Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lukaszpicur

Zegarek w przedziale 5k - 6k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,

 

Przymierzam się do zakupu zegarka. Jeśli chodzi o cenę, to górna granica jest gdzieś w okolicach 6k.

Jak na razie do gustu przypadły mi Tissot Squelette i Hamilton Khaki X-Wind Chronograph. Pierwszy podoba mi się ze względu na szkieletowość, drugi fajną ilość detali na tarczy. Obydwa mają też odpowiedni dla mnie "poziom elegancji". Chciałbym mieć możliwość ubrania zegarka zarówno do eleganckiej koszuli, ale też bardziej casualowego stroju. Generalnie, jak chyba widzicie, interesuje mnie raczej troszkę większy zegarek, w granicach 43mm - 44mm. Oczywiście zależy mi na tym żeby był mechaniczny (automat mile widziany, aczkolwiek nie wymagany), z szafirowym szkłem, i możliwie najlepszym wykonaniem całości. Bardzo cenię sobie różnej maści detale i ich dokładne wykonanie.

 

Macie może jakieś inne typy, które cechowały by się zbliżoną stylistyką i dodatkowo mieściły w moim przedziale cenowym? Będę wdzięczny za wszelkie propozycje!

Dodatkowo jeśli ktoś zna miejsce w Polsce, gdzie można na żywo zobaczyć Hamiltony, będę ogromnie wdzięczny za pomoc. Z tego co widziałem na forum, w grę wchodzą prawdopodobnie tylko Czechy i Słowacja, jeśli chodzi o najbliższych sasiadów.

 

Pozdrawiam,

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Po pierwsze jeżeli to ma być Twój jedyny zegarek to dobrze sie zastanów czy chcesz szkielet bo jest mało czytelny i szybko się nudzi (jako jeden z wielu nie ma zastrzeżeń).
- Po drugie zapoznaj się z piramidą prestiżu http://zegarkiclub.pl/forum/topic/44942-piramida-presti%C5%BCu-marek-zegarkowych/ (jest to dość subiektywny zestaw ale zapoznając się z markami tam ujętymi będziesz wiedział na jakim szczeblu będziesz chciał się zatrzymać)
- Po trzecie hamiltony są na tej stronie http://kraff.pl/30-hamilton?orderby=price&orderway=asc&p=5 (zapoznaj się z ofertą)
- Po czwarte w tym przedziale cenowym wybór jest ogromny i proponowane marki, które cechuje wysoka jakość wykonania to Maurice Lacroix, Oris, Longines, Epos, Davosa, Glycine, Stowa, Frederique Constant, Fortis. ewentualnie Edox czy inny z klasy średniej, choć jedne są bardziej cenione od innych.
w Eposach powinieneś znaleźć jakiegoś szkieleta albo open heart (http://www.luksusowe-zegarki.pl/epos-m-4.html?osCsid=e19c99ba3b2524e5fde59c4e4ad203d0)

Jeśli interesują Cię wyżej pozycjonowane marki to poszukaj w używanych np na bazarku - http://zegarkiclub.pl/forum/forum/116-sprzedam/ można ustrzelić np Omegę albo Taga (choć np. taka nowa Eterna niewiele przekracza budżet http://dolinski.pl/zegarki-eterna/kontiki/eterna-kontiki-date-pl-2-3-4-5-6-7-8-9.html a podobna jest wlaśnie na bazarku o jakies 2,5 k taniej)
- Po piąte próbuj negocjować cenę (czasem da się urwać nawet 15%)
- Po szóste zegarek musi Ci się przede wszystkim podobać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady!

 

Zegarek nie będzie jedynym, aczkolwiek zamierzenie jest takie, że będzie dość często noszony. Też zaczynam mieć lekkie wątpliwości co do szkieletu, aczkolwiek strasznie podoba mi się działający mechanizm widoczny przez szkło. Fajne jest w nim też to, że ten konkretny model ma dość nowoczesny wygląd, bez żadnych zdobień retro jak np. szkielety Aerowatch.

