Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo tych pasków, częste zmiany nie pozostawiają śladów na kopercie?

W przypadku X-Winda nie ma zmartwienia. Wyst. ostry nóż lub śróbokręt i nie zostają rysy. Gorzej jest ze zdejmowaniem bransolety, bo kiepski dostęp. Dla niewprawnych oklejenie taśmą malarską pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo tych pasków, częste zmiany nie pozostawiają śladów na kopercie?

Dużo do dyspozycji, ale nikt nie każe wszystkich nosić :) A ryski od spodu zawsze się się jakieś zrobią prędzej czy później, ale szczotkowaną stal łatwo odświeżyć, trudniej z polerowanymi elementami.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo tych pasków, częste zmiany nie pozostawiają śladów na kopercie?

U mnie jest ich trochę na uszach. Jak się często zmienia. Tym bardziej, że trzeba uważać żeby i paska nie zniszczyć. Wydaje się, że zawsze to robię delikatnie ale nie do końca tak jest.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo do dyspozycji, ale nikt nie każe wszystkich nosić :) A ryski od spodu zawsze się się jakieś zrobią prędzej czy później, ale szczotkowaną stal łatwo odświeżyć, trudniej z polerowanymi elementami.

W jaki sposób łatwo odświeżasz? Bo polerowane to magiczna ściereczka i jest miód malina.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób łatwo odświeżasz? Bo polerowane to magiczna ściereczka i jest miód malina.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Cape Codem schodzą Ci mikroryski bez problemu? Muszę spróbować jeszcze raz, bo jakoś bałem się mocniej potraktować polerowaną powierzchnię. Myślałem też o paście tego typu do polerowania ręcznego: http://alco.com.pl/pasta-polerska-p-lux-biala-g-800,id1420.html

Szczotkowaną stal można przejechać albo bardzo drobnym papierem ściernym, albo tzw. drapakami syntetycznymi np. z gąbek do mycia naczyń. Można lekko zwilżyć. Tylko radzę najpierw wypróbować na czymś, co można zniszczyć:-) Ostatnio zeszczotkowałem cała bransoletę Janem Niezbędnym i wygląda jak nowa (zdjęcie: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/120463-christopher-ward-butikowy-d%C5%BCentelmen-z-aspiracjami/page-18?do=findComment&comment=1775099).

Tu jest cały filmik, jak facet odświeża klamrę:

 

 

Swietny zestaw pasków :)

Też miałem czarny pasek ale x-wind wydawał mi się nudny. 4 od prawej Fixxera jest świetny.

Dzięki, nie wszystkie były kupowane z myślą o X-Windzie, ale 22mm to wdzięczny rozmiar:-)

A Radek robi świetne pachy, mam jeszcze jeden od niego i też wymiata!

Masz rację, że czarny trochę monotonnie wygląda, szczególnie na lato, więc dzisiaj taka prowokacja kolorystyczna - puryści powiedzą, że guma do pilota to nie teges, ale przecież zawsze trzeba być przygotowanym do lądowania na wodzie!

 

Xwindyellow.jpgupload images

Xwindyellow2.jpgimage uploader


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze ryjek cały czas uśmiechnięty to sobie pozwolę coś tam wstawić: Hamilton z dywizjonem myśliwskim 303

 

34a09f1c2e87804c19596e8e1683caf5.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Picy - super pasek gdzie taki można nabyć lub kto go zrobił ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaro Bpw na Facebooku. Jest trochę za cienki do x-winda on lubi mięsiste paski. Ale generalnie jakość jest OK.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze

HpYSAMVh.jpg


just can't get enough

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cape Codem schodzą Ci mikroryski bez problemu? Muszę spróbować jeszcze raz, bo jakoś bałem się mocniej potraktować polerowaną powierzchnię. Myślałem też o paście tego typu do polerowania ręcznego: http://alco.com.pl/pasta-polerska-p-lux-biala-g-800,id1420.html

Szczotkowaną stal można przejechać albo bardzo drobnym papierem ściernym, albo tzw. drapakami syntetycznymi np. z gąbek do mycia naczyń. Można lekko zwilżyć. Tylko radzę najpierw wypróbować na czymś, co można zniszczyć:-) Ostatnio zeszczotkowałem cała bransoletę Janem Niezbędnym i wygląda jak nowa (zdjęcie: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/120463-christopher-ward-butikowy-d%C5%BCentelmen-z-aspiracjami/page-18?do=findComment&comment=1775099).

