Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Klod100

Piramida prestiżu marek zegarkowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przedstawiam zaktualizowaną piramidę, a w zasadzie ranking prestiżu firm zegarkowych:

 

D9Wun.jpg

 

 

PP wg podzialu na grupy:

 

NIEZALEZNI

ARCYDZIELO ZEGARMISTRZOSTWA

MANUFAKTURY HI END

ZEGARKI LUKSUSOWE

ZEGARKI WYSOKIEJ JAKOSCI

ZEGARKI SREDNIEJ KLASY

MARKI GODNE ZAUFANIA / MARKI BUDZETOWE ???

 

 

 

NIEZALEZNI:

 

Svend Andersen, George Daniels, Philippe Dufour, F.P.Journe, Vincent Calabrese, Paul Gerber, Franck Muller, Thomas Prescher, Nicolas Delaloye, Tai Yu Kiu, Peter Speake- Marin, Kari Voutilainen, Christiaan Van der Klaauw, Antoine Preziuso, Miki Eleta, MB&F, Roger Dubuis, Richard Mille, Harry Winston, Hautlence, Urwerk

 

ARCYDZIELO ZEGARMISTRZOSTWA:

 

Patek Philippe, A. Lange&Sohne, Vacheron Constantin, Audemars Piguet, Breguet

 

MANUFAKTURY HI END:

 

Girard- Perregaux, Ulysse Nardin, Zenith, IWC, Blancpain, Daniel Roth, DeWitt, Jaeger-LeCoultre

ZEGARKI LUKSUSOWE:

 

Rolex, Glashutte Original, Parmigiani, Credor, BLU, Alain Silberstein, Cartier, Chopard, Moser &Cie, Carl F. Bucherer, Hublot, Piaget, Quinting, Jaquet Droz

ZEGARKI WYSOKIEJ JAKOSCI:

 

Breitling, Corum, Vulcain, Uniwersal Geneve, Eberhard, Perrelet, Chronoswiss, Porsche Design, Panerai, Kelek, JeanRichard, Graham, Ebel, Eterna, Concord, Bedat & Co, Wyler, Van Cleef& Arpels, Bovet, Mont Blanc, Union, Tag Heuer, Paul Picot, De Grisogono, Omega

 

ZEGARKI SREDNIEJ KLASY:

 

Maurice Lacroix, Baume&Mercier, Milus, Oris, Certina, Rado, Longines, Alpina, Raymond Weil, Ball, Cimier, Edox, Revue Thommen, Epos, Davosa, Glycine, Movado, Hamilton, Maurice De Mauriac, Mido, Stowa, Bvlgari, Frederique Constant, Louis Erard, Locman, Bulova, Fortis

 

MARKI BUDZETOWE:

 

Tissot, Doxa, Cyma, Adriatica, Atlantic, Festina, Seiko, Citizen, Candino, Delbana, Rotary, Swatch, Zeno, Zodiac, Timex, Claude Bernard, Roamer, CK Watches, Casio, Lorus

 

 

Warto także zapoznać się z Rankingiem ulubionych firm klubowiczów --> TUTAJ


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaudiusz, widziałeś gdzie jest PAM w tej piramidzie ;)


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że tam jest PAM to mnie nie dziwi choć oczywiście dyskusje mogą toczyć się w nieszkończoność tak jak i o obecności w tej kategorii choćby Breitlinga.

 

Mnie zastanawia co tam robi Certina ;)

 

Edyta: przepraszam, źle spojrzałem, Certina jest w innej kategorii, także żart w moim poście poniżej nie jest trafiony (choć nie wiem czemu Tissot tylko stracił do cytryny)

Edytowane przez roj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem tą piramidę mailem od Darka z prośbą o zamieszczenie. Jak widać w pod podpisie - nie jestem jej autorem. Jest to aktualizacja starej piramidy.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem, także nie kierowałem do Ciebie pytania tylko taka luźna uwaga to była. Śledziłem trochę losy poprzednich PP i dyskusje wokół nich więc wiem mniej więcej, że nigdy nie będzie to doskonałe i nigdy nie będzie to odzwierciedlać opinii wszystkich i jest to taka zabawa-ciekawostka.

 

Niemniej jednak jeśli ktoś zasugerowany tym zestawieniem zamieści ogłoszenie - Wymienię PAMa za Certinę to dajcie mi znać proszę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 propozycje.

1. Zróbmy nową (darumy sobie marki bardzo niszowe, potem wychodzą kwasy, ze Gervil co powinien być za Tissotem ;) jest przed Bulgari , czy o zgrozo Cartierem)

2. Wywalmy starą i wywalmy tą i raz na zawsze zapomnijmy o piramidzie :)

 

Podoba mi się to zestawienie z podziałem na grupy. Zmieniłbym tylko nazwy grupom i jednak:

Eberhard,JeanRichard,Union,Paul Picot zrzuciłbym półkę niżej. To samo: Certina, Bulova.

