Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Accoun

Użytkownik
 • Content Count

  84
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Accoun

 1. Podczas wyprzedaży przypomniałem sobie że mam inne wydatki, więc zamiast Phylidy "zdegradowałem" zamówienie do Poganina i... Ała. W dodatku dostałem z polerowanymi środkowymi linkami. Myślałem, że teraz sprzedają ze szczotkowanymi.
 2. Jeszcze jedno, bo dopiero zwróciłem uwagę że Phylida ma trzy różne wersje. Patrzyłem na Miyotę i nie wiem czy chcę podciągać budżet jeszcze wyżej, do NH35. Jak te dwa werki stoją względem siebie? Wiem tylko tyle, że oba to typowe budżetowe woły robocze i że przynajmniej Pagani (o Phylidzie nie wiem, ale zakładam, że też?) przyzwoicie reguluje je z fabryki. Nie wiem. Ważne żeby profil i dziurki pasowały. Na tym zdjęciu z jednej recenzji wygląda jakby przylegał OK, a różnica endlinków i uszu wygląda... akceptowalnie? Pewnie bym zaryzykował. Pagani ma też wysyłkę z Polski, więc może byłoby łatwiej ze zwrotem?
 3. Dzięki. Jeszcze jedna rzecz - orientujesz się czy bransolety od np. PD pasują na Phylidę? Dokupiłbym jubilee dla przetestowania z czym to się je.
 4. Tak spytam, rozglądam się za Subem 40mm. Jakie opcje poza Poganinem w tej samej półce? Widzę że Phylida jest trochę droższa, ale jeszcze akceptowalna. Warto dopłacać? Z kolei Steeldive chyba tylko w 41. Jeszcze chciałbym wiedzieć kiedy najbliższa wieksza wyprzedaż. Rozumiem że największe zniżki są na 11.11, ale nie chcę tyle czekać 😉
 5. Sekonda to IIRC jakaś marka eksportowa do UK byla?
 6. Też mam i bardzo lubię. U mnie zwykle bardziej sztampowo na pogrubianym czarnym pasku. Choć obecnie wrzuciłem z ciekawości na taniego pseudo-kroko, ale nie lubię go i przy najbliższej okazji wymienię z powrotem.
 7. Daisuke Ishiwatari - Game designer, ilustrator/character designer i muzyk. Znany głównie z serii Guilty Gear i Blazblue. Na ręce Hamilton Khaki Pioneer (wydaje się nieco za duży)
 8. Pasek widzę jakiś z podkładką. Były jakieś bardziej konkretne wzory, które mogły być wykorzystywane w programie? [EDIT] Lepsze zdjęcie ze strony Hermaszewskiego:
 9. https://twitter.com/007/status/1042688562335047681 (reżyser najszerzej znany chyba z pierwszego sezonu True Detective)
 10. Adam Savage (dawniej m.in. Pogromcy Mitów, obecnie Tested) TAG Heuer Grand Carrera Calibre 6rs
 11. Ciekawostka znaleziona jakiś czas temu na Reddicie. Nie dość, że mniej popularny Speedking, to jeszcze proste endlinki. Nie powiem, interesująca kombinacja i nawet mi się podoba. Na początku myślałem, że bransoleta wzięta z jakiegoś Tudora przez te nitowania, ale na RolexForums piszą, że jednak taka zdarzała się w oryginale.
 12. Accoun

