Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
tomek123er

Klub Miłośników Zegarków Nomos

Recommended Posts

KLXN - dzięki :-)

Pasek do Nomosa jest autorstwa eye_lipa (Filipa Szymaniaka). Mam go ponad 1,5 roku. Nomosa noszę średnio 5 dni pod rząd co 5 tygodni, więc pasek nie wygląda jak nowy, ale nie ma żadnych przetarć i nie rozwarstwia się. Myślę, że posłuży jeszcze rok. Na wygląd paska wpływ miały letnie upały, kiedy nadgarstek się mocno pocił.

Dzięki za odpowiedź.

Ja noszę od niedawna shell cordovan Nomosa i byłem ciekaw czy rzeczywiście wytrzymuje tak jak go reklamują - kilka razy dłużej niż pasek ze skóry cielęcej.

Ale rzeczywiście pewnie sprowadza się to do tego czy się uda unikać niesprzyjających sytuacji. 

Cordovan wytrzymuje bardzo dużo. Świetne paski. Nie wiem, jak można je zniszczyć, chyba codziennymi kapielami w basenie.

Wszystko da się zniszczyć, szczególnie jak non stop nosi się jeden zegarek, także latem.

Nomosowe Corodvany są klejone i potrafią się rozklejać przy intensywnym użytkowaniu. Farba na boki też nie jest najwyższej jakości.

no to mnie w tej chwili Filip zaskoczyłeś.

Chyba, że mowa o jakiś seryjnych produkcjach? Czy mówiłeś o ręcznej rzemieślniczej robocie?

Czas zmienia perspektywę

Nomosowe Corodvany są klejone i potrafią się rozklejać przy intensywnym użytkowaniu. Farba na boki też nie jest najwyższej jakości.

Miałem i uzywalem kilku. Pasek z mojego pierwszego Nomosa używany nonstop trzy lata mam do dzisiaj. Stan bardzo dobry, zadnych rozklejen. O innych paskach Nomosa moge powiedziec to samo. Dla mnie to kapitalne paski. Moze Twoim okiem Filip widzisz gorsze wykonczenie boków - dla mnie są ok. Rozklejania sie absolutnie nie potwierdzam.

To tylko się cieszyć w Twoim przypadku ja niestety kilka już razy spotkałem się z takim widokiem:

mo0Qmsx.jpg

Byc moze starsze paski Nomosa były lepsze. Ten mój stary ma ladnie lakierowane boki. Nowy nie. Tylko ze pochodzi nie ze sklepu Nomosa.

Ostatni wpis w wątku sprzed roku :), więc trzeba go lekko podbić. Czwartek i piątek w delegacji z moim Tangente. Jak pisałem w innym wątku byłem z nim w Kruku i w salonie Omegi i tu i tu sprzedawcy od razu zwrócili uwagę na Nomosa (znali markę i ją chwalili).

post-48855-0-13214900-1484379746_thumb.jpg

post-48855-0-55415500-1484379760_thumb.jpg

post-48855-0-85729800-1484379772_thumb.jpg

Edited by Smycel

Ostatni wpis w wątku sprzed roku :), więc trzeba go lekko podbić. Czwartek i piątek w delegacji z moim Tangente. Jak pisałem w innym wątku byłem z nim w Kruku i w salonie Omegi i tu i tu sprzedawcy od razu zwrócili uwagę na Nomosa (znali markę i ją chwalili).

Nic dziwnego. Ostatnio mój tangente przez miesiąc na ręce przyspieszył o 4 sekundy:

post-21240-0-08053800-1484392070_thumb.jpg

Nic dziwnego. Ostatnio mój tangente przez miesiąc na ręce przyspieszył o 4 sekundy:

Fajna wersja Tangente, rzadko na forum bywa z ciemną tarczą, a do tego z rezerwą chodu.

do mnie jakoś nomosy z ciemną tarczą nie przemawiają. choć komplikacja z rezerwą chodu robi dobre wrażenie

Czas zmienia perspektywę

Dziś sportowy elegant :)

post-69167-0-95579200-1485193589_thumb.jpg

Edited by sanik