Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Navy

Użytkownik
 • Content Count

  84
 • Joined

Everything posted by Navy

 1. @Hersh nie chcę być nachalny ale minął już tydzień 😀 Może napiszesz parę słów jak tam Twoja nowa Serica? Zdjęcia super.
 2. Navy

  Teorie spiskowe

  Przy okazji święta 11 listopada wrócił na kilku kanałach TV film dokumentalny "Niepodległość", stworzony z oryginalnych materiałów nakręconych w latach 1914 - 1922. Pewnie na jakimś VOD też można go namierzyć. Moim zdaniem świetnie pokazuje on jak wówczas wyglądała rzeczywistość i jak wielkie zadania stały przed Państwem, które przez 123 lata (liczone od III Rozbioru) było kolonią trzech mocarstw, naszych sąsiadów zresztą 😀 Warto obejrzeć.
 3. Navy

  Teorie spiskowe

  @Vergangenheit nie ze wszystkim co napisałeś mogę się zgodzić, ale szanuję Twój pogląd. Kluczowe wydaje mi się ostatnie zdanie z Twojego postu i z nim zgadzam się 100%. Komuna podnosi łeb. Tylko że teraz to właściwie już nie jest łeb tylko głowa, nadal pusta ale ze staranną fryzurą. I dzieje się to w tzw. "dojrzałych demokracjach"! Cieszę się, że mam tyle lat, ile mam (czyli dość dużo). To pozwala mieć w du..e nowy, wspaniały świat który już widać za różowym horyzontem.
 4. Navy

  Teorie spiskowe

  @Vergangenheit nie wydaje mi się żeby @Iko wypowiadał się w sposób przemądrzały lub w tonie PiS'uaru. Ja widzę tam raczej nieufność wobec Rosji i pamięć o tym, jak mocny był "braterski uścisk dłoni" ZSRR. A to dość racjonalny i powszechny pogląd i ja zgadzam się z takim podejściem. Jasne, że z sąsiadami powinno żyć się w zgodzie (zresztą nie tylko z sąsiadami). Prowadzona od kilku lat nieudolna polityka wobec nich (wsparta mizerną własną siłą militarną, która nawet na papierze wygląda słabo) może doprowadzić do poważnych problemów o których Ty napisałeś. Dodatkowo np. uruchomienie art. 4 NATO lub, co gorsza, art. 5 może w konsekwencji doprowadzić nawet do rozpadu Paktu. Bo nie wierzę w szeroką, szybką i realną pomoc w razie prawdziwego naruszenia integralności terytorialnej Polski. Ale mamy to, co mamy a sąsiedzi też nie są bez winy. Wobec braku dialogu, dla mnie jedynym rozsądnym wyjściem jest przygotowanie się na prowokacje i wzięcie pierwszej ich fazy "na klatę" nawet za cenę pewnych strat własnych. Absolutnie nie wolno dopuścić do tego, żeby skutki takich prowokacji wylały się za naszą wschodnią granicę np. w formie "symetrycznej odpowiedzi". Bo wtedy konflikt militarny mamy gwarantowany. Mimo wszystko mam jednak nadzieję, że to jednak nie nastąpi.
 5. Navy

  Teorie spiskowe

  W tej sytuacji nie ma absurdu. Jest tani show. Nie wiedzę tam nic innego. Mówię to jako osoba wierząca. Swoją drogą: ten skromny zakonnik, z quasi-arystokratycznym "errr" jest fajny. Daleko zajdzie ... 😀
 6. Navy

