Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość arek-legnica

Klub Miłośników Zegarków IWC Schaffhausen

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hubex

Bo na Graala musi być odpowiedni czas. Wypadło w czwartek

Poza tym chciałem sobie przypomnieć jak bardzo jest dla mnie za duży.

 

Wysłane z mojego BBB100-2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjmiecie do klubu?

Do tej pory byłem tylko śliniącym się sympatykiem :D

Dzisiaj przyjechał :P Portugieser IW500704

zdjęcia nie moje,ale jak najbardziej mojego zegarka :wub:

  • a417b373a2234668bd5f984ac4a06296_s210.jp
     
  • f9f0a4dee782444d8fbeefa57cdc7505_s210.jp
     
  • 70f042d5caa14cfaaf89bb7d7ae30176_s210.jp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Przyjmiecie do klubu?

Do tej pory byłem tylko śliniącym się sympatykiem :D

Dzisiaj przyjechał :P Portugieser IW500704

zdjęcia nie moje,ale jak najbardziej mojego zegarka :wub:

 

 

 

 

gratulacje, napisz jak juz ochloniesz jak sie nosi, czy przyjemnie lezy na rece i wogole odczucia. planuje zakup takiego modelu, wiec informacje beda przydatne.

Edytowane przez adrianooo3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

 

Przyjmiecie do klubu?

Do tej pory byłem tylko śliniącym się sympatykiem :D

Dzisiaj przyjechał :P Portugieser IW500704

zdjęcia nie moje,ale jak najbardziej mojego zegarka :wub:

Gratuluję! Ja swojego Portugalczyka doceniłem dopiero po trzech latach. Chętnie bym pomacał tego z nowym mechanizmem 52xxx.

Widzę, że zabrali trochę złota z rotoru, ale za to w tym konkretnym modelu dołożyli do wskazówek (i numerów chyba też???) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że te mechanizmy w Portugalczyka strasznie surowe. Do inżyniera by pasowały ale tu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Tyle że te mechanizmy w Portugalczyka strasznie surowe. Do inżyniera by pasowały ale tu ?

Faktycznie, finezji i zdobień tu brak. Nawet mostki nie są fazowane na krawędziach. A przynajmniej w starym 51xxx tego nie uświadczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to wahnik jest super.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

gratulacje, napisz jak juz ochloniesz jak sie nosi, czy przyjemnie lezy na rece i wogole odczucia. planuje zakup takiego modelu, wiec informacje beda przydatne.

Miałem kiedyś Portuguese Automatic na drugiej wersji kalibru 5000 i nie zapamiętałem tego zegarka jednoznacznie pozytywnie. Przede wszystkim trzeba mieć kawał łapy, bo optycznie Portugieser wygląda na duży zegar. Przy bardzo wąskiej lunecie tarcza wypełnia niemalże całą średnicę dość grubej koperty, co tylko potęguje opisane wcześniej odczucie. Mechanizm zapewnia komfort użytkowania w postaci długiej autonomii chodu oraz jej wskazania, choć ja miałem IWC w czasach, gdy kalibry 5000 przechodziły choroby wieku dziecięcego. Psuło się to, a w dodatku dobowe niedokładności chodu osiągały wartości na poziomie 10 sekund. Z perspektywy czasu nie tęsknię za dziełem IWC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubert .Ty swojego doceniałeś po trzech latach.

Ja przez trzy lata przymierzałem wszystkie wersje,robiłem zdjęcia nadgarstkowe, zbierałem kasę i szukałem.

Wybrałem własnię tą wersję, chociaz Twoja była w pewnym okresie  dla mnie priorytetem

W sumie ciesze się że to tak długo trwało ,bo przekonałem sie ze go cały czas chcę i  w dodatku wyszła wersja z mechanizmem 52XXX

 Rzeczywiście wskazówki i cyfry arabskie są z 18K złota ,w pełnym świetle  robi to niesamowite wrażenie.Tarcza w zalezności od natęzenia swiatła przechodzi od prawie białej do lekkiej szarości.

Mechanizm może wygląda mało  finezyjnie i  surowo ,ale to jest 168 h rezerwy.

