Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

NIE PRZEPŁACAJCIE NA ALLEGRO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kwiatek

Magia zdjęć a i sprzedawca znany i :ph34r:

Widzę że jesteś bardzo mocno uprzedzony do kolegi z forum ;)

 

Wydziobane z telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprzedzony czy nie ale odpowiedział trafnie :D

Sudix ma dobrze rozreklamowane aukcje i bardzo ładne zdjęcia z częściową dodatkową aranżacją.

Do tego jeszcze od mniej więcej pół roku widać wyraźnie, że kalendarze w pozłacanych kopertach chodzą wyraźnie drożej niż chromowane.

Ale to i tak nie tłumaczy ceny :D Normalnie kupiłoby się to za 120-150zł. W tym konkretnym bijącym po oczach przypadku też wystarczająca byłaby cena ok. 180-200zł. Czyli IMO przepłacone jest co najmniej o 50-60%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to kwestia uprzedzenia co posumowania jego działalności komercyjnej. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i oczywiście do tej ceny odnosi się wszystko to co napisałem wczoraj o Sławach Arabkach. Zegarek :

  1. w miarę duży
  2. dobrze zachowany
  3. z relatywnie współczesnym designem (lat nie licząc) <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy nadal w oczach wszystkich, którzy go bronili ten gość jest uczciwy?

http://allegro.pl/molnia-pasowka-hand-made-po-modyfikacji-unikat-i4273963355.html

post-47356-0-76308300-1401318598_thumb.jpg

To zdjęcie żeby była jasność o kim mowa.

 

Ten sam sprzedający

http://allegro.pl/zegarek-mechaniczny-rakieta-i4276387779.html

post-47356-0-05711700-1401318630_thumb.jpg

 

I ten sam

http://allegro.pl/nowa-tarcza-do-zegarka-poljot-de-luxe-automatic-i4282630568.html

post-47356-0-51475200-1401318630_thumb.jpg

 

Jest tego więcej.

Zastanawiam się czy ktoś się wypowie ;)

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcze są nowe i jest to napisane - jak wyglądają każdy widzi i albo kupi albo nie - nie ma słowa o tym że tarcza jest w stanie NOS albo że przeleżała 50 lat w szufladzie - nie widzę powodów dla których miałby pisać skąd tarcze pochodzą że z Ukrainy czy z Chin bo osoba która sprzedaje np buty NIKE nie dodaje że zostały zrobione ChrL czy w Indonezji

Co do zegarków widać że są niesprawne i tak sa opisane (NIESPRAWNE STAN JAK NA ZDJĘCIACH) trudno aby wystawiać 50-70 aukcji totalnych trupków i opisywać je ze szczegółami jak aukcja zakonczy się kwotą 9.99  - sprzedawany jest złom zegarmistrzowski w stanie takim jak na zdjęciach jak komuś przyda się koperta albo tarcza czy może części mechanizmu to sobie kupi za 10 zeta - tych zegarków raczej nie kupi osoba chcąca go wyjąć z paczki i nosić (taki typowy laik) tylko ktoś kto raczej wie co kupuje i co z zegarkiem jest "NIE TAK"

Pamiętajmy że sprzedający pewnie utrzymuje się z tego na co wystawia paragon i płaci podatek gdyby zmieniony sekundnik czy koronka dyskfalifikował zegarek do sprzedaży to weźcie wybaczcie :wacko:

A że prezentowany zegarek to ni Start ni Rakieta to każdy z nas widzi - w środku ładny mechanizm może to on się komuś przyda

Opisany jest jako Rakieta czyli źle a gdyby napisał Start też źle ????

Co do tarcz - kupione po 10zł sprzedane po 20zł czyli 10zł zarobione podatek zapłacony,paragon wystawiony,kupujący zadowolony bo wie co kupował - nie widze znamion oszustwa

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romanie - zgadzam się w 100 % z Pawłem i nie zmieniam pozytywnego zdania o koledze sose (bazuje na własnych z nim kontaktach). To tak się wypowiadam bo go wcześniej broniłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm.... Na tarczy jest wyraźnie napisane MADE IN USSR, Poljot itd co w moim rozumieniu ewidentnie świadczy o tym że towar jet podrobiony. No chyba że ktoś uważa że pochodzi z pierwszej moskiewskiej.

A jeżeli ktoś świadomie sprzedaje towar podrobiony to nie nie jest uczciwy w moim rozumieniu.  

Ale jeżeli się mylę to poproszę moderatora o usunięcie moich postów dotyczących tego tematu.

 

PS Grzegorz, Paweł a gdyby tak wyłączyć osobę sprzedającego to nadal będziecie uważać, że sprzedaż takich tarcz jest ok? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz myślę, że gdyby "wyłączyć" myślenie kolekcjonerskie to nie byłoby tu tragedii. Z drugiej strony moje rozumowanie ma jeden bardzo słaby punkt - przeczytałem dokładnie opis aukcji, skoro piszemy, że sprzedajemy zegarek znanej marki rakieta a w środku jest pobieda i wiemy, że sprzedaje fachowiec to hmmm no nie za halo to jest. I tu nie ma znaczenia, że przedmiot kosztuje 10 zeta jak pisał Paweł, bo nie o cenę, a o rzetelność chodzi.

