Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

nicon

Użytkownik
 • Content Count

  4,214
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  21

Everything posted by nicon

 1. Ciekawe jakich zegarków nie będzie się dało kupić w tym roku 🤔
 2. Fakt, podawałeś ceny w USD więc z tym kursem to racja. Ale akurat inflacja wszędzie robi swoje i rosnące koszty pracy z pewnością ma większy udział w końcowej cenie produktu niż produkcja jednego zamiast drugiego dekielka. Dokładnie tak, poza limitkami chyba dzisiaj nie ma nic ciekawego do wyboru dla konserwatystów. Po prostu mnie dziwi dlaczego ucięli kurze złote jaja, i sprawili że dla miłośników którzy kupują coś więcej niż design nie ma tego solidnego pełnowartościowego entry levelu, jak bazowy Moonłacz u Omegi czy chociażby Explorer I u Rolexa.
 3. Ja bym jednak wolał żeby firmy produkujące dobra luksusowe, które jadą na jakiejś historii i słynną z czegoś jednak tego się trzymały. Nawet jeżeli mają podnosić cenę chociażby ze względu na inflację czy franka który "lekko" podskoczył od 2012. Tym bardziej że nie wierzę, że to obniżenie parametrów daje jakieś istotne oszczędności po stronie producenta, a nie jest zwyczajną próbą sztucznego zaznaczenia który model jest "entry" a który "premium". Mnie to mało boli, bo nie mam ręki do tych zegarków, ale gdybym był takim zatwardziałym old school Paneristi to bym chyba nic nie wybrał z obecnej oferty.
 4. WR Suba nie został zwiększony, ale też nie został zmniejszony. Fajnie że mają model bazowy w "tej samej" cenie co 8 lat temu, ale ja w ogóle nie ogarniam czym ta oszczędność jest uzasadniona. Ciekaw jestem ile oni oszczędzają na produkcji koperty bez zakręcanego dekla i z mniejszym WR, czy to raczej nie żadna oszczędność z ich strony tylko sposób na odróżnienie "bieda modelu" od tego "standardowego", bo trudno to zrobić inaczej mając w ofercie w sumie 3 zegarki.
 5. Kiedyś można było kupić tanio podstawowy model, słynne zero z WR300, i w sumie nadal można na rynku wtórnym. Teraz to luksus za dodatkowe piniondze, ceny idą w górę a parametry w dół. Zwykłe żydzenie i nic więcej.
 6. Ja nie rozumiem dlaczego skoro są w stanie zrobić zegarek w takiej samej kopercie z WR300, to dziadują i robią na 30% możliwości.
 7. Hallstatt zawsze na propsie, bez znaczenia z jakim zegarem.
 8. gmt-master II podobnie jak Explorer II i Sub 14060M mają 39,5mm vs 40mm Suba Date 16610 + są cieńsze i lżejsze, to robi dużą różnicę. Pamiętam że Ex II którego miałem nosił się wygodniej i lżej od 16610, ale i tak wolę design Suba :).
 9. Ja bym bardzo chętnie tego niebieskiego przygarnął, ale jakoś nie widzę miejsca na nadgarstku obok Suba 16610. Szybciej do moonwatcha wrócę w tej samej cenie 🙂
 10. To jest też fajna alternatywa w normalnej cenie: https://www.crownandbuckle.com/straps-by-type/chevron-watch-straps.html
 11. No fakt, z tego głodu wszystkie portale zegarkowe zgłupiały, na YT recenzje po 15min co to nowego się zmieniło xD. BTW na co polujesz po DJ36, DD czy Sub/GMT? Swoją drogą dość szybko się go pozbyłeś, a niby taki graal, Tudor DD chyba dłużej wytrzymał ;).
 12. Nie musiałeś dodawać, ta bruzda na uchu jednoznacznie identyfikuje właściciela
 13. W sumie lepiej jak tak robią, niż mają wypuszczać takie nowości jak w zeszłym roku ;). Chociaż faktycznie wrzawa jest trochę przesadna jak na zmianę kolorku, chociaż to nadal nic przy podnieceniu w dziale Rolexa jak GMT dostało nowy kapsel, tutaj chociaż tarcza się zmieniła :D.
 14. Oby teraz został :), a tego DJa 36 niebieskiego masz nadal? Imho ta AT jest sporo ładniejsza i tak samo wygodna.
 15. Ten kolor petarda, jest knockdown, jak jeszcze zrobią burgunda to będzie knockout 🥊.
 16. Tomek, które to Twoje podejście do tej AT, trzecie ;)? Ale trzeba przyznać że to najpiękniejszy model AT.
 17. 135g vs 160g, odpowiedź jest prosta. Do tego 116610 ma zapięcie na pół metra które w moim przypadku zajmuje 80% szerokości nadgarstka. Na plus 116610 że można go idealnie dopasować w 3 sekundy bez narzędzi, a 16610 w minutę przy pomocy wykałaczki.
 18. A nie będzie Cię bolało noszenie DD jako jedyny zegar na co dzień? W sensie że dużo droższy w porównaniu do DJa i jednak cały ze złota więc będzie średnio pasował to jakichś luźnych stylówek. No i waga i komfort pewnie znacznie gorszy niż w przypadku leciutkiego DJ. Chcesz białe czy żółte złoto, a może platyna?
 19. Nie mam jakiegoś wielkiego doświadczenia, bo przyglądałem się tylko dwóm Subom 5-cyfrowym których byłem/jestem posiadaczem, i Xy i Ry idealnie trafiały w środek indeksu. Nie wiem jak to wygląda w 6-cyfrowych.
 20. I jak ja teraz poznam czy to ten lepszy Rolex LC100 czy na biedny rynek?
 21. No faktycznie Elon Musk nic nie robi xD. W wielkiej Bolsce za to powołano już Bolską Agencję Kosmiczną która z pewnością niedługo wyląduje na księżycu, ale to zaraz po tym jak inna państwowa spółka wybuduje pierwszą elektrownię atomową za jakieś 50 lat.
 22. Kurde jakby nie mogli tych napisów nadrukować na obrzeży dekla, ten druk na szkle wygląda jak z fejka.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.