Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość arek-legnica

Klub Miłośników Zegarków IWC Schaffhausen

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hubex

No to i ja się przyłączę.

post-102568-0-07532900-1517077590_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Czeka w rotomacie na lepsze czasy :)  Szkoda to nosić. Ale widziałem kiedyś w Wa-wie w kawiarni kogoś z takim samym zegarkiem. Trochę ich pewnie u nas jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

No to jeszcze Portugalczyk ode mnie. Trochę dziwny, bo numerki niebieskie tylko na górnej płaszczyźnie, a w naciągu Pellatona są białe ceramiczne ząbki, zamiast złotawych ze stopu metalu. Koło zapadkowe jest koloru srebrnego, zamiast złotawe.

post-102568-0-82495600-1517327624_thumb.jpg

post-102568-0-43888900-1517327636_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marczaq

Drodzy koledzy piloci i inni, jak wygląda sprawa serwisu IWC w polsce?

Czy są gdzieś niezależni zegarmistrzowie którzy podejmują się czyszczenia i smarowania mechanizmu?

Jak to jest w przypadku AD? (o ile mamy AD IWC w polsce)

Jaki jest mniej więcej koszt i czas oczekiwania na zegarek?

 

Pytam tutaj o rutynowy przegląd zegarka, nie uwzględniając napraw a jedynie rozkrecanie, czyszczenie, smarowanie, skręcanie.

Chodzi mi tu o proste zegarki, jak np Mark XVII.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

W Twoim zegarku jest chyba modyfikowana ETA, więc możesz zrobić przegląd u dowolnego ZEGARMISTRZA, zwłaszcza że nie będziesz potencjalnie nic wymieniał. Ja osobiście polecam serwis z Pięknej 47, Bronowski, bo widzę że jesteś z Warszawy. Ale tam podobno jest drogo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu poza wymienionym, np. p. Andrzej (Od Czasu do Czasu, Złote Tarasy - jest to były autoryzowany serwis IWC).


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Bez problemu poza wymienionym, np. p. Andrzej (Od Czasu do Czasu, Złote Tarasy - jest to były autoryzowany serwis IWC).

Też polecam, bywałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś było mierzone, całkiem sympatiko

 

28001538_10211262385219740_1813271806_n.


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Nowy inżynier. Ciężko mi się przyzwyczaić do tego designu. Ten jest taki zwykły. 

Edytowane przez hubex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś było mierzone, całkiem sympatiko

 

 

Nowy inżynier. Ciężko mi się przyzwyczaić do tego designu. Ten jest taki zwykły.

Niestety, udało im się zrobić coś, co może jest sympatyczne, ale absolutnie anonimowe i nie budzące emocji. Przynajmniej dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przynajmniej nie ma w środku 7750


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na papierze nie jest wiele lepszy od 7750. Brakuje choćby większej rezerwy chodu niż 46h. Do tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to był Inżynier, Pan Inżynier.

post-55792-0-64608500-1518785526_thumb.jpeg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Kiedyś to był Inżynier, Pan Inżynier.

O, to jest właśnie stare, dobre IWC. Ciekawe czy nowy też jest antymagnetyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solidność i piękno prostoty. To jest „taki jak Irka” czy „ten Irka” ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

I ten datownik z 80110 - "techniczne cyferki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solidność i piękno prostoty. To jest „taki jak Irka” czy „ten Irka” ?

Taki jak Irka,tylko z Apartu :) Fotka z archiwum..Ładny,ale niezbyt wygodny zegar,współczuję tym,którzy noszą 7dniowca na branzolecie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki jak Irka,tylko z Apartu :) Fotka z archiwum..Ładny,ale niezbyt wygodny zegar,współczuję tym,którzy noszą 7dniowca na branzolecie ...

Dlatego ja potróją protekcję zastosowałem - koperta 42 zamiast 46, Tytan zamiast stali i pasek zamiast bransolety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Skoro kwękanie na nowe IWC tymczasowo się zakończyło, załączam fotkę Portugalczyka założonego w celu cotygodniowego nakręcania.

PS. Byłem kiedyś wielkim fanem marki. Też uważam że teraz idzie ku gorszemu. Ale jeżeli komuś nowe modele przypadają do gustu - kupujcie, noście i niech Wam się wiedzie!

post-102568-0-29285100-1518903527_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Ożywiam temat, bo nic się nie dzieje.

Tutaj już prawie nie mój AT Automatic, prawie sprzedany. Zegarek noszony przez trzy lata. Funkcja - zegarek do codziennego użytkowania - basen / rower / codzienne rozbijanie o rożne przedmioty. Dużo upadków. Najbardziej dokładny sprzęt jaki kiedykolwiek miałem (ETA). Wady - dedykowane paski, kontrowersyjny wygląd. Niby średnica 42mm, a tak naprawdę to 45mm, bo bezel wystaje poza kopertę. Emocji nie wzbudzał, ale dobry był.

post-102568-0-89450600-1519319728_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno się słabo sprzedawały.

 

Też tego nie rozumiem, ale dla nowych mam teorię że spece z Richemont kupili w Chinach milion kopert do JLC Geophysik i się okazało że ktoś zamiast wersji pod kalibry JLC wysłał wersję jaka miała pójść do podróbek z klonami 2892. Okazało się, że pasują do Sellita SW300 i reszta jest historią..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.