Na zegarki budzetowe zrobiłbym nową kategorię. Ale to ja. :) Każdy pewno ma inne wizje.

Edytowane przez TIK TAK

 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Ja już chyba w ogóle przestanę pisać, bo cały czas ostatnio zrzędzę, ale jak widać, inaczej się nie da. Doceniam wysiłek autorów Piramidy, ale dlaczego Audemars Piguet jest za Lange & Soehne ?. Panerai na 54 miejscu ?, koledzy, prima aprilis już był. Zresztą nie tylko Panerai jest nie na swoim miejscu. Patrząc na to wszystko można odnieść wrażenie, że koledzy chyba zrobili jakieś losowanie układając tę Piramidę. Na kogo wypadnie, na tego bęc. No i w efekcie mamy jakiś zlepek przypadkowości. Poza tym, cała ta Piramida Prestiżu jest przekombinowana i mało czytelna. Niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna ta PIRAMIDA wyszła...i wizualnie i zestawieniowo.

Ja osobiście np. PANERAI nie lubię, ale w życiu bym nie pomyślał, że jest aż tak nisko.

 

Trzeba jednak pamiętać, że nie da się zrobić takiej piramidy, która dogodzi wszystkim klubowiczom...ba, nie da się zrobić takiej, która zadowoli większość.

Ale też nie krzyczał bym, że jak mi nie odpowiada, to najlepiej skasować - bo to bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby piramida miała sens musi powstać na podstawie realnych kryteriów najlepiej obiektywnych, a nie subiektywnych.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Dziwna ta PIRAMIDA wyszła...i wizualnie i zestawieniowo.

Ja osobiście np. PANERAI nie lubię, ale w życiu bym nie pomyślał, że jest aż tak nisko.

 

Trzeba jednak pamiętać, że nie da się zrobić takiej piramidy, która dogodzi wszystkim klubowiczom...ba, nie da się zrobić takiej, która zadowoli większość.

 

Pewnie, że się nie da, bo zagadnienie prestiżu jest zbyt pojemne i może być różnie postrzegane. Biorąc pod uwagę wkład w rozwój zegarmistrzostwa, wieloletni wizerunek firmy na rynku i aktualną działalność, ja pierwsze 5 firm uszeregowałbym następująco:

 

1. Patek Philippe

2. Vacheron Constantin

3. Breguet

4. Audemars Piguet

5. A. Lange & Soehne

 

Miejsce 6 dałbym Jaeger-LeCoultre itd.. Uważam, że Piramida Prestiżu jest zbyt kontrowersyjna, a mamy przecież ranking ulubionych firm Klubowiczów. Może właśnie ów ranking powinien zastąpić Piramidę ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strasznie to nieczytelne - chociaż w moim mniemaniu "ładne"

ale jak mi ktoś powie ze ma większy prestiż (bo chyba o to chodzi w tym zestawieniu)nosząc Breitlinga niż Pama lub Cartier lub Hublota to ja się co najmniej z nim nie zgodzę:-)

 

 

"Podoba mi się" również Blancpain na dalszej pozycji niż IWC :-):-):-)

 

Pewnie każdy ma takie uwagi. Po co nam piramida?

 

Doceniam pracę która wykonaliście Panowie ale to jest kij w mrowisko....

Edytowane przez pasjonat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piramida jest graficznie ciekawa - jednak transformacja jej na spiralę jest dosyć karkołomna.

Kategoryzacja marek jest i czytelna i sensowna a problem marek na styku kategorii zawsze zostanie.

 

Traktując prestiż jako coś uniwersalnego (czyli dla każdego) do marka z mocnym marketingiem i potrafiąca stworzyć produkty dobre jakościowo i je drogo sprzedać - jest marką prestiżową. Gdyby decydowała sama historia to Tissot byłby znacznie wyżej a AL&S niżej (brak ciągłości).

Tacy "poszkodowani" to np. Panerai (wręcz niepoważne miejsce w rankingu), Bell & Ross, Cuervo Y Sobrinos, Hublot

 

Układający ranking nie cenią firm produkujących zegarki biżuteryjne np. Cartier a zwłaszcza Piaget który bije na głowę mechanizmami, designem czy jakością wykonania szereg marek notowanych tutaj znacznie wyżej

 

Równocześnie promowane są niektóre marki które mają zasługi historyczne - ale ze swoją obecną ofertą wypadają blado na tle konkurencji np. Eterna czy Omega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co nam piramida?

