Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

NIE PRZEPŁACAJCIE NA ALLEGRO

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno ktoś robi za Jaruzelskiego.Wygrawerowanie takiej dedykacji metoda CNC kosztuje 15 złotych zegarek Poljot maksymalnie 150 zl,.to razem 165 złotych Jak sprzeda za 520 to daje ponad 350 złotych czystego zysku,Interes lepszy od Amber Gold

Fakt! już się wytrząsaliśmy nad tą albo bliźniaczą aukcją (także dedykacja MON z 1972, tyle że cena wywoławcza sięgała tysiaka) nawet jeden z kolegów oferował usługę grawerki w przyzwoitych pieniądzach, ja rozważałem pompatyczną dedykację od towarzysza Babiucha :)

(dla młodszych forumowiczów -> pośród spaślaków z komitetu centralnego pzpr był w czasach późnego Gierka taki jeden wyjątkowo karłowaty, tępy i obleśny o nazwisku Babiuch) 

_ _ _

 

Dzięki za przypomnienie o konieczności zapłaty podatku od zakupu powyżej tysiąca! 24 zeta to pryszcz - a nalotu fiskusa nie będzie :)

Tym bardziej, że zameldowanie o transakcji, to chyba mój obowiązek (tzn kupującego) 

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tego gdzie wkleić a chciałbym wam pokazać jak się wyciąga kase z frajera - w tej licytacji dwa konta zerowe jeden od dołu drugi od góry od samego początku windują tego "biedaka" czytaj głupka - Jak niebieska teczka przebije to niemal natychmiast obstawiaja go dwa zera ujawniając oferte - pod koniec pewnie pierwszy zostanie odwołany drugi da o 5zł mniej i teczka wygra tylko ciekawe jaką kwotą ???

http://allegro.pl/piekny-stary-zegarek-patryjotyczny-powstanie-1863-i4065174188.html#tabsAnchor

Aukcja osiągnęła kwotę ponad 2300 (najwyżej licytujący to konto zerowe), po czym została usunięta przez Allegro.

Po chwili pojawiła się ponownie, z ceną startową 2200...

http://allegro.pl/piekny-stary-zegarek-patryjotyczny-powstanie-1863-i4107877180.html

Znakomicie to pasuje do Twojej teorii.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co tam chodzi ale jeszcze kilka aukcji zostało odwołane przez allegro - może ktoś zgłosił że są w beszczelny sposób podbijane i nie mieli wyjscia - kombinator w białych rękawiczkach i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinacjom sprzedawcy "LEJDI-J" przyjrzałem się na aukcji z "biblią nazizmu" z 1939r.

Może jego "strategia" wygląda tak: nie wiedząc czy w ciągu trwania aukcji trafi się wystarczająco dziany napaleniec i przy wężu w kieszeni, który wzbrania zapłaty prowizji od ceny minimalnej, gościu swoim "zerowym koniem pociągowym" ustala kwotę, która go interesuje. Znajdzie się chętny (jeleń - niepotrzebne skreślić) to sprzedaje - jak w przypadku książki (w sobotę jak chciałem kliknąć cena była w okolicy trzech stówek. Jego, tzn "zerowego konia" min. to 470 czyli 480zł. Poszła za 540zł. Wg mojej orientacji z powodu szlabanu prawnego na handel tego typu publikacjami czarnorynkowa cena to 400-600zł).

 

Gdy holowany jeleń się zerwie (jak przy zegarku) ...to sprzedający odwołuje transakcję z zeroweym koniem i -> albo usiłuje przekonać jelenia do kupna, -> albo odwołuje ją zupełnie

 

Wydaje mi się, że po "sztuczce" z odwołaniem, allegro zwraca mu potrąconą prowizję ...i gościu od nowa zarzuca wędkę


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Zegarek pewnie dostarczy śmigłowcem , więc koszt wysyłki i tak nieduży .

 

Ja słyszałem, że zegar dostarczają osobiście dwie dorodne panny/dwaj "czipendejlsi" (do wyboru przez kupującego), przynoszą ze sobą małego kega z wybranym piwem i zostają na noc ;-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dałbym tyle za przesyłkę, nawet gdyby została mi podana na złotej tacy, przywieziona na pędzącym jeżu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem, że zegar dostarczają osobiście dwie dorodne panny/dwaj "czipendejlsi" (do wyboru przez kupującego), przynoszą ze sobą małego kega z wybranym piwem i zostają na noc ;-) 

Niekoniecznie..Trzy lata temu wysyłałem klientowi garnitur z NY do Beverly Hills w LA...Garnitur nadałem w piątek o 6PM ,a klient dostał paczkę w sobotę o 7:15 rano.Za taka usługę. overnight express Federal Express skasował $375..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie..Trzy lata temu wysyłałem klientowi garnitur z NY do Beverly Hills w LA...Garnitur nadałem w piątek o 6PM ,a klient dostał paczkę w sobotę o 7:15 rano.Za taka usługę. overnight express Federal Express skasował $375..