  Teorie spiskowe

  Czy tu na pewno chodzi tylko o nielegalnych migrantów lub Łukaszenkę? Wydaje mi się, że rozgrywającym jest Wladimir Putin: ma 69 lat, przed nim jest jeszcze wiele lat życia i władzy, w Rosji był już kilka razy premierem i jeszcze więcej razy prezydentem. Nie był jeszcze carem a pewnie ma na to ochotę. Żeby zostać carem wystarczy wykorzystać "głęboką integrację" Białorusi z Rosją i wskutek jakiejś prowokacji doprowadzić militarnie do zajęcia północno-wschodniej część Polski, do linii Wisły i Bugu. To spowoduje połączenie z Obwodem Kaliningradzkim oraz odcięcie (a finalnie aneksję) Litwy, Łotwy i Estonii. Obawiam się, że Zachód nie zrobi NIC (lub prawie nic). Polska sama raczej nie da sobie z tym rady, nawet przy wysiłku całego narodu. Po takim ruchu można zostać carem a nawet założyć dynastię. To byłby fatalny scenariusz i aż boję się o nim myśleć.
 7. FAJNY! Gratulacje. Ciekaw jestem Twojej opinii jak minie już "etap zauroczenia". No chyba, że nie minie 😀
 8. Dzisiaj jest PIĄTA rocznica śmierci Leonarda Cohena. Pamiętajmy o Nim i o jego twórczości. Poniżej znajdziecie link do artykuły poświęconego LC. Moim zdaniem warto przeczytać. Ja przeczytałem i wybieram się do Montrealu jak tylko będzie okazja. https://pakujwalizy.pl/leonard-cohen-montreal/
 9. Kupiłem żonie Huawei Matebook D14 po tym, jak jej piękny i śliczny Asus Zenbook padł. Huawei D14 w zupełności wystarczy do prostych zastosowań a jakość wykonania oceniam dobrze. Mam do niego trzy uwagi: - wentylator układu chłodzenia pracuje zdecydowanie zbyt często (nawet, gdy obciążenie jest małe a temperatura jest OK). Nie jest przy tym głośny ale po prostu włącza się zbyt często - kamera jest umieszczona dziwnie (jest ukryta pod jednym z przycisków klawiatury i patrzy ona "od dołu", przez co osoba widoczna na ekranie wygląda niekorzystnie) - monitor mógłby być lepszy (ale tragedii nie ma). Na szczęście jest matowy, na czym mi zależało Jest jeszcze podobny Huawei Matebook 14, trochę droższy, z lepszym monitorem, ale w ma błyszczącą matrycę.
 10. @renqien to o czym piszesz jest bardzo fair. Ja chciałbym w podobnej sytuacji chciałbym raczej mieć spokój a nie dyskutanta z bratem. Dodatkowo gwarancja na serwis mechanizmu powoduje, że przecież kupujący sam może z niej skorzystać. Skierowanie dyskusji na Forum dość szybko wyjaśniłoby ewentualne różnice zdań. Sięganie do rękojmi to niemal gwarantowany spór o rzecz bardzo ładną ale (bez urazy) chyba tego nie wartą. Tak uważam.
 11. @Reinhold moim zdaniem powinieneś olać gościa a ewentualną dyskusję z nim skierować do tego tematu na Forum. Jeżeli jest to "kolekcjoner doskonale znający się na zegarkach" to na pewno zna KMZiZ.
 12. Fajny ten Lang & Heyne Hektor. Bardzo fajny. Limitacja czyni z tego produkt wręcz ekskluzywny. Trochę "inspirują się" ALS (vide Friedrich II lub Friedrich III) ale mają swój styl.
 13. @Lawnowerman S-MAX to fajny samochód, silnik 2.0 EcoBoost 240 KM już trochę mniej, choć osiągi i zużycie paliwa bardzo OK. Z kilku służbowych Mondeo (ta sama płyta podłogowa, co S-MAX) z takim napędem jeden niestety miał problemy u kolejnego właściciela, przy niewielkim przebiegu. Uwaga na skrzynię PowerShift. To jest, moim zdaniem, najsłabszy element tego samochodu. Korozji raczej nie należy się obawiać, jeżeli samochód nie miał poważnego wypadku lub został po takim zdarzeniu dobrze naprawiony (zdjęcia, faktury). Wizyta u dealera i drobiazgowa kontrola mogą pomóc. "W ciemno" i z zagranicy nie kupowałbym.
 14. Ale to tylko żart był. Że ten Tata, te kotlety, spod stołu itd.
 15. Zjadłem dzisiaj dwa kotlety. Na zapas. 😀
 16. Chciałbym zapytać o możliwość regulacji bransolety. Ze zdjęć wynika, że mikroregulacji nie ma ale dla mnie to nie problem. Chodzi mi o regulację długości, bo ogniwa są nietypowe.
 17. Dietrich Skin Diver SD-1: 38,5 mm / 12 mm, Sellita SW 200, dwie wersje kolorystyczne (niebieski i czarny)
 18. Fajny. Naprawdę fajny. Nie widziałem jeszcze zdjęć na pasku. Wersja z koroną na godz. 9 powinna chyba być bardziej wygodna (ze względu na dość dużą średnicę samej korony).
 19. Navy

  Teorie spiskowe

  Doktór to ma ciężkie życie... Dobranoc.
 20. Navy

  Teorie spiskowe

  Taki puchar (1 szt.) chciałbym ufundować dla Przodownika Pracy. Branża przodownika w zasadzie obojętna. Można go jeszcze szarfą przepasać, jak dziedzica Pruskiego. Może ktoś się zgłosi. Proszę o PW. 😁
 21. Tak mnie jakoś naszło... 😀
 22. Tak mi się skojarzyło z tą "instalacją nuklearną największą tego typu na świecie"... Chociaż prywatnie uważam, że Ziemia jest płaska. Oczywiście. 😀
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.