Tu jest cały filmik, jak facet odświeża klamrę:

 

Strasznie nie pedagogiczny ten filmik. ;) Poważnie, to patyna nie jest zła. Najlepiej naturalna. Jak się nie da, to nie ma co popadać w paranoję tylko jak najdalej w czasie odkładać odświeżanie. Jak Kol. Piotr Ratyński pisał, trzeba wpierw wypolerować (Cape Cod przy większych ryskach to ost. etap), a dopiero potem nanieść satynę (sic!).

 

 

Dzisiejsze

 

Świetna! Niebieska, prawda? Jak niebieska, tym bardziej "zazdraszczam". ;)

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrócę troszkę do mojego wątku :) Otóż mój brat już otrzymał zegarek :) Mam tylko jedno pytanie/ wątpliwość - Dotyczy to wahnika/werku. Na zdjęciach poglądowych w internecie i na stronie z której zamawiałem i wahnik byl pełny i wyglądał tak jak na 1 załączniku (2824-2). Natomiast mój ma wahnik taki jak na zdjęciu. Czy jest to ten sam werk? Czy może wsadzili juz tam H-10 ? Bo kojarzę że taki wahnik miała zmodowana wersja H-10. Do tego patrząc na fotki H-10 z internetu to dekiel jest taki sam jak u mnie. Czy przy okazji ktoś może mi powiedzieć jak jest z serwisem tego werku H-10 ? Czy dobry zegarmistrz poradzi sobie z tym czy zostaje mi tylko autoryzowany serwis ?   Z góry dziękuję za odp :)

post-84480-0-14671200-1469140738_thumb.jpg

post-84480-0-24425900-1469140743_thumb.jpg

post-84480-0-26532400-1469140748_thumb.jpg

Edytowane przez junek92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrócę troszkę do mojego wątku :) Otóż mój brat już otrzymał zegarek :) Mam tylko jedno pytanie/ wątpliwość - Dotyczy to wahnika/werku. Na zdjęciach poglądowych w internecie i na stronie z której zamawiałem i wahnik byl pełny i wyglądał tak jak na 1 załączniku (2824-2). Natomiast mój ma wahnik taki jak na zdjęciu. Czy jest to ten sam werk? Czy może wsadzili juz tam H-10 ? Bo kojarzę że taki wahnik miała zmodowana wersja H-10. Do tego patrząc na fotki H-10 z internetu to dekiel jest taki sam jak u mnie. Czy przy okazji ktoś może mi powiedzieć jak jest z serwisem tego werku H-10 ? Czy dobry zegarmistrz poradzi sobie z tym czy zostaje mi tylko autoryzowany serwis ?   Z góry dziękuję za odp :)

 

Ogólnie ciekawa sprawa :) Pod tym linkiem masz odpowiedź http://forums.watchuseek.com/f357/new-hamilton-khaki-different-looking-rotor-help-2913610.html  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ok update całości :) 

Nie wiem czy ktoś czytał moje poprzednie dywagacje :P Podsumowując w zegarku siedzi werk H-10. H-10 jest to zmodyfikowana ETA C07.111 która z kolei jest zmodyfikowaną Etą 2824-2. Częstotliwość jest zmniejszona z 28.800 do 21.600 a rezerwa chodu wydłużona do 80-ciu godzin. Można też powiedzieć to to ten sam werk który siedzi w tzw. "powermatic 80". Z jednej strony cieszy mnie wydłużona rezerwa chodu z drugiej troszkę martwię się o serwis i trwałość tych syntetycznych dodatków które z tego co się orientuję są obecne w tym werku. Ktoś może powiedzieć coś więcej ? 

Edytowane przez junek92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem X-winda też miałem wątpliwość czy jest on już na H21 ponieważ na deklu jest Valjoux 7750, dopiero doczytałem że H 21 na mostku ma literki H. Nie wiem czy zdjęcie to odda dobrze.