Z Nowego Jorku do LA jest 3941km w linii prostej , koszt wysyłki to 375 dolarów , czyli za jeden kilometr wzięli 0.095 dolara . Podejrzewam , że to jednak taniej niż nasz allegrowicz chce . :rolleyes:

Edytowane przez ksawery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Nowego Jorku do LA jest 3941km w linii prostej , koszt wysyłki to 375 dolarów , czyli za jeden kilometr wzięli 0.095 dolara . Podejrzewam , że to jednak taniej niż nasz allegrowicz chce . :rolleyes:

Taniej,ale w US paliwo jest pięciokrotnie tańsze niż w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - to zamaskowana Pobieda z późniejszą odmianą werku. Żeby dokonać takiej "konfiguracji" trzeba było jeszcze uciąć oś bocznego sekudnika. Zastanawia mnie cel licytowania takiego parcha i stosunkowo wysoka cena, jaką w tym momencie osiagnięto. Przecież z tego zegarka będzie można będzie odzyskać jedynie kopertę (sfatygowaną), bo tarcza, nie dość, że styrana, to jeszcze musi mieć usunięte "nóżki" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taniej,ale w US paliwo jest pięciokrotnie tańsze niż w Polsce.

USA to biedny kraj , więc i paliwo tańsze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - to zamaskowana Pobieda z późniejszą odmianą werku. Żeby dokonać takiej "konfiguracji" trzeba było jeszcze uciąć oś bocznego sekudnika. Zastanawia mnie cel licytowania takiego parcha i stosunkowo wysoka cena, jaką w tym momencie osiagnięto. Przecież z tego zegarka będzie można będzie odzyskać jedynie kopertę (sfatygowaną), bo tarcza, nie dość, że styrana, to jeszcze musi mieć usunięte "nóżki" :)

Obawiam się że tarcza, a koperta pewnie też, są chińskie i tam nie ma co odzyskiwać.

 

Cena potwierdza dość typowe zjawisko: kupujący często nie mają bladego pojęcia o przedmiocie transakcji, a na Allegro są jak zagubione owieczki w wielkim lesie. Tylu drobnych kombinatorów co na Allegro nie spotkałem w żadnym serwisie transakcyjnym.

 

pozdrawiam

Narfas

Edytowane przez Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego chamskiego oszustwa jeszcze nawet na A nie widziałem.

155zl... warto by zglosic to do allegro


Cyk...cyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adam09

Niech ci co licytowali zgłoszą się do okulisty i to pilnie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

"Zamaskowana Pabieda" ma zarówno kopertę, koronkę jak i pierścień dopasowujacy z chińskiego SST-7. Do tarczy także mam pewne uwagi i wielce wątpię w jej oryginalność. 

Chciałbym zobaczyć minę i usłyszeć co będzie miał do powiedzenia zegarmistrz, który dostanie tego "Atlantica" do wyremontowania  :lol: .

 

Na Allegro zawsze się przepłaca. Proporcjonalnie do braku wiedzy i pojęcia. 

Dlatego uważam, że należy pozostawić problem szczęśliwemu nabywcy bez wtrącania się w sprawę. Ten przypadek powinien go czegoś nauczyć.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tu -> http://allegro.pl/ladny-wostok-okazja-bcm-i4099144472.html sam nie wiem czy zamaskowana pobieda? czy raczej zamaskowany w pobiedzie wostok?? :)

choć przy aktualnym poziomie licytacji -> 10,50pln trudno ją kwalifikować do "przepłacanych" - ale nie wykształciliśmy osobnego wątku z frankensteinami


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Jeżeli już to jest to raczej dobrze zrobiony "Franuś" ;) . Wskazówki minutowa i godzinowa niezbyt paskujące, zbyt lalusiowata koperta jak na Wostoka a w środku miałbym spore wątpliwości co do podzespołu balansu. Płyty są gładkie a półmostek balansu satynowany. No chyba, że to kwestia zdjęcia? Śrubki mocjuące mechanizm też są jakie wpadły pod rękę.

Zegarek wydaje się być w pełni użytkowy a przekładki poza kopertą i koronką mogły się odbyć równie dobrze 30 lat temu.

W czasach gdy zegarek mechaniczny pełnił funkcje użytkowe zegarmistrze dbali o to by był punktualny a nie oryginalny. Chyba nie wierzysz w te wszystkie bajki o odnalezionych na strychu zegarkach w stanie NOS?

Można tak spreparować zegarek i to w wersji 8w1, że nawet zegarmistrz nie bedzie świadom stopnia nieoryginalności.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z uporem maniaka co jakiś czas wystawiana jest ta Rakieta z takim samym opisem. Myślę, że gdyby ją trochę wystylizować i dodać jakąś bajeczkę n/t jego przedwojennego pochodzenia, to znalazłoby się kilku zainteresowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.