52xxx nie ma tych wad o których pisał Hubert w jednym z wcześniejszych postów

 Pełne7 dni rezerwy chodu można nakręcić koronką,nie trzeba cały dzień  machać  ręką ścierając kurz ;)

 Tak jak McIntosch napisał  to kawał zegarka. Przy wąskiej lunecie tarcza jest duża, ale ja mam w nadgarstku 19,5 cm i wielkość 42,3 mm jest dla mnie odpowiednia,

 Pasek zapinam na druga dziurkę więc jest akurat. Wysokość 14mm mieści sie u mnie pod koszulą.

Na początku czuć na reku kawał zegara,ale potem się zapomina.

 

Adrianooo3

Dzisiaj przez cały dzień na ręku :wygląda super, układa się super,ale każdy ma inaczej  więc radzę sobie zrobić kilka sesji przymiarkowych np w Aparcie

Kupiłem bo mnie zauroczył swoja klasyką i mi nie przeszło :wub: .Bardzo chciałem go mieć dla siebie,więc mam i wiem co mam :P

Mój ubiór codzienny to garniak ;) ,a mój EDC  to Omega Aqua Terra Master Co-axial

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

W takim razie to bardzo, bardzo przemyślany zakup. Podziwiam Cię. Tylko to trochę dziwne dla mnie, bo przecież jest taki wybór innych super-zegarków w tej cenie... 

Miałeś swoje kryteria i życzę Ci żeby spełnił wszystkie Twoje oczekiwania. Przy takim zaangażowaniu chyba nie mogłeś się mylić. Ja znam wady swojego, ale ani myślę się go pozbywać, bo znalazłem dla niego miejsce u siebie.

A wielkość i dokładność chodu, tudzież wrażliwość na użytkowanie mogą być cechami mało znaczącymi, bo jednak w przypadku tego zegarka zalety przeważają.

Edytowane przez hubex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co? Miał kupić Submarinera jak to robią wszyscy ? Dobry wybór, super zegar. Gratulacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co? Miał kupić Submarinera jak to robią wszyscy ? Dobry wybór, super zegar. Gratulacje!

No „wszyscy” to raczej już SUBa nie kupią ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzylem siedmidniowca wielokrotnie. Obchodzilem go ze wszystkich stron jak pies jeża, ale na moj nadgarstek 17cm niestety jest duzo za duży. Wiec gratuluje zegarka i pozytywnie "zazdraszczam" nadgarstka ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ,ten zegarek przemawia również do mnie pod względem estetyki,

 przymierzałem wszystkie wersje.Początkowo z czarną tarczą,potem z białą tarczą i niebieskimi wskazówkami i cyframi.

nastepnie ze złotymi,zaiskrzyło i tak zostało,W 2015 jak przeczytałem recenzje dot nowego mechanizmu 52xxx, stwierdziłem ze jak już kupić to z tym mechanizmem niestety cena  znacząco wzrosła

trzeba było gonić.W tak zwanym międzyczasie 50 stuknęło :huh: .Podoba mi sie jego ponadczasowa klasyka, cały czas siedział mi w głowie i dlatego swietnie się czuję  wiedząc że już go mam,

ale tak ma pewnie kazdy realizujac swoje zamierzenia niezaleznie od zegarka.

Teraz czas na Zenitha Captain  EL Primero Chronograph ;).Zegar znam więc zaczynam odkładanie,w tym przypadku nie będzie to trwało tyle czasu :D 

pozdrawiam.


oczywiście mi 50 lat stuknęło :wacko: 


PS

Tak jak napisałem wyżej na co dzień używam innego zegarka,ten bedzie używany okazyjnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj strzeliłem swojemu diverkowi foto ;)

38c613c8dd776203ac0b056439b93951.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filip, jak zegarek mojej d nie urywa, tak zdjęcie już owszem

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to aquatimery robili... i inżyniery też...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten aqua- choc divery chrono do mnie mie gadaja. Ale lume ma jajepistą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

No nie mogę, Wasze zdjęcia Panowie chyba są dość przeterminowane

f986e9738942d01627576e16f4a66e72.jpg

 

Wysłane z mojego BBB100-2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo zegarków w pudełku :) Ale datą to tylko o jeden dzień przeterminowany:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

:) Pamiętam te zdjęcia po prostu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.