Dziwna ta polityka Hamiltona z opisami, za to z mechanizmu jestem mega zadowolony, -1 do -2 na dobę.

Zawsze możesz do Swatch'a dać na serwis.

aac7159d70d4ff36c8ccf0c7381081a2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ok update całości :)

Nie wiem czy ktoś czytał moje poprzednie dywagacje :P Podsumowując w zegarku siedzi werk H-10. H-10 jest to zmodyfikowana ETA C07.111 która z kolei jest zmodyfikowaną Etą 2824-2. Częstotliwość jest zmniejszona z 28.800 do 21.600 a rezerwa chodu wydłużona do 80-ciu godzin. Można też powiedzieć to to ten sam werk który siedzi w tzw. "powermatic 80". Z jednej strony cieszy mnie wydłużona rezerwa chodu z drugiej troszkę martwię się o serwis i trwałość tych syntetycznych dodatków które z tego co się orientuję są obecne w tym werku. Ktoś może powiedzieć coś więcej ? 

 

Jest wielu zwolenników i wielu przeciwników "plastikowej" Ety. Niektórzy twierdzą że przy serwisie wymienia się później dużo części które się zużywają, gdzie w przypadku np Ety 2824 wystarczy czyszczenie i smarowanie. Jest kilku użytkowników powermatica na naszym forum, którzy mają zegarki 2-3 lata i nie narzekają. Tak duża rezerwa jest fajna, z drugiej strony na minus jak dla mnie obniżenie częstotliwości bo wskazówka mniej płynnie "płynie" :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie 

 

Jest wielu zwolenników i wielu przeciwników "plastikowej" Ety. Niektórzy twierdzą że przy serwisie wymienia się później dużo części które się zużywają, gdzie w przypadku np Ety 2824 wystarczy czyszczenie i smarowanie. Jest kilku użytkowników powermatica na naszym forum, którzy mają zegarki 2-3 lata i nie narzekają. Tak duża rezerwa jest fajna, z drugiej strony na minus jak dla mnie obniżenie częstotliwości bo wskazówka mniej płynnie "płynie" :)

 

Miałem już zegarki z częstotliwością 18.000 i wyżej wymienione 21.600 i 28.800 owszem różnica jest ale jak dla mnie istotniejsza jest rezerwa chodu :) Bo rotomat nawalił. Przy okazji jakby ktoś szukał ustawien do rotomatu to na stronie orbita znalazłem że odpowiednia ilość obrotów na dobę to 800 i nakręca się w ruchu przeciwnym do wskazówek zegara :) Oficjalnie można powiedzieć że jestem członkiem klubu ale brat wraca dopiero pod koniec września :/ Z chęcią przetestuję werk i popełnię odpowiednią recenzję tego zegarka na forum :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fetysz na płynną sekundę i datownik więc wiesz..:P Choć nie przeszkadza mi to w posiadaniu zegarków z mniejszą częstotliwością bicia i czerpania mi z nich przyjemności :) Co do rezerwy to w Hamim (H21) mam mierzone 62 h oraz w seiko 56 h, na prawdę robi różnicę jak się nosi zegarki na przemian :) 

 

A druga sprawa to właśnie o to chodzi! Potestujesz, będziesz wiedział co się z czym je, a dodatkowo nauka i doświadczenie na przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fetysz na płynną sekundę i datownik więc wiesz.. :P Choć nie przeszkadza mi to w posiadaniu zegarków z mniejszą częstotliwością bicia i czerpania mi z nich przyjemności :) Co do rezerwy to w Hamim (H21) mam mierzone 62 h oraz w seiko 56 h, na prawdę robi różnicę jak się nosi zegarki na przemian :)

 

A druga sprawa to właśnie o to chodzi! Potestujesz, będziesz wiedział co się z czym je, a dodatkowo nauka i doświadczenie na przyszłość.

