Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Navy

Użytkownik
 • Content Count

  74
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

267 Entuzjasta zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Hobby
  Muzyka & audio, samochody, zegarki.

Recent Profile Visitors

212 profile views
 1. Takie porównanie znalazłem. Wklejam to tutaj, choć wcale mi nie do śmiechu gdy zdałem sobie sprawę, że np. F150 jest podobnej długości jak Sherman...
 2. Jeżeli szukasz ekspresu, który jest relatywnie wąski to zerknij na DeLonghi Autentica (szerokość 19,5 cm). https://www.delonghi.com/pl-pl/produkty/kawa/ekspresy-do-kawy/automatyczne-ekspresy-do-kawy/autentica-etam-29510b?gclid=EAIaIQobChMIw5LylbaG8gIVA3YYCh0yeQQwEAAYAiAAEgJC7PD_BwE Z tego, co pamiętam to również Nivona i Saeco mają w swojej ofercie dość małe/wąskie ekspresy.
 3. DeLonghi robi raczej niezłe maszyny, bez konieczności smarowania i innych ceregieli. Konkretnie chodzi mi o model Autentica. Prosty w obsłudze, prosty w czyszczeniu, jednym przyciskiem robi espresso doppio, ma łatwą regulację mocy kawy. Nie wygląda może tak efektownie jak np. Jura ale na tym mi nie zależało. No i jest dość mały (np. pojemnik na wodę), co może przeszkadzać. Nie mam żadnych krytycznych uwag do jego funkcjonowania, nie korzystałem jeszcze z serwisu DeLonghi ale wiem, że sieć serwisowa jest dość duża a większość modeli jest "serwisowalna". Kupiłem go kilka lat temu, po tym jak Nespresso (ten na kapsułki, prosto od George'a Clooney'a :-) się skutecznie zepsuł.
 4. Jan Kaczmarek, piosenka "w sprawie mowy": Pozwólcie państwo, że na roboczo Zabezpieczymy sobie piosenkę W której całokształt ujęty w wachlarz Znajdzie odbicie w asortymencie W asortymencie słów całokształtu Nacechowanych wagą i troską O naszą wspólną, naszą kochaną Z dziada pradziada mowę polską Na bazie faktów, globalnie biorąc W świetle opinii oraz sądów Niezwykle ostro się zarysował Problem obleśnych dziwolągów Sprawa się rypie i się odbija Echem szeroko zakrojonym Więc trzeba problem postawić ostro Stworzyć komórki i ruszyć piony By zabezpieczyć w szerokim tego Słowa znaczeniu tę platformę Żeby przywiązać wagę w aspekcie Tu wzmiankowanych niedociągnięć Żeby nakładem środków i metod Stworzyć tę glebę w klimacie troski Na której mógłby rozkwitnąć w pełni Nasz literacki język polski Reasumując, tu z tego miejsca Wzywam - dołóżmy wszelkich starań Bo - jak poeta słusznie nadmienia - Sprawa niestety się przewala Niestety się przewala... Tekst pochodzi z https://www.tekstowo.pl/piosenka,jan_kaczmarek,w_sprawie_mowy.html
 5. Navy

  Teorie spiskowe

  Panowie doktorzy 😀 - nie interesują mnie Wasze pieniądze - nie zamierzam uprawiać hejtu bo nie taki jest mój cel - pomoc medyczną sobie kupię, jeżeli będzie mi potrzebna. Każdy z Was jest na sprzedaż - nie ulega wątpliwości że część służby zdrowia korzysta z obecnej, absurdalnej sytuacji (vide np. teleporady) - uważajcie na "syndrom Boga" Reszty nie komentuję. Zdania nie zmieniam.
 6. Navy

  Teorie spiskowe

  @Adi jak tym zrobić porządek? Nie widzę powodów dla tego, żeby przychodnie nie funkcjonowały normalnie. Nie należę do ludzi strachliwych i chętnie zrobię małą rozróbę ale ta sytuacja (a raczej niemoc w tej sprawie) wk..ia mnie na maxa. Żona jest w zaszczepiona (2x Pfizer, styczeń-luty 2021). Podejrzewam (a właściwie mam nadzieję), że większość służby zdrowia jest w podobnej sytuacji. O co chodzi z tymi nie działającymi przychodniami?
 7. Navy