 

Jeśli chodzi o piramidę prestiżu, to widziałem ją już wcześniej. I o ile Tissot plasuje się w niej na samym dole, to wydaje mi się, że akurat model Squelette indywidualnie łapie się na półkę wyżej. Z moim budżetem pewnie będę obracał się na poziomie zegarków średniej klasy, do którego zaliczam też szkielet od Tissota. Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale zakładam, że marki z tego szczebla powinny mieć dość zbliżony poziom wykonania. Czy zegarki firm z poziomu wyżej w cenie ~6k jak np. wspomniana Eterna będą znacząco lepiej zbudowane?

 

Co do Hamiltonów - widziałem je na stronie kraff.pl, ale chodziło mi bardziej o zapoznanie się z nimi na żywo. Generalnie ten problem jest chyba z dużą częścią marek, jak np. Eterna. Nie potrafię wyobraźić sobie wydanie na zegarek kilku tysięcy bez wcześniejszego zobaczenia go na własne oczy i przymierzenia. Wspomniany przeze mnie Tissot znacznie lepiej wygląda w rzeczywistości niż na zdjęciach, przynajmniej na mój gust.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://e-zegarki.com/200-zegarki-eterna salon Strojnego na rynku w Krakowie ma Eterny do przymiarki, polecam bo jest kilka modeli. Tylko jak coś nie ma na sklepie to do samej  przymiarki nie zamawiają tylko trzeba będzie dać zaliczkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Epos Passion? Fajne zegarki, wszechstronne, sprawdzony, dokładny mechanizm. Można je zobaczyć w Jubitomach :)

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


Kacper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do eposów, to nawet przypadł mi do gustu ten:

 

zegarek-epos-sophistiquee-classic-skelet

 

Muszę tylko znaleźć go gdzieś na żywo i zobaczyć, czy aby nie będzie za mały.

Spodobał mi się też taki Longines (zdjęcie troszkę słabe):

 

longines-heritage-1954-l27474523-.jpg

 

Na szczęście powinienem być w stanie dorwać go na żywo w jakimś Jubitomiu. Mam co do niego również obawę, że może być troszkę za mały.

 

Seiko jest chyba trochę za drogi, a dodatkowo nie robi na mnie jakiegoś ogromnego wrażenia :)

Jest bardzo ładny, ale troche w innym stylu niż ten którego poszukuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko jest chyba trochę za drogi, a dodatkowo nie robi na mnie jakiegoś ogromnego wrażenia :)

Jest bardzo ładny, ale troche w innym stylu niż ten którego poszukuję.

 

Seiko wg mnie oferuje o wiele lepszy stosunek ceny do jakości od Longinesa i wielu innych szwajcarów - za te same pieniądze otrzymujesz znacznie lepszy pod wieloma względami zegarek. Posiedzisz trochę na forum to sam to odkryjesz :). Seiko produkuje linię zegarków w cenie i jakości Rolexa.

 

Rozumiem oczywiście, że ten zegarek może Ci się nie podobać i nie być w Twoim stylu :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko wg mnie oferuje o wiele lepszy stosunek ceny do jakości od Longinesa i wielu innych szwajcarów - za te same pieniądze otrzymujesz znacznie lepszy pod wieloma względami zegarek. Posiedzisz trochę na forum to sam to odkryjesz :). Seiko produkuje linię zegarków w cenie i jakości Rolexa.

