUM i Moderatora zawsze można liczyć. Ten model z boku mojego, z białą tarczą, ma ciekawą bransoletę, zacznę szukać, bardziej pasuje do kształtu koperty niż pasek.
 23. Dziwne wzornictwo i zestawienie elementów. Ale tarcza w błękicie jest obłędna. Czy to oryginał czy jakaś radosna twórczość zegarmistrza ?
 24. Nowy, trochę przypadkowy nabytek. Dziwne wzornictwo i zestawienie elementów. Ale tarcza w błękicie jest obłędna. Czy to oryginał czy jakaś radosna twórczość zegarmistrza ?
 25. Topaz

  Twoja kolekcja!

  Gratulacje, i... zazdrość, piękny, bogaty i różnorodny zbiór. Zegarki na każdą okazję i kolorystyczne uzupełnienie ubrania. Teraz tylko prezenter 12 G-shocków dozbierać ;).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.