Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Recommended Posts

55 minut temu, sanik napisał(-a):

A mierzyłeś ten rozmiar?

Ja wolałbym 422.

Tak mierzylem dzieki uprzejmosci Macka. Jest na granicy ale wciaz akceptowalny. Tez bym wolal 422 albo 372 ale akurat posucha jesli chodzi o wymiany w moim budzecie a trafil sie wlasnie 423. Ale sam nie jestem przekonany bo jak znam siebie to i tak bede myslal o 372 albo 422.

Godzinę temu, artme napisał(-a):

Zalezy jaki jest cel zamiany. Jesli wielkosc Ci nie przeszkadza a nawet sie taka podoba, to powiem uczciwie, ze zlote wskazowki z duza koperta, to DNA Panerai i klasyka klasyki, wiec moja rada - musisz poprzymierzac, albo... miec jeden i drugi 😉

ps

do tej pory za "nocny budzik/zegarek" robil mi sub albo pepsi (porzadna luma), ale odkad mam 372, to komfort spogladania na godzine jest nie do opisania przy tej wielkosci koperty i indeksow 😎

No wlasnie ciagnie mnie ten rozmiar. Jeden i drugi odpada z czysto prozaicznego powodu- budzetowych limitacji😀

24 minuty temu, TylerVega napisał(-a):

Tak mierzylem dzieki uprzejmosci Macka. Jest na granicy ale wciaz akceptowalny. Tez bym wolal 422 albo 372 ale akurat posucha jesli chodzi o wymiany w moim budzecie a trafil sie wlasnie 423. Ale sam nie jestem przekonany bo jak znam siebie to i tak bede myslal o 372 albo 422.

Tak jak napisałeś. Będziesz miał z tyłu głowy,  że to nie 372... 

A wielkościowo nie było źle, do postury było w sam raz 😁

Czy sobotnie spotkanie Paneristi w Katowicach jest dopięte i aktualne?

7 godzin temu, just_nobody07 napisał(-a):

Tak jak napisałeś. Będziesz miał z tyłu głowy,  że to nie 372...

Dokladnie - juz tak mialem 😎

A ponizej canvasowo-vintydżowo... 😉

canvas2.jpg

3 godziny temu, Passionat napisał(-a):

Tak. 

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

6 godzin temu, Passionat napisał(-a):

A chcesz dołączyć? Daj znać na pw.

Leszek

Time is on my side, yes it is. (Rolling Stones)

Co tu tak cicho? Wszyscy na spotkaniu w Katowicach, czy co?😉 Wasze zdrowie🍻 w oczekiwaniu na mecz, zaczynam grać w zielone🌱🌿☘️🍀

D97A90FE-3856-4A56-AEB4-C88266BE23FB.jpeg

F6CF18F7-AA3D-47FD-B3E5-6F28E2B35D7C.jpeg

Jak ktos zaintersowany wymianą- jestem 😉 - albo za pln

7C450B01-ED30-4611-AF10-00C5A5112723.jpeg

Mariusz, to jest zegarek na bransolecie. Tu się raczej takich nie lubi. Co prawda bransę można zdjąć, bo to czynność prozaiczna w pamach, założyć pasek i śmigać, tylko po co za nią płacić. Zwłaszcza, że spasowanie pamowych bransolet z kopertą jest średnie, na pewno gorsze niż w wielu innych zegarkach.

6 godzin temu, I_love_britney napisał(-a):

Planuje sie jakies spotkanie paneristi w poznaniu?

Możemy zaplanować. Jest nas kilku 😉

56 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Nie wiem, czy ktoś już go wrzucał, PAM01068. 51760ec24b9eb38d3a77557ca7a1d275.jpg

Mnie się wszystkie suby z niebieskimi akcentami podobają, a szczególnie z tarczą w tym kolorze, ale od wczoraj mam zakaz nawet oglądania zdjęć - koledzy "pameryści" zabronili, bo to nie są podobno prawdziwe pamy...😉

Co do bransolety i spasowania - nie potwierdzam krytycznych uwag, moja jest dobrze spasowana, w dodatku w świetnym stanie, bo była założona tylko raz, do wysłania mi przez sprzedawcę. Od dnia, kiedy przyszedł do mnie zegarek, leży sobie grzecznie w pudełku. Ale złego słowa na nią nie powiem, a dopłaciłem, bo ten sam model na pasku był już nieosiągalny (koniec produkcji i mała podaż na rynku wtórnym).

Leszek

21 minut temu, ledr napisał(-a):

Mnie się wszystkie suby z niebieskimi akcentami podobają, a szczególnie z tarczą w tym kolorze, ale od wczoraj mam zakaz nawet oglądania zdjęć - koledzy "pameryści" zabronili, bo to nie są podobno prawdziwe pamy...😉

Co do bransolety i spasowania - nie potwierdzam krytycznych uwag, moja jest dobrze spasowana, w dodatku w świetnym stanie, bo była założona tylko raz, do wysłania mi przez sprzedawcę. Od dnia, kiedy przyszedł do mnie zegarek, leży sobie grzecznie w pudełku. Ale złego słowa na nią nie powiem, a dopłaciłem, bo ten sam model na pasku był już nieosiągalny (koniec produkcji i mała podaż na rynku wtórnym).

Jak kupiłem pierwszego pama, który fabrycznie był na bransolecie. Pomijając wykończenie zegarka, które było średnie, spasowanie bransolety z kopertą było takież. Nie ma nawet co tego porównywać ze spasowaniem endlinków z kopertą w Rolex-ie. Zresztą, nawet na tym renderze powyżej widać że nie jest idealnie. Nie chcę rozpętywać gównoburzy, więc odpuszczam.

A sama w sobie bransoleta jest jak najbardziej OK, nawiązuje do charakterystycznych cech kopert 1950/bettarini. Nie ma mikroregulacji, podobnie jak wiele, wiele innych bransolet. A jak widać w tym wątku - rządzą paski. 

Godzinę temu, Scaut napisał(-a):

Możemy zaplanować. Jest nas kilku 😉

Brzmi jak plan=) podnoszę rekę do góry z tylniej ławeczki😎

Szymon się naumiał robić ładne fotki! :lol:

Zawsze umiałem ale udawałem … bałem się hejtu
Piękny zegar i zdjęcie!

Dzięki

3 godziny temu, nomysz4 napisał(-a):

...

To poprosimy jeszcze z dupki strony jak juz robisz, bo tez ladnie sie prezentuje 🤓

A dziekuje - to i ja sie dorzuce bardziej ekologicznie 😉

dekiel.jpg

Coś pięknego ten "otwarty" dekiel! Szkoda że w moim "szpeci" go trochę i zasłania część mechanizmu wahnik...

Leszek