  Policzmy SEIKO 5

  Potwierdzam. Szału nie ma, ale spodziewałem się większej tragedii. Może dlatego, że skróciłem i nie lata mi po nadgarsku, wyrywając włoski. Choć zegarek oczywiście poszedł na pasek (i taki był oryginalny zamiar - proste uszy IMO zdecydowanie lepiej wyglądają na pasku). A, i chyba najniższymi zegarkami Seiko z pełnymi ogniwami jest seria 5 Sports - czyli chyba klasa wyżej od zwykłych piątek. Ja osobiście wolałem oryginał (taki kanciasty kształt koperty jest badzo fajny), ale jeśli jemu się podoba, to spoko. Plus szacun za samo podjęcie się modyfikacji. :-D
 13. Ta, mam na Pobiedzie bezszwowego Diloya i generalnie też gunwo - już przy zakładaniu odkleiła mi się plastikowa rurka ochraniająca pasek od strony teleskopu i całość się od jednej strony majta i rozciąga. Sam klej wydaje się dobrze trzymać skórę do skóry na spodzie, ale podejrzewam, że właśnie tę skórę przy teleskopach w końcu trafi szlag.
 14. Aż chciałem się spytać czemu nie Explorer 36mm bo na fotce z tematu rolexowego tarcza wyglądała na czarną i pomyślałem, że to też jakiś wintydż (bo takiej obecnie nie robią). Ale jak niebieska, to wszystko jasne. U mnie Seiko na pasku od Nicka:
 15. Zdjęć robić nie umim, ale to chyba nie tylko ja. Nie nosiłem jeszcze takich grubych, więc na razie trochę się przezwyczajam - sam pasek mega i bynajmniej nie chodzi o rozmiar.
 16. Zegarki może, ale jeszcze niedawno, patrząc na rzeczy na 11.11 widziałem takie oferty z bransoletami. Ktoś nawet wystawił za to negatywa :-P
 17. http://allegro.pl/zegarek-radziecki-pobieda-15-kamieni-gwarancja-i7146911853.html Oryginał? Chcę tylko wiedzieć, czy takie były, bo taką konfigurację widzę pierwszy raz. Zwykle w tej kopercie widuję zwykłą, płaską tarczę z nadrukiem.
 18. Mało oryginalnie, Rolex - może trochę bardziej oryginalnie, bo Explorer. Do tego w niesprzedawanym już 36mm. W sumie Tudor Black Bay 36 też byłby spoko. Jeśli poczułbym się kiedyś bardziej ambitnie, to może zaryzykowałbym moda na bazie Seiko 5 i tarczy Fifty Five Fathoms? Widziałem fotki czyjegoś moda i wyszło całkiem spoko. (teoretycznie mógłbym nawet zrobić moda a la Explorer, ale takie zamienniki tarcz oprócz FFF są zwykle bez żadnego logo - lub z bardzo małym, jak Dagaz - i zwyczajnie słabo wyglądają IMO) Z diverów Rolex Sub bez daty jest bardzo fajny, ale może żeby się nie powtarzać damy Omegę? Te najnowsze Seamastery w stylu Planet Ocean jakoś nie przypadły mi do gustu, ale wersja Professional? Owszem. Nie wykluczam jakoby fakt, że Brosnan to jeden z moich ulubionych Bondów mógł mieć pewien wpływ na wybór modelu z taką tarczą. Mimo wszystko marketing działa. Aż chce się powiedzieć: Ale bym ponosił Omegę. Ale taką z falami. Ktoś wspomniał o B-Uhrze, i też bym wybrał. Ale z racji rozmiaru, może raczej do kolekcji. Chciałbym nosić, więc może pozostałbym przy współczesnej replice od Stowy albo Laco.w bardziej ludzkim dla mnie rozmiarze. Do tego z zegarków z drugiej wojny światowej bardzo podoba mi się brytyjski W.W.W. Wydaje mi się, że Smiths robił współczesny homage (bodajże w 35 lub 36mm), ale nie wiem czy są dobre. (tutaj akurat Omega, ale niekoniecznie musi być od tego producenta) Natrafiłem też na taką Zwiezdę Art Deco. Nie musi być właśnie Zwiezda (zgaduję, że zachodni producenci mieli mnóstwo podobnych zegarków. Sama Zwiezda jest oparta na którymś LIPie - zarówno od wewnątrz, jak i zewnątrz). Po prostu podoba mi się taka kostka Art Deco. Akurat Zwiezdy z rzadka widuję online, ale raczej w słabym stanie. Nie mam pojęcia, czy dzisiaj ktoś robi takie. JLC Reverso wydaje się być blisko, choć nie wiem czy np. podchodzi mi to gliszowanie na tarczy i bardziej zaokrąglona koperta itp. Cartier niestety tylko z cyframi rzymskimi.
 19. Kuszą te SKXy, kuszą. Trochę się jednak boję najniższego seikowego mechanizmu (tzn. jak na półke mimo wszystko wyższą od piątek) i tego nieszczęsnego centrowania.
 20. O. Szukałem kiedyś takiego ciemnego niebieskiego do Casio, ale znajdywałem tylko jaśniejsze. Inna sprawa, że jak sprawdziłem, to 18mm nie robią, a sam pasek kosztowałby wielokrotność ceny (używanego) zegarka.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.