Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Boogie

Użytkownik
 • Content Count

  481
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Boogie

 1. Czy to prawda, że można było zamawiać Patka w Kruku, zanim ten stał się oficjalnym dealerem brandu (tak powiedzmy półtora roku wcześniej) ?
 2. o, dokładnie tak ten zegarek normalnie wygląda, bez pozowania pod fotkę
 3. Sheeran 5 lat czekał na liście na Nautilusa, czyli potwierdza sie że Patek nie robi wyjątków
 4. Mimo, iż nowy Sub ma AR to dalej rewelacji nie ma. To nie ten sam poziom AR co chociażby w IWC czy Breitlingu. Ja to bym rzekł że Rolex ma żenująco złe szkła... Jak założe IWC po noszeniu GMT, to nie mogę się na szkło napatrzeć.. To jest zupełnie inny produkt niż w R. Co ciekawe, szkło Rolexa znacznie lepiej zachowuje się w DJ z kolorową tarczą niż w Professionalu, jest jakby mniej matowe, kryształowe w odbijaniu światła. Dla mnie to jest żenada tak czy inaczej i poziom zegarków za 1000pln
 5. Słuchajcie, czy AR w obecnym Subie jest dwustronna ? Juz głupieje, bo w moim GMT odechciewa mi sie go nosic, jak spojrze na niego pod kątem i widze to badziewne szkło jak w zegarku za 100 Euro, odbijające wszystko co sie da, tak, że godziny nie widać....
 6. Pokaż nam go od spodu, high horology w końcu bez dwóch zdań
 7. Doskonałe jest to umiejscowienie małej sekundy... Jak z odciskaniem sie uszu na ręku ? Kilka osób w recenzjach narzekało na to, ciekawi mnie ten aspekt u Ciebie, bo sam zegarek urywa głowę.
 8. A jednak wystawiają, twardo powiedziałem Pani, że wyjmuje portfel i kupuje, to co tam jest na tej rezerwacji, Pani grzecznie kazała mi iść na pizze
 9. Obniżyli kurs z 4.9 ?? taka możliwość jest niemożliwa
 10. Ale właśnie o to chodzi w zegarkach mechanicznych, one są niezmienne, są pewną przystanią, dlatego wiele top brandów od dekad ma te same praktycznie modele, nie zmieniają ich. Robią to z rozmysłem, bo ta stałość jest wehikułem czasu, poprzez który dzisiejsi użytkownicy np Submarinera są pewni, że ich Sub będzie cenionym zegarkiem za trzy, cztery dekady. Celebrujemy ten wehikuł i on ma sie dobrze, mam wrażenie że coraz lepiej, tak jakby taki wehikuł był potrzebny w czasach, gdy produkt kupiony dzis za trzy lata jest tylko elektrośmieciem, bez wsparcia producenta, bez updatów softu. Powiem szczerze, że zdaża mi sie komuś tłumaczyć sens posiadania zegarka mechanicznego, i te osoby potem przyznają, że po mojej opowieści przestały sie nabijać z zegarkowców. Słyszałem już kilka opinii od zegarmistrzów, że mechanizmy Rolexa są lepsze w serwisie niż Omegi co-axiale, z pomocą tradycyjnych narzędzi można je serwisować, są pomyślane tak, by ten serwis był prostszy, są lepsze materiałowo i wytrzymują znacznie więcej. Niejaki Leszek Szumlas z Krakowa wstawia na swoim profilu bardzo konkretne zdjęcie ukazujące bolączki co-axiali.
 11. Real nie potwierdza tego co piszesz. Obserwuje sporo globalnych grup zegarkowych, Azjaci kupują duże rozmiary różnych brandów, w przypadku Rolexa wcale nie kupują 31-34-36mm. Wolą wyglądać troche groteskowo z patelnią na ręku. Chiny często są przeszacowywane w podziale rynku, pomijam już rolę HongKongu, który zasysa gigantyczną część rynku - ponad 50 salonów AD Rolexa jest w Hong Kongu.
