Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś zebrał po pysku za czerwoną gwiazdkę na tarczy - ręka w górę! zrobimy sondę!

 

__________

https://www.instagram.com/prz.wil/

Jo,jo,jo...jo niii

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez cecon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli szukasz amfibii z niebieska/granatowa tarczą to na all forumowy kolega ma chyba jedną. Ma też chyba czarną. Sam od niego niedawno niebieską beczkę kupilem i jestem bardzo zadowolony. Super tanio nie było ale zakup bez strachu że badziew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnoście Wołny jak na poniższych zdjęciach. Ogólnie zegarek wydaje mi się być ok, tylko mam wątpliwości co do stałych teleskopów w kopercie. Nie jestem pewien czy były takie, czy to jakieś kombinatorstwo?

Wstawione, nie było wołen z drucikami. Powinno udać się je wyjąć, jeśli nie są mocno wlutowane. Ale generalnie ta wołna jest w kiepskim stanie (chociaż oryginalna i dosyć ciężko poszukać ten model w dobrym stanie), nie wiem czy jest sens się za to brać. Chyba, że cena jest bardzo korzystna

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

czy Slavy Lodówki Medyczne wychodziły w wersji złotej, czy tylko srebrnej? No i raczej na bank nie miały angielskiego kalendarza? Proszę rozwiejcie moje wątpliwości, bo dostałem ofertę na zegarek poniżej, ale wygląda na kombinowany :)

 

Z tyłu na deklu również krótki numer, lecz brak napisu CCCP.

dm5noz.jpg

Edytowane przez PeLeLy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest w całości malowanka i tarcza i ring. Popatrz na ring że jeszcze widać nacięcia indeksów pod farbą. Straszny chłam. Medyczne były wyłącznie w chromie. Napisz jak to nie tajemnica ile sobie życzy szanowny sprzedawca za tą cepelię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest w całości malowanka i tarcza i ring. Popatrz na ring że jeszcze widać nacięcia indeksów pod farbą. Straszny chłam. Medyczne były wyłącznie w chromie. Napisz jak to nie tajemnica ile sobie życzy szanowny sprzedawca za tą cepelię ;)

Tak też myślałem, dziękuję za szybką pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest w całości malowanka i tarcza i ring. Popatrz na ring że jeszcze widać nacięcia indeksów pod farbą. Straszny chłam. Medyczne były wyłącznie w chromie. Napisz jak to nie tajemnica ile sobie życzy szanowny sprzedawca za tą cepelię ;)

Życzy sobie nieźle....;-)

 

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk%2Fitm%2F253816291540

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony jakby nie miał popytu to by nie sprzedawał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony jakby nie miał popytu to by nie sprzedawał.

 

W związku z popytem, ktoś składa takie zegary z kilku części, byle zadowolić klientele :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukas_op

Jak to czujecie? Czy to wyższa szkoła podrabiania i falsyfikat ma dodatkowe przetarcia, czy rzeczywiście to jakaś Pobieda, której nie znam?

 

Przetarcia są wynikiem transportu bez szkła w wiaderku razem z innymi :)

 

Tu dostał nowe okno i nową cenę. 

 

może i to fabryczny twór na jakąś okoliczność. Zdecydowanie nie pochodzi z lat 50 czy 60. Jeżeli już to wyszło z fabryki to bliżej lat 90. Wydać by się mogło na radosną twórczość ale precyzja wykonania tarczy jest wysoka, nie wygląda na rzemiosło.

 

Trochę mechanizm by pomógł ale tak czy siak kupiłby ją do 30 zł aby dobrać się jej do trybików ale za więcej bym odpuścił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to czujecie? Czy to wyższa szkoła podrabiania i falsyfikat ma dodatkowe przetarcia, czy rzeczywiście to jakaś Pobieda, której nie znam?

Łukasz.  Wg mnie tarcza stara z lat 60 ale niestety nie oryginalna.To coś ala nasze tarcze warszawskie tylko robione inną metodą. Spotkałem ich już wiele na wschodnich portalach aukcyjnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest oryginalna koperta Wympieł'a czy powinna być taka jak w Poljocie de Lux

post-97671-0-63362800-1534450147_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy to jest oryginalna koperta Wympieł'a czy powinna być taka jak w Poljocie de Lux

 

 

Taka była w moim.7e445c291ebb10bed2d05040be9e043e.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to czujecie? Czy to wyższa szkoła podrabiania i falsyfikat ma dodatkowe przetarcia, czy rzeczywiście to jakaś Pobieda, której nie znam?

Wydaje mi sie ze Kris ma rację. Tarcza rzemieślnicza z lat 50/60. Też kilka podobnych widziałem


Wołny, ałmazy, WP, mołnie precyzyjne itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest oryginalna koperta Wympieł'a czy powinna być taka jak w Poljocie de Lux

 

Koperta do Łucza.  Nie było kopert Poliotów de luxe/ wimple w Au12,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadła do mnie Rodina z ciekawym werkiem a konkretnie wahnikiem. Czy ktoś z Was wie coś więcej na ten temat? Taki sam mechanizm jest zaprezentowany na stronie Marka Gordona.

 

Tak, to wczesny 2415, ale nie najwcześniejszy. Pierwsze, być może prototypy, tak samo jak 2408 miały srebrne koło balansu. Paweł Bury miał też taką w kopercie ze stałymi teleskopami.

Poniżej przykłady różnych automatów. Po lewej Rodina, w środku Poljot eksportowy, po prawej przeciętna Rodina. 

Twój powinien być drugi od lewej w chronologii. 

post-97171-0-44267100-1534615749_thumb.jpg


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z aukcji Pawła takiej właśnie nie było?

Jak dobrze pamiętam to miał jedną z gładkim i drugą która jeszcze jest na alle z szlifem normalnym  "po długosci"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Po serwisie wrzucę lepsze zdjęcia całego zegarka i zobaczymy co reszta powie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.