Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

NIE PRZEPŁACAJCIE NA ALLEGRO

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnich miesiącach coraz częściej pojawiający się "TRIK" na Allegro.

 

Do zegarka dodawane są jakiekolwiek radzieckie papiery (najczęściej od innych zegarków) albo radzieckie pudełko.

 

W opisie a najczęściej w tytułach pojawiają się wykrzyknikowe i bezokolicznikowe określenia typu: "z papierami' "z pudełkiem" sugerujące potencjalnym kupcom zestaw kolekcjonerski a nawet zestaw NOS a w każdym razie tzw. wartość dodaną przy tym zegarku, co w oczywisty sposób wpływa na popyt i cenę.

 

Z reguły w opisie aukcji nie ma informacji, że są to elementy właśnie od tego konkretnego egzemplarza czy modelu więc kupujący nie może za bardzo się na to powoływać przy późniejszej ew. reklamacji.

 

Tu dzisiejszy przykład ładnego mech. Wostoka ale z papierami kwarcowego Łucza.. !!!! :wacko:

 

http://allegro.pl/wostok-igla-papiery-niespotykany-model-i4072137536.html

 

Wszystko to bazuje oczywiście głównie na nieznajomości alfabetu rosyjskiego ale też trochę na nieuwadze kupujących.

Szczególnie "młodzi" czy początkujący kolekcjonerzy powinni uważać na takie podpuchy.

Niedługo pewnie w Chinach zaczną drukować papiery do radzieckich zegarków tak samo jak książki serwisowe dla niemieckich samochodów...Ja pamiętam jak trzydzieści lat temu jeździłem do Lwowa, to w koszach na śmieci przed przejściem granicznym w Szegini była metryczna tona papierów i pudelek po radzieckich zegarkach.Polacy którzy we Lwowie się obkupili w radzieckie zegarki masowo wyrzucali "dowody zbrodni" przeciw narodowi sowieckiemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem kiedyś o tym ale jak widać frajerów nie brakuje - oni nie czytają tych paszportów i nawet nie chca tego robić - to jest NOS i koniec - ostatnio wskazałem jednago łucza z metką wyciętą na szybko i z kolorową nitką - sprzedajacy tłumaczył się że nitka ze starości się rozpadła i dał nowy sznureczek - Ciekawe że nitka się rozpadła a metka papierowa "ostała"

Tutaj widać Wostoka paszport od łucza na pudełku mogłoby pisać NIKE i tak by licytowali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł daj już spokój, przecież Ci tłumaczył, że tata zbierał za komuny i tyle, a i przecież zdjęcia chronografów na jednym kamieniu na życzenie wysyła, a Ty swoje i swoje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zatęsknimy za czasami gdy w papierach nie zgadzały się TYLKO numery !!! :D

Teraz może się nie zgadać rodzaj mechanizmu a nawet w ogóle MARKA ZEGARKA!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tu dzisiejszy przykład ładnego mech. Wostoka ale z papierami kwarcowego Łucza.. !!!! :wacko:

 

http://allegro.pl/wostok-igla-papiery-niespotykany-model-i4072137536.html

 

Wszystko to bazuje oczywiście głównie na nieznajomości alfabetu rosyjskiego ale też trochę na nieuwadze kupujących.

Szczególnie "młodzi" czy początkujący kolekcjonerzy powinni uważać na takie podpuchy.

 

:) a zastanawiałem się nad tym wostokiem, do jakiegoś poziomu ceny byłem skłonny go kupić, choć opisowany jest jak do komunii

ale przyznam że na papiery nie zwracałem uwagi,

ale teraz faktycznie widze jak na dłoni że jest Łucz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) a zastanawiałem się nad tym wostokiem, do jakiegoś poziomu ceny byłem skłonny go kupić, choć opisowany jest jak do komunii

ale przyznam że na papiery nie zwracałem uwagi,

ale teraz faktycznie widze jak na dłoni że jest Łucz

:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo pudełko zastawiało napis "Mińskij Cz.Z."

