Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

NIE PRZEPŁACAJCIE NA ALLEGRO

Rekomendowane odpowiedzi

Gregorian, że tak się zapytam - czy Forum to ma być kompedium wiedzy dla sprzedających na alle..?

Wybacz ale bez dokładnych wskazówek ceny już i tak są kosmiczne=-O

Edit.

Sam bije się w pierś bo whcenilem lodówkę kilka pkstów wcześniej :'(

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedających , kupujących ... Trudno żeby nie było ruchu w interesie. Nie każda pozycja okazuje się po zakupie taka jakby się oczekiwało... A że czasem ktoś coś zarobi, a może częściej straci. Życie. I o co tu mieć pretensje...

Mimo wszystko więcej kupuje niż sprzedaję, handlarzem nie jestem. A zbiorek trzeba jakoś rozwijać...

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregorian, że tak się zapytam - czy Forum to ma być kompedium wiedzy dla sprzedających na alle..?

Wybacz ale bez dokładnych wskazówek ceny już i tak są kosmiczne=-O

Edit.

Sam bije się w pierś bo whcenilem lodówkę kilka pkstów wcześniej :'(

 

Na Allegro działam od 13.12.2008, myślę że już nawet po takim czasie nie potrzebuję forum jako kompendium wiedzy na temat cen Allegro. Być może brak mi ogromu wiedzy na temat historii zegarków, ich budowy itp. ale co i za ile się sprzedaje to już się zdążyłem naoglądać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma pretensji ale sorki bardzo - część z nas kupuje na alle... i nie zależy nam na pkdbijaniu ceny.

A Ty sobie wybieraj okazje, nikt z.nas nie ma nic przeciwko.

Różnica jest taka że ją kupuję zegarek żea by vo mieć i się nim cieszyć a Ty żeby na nim zarobić. Nie widzę w tym nic złego ale też nic Ci nie podpowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to? Licytacja na liczbę postów? Może nie zawsze mam coś merytorycznego do powiedzenia więc nie piszę. Nie mam wiedzy żeby innych pouczać, ale chętnie czytam i się trochę edukuję. A i nie zawsze są chęci do pisania o niczym jak teraz, więc co, gorszy jestem? Litości..

 

Kończę tę dyskusję przynajmniej z mojej strony.

Wróćmy do tematu...

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carlos. Na forum jesteś od 2010 i masz 60 napisanych postów. To już nie trzeba więcej pytać prawda?

 

Po pierwsze ja zegarki kupuję nie tylko na sprzedaż. Duża część z nich trafia do mojej prywatnej kolekcji. Część z nich sprzedaję. Jak to ktoś niedawno na tym forum rozumnie napisał "hobby musi na siebie zarobić". Bo widzisz nie każdy ma w budżecie domowym ogrom kasy na swoje pasje. Ja sprzedaję coś, żeby zakupić co innego i dołożyć do swojej kolekcji. Innymi słowy sprzedaję modele jakich nie zbieram żeby mieć na zegarki na które chce zapolować. Na Allegro nie kupuje prawie nigdy bo trudno tam o konkurencyjne ceny za fajne modele i stany zachowania. Swoje zakupy opieram głównie o bazarki i pchle targi. Na forum jestem od 2010 to prawda. Rzadko tu zaglądałem, przeważnie czytając i nie postując. Kilka dni temu zajrzałem bo szukałem katalogów zegarków Poljot w internecie. Zajrzałem i się wciągnąłem, teraz już będę tu stałym bywalcem. Bo stare zegarki mają dla mnie duszę, szczególnie radzieckie. Stary szwajcar vintage może nie będzie kosztował tyle co współczesny model tej samej firmy, ale nowy zegarek to dla mnie już nie to samo (pomijając już kwestie, że na nowy mnie nie będzie stać choć nie w tym rzecz). Bo chcę się uczyć. A po co szukać w nieskończoność przez Google skoro można wysłać PW i zapytać tu jakiegoś fajnego gościa co ma wiedzę na dany temat jak stąd do końca świata i chętnie Ci odpowie szczegółowo w przeciągu godziny bo to również jego pasja. Nie ukrywam, że na bazarku też będę tu z rzadka gościł, ale wiele osób tak robi - natomiast nie będę tu masowo sprzedawał, od tego mam Allegro. Sam nie wiem po co się tłumaczę. Najlepiej ocenić książkę po okładce i zrobić ze mnie bezdusznego handlarza co to z tego forum zrobił sobie kompendium wiedzy na temat cen;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie oceniam. Ja tylko stwierdzam fakty. Chyba to zauważyłeś.

 

Fakt jest taki, że gdybym ja i paru innych gości nie działało na Allegro to kolekcje wielu osób z tego działu byłyby szczuplejsze o kilka modeli. Albo co, może wszyscy kupowali by jedynie na ebay'u za dolary w zawyżonych cenach? ;) Sprzedawać zegarki też ktoś musi, bo jakby to było gdyby każdy tylko kupował i wszystko zatrzymywał? Co byś znalazł wtedy na rynku wtórnym, pomyśl... Robię coś dla swojej kolekcji, przy okazji inni też na tym korzystają. To się nazywa handel, tym lepiej jak jest uczciwy i opłacalny. Ale Ty pewnie wszystkie swoje zegarki znajdujesz ;) Mierzysz ludzi ilością postów, albo wytykasz, że sprzedają zegarki (notabene żeby zarobić na swoją kolekcję) - to nie jest ocenianie tylko fakty? Rozmijasz się z definicją słowa fakt. Fakt to rzetelna, sprawdzona a przede wszystkim prawdziwa informacja, czyli coś czego z całą pewnością w Twoich postach skierowanych do mnie zabrakło.

