Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Macmac

Użytkownik
 • Content Count

  1,213
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Macmac last won the day on February 6 2020

Macmac had the most liked content!

Community Reputation

1,843 Guru zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

792 profile views
 1. a ja nie, bo nie mam , ale swoją 300-tkę też lubię
 2. Kolekcja więcej niż fajna zwłaszcza, że udaje Ci się ,,nie iść w czarne" z czym ja muszę cały czas walczyć Mam podobne zdanie jak kolega @Dorian06, niebieski Globemaster, którego miałeś śni mi się po nocach. Ale w chwili obecnej jest naprawdę ok.
 3. Z mojego punktu widzenia, to ten model Seiko podobny jest do serii Alpinist, a Eterna do serii KonTiki. .. a że są jednocześnie podobne do siebie?.. jak setki innych modeli innych marek, divery, piloty itd. zawsze jakieś podobieństwo się znajdzie. Z tą różnicą, że powyższe modele mają kilkudziesięcioletnią historię.
 4. Nie chodziło mi o to, czy się komuś podoba, czy nie, bo to kwestia gustu. Koledzy mocno sugerowali zapożyczenia z Eterny, a to prawdą nie jest.
 5. Jak ktoś ma chwilę czasu, to może sobie poczytać o historii Alpinista i KonTiki, a także poszukać wspólnych cech tych zegarków .. może mu się uda Z chęcią kupiłbym tego Seiko, ale boję się, że może okazać się trochę za mały na mój nadgarstek. Pisanie ,,ni pies ni wydra" kolego @furraan o zegarku z ponad 60 letnią historią jest trochę słabe w mojej ocenie. https://timeandmore.pl/blog/2019/05/08/seiko-alpinist-potega-tradycji/ https://ch24.pl/kultowe-zegarki-eterna-kontiki/
 6. Macmac

  Policzmy Marinemastery

  Crafter jest od Sumo i nie pasuje do MM, a że właśnie zdejmowałem gumę, to przy okazji pstryknąłem fotę z MM, bo mi się napis na szlufce skojarzył Myślę jednak, że na przyszły sezon obowiązkowo MM300 dostanie brązową gumę od Craftera.
 7. Macmac

  Policzmy Marinemastery

  Bo, to jeszcze z czasów jak z wiadra lumę lali
 8. Uwierz mi kolego, że jestem parę lat na tym forum i jesteś w czołówce ... naprawdę, klasa światowa 👍
 9. Ale tu nikt nikomu nie zabrania kupować homarów. Nikt w tym dziale nie porównywał Seiko z homarami i twierdził, że są be, a Seiko to szczyt zegarmistrzostwa. Nagle wpada kolega z giwerą w tle i wrzuca filmik z głównej strony sklepu z homarami i zachwyca się zrzynką 1 do 1, gdzie z recenzji wynika, że brakuje jej 1 punkt do oryginału. Niech każdy nosi co mu się podoba i jak mu się podoba, ale niech nie lata po forum i przekonuje, że np SM niczego nie udaje, a nawet jak udaje, to i tak jest lepszy bo ma szafir no i jest trzy razy tańszy. Zaczyna się gównoburza bez sensu, w której ktoś próbuje błysnąć w dyskusji o niczym. Tylko po co? Jaki to ma sens?
 10. Może napiszesz do kolegi na priv, bo to gównoburzą zalatuje już jakiś czas.
 11. Gdzie napisałem, że ktoś jest NIENORMALNY, bo podoba mu się SM? Mam kilka sporo tańszych zegarków niż ten chińczyk i nic mi to nie ujmuje, to niech kolega nie zarzuca mi, że snobizm mnie uszlachetnia.
 12. Na forach możemy sobie ponarzekać na babole w nowych Seiko, ale żadna marka w tym i dużo wyższym budżecie nie jest ich pozbawiana. ,,Normalny" człowiek kupuje fajnego nurka Seiko za jedną 1/10 ceny Omegi i ma z tego fun na lata. Ja po obejrzeniu (w całości) filmu wrzuconego przez kolegę @Paulus57 nie kupiłbym SM za żadne pieniądze. Recenzja jest tylko subiektywną oceną, trzeba być ślepym żeby nie zobaczyć bardzo dużych różnic w jakości wykonania porównywanych zegarków. Koperta, tarcza, indeksy, bezel, to wszystko widać na zdjęciach. Przekonywać o zaletach SM , to można ,,ciemny lud" na grupach fb, a nie tutaj .. a tak przy okazji, to wspomnień czar
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.