Ale są ludzie którzy nie kupią Seiko bo... nie ma napisane SWISS MADE, a niektórym niestety dobrze zegarki kojarzą się tylko i wyłącznie z tzw "szwajcarem". Dla mnie osobiście nie ważne czy ze Szwajcarii, Niemiec czy Japonii - ważne żeby był fajny, dobrze wykonany i chodził tak jak trzeba. Zresztą Seiko uwielbiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz sobie longinesa hydroconquesta chronograph. Ma niby tylko 41 mm ale na ręce wygląda na 43 mm przez swoją budowę a w szczególności obudowę koronki i grubość :-) będzie uniwersalnym ładnym zegarkiem :-) Jeżeli będziesz zainteresowany mam takiego nowego z czarnym bezelem z polskiej dystrybucji w super cenie / katalogowa 5900zł / a u mnie dużo dużo taniej :-) Przemyśl to sobie. Pozdrawiam Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem 6k to kupiłem Eterna Monopusher. Jest taki na bazarku. Z taką jakością się jeszcze nie spotkałem a do tego satysfakcja ze nowe chodziły po 14000plnów . :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecam:


 


Maurice Lacroix Pontos - kostka(Rectangulaire) lub klasyczny - mój zegarek co codzień, od 4 lat świetnie się spisuje


Nomos Glashutte - niemieckie, mechanizmy inhouse na bardzo dobrym poziomie, najlepszy stosunek jakości do ceny - modele      Tangente, Club i Zurich 


Sinn 356


Longines Hydroconquest i Legend Diver


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem kilkadziesiąt zegarków droższych i tańszych, rożnie pozycjonowanych w piramidach prestiżu, ale tez było sporo wielokrotnie droższych zegarków od mojej poniższej propozycji, docelowo zakochałem się i mają u mnie dożywocie za :

- dokładność i jakość wykonania

- smaczki i szczegóły wykończenia,

- dokładność chodu równo +2sek/dobę,

- piękno i efektowność - moje subiektywne odczucia,

- wrażenia i radość użytkowania:

 

A są to?

1. Tissot PRS 516 auto chrono

http://dolinski.pl/zegarki-tissot/zegarki-meskie/t-sport-pl/prs-516/tissot-prs-516-automatic-ref-t044.614.26.051.00.html

 

2. Epos Passion 3402

http://dolinski.pl/zegarki-epos/collection-passion/epos-passion-3402/epos-passion-ref-3402.142.20.15.25.html

 

I po wieloletnich poszukiwaniach zostają ze mną dożywotnio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie TH - szukając na Chrono24 lub w innych miejscach, na pewno znajdziesz w cenie ok. 6 tys. model pasujący i do koszuli, i do casualowego stroju. Ewentualnie jakiś Longines.


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale są ludzie którzy nie kupią Seiko bo... nie ma napisane SWISS MADE, a niektórym niestety dobrze zegarki kojarzą się tylko i wyłącznie z tzw "szwajcarem". Dla mnie osobiście nie ważne czy ze Szwajcarii, Niemiec czy Japonii - ważne żeby był fajny, dobrze wykonany i chodził tak jak trzeba. Zresztą Seiko uwielbiam :)

Seiko to fajne zegarki ale nieco przewartościowane. Zawsze też zastanawia mnie dlaczego tak wiele tych zegarków jest sprzedawanych na bazarku. Czyżby chwilowa fascynacja , inspirowana forumowymi opiniami nie wytrzymywała konkurencji zawiedzionych spojrzeń nieznającej się gawiedzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzałbym ze znaczeniem opinii "nie znającej się gawiedzi". Mój znajomy ma od dłuższego czasu Omegę Seamaster Planet Ocean 45.5 mm - trudno chyba nie zauważyć takiego zegarka i jakoś nie przychodzi mi do głowy inna, bardziej pożądana przez "gawiedź" (głównie z powodu filmów) marka (może Rolex) i co? Mieszka w Poznaniu, sporo jeździ po całej Polsce i powiedział mi, że byłem pierwszą osobą, która zwróciła uwagę na jego zegarek. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może za dużo czasu spędza w samochodzie ; ) Myślałem o środowiskach które nawet od niedawna ale jednak zwracają uwagę na zegarek- swój i innych. Ilość użytkowników tego portalu pokazuje że nie jest ich tak mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.