Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

Walezy

Użytkownik
 • Content Count

  123
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Walezy

 1. To proste. Pierwszy to ‚dull boy’ a drugi ‚dull girl’.
 2. Nie wątpię, że to co mówisz jest prawdą. Grupa tego typu klientów jest jednakże bardzo niewielka i z biegiem czasu coraz mniej produktów rolexa jest do niej adresowana. Tegoroczny W&W jest tego kolejnym przykładem. Większość nowości ma wartość bardziej biżuteryjna niż horologiczna. I tak właśnie wygląda przyszłość oferty.
 3. Powiedział bym nawet, że to właśnie Rolex przez swoją politykę sprzedaży ostatnich kilku lat winny jest temu, że posiadacze Rolex’ow myśla o nich jako ‚financial assets’ i zamiast cieszyć się z codziennego noszenia mechanicznych majstersztyków, decydują się na noszenie ich ‚na kanapie, przed telewizorem’ lub co gorsze pozostawienie ich w sejfach. Żeby stalowy ‚tool watch’ produkowany w masowej ilości sztuk corocznie wymagał przechowywania w sejfie? Rolex wyssał radość noszenia ich produktów z faktu ich posiadania. Bardzo możliwe, że posiadanie Rolex’a nie będzie już tym samym czym było kiedyś, w związku czym marka coraz mniej będzie miała uznania w śród prawdziwych entuzjastów, kolekcjonerów czy miłośników. Z tego co widzę, to już właściwie dzieje się przed naszymi oczami już od jakiegoś czasu. Dodac do tego listy preferowanych klientów, i kłamstwa, że nie mają w butikach zegarków na sprzedaż (no to gdzie te 1.2 miliona czasomiierzy trafia? Od razu na chrono24?) i oczywistym faktem jest, że Rolex nie celuje w entuzjastów.
 4. Albo, poczekać aż nowy mechanizm trafi do przeprojektowanych kopert (o 2 mm mniej grubych) BB GMT i dorzucić jubilee (koniecznie). Pewnie zajmie to z 2 lata. Kolorystyka bezel’a nowego BB58 GMT jest fatalna. Pomysł świetny, wykonanie niestety na niższym poziomie.
 5. Rolex i szacunek do miłośników marki nie pasują jakoś razem w tym samy zdaniu. Niewielkie zmiany w designie nie są podyktowane ‚szacunkiem do miłośników’ tylko zwyczajnie tym, że produkt nie wymaga niczego więcej. Znaczaca większość zegarków Rolexa trafia w ręce ludzi, których nijak nie można nazwać entuzjastami czy miłośnikami, a zwyczajnymi konsumentami dóbr luksusowych, a ostatnio też i inwestorami. Strategia sprzedaży Rolexa już od dawna nie ma nic wspólnego z entuzjastami czy miłośnikami marki, czy tematu. Tych jest zwyczajnie zbyt mało w porównaniu do ambicji firmy i skali produkcji i sprzedaży.
 6. Bo Rolex już od dawna nie mierzy w entuzjastów-pasjonatów, co pokazał ponownie w tegorocznym Watches & Wankers. Tudor natomiast tak, i dlatego subiektywnie to co zaprezentowali ponownie w tym roku wydaje się być odpowiedzią na życzenia entuzjastów czy pasjonatów tego tematu.
 7. Ten Deepsea w złocie to właściwie to ma sens, taka zapasowa kotwica. Zawsze może się przydać.
 8. Byłem ostatnio u jednego AD na Sardynii. Mały butik, 5 Rolex’ow na krzyż. Yachtmaster II w stali do wzięcia od ręki, podobnie jak 36 mm two tone DJ z tarczą Wimbledon, różowy GMT i żółty sub (oba pełne złoto).
 9. Nowości takie jaki rynek. To co stare i stalowe sprzedaje się lepiej niż u konkurencji, stąd jedynie szaro-bury GMT trafił z tt w steel. Pozostale nowości raczej celują raczej w klientelę typu ‚the only way is Essex’ (za wyjątkiem 1908).
 10. Ten koleś wydaje się mieć ‚inside track’ co do rolex’owych nowości: A może to tylko żart ;).
 11. Coś mi się wydaje, ze ten rok może należeć do Omegi. Po nowym Speedmasterze spodziewam się nowego Diver’a 300M. I zadna nowość od Rolex’a czy Tudora, w stylu kolor tarczy czy bezela, nie wywoła takiego zachwytu. Spodziewam się newsów od Omegi w tygodniu poprzedzającym Watches & Wankers. ;).
 12. Właśnie wróciłem z 5-cio dniowej podróży na którą nie zabrałem moonwatch’a ostatniej edycji. Po równo 5 dniach od nakręcenia w dalszym ciągu mechanizm pracował. Miał już jednak 1.5h spóźnienia.
 13. koledzy entuzjaści, jak wygląda sprawa z wymiarami tego zegarka? W specyfikacji widnieje wielkość 41.3 mm, ale jak ona jest mierzona? Czy jest to średnica koperty czy raczej bezela? Jakiej wielkości nadgarstki macie? Byłbym wdzięczny za potwierdzenie wymiaru jako, ze sam jestem zainteresowany a nie mam za bardzo możliwości żeby gdzieś podskoczyć i zobaczyć.
 14. Dobry, a jak na bransolecie to nawet bardzo dobry.
 15. Widziałem jakiś wywiad z nim i dużo używa ‚Ja’ gdzie bardziej odpowiednie byłoby ‚My’. Moze to przepowiadać problemy z ego, i brakiem tzw. leadership skills.
 16. Nic tylko składać kondolencje. Reklama dla grey market.
 17. Z wizyty u dealera H. Moser. 40 mm pasuje najlepiej.
 18. Z ostatniej wizyty w Brukseli. Zegarki świetnie wykonane, znakomicie leżą na nadgarstku (zwłaszcza SeaQ). Cenowo jednak upozycjonowane ambitnie. Moza nawet za ambitnie, chociaż zniżka do 20% w zasięgu możliwości. Na żywo niż na zdjęciach czy filmach. Jesli chodzi o wkonczenie, to zdecydowanie powyżej Rolex’a, niewiele brakuje do Grand Seiko, jeśli chodzi o same mechanizmy, pięknie wykończone.
 19. Według mojego lokalnego AD mogę się zapisać, wpłacić niewielki depozyt na dowolnego OP i DJ’a z dostawą za 9-15 miesięcy.
 20. Więcej szczegółów dotyczących kary nałożonej na Rolex’a w kraju Franków:
 21. Kto wie może zakup przez zakup Bucherera Rolex nadepnął na odcisk niewłaściwym ludziom i rozpoczęła się właśnie „kontrofensywa” konkurencji.
 22. Sprawa dotyczy, że to Rolex jako producent zegarków zabrania ADs sprzedaży tychże zegarków online. Francuzi najwidoczniej twierdzą, że decyzja powinna należeć do ADs jak sprzedają zegarki Rolexa.
 23. W US of A już widać efekty tego jak z balonika uchodzi powietrze: https://www.businesspost.ie/irish-tatler/the-record-rush-to-buy-a-rolex-or-a-patek-philippe-is-over-heres-why/#:~:text=The biggest ever boom in,wristwear from iconic Swiss brands.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.