 

Doceniam pracę która wykonaliście Panowie ale to jest kij w mrowisko....

 

Myślę, że taka piramida jest dobra jako drogowskaz, zwłaszcza dla osób niespecjalnie związanych z zegarkami. Może posłużyć przy kupnie zegarka tak, aby korzystnie wypaść z odpowiednim prestiżem np. w oczach kontrahentów, partnerów biznesowych, czy choćby grona przyjaciół. Jak również do oceny prestiżu u innych, żeby wiedzieć, że tak napiszę, "z kim się gada". Przecież o to mniej więcej chodzi.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Myślę, że taka piramida jest dobra jako drogowskaz, zwłaszcza dla osób niespecjalnie związanych z zegarkami. Może posłużyć przy kupnie zegarka tak, aby korzystnie wypaść z odpowiednim prestiżem np. w oczach kontrahentów, partnerów biznesowych, czy choćby grona przyjaciół.

 

Piramida Prestiżu może być pomocna. Jednak Piramida przedstawiona powyżej nie jest pomocna, bo jest obarczona zbyt wieloma błędami w pozycjonowaniu firm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piramida Prestiżu może być pomocna. Jednak Piramida przedstawiona powyżej nie jest pomocna, bo jest obarczona zbyt wieloma błędami w pozycjonowaniu firm.

 

No to trzeba koniecznie ją poprawić, bo nie pozwoli w prawidłowej ocenie i jeszcze się ktoś machnie i jakieś faux pas popełni.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mając do dżinsów i koszuli Le Locle na ręku nie czułbym, że mam kategorię mniej prestiżowy zegarek niż posiadacz Certiny DS Podium albo DS Tradition ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt - piramida mało czytelna oraz pozycje niektórych marek są z czapy... np. A. Lange&Sohne przed Breguet , AP i JLC ??? Coś tu chyba nie gra.

Koniecznie trzeba to zmienić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wiekszosci ten schemat to galimatias.....

kto dobierał te marki ?

jakie kryteria były brane ? ilość komplikacji ? cena ? wygląd?

co z tego jak np marka xyz /specjalnie nie pisze jaka/ jest b.wysoko w tej piramidzie gdy jej modele sa awaryjne a serwis

kiepski ?

co to jest wg was prestiż - nie ma pojecia prestiż do zegarka ani np samochodu , prestiż

odnosi sie bezposrednio do danej osoby

co noszac zegarek xyz uważacie ze podniósł by sie komus prestiż haha

juz to widze - np goscia z plemienia Tikuna z tykwą na penisie i Zenithem na reku ;)

dla tego zmieńcie w końcu te formułke "prestiżu" i wymyslcie coś b.odpowiadajacego

np "doskonałości" ," klasy" itp

Edytowane przez seiken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek o czym Ty mowisz?

 

A. Lange&Sohne - to marka na poziomie Patka. Nie wiem czy znasz modele tej marki, ich komplikacje oraz historie marki.

Jednak moim zdaniem zasługuje na miejsce w pierwszej trójce. Bez wątpienia to doskonałe zegarki.

 

Breguet? Marka która znajduje się w Swatch Group nie może być wyżej. Takie jest moje odczucie.

 

Co do samej piramidy? Wygląd mało czytelny.

Ogolnie marki poukładane są w miare sensownie. Miałbym kilka zastrzeżeń , jednak nie jest źle.

 

 

Nie wiem co Panerai, Cartier czy BLU robią tak nisko w tym zestawieniu ale OK ;)

Edytowane przez sikkens

Pozdrawiam, Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to jest wg was prestiż - nie ma pojecia prestiż do zegarka ani np samochodu , prestiż

odnosi sie bezposrednio do danej osoby

co noszac zegarek xyz uważacie ze podniósł by sie komus prestiż haha

 

Seiken, prestiż to "autorytet, poważanie, szacunek innych osób do danej osoby."

Więc chodzi o to, że np. zakładasz odpowiedni "łocz" na rękę i jesteś lepiej w towarzystwie odbierany, niż profesor uniwersytecki z "kasiakiem". Żyjemy w kapitaliźmie i wszystko się sprowadza do stanu posiadania. Droższa bryka, droższy watch = lepszy człowiek i większy szacun do niego, w końcu ma kasę.

Jestem za piramidą prestiżu, to jest dobre i na czasie.

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek o czym Ty mowisz?

 

A. Lange&Sohne - to marka na poziomie Patka. Nie wiem czy znasz modele tej marki, ich komplikacje oraz historie marki.

Jednak moim zdaniem zasługuje na miejsce w pierwszej trójce. Bez wątpienia to doskonałe zegarki.

