Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomek123er

Klub Miłośników Zegarków Nomos

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, Osy123 napisał(-a):

Mialem ta z wiekszymi ogniwami.@evilym chyba nawet ja mierzyles z tego co pamietam. Generalnie bransa fajna. Mi mega do Nomosa klimatem pasowala, tylko jak masz duzo wlosow na rece (jak ja) to potrafi czasem wyrwac. Bez mikroregulacji (tylko na dziurkach w zapieciu, ale sa teleskopy do szybkiej zmiany wiec mozna to bylo zrobic bez uzycia narzedzi). Ja rozwazam teraz zakup kolejnego Nomosa i jak bede bral to pewnie wlasnie na tej bransie. Chyba juz kiedys o niej wiecej pisalem w tym watku. Druga tez mialem okazje mierzyc (choc tylko na chwile) ale z tego co pamietam wydawala mi sie sztywna, choc sam wyglad ok. bb4f23cdc3ee6302bbb195b3302c2b44.jpg91db90cc0bcd9401f2b203309b5cbb09.jpge93b5cb32f22554cc8b03ea6f7eda968.jpg

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
 

Tak pamiętam przymiarkę 😀

Wydawała mi się bardzo fajnie skomponowana z Twoim modelem. Brak szybkiej regulacji nie jest ogromnym problemem. Myślisz że do mojego Cluba również będzie pasować? 

 

Ta druga chyba trochę za bardzo biżuteryjna. Raczej nie tego szukam. Dzięki za foty! 

 

47 minut temu, cordi7 napisał(-a):

Ja jakoś wolę Nomosy na paskach - na bransolecie szpara przy kopercie jest większa. Grubszy pasek ładnie to maskuje.

Tak patrzę i chyba nie widzę ogromnej różnicy między paskiem a bransoletą jeżeli chodzi o "zapychanie szpary" 😜


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze bedzie pasowac. Ja teraz rozwazam 37mm, ale tez na tej bransie. Jakos ten Oyster nomosowy dp mnie nie przemawia. e5fb91930fc11d435b2ec66edc81776e.jpg

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nomosowy oyster z polerowanymi srodkowymi ogniwami jest dla mnie zbyt bling blig.

Ich wlasne projekty maja wiecej charakteru ale sa bardziej... specyficzne - a w koncu sprzedawac trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.08.2023 o 21:49, Osy123 napisał(-a):

Mysle ze bedzie pasowac. Ja teraz rozwazam 37mm, ale tez na tej bransie. Jakos ten Oyster nomosowy dp mnie nie przemawia. emoji1744.pnge5fb91930fc11d435b2ec66edc81776e.jpg

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
 

Ten jednak troszkę bardziej sportowy niż mój. Ale może faktycznie do mojego też by pasowała taka bransa...

Nic. Pozostaje poczekać aż kupisz i znowu przyjechać na przymiarkę 🤣

 

19 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

Nomosowy oyster z polerowanymi srodkowymi ogniwami jest dla mnie zbyt bling blig.

Ich wlasne projekty maja wiecej charakteru ale sa bardziej... specyficzne - a w koncu sprzedawac trzeba.

 

O widzicie. To ja odwrotnie, podoba mi się ta nowa bransoleta i Club w takim wydaniu. Zgodzę się jednak że traci dużo ze swojego charakteru. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, siomon napisał(-a):

 

 

To 36 mm czy jednak większy? 

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Krygo napisał(-a):

 

To 36 mm? 

Tak. Nomos Club 701.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, siomon napisał(-a):

Tak. Nomos Club 701.

701/703 ma białą tarcze. To jest ten co ja mam. 

 

To jest 702 🙂


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, evilym napisał(-a):

701/703 ma białą tarcze. To jest ten co ja mam. 

 

To jest 702 🙂

Dobrze wiedzieć :) W notatkach mam zapisane, że to 701.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@siomon - bardzo ładny zegarek, jakoś nie brałem pod uwagi tej marki, a po Twoim modelu mam nad czym myśleć 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do was pytanie. Ostatnio mocno mi po głowie chodzi 701/703. Co ciekawe rok temu nie spoglądałem na białe tarcze wcale a ostatnio chodzą za mną cały czas.  

 

No i właśnie jak ta tarcza w praktyce. Częściej kremowa czy biała. No i jak wygląda jakość antyrefleksu w Clubach? Z tego co wyczytałem jednostronny ale jak jego jakość? Wydaje się że 701/703 wyszła z produkcji i chyba trzeba się spieszyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co kojarze to w modelach nie sportowych (typu Ahoi, Tangente sport, Club Sport) Nomos nie uzywa w ogole powloki AR.

Wg nich AR zmienia odbior tarczy (redukuje glebie) oraz wplywa na kolor tarczy i wskazowek; ja obstawiam ze 701/703 nie maja AR.

 

Modele 701 / 703 sa faktycznie wycofane:

 

https://www.minimatikal.com/its-official-the-nomos-club-701-703-are-discontinued/#:~:text=it's official – the NOMOS Club 701 %26 703 are discontinued!

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Cordi. 701/703 nie maja antyrefleksu i ze strony Nomosa nie da sie juz ich zamowic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Picy napisał(-a):
Ja mam do was pytanie. Ostatnio mocno mi po głowie chodzi 701/703. Co ciekawe rok temu nie spoglądałem na białe tarcze wcale a ostatnio chodzą za mną cały czas.  
 