Przetestuj w takim razie bulove precisionist :D tam jest 56.000  (nie wcale nie pracuje w sklepie który je sprzedaje :D ) jedyny kwarc którego mógłbym mieć :) ! Bo ma płynącą sekundę :)  ale nie schodźmy z tematu :) jeżeli ktoś przypadkiem użytkuje werk H-10 z checią posłucham czegoś ciekawego :) spostrzeżenia, uwagi itp 

Edytowane przez junek92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok update całości :)

Nie wiem czy ktoś czytał moje poprzednie dywagacje Podsumowując w zegarku siedzi werk H-10. H-10 jest to zmodyfikowana ETA C07.111 która z kolei jest zmodyfikowaną Etą 2824-2. Częstotliwość jest zmniejszona z 28.800 do 21.600 a rezerwa chodu wydłużona do 80-ciu godzin. Można też powiedzieć to to ten sam werk który siedzi w tzw. "powermatic 80". Z jednej strony cieszy mnie wydłużona rezerwa chodu z drugiej troszkę martwię się o serwis i trwałość tych syntetycznych dodatków które z tego co się orientuję są obecne w tym werku. Ktoś może powiedzieć coś więcej ?

Czytał, czytał. A Kolega czytał Nasze dywagacje na temat H10 i Powermatica? ;)

Zegarmistrz sobie poradzi. Do tego werku jest gotowy zestaw do wymiany podczas przeglądu okresowego. Poszukaj na forum, na temat H10, syntetycznych elementów, trwałości i dokładności trochę tu napisaliśmy... W kontekście "plastikowych" elementów dodam jeszcze, że według tej koncepcji w Co-Axial od Omegi też są "plastikowe" elementy. ;)

 

Jak kupiłem X-winda też miałem wątpliwość czy jest on już na H21 ponieważ na deklu jest Valjoux 7750, dopiero doczytałem że H 21 na mostku ma literki H. Nie wiem czy zdjęcie to odda dobrze.

Dziwna ta polityka Hamiltona z opisami, za to z mechanizmu jestem mega zadowolony, -1 do -2 na dobę.

Zawsze możesz do Swatch'a dać na serwis.

Hmmm... Werk, po zdobieniu na mostku wskazuje na H21. Dekiel, cóż nie kojarzę takiego cudactwa. Wygląda na dekiel od starszej wersji. Przesiądę się na kompa, popatrzę. Sam w innym wątku wklejałem zdjęcia dekla starego i nowego - poszukaj.

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kupiony czy przymierzony? ;)

 

 

Słabe to to. Nie wykluczam ale średnio mi się chce wierzyć, że 4 lata po wymianie werku nadal wkładają stare dekle.

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzony. Nawet ładnie się układał na nadgarstku i ta zakręcona osłona koronki nie razi tak mocno na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Obejrzałem sobie jeszcze inne swoje Hamiltony. Owszem, taki dekiel jest, z oznaczeniem mechanizmu i logotypem ale w środku zawsze jest to co na deklu. Ikonka i nazwa werku wyst. w tzw. starszych modelach (przynajmniej u mnie). Zainteresowała mnie ta zagadka. Czy pytałeś oficjalny support Hamiltona?

 

Przymierzony. Nawet ładnie się układał na nadgarstku i ta zakręcona osłona koronki nie razi tak mocno na żywo.

 

Na zdjęciach i renderach wygląda jak tania podróbka Seiko. Jak jest w rzeczywistości?

 

Fajny, ja mam dwa Hamiltony

 

Uraczysz nas zdjęciami czy mamy się domyślać jakie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dyga222
      🔥 Hamilton Lancaster HTC🔥
      Zegarek z najlepszego rocznika czyli 1987😊
      W marcu przeszedł serwis, na gwarancji do 2025‼️ 
      Świetny pasek od Blackpawstrap, bardzo dobrej jakości i idealnie pasuje do zegarka. Zapięcie Hamilton.
      W zestawie:
      - pasek handmade z zapięciem Hamilton 
      - karta gwarancyjna Hamilton  
      - eleganckie pudełko z epoki (zamiennik)
      - dokumenty potwierdzające serwis i gwarancja serwisu
      - Mechanizm Lemania LWO 283
      - 39 mm b/k
      - Stan zegarka ostrożnie 8,5/10, normalne ślady użytkowania w postaci małych rysek na kopercie. Nic co rzuca się w oczy. Biorąc pod uwagę wiek to stan idealny.
      - Szkło bez uszkodzeń.
      Myślę że wszystko widoczne na zdjęciach, na życzenie mogę dosłać więcej.
      Cena 2999 PLN
      Odbiór osobisty mile widziany ☕
      Wysyłka do dogadania
      Możliwe allegro, olx, vinted.
      Chętnie odpowiem na wszystkie pytania