 12. A jaka jest zasada tych wyjątków ? Bo kupiłem u nich kilka zegarków, zapisywalem sie w dosłownie w tej samej chwili ramię w ramię ze znajomymi, i dla mnie to były takie własnie same wyjątki. Chronologia ?
 13. Twierdzisz, że podawana wielokrotnie przez Kruka informacja, w niejednym salonie, informacja, iż to nie oni decydują o kolejności realizacji zamowień jest nieprawdziwa? Skoro według Ciebie jest to tylko wykręt, to według jakiego algorytmu działa Kruk przydzielając zegarki ?
 14. Myślałem o tej zasadzie. Nie ma jej, choćby z tego powodu, że Kruk nie ma narzędzi by rozpoznawać ludzi w kolejkach w kontekście ich wcześniejszych zakupów... Poza tym, skoro to Rolex ma decydować o przydzielaniu dostawy do klienta, to gdzie miejsce na polityke Kruka ?
 15. Nie ma takiej zasady, sprawdzone nie raz. Pytanie, jak sie ma do tej deklaracji fakt, że zgodnie z ich informacjami, to sam Rolex decyduje, do kogo z listy jest skierowany konkretny wysyłany do Kruka egzemplarz ? Rolex miał to robic, by oczyścić AD od podejrzeń protekcji i sprzyjania farbowanym miłośnikom marki.
 16. a Piko i H0 to nie są osobne standardy/skale kolejek ?
 17. Czyli na razie jeszcze czekamy na coś od GS, co dorówna w wygodzie noszenia na branzolecie DateJustowi. Też muszę częściej zachodzić do Noble w galmoku
 18. Wersja którą chcesz kupić nie jest ubogim krewnym wersji z karbowanym bezelem, według mnie w wielu sytuacjach wersja z gładkim bezelem wygląda lepiej niż z karbowanym, Żaluje troche że wcześniej nie kupiłem jej
 19. GS w końcu zrobiło ładną kopertę, czy ona wystepuje gdzie indziej poza 140th anniversary quartz ?
 20. No to rzeczywiście troche słabe terminy....
 21. a ile czekasz, i na co ? Mój kolega w butikowym AD w Monachium odwalił niezły numer, tak niezły, że na razie mu w niego nie wierzę, więc niekoniecznie mało mają dostaw na AD na lotniskach..
 22. Mam fluted bezel oczywiście, ale rozróżniam ilość refleksów, które daje oyster, on ma duże powierzchnie pięknie polerowane o dopracowanym kształcie. Tak jak napisałem, jubille wygląda w takich wieczornym średnim świetle jak blacha z Seiko za 100$, oyster to czysta radocha patrzenia w kadych warunkach. Taki dziwny jestem
 23. No właśnie, dla mnie znacznie milszym dla oka na ręku jest mój DJ41 niż GMT czy Sub, po prostu jest ładniejszy, grafika tarczy, kolory tarczy, refleksy bezela... Ja chyba jestem jakiś dziwny.. mam obie wersje, i dla mnie bling to jest oyster... Juz kilka osób sie mnie pytało, czy to jest białe złoto, bo tak lśni całość i błyszczy. Jubilee ma male elementy o mniejszych gładkich powierzchniach, które odbijają światło mało zgodnie, więc jest znacznie mniej tego blink bling. Stojąc w dość słabym świetle w domu, kiedy zerknę na DJ to jest to widzę niesamowity refleks światla na oyster. Jubilee w takich warunkach to bieda.
 24. a niech Cię... ależ wstawiłeś konfigurację DJ41 ! 💓 Idealnie lustrzany bezel RG i te duże powierzchnie polerowanego oystera (kto ma, ten wie jak to lśni) też w złocie różowym.. Ta srebrna tarcza w tym otoczeniu RG musi urywać głowę. Toż to wygląda na ręce jak trzy miliony USD.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.