Niemniej lekko modyfikując moją wypowiedź - nie mam zastrzeżeń co do kolegi jako fachowca, czyli w kwestiach czysto technicznych. Oczywiście nie jest to ocena wartościująca człowieka żebyśmy się dobrze zrozumieli. A generalnie to zmieńmy temat :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Wiesz myślę, że gdyby "wyłączyć" myślenie kolekcjonerskie to nie byłoby tu tragedii. Z drugiej strony moje rozumowanie ma jeden bardzo słaby punkt - przeczytałem dokładnie opis aukcji, skoro piszemy, że sprzedajemy zegarek znanej marki rakieta a w środku jest pobieda i wiemy, że sprzedaje fachowiec to hmmm no nie za halo to jest. I tu nie ma znaczenia, że przedmiot kosztuje 10 zeta jak pisał Paweł, bo nie o cenę, a o rzetelność chodzi.

Niemniej lekko modyfikując moją wypowiedź - nie mam zastrzeżeń co do kolegi jako fachowca, czyli w kwestiach czysto technicznych. Oczywiście nie jest to ocena wartościująca człowieka żebyśmy się dobrze zrozumieli. A generalnie to zmieńmy temat :D:D:D

 

 

szukajac 24h natrafiłem na taką oto super okazje

http://allegro.pl/stary-zegarek-rakieta-24-godziny-24-h-2623-h-i4279308151.html

chyba się skuszę, a Wy? :D

 

Dziwne rzeczy, sprzedał zegarek za 45 zł, potem go odkupił i postanowił sprzedać za 600 zł... żeby wyjść na zero?! :D

 

Dobre dobre :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślisz, że polerka pękniętego szkiełka to taka prosta sprawa. To nie są tanie rzeczy Panie Boczek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

A myślisz, że polerka pękniętego szkiełka to taka prosta sprawa. To nie są tanie rzeczy Panie Boczek :D

 

Ale szkiełko tam jest takie samo, tyle, że moim zdaniem to pierwsze zdjęcie było robione jakimś ziemniakiem... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej aukcji nie został kupiony. Wczoraj wystawił go za 500 a dziś już bez licytacji jest 600. Odnoszę wrażenie, że sprzedający ma ogromny sentyment do tego zegarka i nie potrafi się z nim rozstać :) 

Daje stawkę zaporową bo chce z nim dłużej pozostać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tarcza z miśkiem bardzo urokliwa wiec nie dziwie się ze ktoś kupił


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, że już nic mnie nie zaskoczy. Jak zobaczyłem Pobiedę "olimpic" stwierdziłem, że jednak byłem w błędzie. Sama w sobie nie ma oczywiście żadnej kolekcjonerskiej wartości, ale jest za to dowodem na niesamowitą pomysłowość niektórych domorosłych składaczy zegarków. Mogłaby też stanowić asumpt do otworzenia na Forum nowego tematu pod przykładowym tytułem "najbardziej eklektyczny zegarek radziecki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

A ja myślałem, że już nic mnie nie zaskoczy. Jak zobaczyłem Pobiedę "olimpic" stwierdziłem, że jednak byłem w błędzie. Sama w sobie nie ma oczywiście żadnej kolekcjonerskiej wartości, ale jest za to dowodem na niesamowitą pomysłowość niektórych domorosłych składaczy zegarków. Mogłaby też stanowić asumpt do otworzenia na Forum nowego tematu pod przykładowym tytułem "najbardziej eklektyczny zegarek radziecki".

 

Temat o frankenach już mamy :) a i ten zegarek już się tam znalazł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda może jeszcze nie strasznie przepłacone, ale jaki unikat pobieda z datownikiem http://allegro.pl/stara-meska-pabieda-z-datownikiem-i4284752784.html ...tyle, że chyba sprzedający nie zauważył, że się data nigdy w okienku nie zmienia ;-)

Dooobre! Naprawdę niezłe. :D

 

pozdrawiam

Narfas (z bananem na twarzy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający po prostu zapomniał dodać w opisie, że kalendarzyk papierowy załącza oddzielnie   :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie właściwie większość dnia przy komputerze ale widzę, że się działo.. :ph34r:

 

Łucz elektromechanik pojechał jednak wysoko - 266zł

a sądziłem że do 180zł powinno się go kupić..

http://allegro.pl/lucz-elektromechaniczny-unikat-poszukiwany-i4271782176.html#tabsAnchor

 

Ktoś jednak wziął Californię! :D Za 300zł!

http://allegro.pl/radziecka-slava-slawa-rozowe-indeksy-unikat-i4274934040.html

 

Ten budzik też nie sądziłem że dojedzie do 180zł

http://allegro.pl/poljot-budzik-na-reke-stan-idealny-nos-i4286458367.html#tabsAnchor

 

No i jednak Rakieta 24h za 304zł !! NOS, papiery - ale mimo wszystko grubo!

http://allegro.pl/unikat-radziecki-zegarek-rakieta-24h-nos-papiery-i4266552114.html#tabsAnchor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie właściwie większość dnia przy komputerze ale widzę, że się działo.. :ph34r:

 

No i jednak Rakieta 24h za 304zł !! NOS, papiery - ale mimo wszystko grubo!

http://allegro.pl/unikat-radziecki-zegarek-rakieta-24h-nos-papiery-i4266552114.html#tabsAnchor

Może NOS ale przy otwieraniu już ją ktoś mocno zjechał... :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.