Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
lec

Czy nosimy swoje "starocie"?

Rekomendowane odpowiedzi

A taki staroć na ręku! :P

 

post-22413-0-50310700-1496493849_thumb.jpg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis trzy staruszki ;) , jadą na spacer :P
Dwóch mogę dokładnie określić rok produkcji :P , a tego na ręku tylko pobieżnie, bo jeśli brać wiarygodne daty przeglądu na deklu to on jest najstarszy z naszej trójcy .

post-48480-0-69964500-1496567556_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis trzy staruszki ;) , jadą na spacer :P

Dwóch mogę dokładnie określić rok produkcji :P , a tego na ręku tylko pobieżnie, bo jeśli brać wiarygodne daty przeglądu na deklu to on jest najstarszy z naszej trójcy .

attachicon.gif20170604_094606.jpg

A auto to Nissan?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ze nosimy swoje starocie! :)

 

 

 

Jednak wypełnienie wskazówek masą  w kolorze zbliżonym do koloru indeksów godzinowych mogłoby dać pozytywny efekt .

Mimo wszystko .

A zegarek ..... -  nie będę się powtarzał .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę swoimi...  

 

Heuera kupiłem w 81 roku, myśląc, że kupuję nowy zegarek. Dziś jestem przekonany, że albo był to zegarek, który niemal 10 lat przeleżał na półce, albo, co jest bardziej prawdopodobne, był to zegarek używany, bo jest to model z wczesnych lat siedemdziesiątych. Ale kupiłem go w Austrii, gdzie moja znajomość niemieckiego była praktycznie zerowa, a zegarek wyglądał jak nowy. I dziś też wygląda świetnie:

 

IMG-1240.jpg

 

 

A to mój ostatni nabytek, który teraz mam na ręce. "Pamiątka po tacie", tyle, że ten oryginalny gdzieś przepadł kilkadziesiąt lat temu. Ale dokładnie taki zegarek nosił tata, gdy byłem dzieckiem, więc teraz sobie kupiłem "pamiątkę po tacie", na Ebay-u, z Bułgarii, za ok. 200 dolarów: 

 

IMG-1482.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Hiob.

"Hojera" widziałem na Twoim filmie. Fajnie o nim opowiadałeś. Zresztą nosisz go na codzień, wiec często go widuję ;)

 

Ale Atlantic... SUPER! Zachowany w oryginale, przepięknie spatynowana tarcza, której nikt nie tykał palcami. Wprawdzie bez wypełnienia ale oryginalne wskazówki. Świetny! Zdecydowanie w moim klimacie

 

Jeśli masz tam w Stanach jakiegoś dobrego zegarmistrza, to zanieś, niech wymyje i naoliwi mechanizm. Nie wiadomo kiedy ostatnio było to robione w jego przeszło 60-letnim życiu.

 

Pozdrawiam

Arkadiusz


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli masz tam w Stanach jakiegoś dobrego zegarmistrza, to zanieś, niech wymyje i naoliwi mechanizm. Nie wiadomo kiedy ostatnio było to robione w jego przeszło 60-letnim życiu.

 

Pozdrawiam

Arkadiusz

 

Zegarmistrza mam, Wietnamczyk, zatrudnia też fachowca z Rumunii. I tak muszę go odwiedzić, bo w IWC bateria do wymiany. Sprawdzi, choć Atlantic chyba serwisowany. Przynajmniej taki był opis w ogłoszeniu. Ma wypolerowaną kopertę, nowe szkiełko i pasek i choć nie chciał ruszyć po pierwszym nakręceniu, delikatny "kop" w kółko balansu wystarczył, by szedł już kilka dni i to całkiem dokładnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ze nosimy swoje starocie na ręku! :)

 

post-22413-0-61509500-1504468739_thumb.jpg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ze nosimy swoje starocie na ręku! :)

attachicon.gifIMG_7247.JPG

Po prostu ....fantastico !

Odrobiłeś jakiegoś starego szwedzkiego zegarmajstra , ktory miał serwis Heuera ?

:)

A na poważnie , gratki i zazdraszczam ......


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry stan, gratulacje.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie! :)

 

Zegarek juz był na forum ;)

Tylko dzis trafił w moje ręce z czego bardzo sie cieszę! Bo spotkać drugą Carrere bedzie raczej cieżko! ;) wszyscy tylko te Rolexy i Omegi! a Heuera zaniedbują! ;):D

A sam zegarek jest z Ok 1963 roku i całkiem niezle sie zachował jak na swoje lata.


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę swoimi...  

 

Heuera kupiłem w 81 roku, myśląc, że kupuję nowy zegarek. Dziś jestem przekonany, że albo był to zegarek, który niemal 10 lat przeleżał na półce, albo, co jest bardziej prawdopodobne, był to zegarek używany, bo jest to model z wczesnych lat siedemdziesiątych. Ale kupiłem go w Austrii, gdzie moja znajomość niemieckiego była praktycznie zerowa, a zegarek wyglądał jak nowy. I dziś też wygląda świetnie:

 

 

 

 

 

Dzięki Panowie! :)

 

Zegarek juz był na forum ;)

Tylko dzis trafił w moje ręce z czego bardzo sie cieszę! Bo spotkać drugą Carrere bedzie raczej cieżko! ;) wszyscy tylko te Rolexy i Omegi! a Heuera zaniedbują! ;):D

A sam zegarek jest z Ok 1963 roku i całkiem niezle sie zachował jak na swoje lata.

 

 Oj tam, oj tam, jeszcze się czasem trafi. Nawet, gdy ktoś ma Rolexa i Omegę, to czasem ma i Heuera, a nawet dwa. ;-)

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj została ubrana, wczoraj przywrócona do żywych, a otrzymana od forumowego kolegi stareńka Dosia ;)

 

6c07284bfa58213eab10e337a2e5a8ef.jpg


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być przełom. Na 15 jewelsach.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem, że na deklu tej Dosi jest wybity numer seryjny, który zawiera rok produkcji. Ale i tak dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak. Ale o siedemnastej nie miałem jej już na ręku i nie miałem jak sprawdzić. ;)

 

Rocznik 1951

 

 

A dziś do wietrzenia poszła jedna z moich Delban

 

dbe96cb7dc41ce6d09400f594f868aee.jpg


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe

No to zakładaj, Staszku :)


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję kolejny miesiąc Delban, ale muszę się z wami dogadać i codziennie będziemy zakładać inny model. Możemy połączyć to z zabawą np. zakładamy podobne do tego który założył ten pierwszy.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.