No i właśnie jak ta tarcza w praktyce. Częściej kremowa czy biała. No i jak wygląda jakość antyrefleksu w Clubach? Z tego co wyczytałem jednostronny ale jak jego jakość? Wydaje się że 701/703 wyszła z produkcji i chyba trzeba się spieszyć


701/703 nie mają antyrefleksu. Miałem przez chwilę 701 i w moim odczuciu przy tym kolorze tarczy brak AR nie przeszkadzał. Tarcza jest bardzo jasna, ale nie jest biała, jest lekko kremowa, lekko srebrna, zależy przy jakim świetle oglądać.
Chociaż z drugiej strony porównywałem też Tangente bez AR (164) i drugi model z AR (140), no i ten drugi jednak lepiej wygląda. Generalnie jednak AR najbardziej przydaje się przy ciemniejszych tarczach.
Na stronie Nomosa przy poszczególnych modelach jest napisane, że ma wewnętrzny AR albo nic nie piszą, co oznacza, że nie ma.

 

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Mirosuaw napisał(-a):

701/703 nie mają antyrefleksu. Miałem przez chwilę 701 i w moim odczuciu przy tym kolorze tarczy brak AR nie przeszkadzał. Tarcza jest bardzo jasna, ale nie jest biała, jest lekko kremowa, lekko srebrna, zależy przy jakim świetle oglądać.
Chociaż z drugiej strony porównywałem też Tangente bez AR (164) i drugi model z AR (140), no i ten drugi jednak lepiej wygląda. Generalnie jednak AR najbardziej przydaje się przy ciemniejszych tarczach.
Na stronie Nomosa przy poszczególnych modelach jest napisane, że ma wewnętrzny AR albo nic nie piszą, co oznacza, że nie ma.

 

"The application of an anti-reflection coating to glass is a matter of preference. Although an anti-reflective coating will reduce light reflection, it changes the appearance of the watch, making it look duller, and can also change the colour effect of the hands. For these reasons NOMOS does not use anti-reflection coating on glass."
 

Osobiscie wole miec AR niz go nie miec, z drugiej strony np. Hamilton ma AR ale taki jakby go nie bylo :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde i teraz nie wiem. Chyba muszę na żywo go zobaczyć. W Hamiltonie nie mam AR i mnie to drażni, ale to czarna tarcza. Ma ktoś 701/703 w okolicach Poznania lub Kalisza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Club, na którego patrzysz ma płaskie szkło i jasną tarczę. Na żywo nie jest źle.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurde i teraz nie wiem. Chyba muszę na żywo go zobaczyć. W Hamiltonie nie mam AR i mnie to drażni, ale to czarna tarcza. Ma ktoś 701/703 w okolicach Poznania lub Kalisza?

Mam 701 i mieszkam pod Poznaniem. Super zegarek. Gdybyś chciał zobaczyć - daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.08.2023 o 09:06, cordi7 napisał(-a):

Z tego, co kojarze to w modelach nie sportowych (typu Ahoi, Tangente sport, Club Sport) Nomos nie uzywa w ogole powloki AR.

Wg nich AR zmienia odbior tarczy (redukuje glebie) oraz wplywa na kolor tarczy i wskazowek; ja obstawiam ze 701/703 nie maja AR.

 

Modele 701 / 703 sa faktycznie wycofane:

 

https://www.minimatikal.com/its-official-the-nomos-club-701-703-are-discontinued/#:~:text=it's official – the NOMOS Club 701 %26 703 are discontinued!

 

 

Ten artykuł ma ponad 5 lat 😉

Jak kupowałem swojego 2 lata temu to mimo, że był "discontinued" to nadal można było go zamawiać, a wszystko zależało od dostępności części. Jak ktoś desperacko szuka, to może napisać do Nomosa... Może jeszcze gdzieś jakiegoś wyrzeźbią...

 

W dniu 29.08.2023 o 08:45, Picy napisał(-a):

Ja mam do was pytanie. Ostatnio mocno mi po głowie chodzi 701/703. Co ciekawe rok temu nie spoglądałem na białe tarcze wcale a ostatnio chodzą za mną cały czas.  

 

No i właśnie jak ta tarcza w praktyce. Częściej kremowa czy biała. No i jak wygląda jakość antyrefleksu w Clubach? Z tego co wyczytałem jednostronny ale jak jego jakość? Wydaje się że 701/703 wyszła z produkcji i chyba trzeba się spieszyć :)

Tarcza nie jest śnieżnobiała, ale nie jest też mocno kremowa czy srebrna. Dla mnie kolor bardzo przyjemny.

Brak AR absolutnie nie przeszkadza. Wszystko jest bardzo czytelne niezależnie od warunków (pomijając brak lumy).

DSC_1933.thumb.JPG.f89fc6c3a1c2f89bfd53843351be255b.JPG

 

13 godzin temu, whsn napisał(-a):


Mam 701 i mieszkam pod Poznaniem. Super zegarek. Gdybyś chciał zobaczyć - daj znać.

Poproszę o częstsze chwalenie się jakimiś zdjęciami 🙂


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Niezaleznie od koloru tarczy. Z Clubów tylko ClubSport ma AR (37mm wewnetrzny, a 42mm obustronny), ale w przypadku Nomosa to AR bezbarwny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cordi7 wchodzą do tematu Nomosa obejrzeć sesję Twojego nowego nabytku, a tu nic nie ma. Wiem, że nie lubisz wstawiać zdjęć zegarków, ale tak po zakupie by wypadało ;).


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabiegany jestem, coś wrzucę do końca weekendu - obiecuję :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.