Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy, co rozumiesz pod sformułowaniem "starsze referencje"... tylko 390 spełnia wymagania i jest to doskonały wybór za "rozsądne" pieniądze ;) Na chrono24 jest wielu sprawdzonych sprzedawców oraz opcja "gwarantowana ochrona kupujących".

Dzięki Passero, 'starsze referencje' na unitasie to jakaś z Twoich wypowiedzi tu w wątku, proponowałeś komuś szukać 000, 005, 111, 112 i bodaj jeszcze coś.

 

390 niestety bez kanapki. Niestety nie ma chyba 44 mm wersji 372. A niejeden taką chciałby mieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie 390 jest najbliżej ;-) a te różne rozmiary wynikają z dwóch odmian kopert , różnych mechanizmów, różnych koncepcji mocowania dekla ...tu trochę na ten temat z fajnymi zdjęciami https://www.horobox.com/en/news-detail/Panerai-Luminor-Cases

A mierzyłeś Luminora ...bo Moon Cię na początku przerażał .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Dzięki Passero, 'starsze referencje' na unitasie to jakaś z Twoich wypowiedzi tu w wątku, proponowałeś komuś szukać 000, 005, 111, 112 i bodaj jeszcze coś.

 

390 niestety bez kanapki. Niestety nie ma chyba 44 mm wersji 372. A niejeden taką chciałby mieć :)

 

Ja wiem, co rozumiem pod tym sformułowaniem, pytałem Ciebie ;)

 

000, 005, 111, 112 są to podstawowe, cenione referencje, moim zdaniem najlepsze na początek przygody z Panerai, bo albo przez nie wpadniesz po uszy, albo łatwo się ich  "pozbędziesz" ;)

Jeśli szukasz kanapki, to nie znajdziesz złotych/srebrnych wskazówek, chyba, że poszukasz w automatach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

No właśnie 390 jest najbliżej ;-) a te różne rozmiary wynikają z dwóch odmian kopert , różnych mechanizmów, różnych koncepcji mocowania dekla ...tu trochę na ten temat z fajnymi zdjęciami https://www.horobox.com/en/news-detail/Panerai-Luminor-Cases

A mierzyłeś Luminora ...bo Moon Cię na początku przerażał .

Dzięki! Bardzo przydatny artykuł. Moon już oswojony, a pam to musi być duży. Albo kupię znów na wariata ;) albo przymierzę, ale to chyba tylko salon w Warszawie.

 

Jeśli szukasz kanapki, to nie znajdziesz złotych/srebrnych wskazówek, chyba, że poszukasz w automatach...

Tak właśnie myślałem. Pozostaje wybór kanapka czy kiełbaski..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Bardzo przydatny artykuł. Moon już oswojony, a pam to musi być duży. Albo kupię znów na wariata ;) albo przymierzę, ale to chyba tylko salon w Warszawie.

 

Albo Berlin ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko 2000 ich było i przez 1,5 roku były produkowane.

Ref. 190 na werku JLC :)

 

2050 szt i przez trzy lata, niemniej model zajefajny i niezmiennie zazdraszczam  ;)


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dopeman - szukaj 0000. Od roku, co patrzę na nadgarstek, to banan na twarzy. Żaden zegarek tak dobrze na mnie nie działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Bardzo przydatny artykuł. Moon już oswojony, a pam to musi być duży. Albo kupię znów na wariata ;) albo przymierzę, ale to chyba tylko salon w Warszawie.

 

 

Tak właśnie myślałem. Pozostaje wybór kanapka czy kiełbaski..

Tez się nastawiałem na kanapkę ale stwierdzam ze rezygnując z niej na rzecz 390 która jest świetnym pamem ze zlotymymi wskazówkami i tarcza tabacco do tego limitowanym zrobiłem najlepszy z możliwych ruchów w kolekcji ;)708300a53b9e6b2a19a372dc992c9395.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kanapka to chwyt na nowicjuszy, zatem udało Ci się od razu wskoczyć na trzeci szczebel drabinki ;)

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

No to złapali mnie jak dzieciaka na tę kanapkę. Pozdrowienia z poziomu podłogi

 

Wysłane z mojego BBB100-2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kanapka to chwyt na nowicjuszy, zatem udało Ci się od razu wskoczyć na trzeci szczebel drabinki ;)

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Dlatego ja wybrałem cookie ;)


Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No to jeszcze jedno pytanie, jeśli ktoś miał okazję sprawdzić obie koperty:

Luminor czy 1950?

 

Zdrowia w Nowym Roku! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

1950 to też Luminor ;) , rozumiem, że masz na myśli różnicę pomiędzy kopertami Luminor Bettarini a Luminor 1950. To zupełnie różne koperty i nie wiele pomogą teoretyczne rozważania, trzeba po prostu przymierzyć. Bettarini case ma prostszą formę, z reguły niższy profil i występuje tylko w 44mm. Natomiast koperta 1950 ma z reguły wyższy profil, występuje również w 47mm i jest bardziej złożona w formie. Nie ma jedynej, właściwej drogi... a w zasadzie obie są właściwe ;)  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym uznać że koperta Luminor 1950jest dla mnie ciekawsza ale te zegarki trzeba oceniać jako całość której koperta jest tylko jednym elementem.

Dla mnie równie ważne jest szkło, tarcza czy mechanizm. W przypadku 1950 Luminor dodatkowo jest mniej modeli w rozmiarze 44.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kanapka nadaje całości tego czegoś, daje efekt nieosiągalny inną techniką wykonania. Nie wykluczam, że następny pam będzie bez kanapki. Liczy się całość a nie sama kanapka. Przymierzałem pamy bez kanapki i jakoś mjie nie zachwyciły ale to zależy oczywiście od modelu, ponieważ na pozór takie same pamy a detal wszystko odmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@desmo Ty zdaje się też nie masz zbyt dużego nadgarstka, czy któraś z tych kopert była wygodniejsza w noszeniu?

 

Oczywiście wyraźne krawędzie i łączenia powierzchni, szczota i poler, to wszystko jest piękne w 1950. Ale jak czytam wysokość 18 mm to mam wątpliwości, choć pewno przy wymiarze 47 mm to nic takiego :)

 

W tym układzie taki pam 560 o grubości 13,5 mm wydaję się być wygodniejszy.

 

Ale to wszystko tylko teoria..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozory mylą ;-) 18,5 obwodu i tyle płaskiej powierzchni że uszy 372 nie wystają choć zegarek wygląda na duży czym nie jestem zachwycony. Pod tym względem każde 44 mm wypadało lepiej. W przypadku Luminorów trudno mówić o wygodzie w rozumieniu doznać jakie może zapenić Rolex czy znany Ci Moon ale PAMy nosimy z innych powodów ;-)

Rozmiar i kształ to kwestia indywidualna, dla mnie każde 44 mm Luminora nosiło się OK w przciwieństwie do każdego 45 Radiomira z wystającą ( klasyczną) koronką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Z nowym rokiem, nowym krokiem;-)

post-64114-0-39393000-1546446305_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki Bro! Pamy pasuja do Ciebie ;-)

Edytowane przez Bartek79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartolo nareszcie jakiś pancerny nurek. Który to numer?

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.