Breguet? Marka która znajduje się w Swatch Group nie może być wyżej. Takie jest moje odczucie.

 

Co do samej piramidy? Wygląd mało czytelny.

Ogolnie marki poukładane są w miare sensownie. Miałbym kilka zastrzeżeń , jednak nie jest źle.

 

 

Nie wiem co Panerai, Cartier czy BLU robią tak nisko w tym zestawieniu ale OK ;)

 

A np. moim zdaniem byla to marka ktora w calej swojej historii nie potrafila zrobic godnego uwagi zegarka narecznego. Owszem, 100-150 lat temu robili wybitne kieszonki. I co, z tego powodu ma rownac do Patka, czy chociaz AP? Wspolczesna produkcja nie ma (poza nazwa) wiele wspolnego z tamta firma. Cokolwiek podobny zarzut mozna zreszta postawic marce Breguet, ale moim zdaniem jest jedna roznica. Za Breguetem stoi niewatpliwy geniusz Hayeka seniora - on sobie po prostu postanowil zbudowac taki pomnik, i moim zdaniem ma do tego prawo. Nikogo takiego formatu za Lange i spolka (GO et consortes) nie widze - ew. tylko, zeby byc zlosliwym, pieniadze niemieckich podatnikow (chociaz w sumie nic mi do tego).

 

Natomiast nie mam nic przeciwko wysokiemu pozycjonowaniu nowych firm, za ktorymi stoi geniusz kogos wspolczenie zyjacego. To w sporej czesci przypadek Bregueta, a przypadek klinicznie czysty to Gerald Genta. Czlowiek, ktory zaprojektowal: Universal Polerouter, Patek Nautilus i AP RO wskakuje wg mnie na sam top momo braku jakiekolwiek tradycji.

Edytowane przez zbyszke

Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze srodki materialne nie sa wykłanikiem prestizu

co jak zobaczysz "dresa" w samochodzie za pół bańki i z podobnym cenowo zegarkiem

to bedziesz miał=lepszy człowiek i większy szacun do niego, w końcu ma kasę. ;)

a to jest np totalny głąb i diler narkotyków.......

trudno tu znaleźć znak równosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co wy macie z tym" dresem i drogim samochodem "? czesto tak jezdze samochodem a drugs nie sprzedaje tylko pracuje na budowie


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mając do dżinsów i koszuli Le Locle na ręku nie czułbym, że mam kategorię mniej prestiżowy zegarek niż posiadacz Certiny DS Podium albo DS Tradition ;)

Akurat to że postawiono Certinę wyżej niż Twojego Tissota, to nie jest aż takie dziwne. Równie dobrze można je spozycjonować odwrotnie, i też nie będzie dziwne, bo są to podobne zegarki jakościowo/prestiżowo, i to jak je ktoś ustwi na piramidzie jest bardziej kwestią upodobań.

Ale faktem jest, że na tym najnizszym poziomie piramidy jest dużo uproszczeń.

Bardziej dziwne dla mnie jest ustawienie wyżej wymienionego tissota obok Lorusa! Gdybyśmy tak wyobrazili sobie jakiś hipotetyczny "średni" zegarek Lorusa, to będzie to jakiś jedno-dwu sezonowy budżetowy kwarc wartości około ~100zł, raczej bez szafiru, i nawet niekoniecznie stalowy, który może jest i wart tych swoich stu złotych, ale do hipotetycznego "średniego" Tissota jest mu bardzo, ale to bardzo daleko :)

Nie przejmujmy się priamidami :)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

A. Lange&Sohne - to marka na poziomie Patka. Nie wiem czy znasz modele tej marki, ich komplikacje oraz historie marki.

Jednak moim zdaniem zasługuje na miejsce w pierwszej trójce. Bez wątpienia to doskonałe zegarki.

 

Breguet? Marka która znajduje się w Swatch Group nie może być wyżej. Takie jest moje odczucie.

 

Jakie to ma znaczenie, że Breguet jest w SG ?. Spójrz na zawartość aktualnej kolekcji Breguet. A historia, osiągnięcia, wpływ na rozwój zegarmistrzostwa - u Bregueta tego tyle, że można by obdzielić niejedną firmę. W tym aspekcie Lange nigdy nie zbliży się do Breguet. Poza tym, gdzie była niemiecka manufaktura pomiędzy 1945, a 1990 rokiem ?. Moim zdaniem, przy ocenie prestiżu trzeba brać pod uwagę całokształt osiągnięć, a w tym względzie Lange od wielkiej historii rodziny Breguet dzieli kosmiczna przepaść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.