  Teorie spiskowe

  @Adi cenię sobie Twoje zdanie bo mówisz/piszesz merytorycznie i konkretnie. Jednak do apteki mojej żony, w Gliwicach, notorycznie (nie przesadzam w tym sformułowaniu i ważę słowa) z pytaniem "no to co ja powinienem zrobić" przychodzą klienci. Oczekuję wypisania "recept farmaceutycznych" i twierdzą, że nie mogą się dostać do ich lekarza. Taka sytuacja zdecydowanie nie jest OK. Żona ma 30+ letnie doświadczenie kierownika apteki i radzi sobie z potencjalnymi "wyłudzaczami" ale tak nie może być! Większość tych klientów to po prostu normalni ludzie (czasami mocno zaawansowania wiekiem), którzy nie mają do kogo się zwrócić.
 8. Navy

  Teorie spiskowe

  W tym wątku jest nadreprezentacja lekarzy/medyków/ratowników/służby zdrowia. Stąd taka "mądrość" i retoryka. To nie jest dobre dla przewodniego tematu tego wątku, który brzmi "teorie spiskowe". Panowie (i Panie) lekarze: spójrzcie na siebie zamiast pisać jedynie słuszne komentarze. W miejscowości Gliwice (to część aglomeracji górnośląskiej, taka Wola x2, patrząc z "warszawskiego punktu widzenia" 😝) nadal nie działają niektóre przychodnie a klienci/pacjenci mogą wrzucić swoje pobożne życzenia do "okienka podawczego". Nie działają one do 1.5 roku, około 30 miesięcy! Ich zaszczepieni pracownicy, głownie lekarze, biorą kasę za "teleporady" a rzeczywistości nie pracują (nie przyjmują pacjentów, także tych zaszczepionych), bo jest pandemia. FYYFF
 9. Po rumie, generalnie, boli głowa. Uwaga z proporcjami. A po Krekenie boli łeb. 😎
 10. Navy

  Teorie spiskowe

  Panowie rozprawiacie w mądrych słowach o COVID a to będzie za chwilę "mała niższego rzędu". Ten problem wygasa. Problemem jest i będzie sytuacja finansów (światowych, rządowych, korporacyjnych i domowych). Nie neguję istnienia wirusa (i jego mutacji), nie neguję potrzeby zachowania dystansu społecznego, dyscypliny i szczepień (zarówno ja jak i zdecydowana większość osób które znam zaszczepiła się). Ale COVID to będzie znakomitą wymówką dla rządów, które nie poradzą sobie z nadciągającym kryzysem. A jego rozmiary będą ogromne. Taką teorie spiskową mam (inflacja/stagflacja, imigracja, idiokracja) 😎 Poniżej zamieszczam link do wywiadu z Nouriel'em Roubini'm. To "Doctor Doom". Jego poglądy można uznać za kontrowersyjne ale warto zastanowić się nad tym. Moim zdaniem ten facet ma rację. https://www.fnlondon.com/articles/the-stage-is-set-for-the-mother-of-all-stagflationary-debt-crises-20210701 Ten sam tekst, z komentarzami, można znaleźć z polskich mediach main stream.
 11. @Hersh ja swojego "R" trzymam mocno i nie sprzedam, podobnie jak "A", "B", "J", "U" czy "Z", bo to fajne zegarki są (choć niezbyt popularne) i każdym z nich wiąże się z nimi jakaś moja mini-historia. Ale kolejnego zegarka od "tłustych kotów" już chyba nie chcę. Stąd zainteresowanie micro brands.
 12. Oczywiście nie chodzi mi o to, żeby mieć logo przyciągające spojrzenia publiczności. W tym celu wystarczy kupić jakiś zegarek na "R", "O" lub nawet "TH" 🤑 Chodzi mi raczej o wasze subiektywne wrażenia. Fajny zegarek (projekt i mechanika) bez logo wygląda dziwnie. Jakby producent "wstydził się" tego, co zrobił i sprzedaje.
 13. A co z tym brakiem logo? Jak to wygląda na co dzień, w normalnym użytkowaniu?
 14. OK. Dzięki. Masz może więcej danych na temat mechanizmu Newton? Na papierze wygląda dobrze, producentem jest (tak sądzę) Soprod. Coś było o tym na WUS, ale w sumie niewiele.
 15. Się czepiacie chłopaka (recenzenta). Młody jest, nowoczesny, to pisze co mu tam na myśl przyjdzie. A tak na serio to mam dwie sprawy: - czy nie przeszkadza wam brak logo producenta na tarczy zegarka? To dość dziwne, bo sam zegarek jest naprawdę ładny - kilka tygodni temu próbowałem skontaktować się z Serica-watches.com (zapytanie wysłałem przez formularz kontaktowy na ich stronie). Chodziło mi o więcej info nt. bransolety mesh (w tym o zdjęcia, których brak na ich stronie). Nie odpowiedzieli, niestety. Może zarobieni są 😀
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.