Właściwie tylko Łucz się wychylił..

ale może właśnie po to aby nikt nie mógł powiedzieć że nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi o Afganistan ?? kto wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca znam się na zegarkach niemieckich, ale ta Doxa ma chyba mechanizm z Pforzheim...

Poza tym stylistyka wskazuje oczywiście na późne lata '40.

 

Edit: różne rzeczy już widziałem z ponaklejanymi kalkomaniami z runami i trupimi czachami, łącznie z Pabiedami i Mołniami, ale Kirowski krabik to jednak dla mnie pewna nowość.

http://allegro.pl/zegarek-na-reke-oficerski-waffen-ss-nowy-pasek-i4070476758.html

 

pozdrawiam

Narfas

Edytowane przez Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit: różne rzeczy już widziałem z ponaklejanymi kalkomaniami z runami i trupimi czachami, łącznie z Pabiedami i Mołniami, ale Kirowski krabik to jednak dla mnie pewna nowość.

http://allegro.pl/zegarek-na-reke-oficerski-waffen-ss-nowy-pasek-i4070476758.html

 

pozdrawiam

Narfas

Ten sprzedawca już różne cuda wystawiał. Jak widać pomysły mu dopisują.

Kirowskiego szkoda...


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca znam się na zegarkach niemieckich, ale ta Doxa ma chyba mechanizm z Pforzheim...

Poza tym stylistyka wskazuje oczywiście na późne lata '40.

 

Edit: różne rzeczy już widziałem z ponaklejanymi kalkomaniami z runami i trupimi czachami, łącznie z Pabiedami i Mołniami, ale Kirowski krabik to jednak dla mnie pewna nowość.

http://allegro.pl/zegarek-na-reke-oficerski-waffen-ss-nowy-pasek-i4070476758.html

 

pozdrawiam

Narfas

Niesamowita dawka absurdu :D ,ale Slawy ze ściany gabinetu Heinricha Mullera w RSHA uwiecznionej w serialu o sowieckim Bondzie nic nie przebije.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie to za wyjątkiem werku Polak więc nie nasz dział ale...

... "zabił" mnie dzisiaj ten Dukat za 710zł !!!! :o

http://allegro.pl/zegarek-blonie-dukat-rarytas-nie-do-zdobycia-i4075028798.html

 

Co więcej - to nie jest oryginał. Zegarek jest dobrze "odrestaurowany" ale z szeregiem ingerencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie to za wyjątkiem werku Polak więc nie nasz dział ale...

... "zabił" mnie dzisiaj ten Dukat za 710zł !!!! :o

http://allegro.pl/zegarek-blonie-dukat-rarytas-nie-do-zdobycia-i4075028798.html

 

Co więcej - to nie jest oryginał. Zegarek jest dobrze "odrestaurowany" ale z szeregiem ingerencji.

 

No i weź tu przebij takiego kupującego  :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja głupi chciałem się pozbyć obu "Polaków" - a tak zainwestuję stówę w rekonstrukcję tarczy i czysty zysk :D A tak serio zaczyna mnie to przerastać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie już dawno to przerosło, dlatego na alle zaglądam już tylko z czystej ciekawości i w poszukiwaniu tarczy do mojej Sławy kostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie to za wyjątkiem werku Polak więc nie nasz dział ale...

... "zabił" mnie dzisiaj ten Dukat za 710zł !!!! :o

http://allegro.pl/zegarek-blonie-dukat-rarytas-nie-do-zdobycia-i4075028798.html

 

Co więcej - to nie jest oryginał. Zegarek jest dobrze "odrestaurowany" ale z szeregiem ingerencji.

Неплохо! 5 osób licytowało >300zł...

Edytowane przez rproch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznać trzeba że tarcza zrobiona idealnie - bardzo ładna - jednak Błonie z syrenką poszedł 2 razy drożej więc to nie jest rekord ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałbym opory przed zapłaceniem za tego Dukata powyżej $80,ale ja zegarki oceniam od strony werku a werk w tym zegarku jest makabrycznie zryty.A za $240 przy odrobinie cierpliwości można kupić od ośmiu do dziesięciu eksportowych Poljotow z identycznym albo nawet dużo lepiej wykończonym mechanizmem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.