Tak jak napisałeś, jedyna różnica to wielkość i czas działania na korzyść 6X, jeśli chcesz używać tylko do sportu to weź 6X, jeśli ma to być zegarek również codzienny to zwykła 6 lepiej będzie się prezentować na nadgarstku.
Jeżeli rozważasz jeszcze inne modele to sprawdź sobie Forerunner 745, wielkościowo naprawdę przyzwoity i ma praktycznie wszytkie funkcje co Fenix, poza mapami.