Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomek123er

Klub Miłośników Zegarków Nomos

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś oficjalnie, w garniturze i w ogóle, więc Nomos jak znalazł :D

post-48855-0-42896100-1474666563_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny zestaw :)

Mój nomos póki co został przejęty przez moją lubą  :blink:

Chyba jeden nomos w rodzinie to za mało  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nomos wypuścił kolejne modele z niebieskimi tarczami - po Tetra Neomatik Nachtblau tym razem padło na:

- Tangente Neomatik, http://www.nomos-glashuette.com/en/the-watches/tangente/tangente-neomatik-nachtblau/

- Metro Neomatik, http://www.nomos-glashuette.com/en/the-watches/metro/metro-neomatik-nachtblau/

- Minimatk http://www.nomos-glashuette.com/en/the-watches/minimatik/minimatik-nachtblau/

 

Jak zwykle w przypadku Nomosów, zdjęcia nie oddają całego piękna tych zegarków, ale IMHO wszystkie trzy modele z nowymi tarczami wyglądają fajnie (choć największe wrażenie robi chyba Metro gdzie wypukłe szkiełko dodaje głębi kolorowi tarczy).


I'm timeless like a broken watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne, szczególnie Minimatik mi się podoba.

Ciekawe tylko, jak na żywo będzie wyglądać ta tarcza, wydaje mi się, że koloru Zuricha i tak nic nie pobije...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nic nie pobije Zuricha Blaugold. Szkoda, że już go nie produkują... W tych nowych modelach tarcze nie mają szlifu słonecznego i przypominają fakturą bardziej te, które są w antracytowych Zurichach i Orionach, a kolor jest ciemniejszy niż w Zurich Blaugold. Ale sama kolorystyka tych nowych modeli przemawia do mnie bardziej niż "szampańskie" wersje neomatików.

Trochę szkoda, że wszystkie neomatiki mają małe rozmiary (35 mm) - to pewnie ze względu na rozmiar samego mechanizmu.


I'm timeless like a broken watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kopercie 38mm mechanizm też by pewnie pasował. Mnie najbardziej podchodzi Metro, ale na żywo wrażenia mogą być odmienne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

A ja się zastanawiam kiedy Nomos wprowadzi neomatika z datą.

Edytowane przez norbie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vlepek

wpadł mi w ręce Nomos Ludwig,nie do końca moge sie przekonac co do rzymskich oznaczen.

Ktos coś doradzi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i uwielbiam. A co Ci w nim nie pasuje? To z pewnością nie taka ikona jak Tangente, ale też nie tak oczywisty wybór. Doradzam jednak spróbować. W razie czego, koledzy z pewnością pomogą pozbyć się problemu :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że w temacie Nomosa jestem trochę zielony. Moja wiedza na temat zegarków tej marki nie wykracza za dużo poza to co obejrzałem w katalogach (dostępne modele) i poczytałem w internecie (o mechanizmach). Nie mniej wzornictwo tej marki mnie zawsze urzekało. Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie model Ahoi (biały, nie Atlantik). Między innymi ze względu na pasujący rozmiar. Czy któryś z kolegów miał z tym modelem do czynienia na zasadzie codziennego noszenia?

Edytowane przez PistolPete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę. Chyba jeszcze nikt nie mial Ahoi. Kupuj - będzie pierwszy na forum:-):-)

A jest genialny. 200 m wodoszczelnosci i wygląd garniturowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest genialny zgodzę się. I strasznie kusi.   ;)

Chciałem jeszcze zapytać od sprawy serwisu ale już wszystko znalazłem na stronie.

No i może w tym roku też będzie Black Friday u Nomosa? Byłby już niedługo...

Edytowane przez PistolPete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis mają świetny i jak na inhouse - stosunkowo tani.

 

Nie wiem, czy na black friday bedzie akurat Ahoi. Z reguły jest to jeden model, prostszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nomos wypuścił kolejne modele z niebieskimi tarczami - po Tetra Neomatik Nachtblau tym razem padło na:

- Tangente Neomatik, http://www.nomos-glashuette.com/en/the-watches/tangente/tangente-neomatik-nachtblau/

- Metro Neomatik, http://www.nomos-glashuette.com/en/the-watches/metro/metro-neomatik-nachtblau/

- Minimatk http://www.nomos-glashuette.com/en/the-watches/minimatik/minimatik-nachtblau/

 

Jak zwykle w przypadku Nomosów, zdjęcia nie oddają całego piękna tych zegarków, ale IMHO wszystkie trzy modele z nowymi tarczami wyglądają fajnie (choć największe wrażenie robi chyba Metro gdzie wypukłe szkiełko dodaje głębi kolorowi tarczy).

mnie tam się najbardziej podoba minimatik, choć i tak nie do końca do mnie przemawia ta ciemna tarcza. Z miła chęcią obejrzałbym wszystkie 3 w jensenie:) coś wiadomo czy już może są, a jeśli tak to właśnie wszystkie 3:]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że w temacie Nomosa jestem trochę zielony. Moja wiedza na temat zegarków tej marki nie wykracza za dużo poza to co obejrzałem w katalogach (dostępne modele) i poczytałem w internecie (o mechanizmach). Nie mniej wzornictwo tej marki mnie zawsze urzekało. Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie model Ahoi (biały, nie Atlantik). Między innymi ze względu na pasujący rozmiar. Czy któryś z kolegów miał z tym modelem do czynienia na zasadzie codziennego noszenia?

 

Mnie na oficjalnych zdjęciach Ahoi jakoś nie przekonuje, ale chętnie bym go zobaczył w Twojej sesji. Sam chyba wybrałbym model bez daty (mimo, że lubię datownik, to walory wizualne są dla mnie ważniejsze) i oczywiście przeszklony, choć parę ojro sobie za szkło życzą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez myślałem o wersji bez daty i z "wizjerem". Najbardziej przydałby mi się, że względu na pracę, model tylko z dniem tygodnia ale w ogóle nie kojarzę taki zegarków. A co do katalogowych zdjęć Ahoi i reszty Nomosów to musze powiedzieć, że na mnie zrobiły wielkie wrażenie. Kapitalny pomysł (basenowy klimat) i wykonanie. Chyba tylko jeszcze katalogi B&R są tak fajne. :-)

O i przymierzam tego Ahoi. Bardzo mi sie podobał. Na minus tylko dwie sprawy. Pierwsza to pasek jakoś nie wzbudza zaufania ale to nie problem bo można wymienić. Druga to dziwnie umieszczone w przekroju pionowym uszy. Strasznie wysoko nad poziomem dekla.

 

Wysłane z mojego ASUS_Z010D przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez PistolPete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Nomos w Dolinie Jozafata :)

post-54231-0-24088200-1479046716_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow, pasuje mu ten klimat :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.