    • Przez Raff007
      Stan 10/10, nie noszony, gwarancja międzynarodowa 24 m-ce, pełen komplet z pudełkiem.
      Mechanizm : H-21 (Valjoux 7750)
      60 godzin rezerwy
      średnica koperty : 42mm
      szerokość bransolety 22mm  
      szkło : szafir z antyrefleksem
      wodoszczelność: 5 bar
      Cena 5700 5600 5400 z wysyłką, możliwy odbiór osobisty (Śląsk), wysyłka po wpłacie






       

    • Przez cxax
      Szukam zegarka automatycznego na bransolecie, na co dzień do biura. Do koszuli i marynarki, ale również do bardziej sportowego stroju.
       
      Wstępnie wybrałem 3 modele:
      1. CERTINA DS-1 Vintage Powermatic Big Date

       
      2. TISSOT Gentleman Powermatic Silicium Black

       
      3. HAMILTON Jazzmaster Day Date Automatic (ewentualnie wersja z samym datownikiem, bez dnia)

       
      W rezerwie trzymam jeszcze modele:
      - CERTINA DS-8 Powermatic
      - HAMILTON Khaki Field King Automatic - fajny, wolę bardziej minimalistyczną tarczę.
      - HAMILTON Khaki Aviation Pilot Day Date - chyba trochę za duży.
       
      Mój obwód nadgarstka to jakieś 17,5cm. Co wybrać? Czy są między nimi jakieś istotne różnice czy też brać ten, który bardziej się podoba?
       
       
    • Przez korngoldo
      Witam wszystkich,
       
      chciałbym dowiedzieć się coś o tym zegarku:
       

       
      Mam wątpliwość co do firmy Kurfurst, o której jest mało online. Znalazłem właściwie identyczne chronografy marek Buren, Vantage i Oriosa. Wszystkie zasilane mechanizmem Valjoux 7733.
       
      BUREN:


      VANTAGE:

       
      ORIOSA:

       
      Istnieje też bardzo podobny, choć już nie identyczny model Hamiltona Ref. 7723 (Valjoux 7730).
       

       
      Doszukałem się silnych powiązań Hamiltona z Buren i Vantage, mianowicie pod tymi logotypami Hamilton przez pewien czas produkował zegarki na amerykański rynek (m.in. można poczytać o tym tu: https://pl.qaz.wiki/wiki/Hamilton_Watch_Company). Faktycznie, jak widać powyżej, Buren i Vantage mają na tarczy mile, w przeciwieństwie do kilometrów w wypadku Oriosa i Kurfurst. Co więcej, Hamilton flitrował też z Oriosa, które podobno było też wcześniej związane z Buren - nawet wypuścił taki oto model:
       

       
      Nie znalazłem jednak żadnych związków Hamiltona (ani też żadnej z pozostałych marek) z Kurfurst. Mimo oczywistych podobieństw tych wszystkich tarcz. 
      Chciałbym więc dowiedzieć się czegoś więcej o całej tej linii chronografów i jak wpisuje się w nią mój Kurfurst. Zauważyłem, że logotyp jest krzywy - to też daje do myślenia, czy napewno to jest w ogóle marka zegarków, czy może tylko jakaś firma dystrybucyjna? 

      Z góry dziękuję za odpowiedzi i zainteresowanie,
      Pozdrawiam
    • Przez tatzerker
      Witam
       
      Zamienię zegarek Hamilton Khaki King Automatic na Khaki FieldMechanical koniecznie w kolorze czarnym.
      zegarek posiadam od około 6 miesięcy, posiadam oryginalne pudełka, papiery i dowód zakupu. Zegarek posiada normalne ślady użytkowania, nosze go na pasku, oryginalna bransoleta jest w stanie idealnym, nigdy nie noszona.
      Zegarek jest na bardzo dobrym chodzie, noszony na zmianę z SARB017.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.