Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
News will be here

jakubos

Użytkownik
 • Content Count

  3015
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by jakubos

 1. no to chyba mi Pan Bóg na zawodach w takim razie ciągle złośliwie przeszkadza. Ewentualnie ja za mało pamagam? 🤔 Gratuluję!
 2. taki maluch xds 3.3 w 45 acp? Da się to jakoś sensownie trzymać na większe łapska? Drugie pytanie, da się to trzymać i jeszcze strzelać?
 3. to jak najbardziej może być oryginał. Bissety często miały nic nieznaczące "swiss design" i tłuczone były w chinach. Nie jestem pewien czy datownik w tym modelu to nie jest "big date", co może odrobine sugerowac poprzeczka rozdzielająca cyfry. A faktycznie pod spodem są osobne dwa totalizatory. Fakt, że pokazuje 36 dzień miesiąca - może oznaczać że ten datownik po prostu jest popsuty. A no i ten klient to chyba przepłacił 😁
 4. O jakiej gwaracji mowa? Przecież się wypną i powiedzą "wada została spowodowana przez użytkownika" Tak samo Jak zarysujesz szkło zegarka to gwarancja tego nie obejmuje. Zwłaszcza jak będziesz ganiał po poligonie. No chyba, że za ten tysiać złociszy taką gwarancję się dostaje. Ale wątpie. Nawet Vortex który znany jest z dosyć daleko idącego podejścia do gwarancji, wycofuje się jeśli uszkodzenie powstało z winy użytkownia.
 5. Są z tego samego poliwęglanu. Z marketu jak się porusuje, to wywalasz i kupisz nowe. Z takimi za tysiąc cebulionów to już nie wiem co zrobić jak się porusują.
 6. polecam okulary ochronne z marketów budowlanych firmy 3M za 30 złociszy czy coś około tego. Reszta to przepłacanie - jak widzę okulary "taktyczne" za tałzena to dla mnie pomyłka.
 7. Za Valygaarem. Bezel jest bardzo delikatnie szczotkowany radialnie. Łatwo łapie rysy w poprzek które są szybko widoczne. Odnawiałem mojego Colta łącznie z polerką przez specjaliste fachowca i przez to przechodziłem. Odnowienie bezela w tym modelu jest praktycznie niemożliwe. Tą ryse którą widzisz na 13 - no to raczej już się jej nie pozbędziesz. Przeszkadza częściowo kształt bezela wystający delitatnie ponad szafir. Dodatkowo trzeba uważać żeby nie uszkodzić antyrefleksu.
 8. @prz1 kupiłem w podobnym celu. Mam nadzieje zamiescic zdjęcia podobe do Twoich
 9. Dekliację kompasu ustawiasz w zależności gdzie jesteś. Deklinacja to odchyłka pola magnetycznego od idealnych linii południka ze względu na zakłócenia pola magnetycznego ziemi. Żeby było ciężej, to nie jest tak, że deklinacja jest w danym miejscu stała. O co to to nie. Zmienia się w czasie tak jak w czasie wędruje sobie po kuli ziemskiej biegun magnetyczny w tempe tak ileś centymetrów na rok albo coś koło tego. Kiedyś dawno były mapy z tabelami dla określonych miejsc, z informacją co ile dodawać lub odejmować za każdy rok. Obecnie używa się do tego kalkulatorów. Tu masz kalkulator który w zależności od miejsca na mapie podaje aktualna deklinację https://www.magnetic-declination.com/ Zapytanie sprzed półtora roku,
 10. Mam pytanie, nie wiem czy tutaj, no ale dobra. Czy komputery nurkowe pod marką Atmos mają cokolwiek wspólnego z marką JLC?
 11. Indiana Jones i artefakt przeznaczenia. Nędza straszna. 2/10. Z ciekawości obejrzałem kilka pierwszych sezonów Z archiwum X te z lat dziewięćdziesiątych żeby sprawdzić czy i jak przetrwały próbę czasu. W porównaniu do Miasteczka Twin Peaks no to Z archiwum X niestety nie daje rady. Okazało się głupawe i infantylne.
 12. Nie było swiss made tylko był napis swiss i tyle. Czoło pewnie miał na myśli gilosz na tarczy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.