 

P.S. Nie po to ten temat jest żebym z Tobą dyskutował na ten temat, tym bardziej że nie znasz mnie i nic o mnie nie wiesz. Tak więc dalsze ciągnięcie tego tematu nie ma najmniejszego sensu. Ja sam wiem najlepiej po co kupuje czy sprzedaję zegarki i czy cieszę się z nabytków do swojej kolekcji. Amen!

Edytowane przez CarlosBdg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest taki, że gdybym ja i paru innych gości nie działało na Allegro to kolekcje wielu osób z tego działu byłyby szczuplejsze o kilka modeli. Albo co, może wszyscy kupowali by jedynie na ebay'u za dolary w zawyżonych cenach? ;) Sprzedawać zegarki też ktoś musi, bo jakby to było gdyby każdy tylko kupował i wszystko zatrzymywał? Co byś znalazł wtedy na rynku wtórnym, pomyśl... Robię coś dla swojej kolekcji, przy okazji inni też na tym korzystają. To się nazywa handel, tym lepiej jak jest uczciwy i opłacalny. Ale Ty pewnie wszystkie swoje zegarki znajdujesz ;) Mierzysz ludzi ilością postów, albo wytykasz, że sprzedają zegarki (notabene żeby zarobić na swoją kolekcję) - to nie jest ocenianie tylko fakty? Rozmijasz się z definicją słowa fakt. Fakt to rzetelna, sprawdzona a przede wszystkim prawdziwa informacja, czyli coś czego z całą pewnością w Twoich postach skierowanych do mnie zabrakło.

 

P.S. Nie po to ten temat jest żebym z Tobą dyskutował na ten temat, tym bardziej że nie znasz mnie i nic o mnie nie wiesz. Tak więc dalsze ciągnięcie tego tematu nie ma najmniejszego sensu. Ja sam wiem najlepiej po co kupuje czy sprzedaję zegarki i czy cieszę się z nabytków do swojej kolekcji. Amen!

Myślałem że posiadasz wiedzę czytania ze zrozumieniem. Gdzie ja kogoś oceniam - zacytuj!!!! Gdzie napisałem że zegarki " znajduję"??? Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny fakt jaki pdzytoczylem to ten że od 2010 napisałeś na forum 60 postów. Jest to niestety potwierdzone. Czy toCi sie podoba czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny fakt jaki pdzytoczylem to ten że od 2010 napisałeś na forum 60 postów. Jest to niestety potwierdzone. Czy toCi sie podoba czy nie.

 

Owszem, ale o niczym to nie świadczy tak jak to próbowałeś zasugerować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałeś na forum 60 postów. Jest to niestety potwierdzone

CarlosBdg brachu, uważaj! bo ktoś już zbiera na Ciebie (p o t w i e r d z o n e) kwity...

 

kuźwa! tutejsze gadki-szmakti na temat cen oraz różnych sztuczek sprzedawców są super! już nie raz ostudziły mnie przed wtopą :)

 

Kolega rk7000 jest starym aukcyjnym wyjadaczem i forumowym weteranem (1357 postów) więc już tylko z tych dwóch powodów należy przed nim padnąć na twarz i bić pokłony ...a nie pyszczyć niczym amstaff :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilość postów świadczy tylko o tym jak często bierze się udział w dyskusjach, prowadzi merytoryczne wymiany informacji na forum. To oczywiście moje zdanie ale wychodzi na to że ją się nie znam.

Nie będę już zabierał głosu w temacie, na szczęście jest on w tym dziale a nie w innym.

Życzę powodzenia w handlu na alle...

Za OT przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, jeżeli się nie mylę podobny wisiał u nas na bazarku jakiś czas temu za 45pln :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz wystawiony zegarek, poprzednio miał nieoryginalne wskazówki, tym razem, na nieszczęście sprzedawcy, też nie są oryginalne. Podobne nieco do oryginału, ale jednak to nie to samo. Nie ładnie tak oszukiwać  :angry:

http://allegro.pl/przepiekny-ultracienki-lucz-de-luxe-23-kamienie-i3736365186.html


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, ale trzeba przyznać, że o zegarki dba. Kiedyś, kiedyś poprosiłem go o zdjęcie mechanizmu, odpisał, że nie zrobi po nie chce porysować dekla i koperty podczas otwierania (dekiel był wciskany) :D

Zastanawia mnie tylko, czy on tak dla jaj z tymi cenami czy może jednak ktoś u niego kupuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tego Łucza, z poprzednio założonymi wskazówkami, proponowałem mu jakieś tam przyzwoite pieniądze wraz z info, że Łucz ma nieoryginalne wskazowki, to delikatnie mówiąc kazal mi spadać na drzewo ;) Jak widzę nie zszedł z ceny, ale zmienił wskazowki :)


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.