Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

NIE PRZEPŁACAJCIE NA ALLEGRO

Rekomendowane odpowiedzi

Na temat piękności tarczy nie ma co dyskutować, kwestia gustu. Natomiast przypadki gdy Rosjanie co innego piszą o ilości kamieni na tarczy, a co innego jest w środku są znane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest to że widziałem już kiedyś taki zegarek i też był na de luxie tarczy nie sprawdzałem na czym była namalowana - ta z aukcji kolegi wygląda dobrze raczej fabryczna robota

Jedno jest pewne Ruskie od zawsze kombinowali i tak jest do dzisiaj

Słynne Polskie Błonie z syrenką niby nie było a jednak są - itd... itd... zagadki były i będą co rusz coś wyskakuje i nic nie jest pewne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisze 17 jewels, to w środku powinno być 17 jewels. Wszystkie inne przypadki, to jak dla mnie składaki, dodatkowo tarcza też zbyt piękna nie jest.

+1

jeśli nawet zrobili to Ruscy, to pytanie w jakim celu i kiedy?

Edytowane przez oprzemyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1

jeśli nawet zrobili to Ruscy, to pytanie w jakim celu i kiedy?

 

A tego to nie wiem bo gdybym wiedział to nie było by naszej dyskusji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tego to nie wiem bo gdybym wiedział to nie było by naszej dyskusji

Jeśli zrobili to masowo 40 lat temu, to inna, może nawet ciekawa historia, ale jeśli zrobili to w zeszłym roku to trochę zmienia sytuację ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zrobili to masowo 40 lat temu, to inna, może nawet ciekawa historia, ale jeśli zrobili to w zeszłym roku to trochę zmienia sytuację ;)

Z tego co wyczytałem na rosyjskim forum, to Rosjanie robili zegarki dla Exacty. Były to różne modele. Exacta pod swoją marką sprzedawała je na "zachodzie".

Odnośnie ilości kamieni w tym egzemplarzu, to tylko gdybam, że Exacta zamówiła zegarki 17 kamieniowe w kopertach Poliota de Lux. No i ............. takiego dostali, a ze lepszy mechanizm, no cóż ............... promocja. Ale to tylko moje domysły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że kiedyś opinia była jednoznaczna, tj. im więcej kamieni, tym lepszy zegarek :) jeśli byłaby to masowa produkcja, to pewnie by zrobili właściwą ilość kamieni na tarczy ...

Ja widziałem taką exactę w takiej kopercie... i liczba kamieni by się zgadzała 73e196b73953a36067f4f70addcb2470.jpg

Edytowane przez oprzemyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej znanym wyrobem z tego rodzaju, jest Exacta Strieła.

usilnie próbujesz dowieść że twoja Exacta jest fabryczna? Mamy łucza werk , koperta pewnie też i malowaną tarczę z "poljota de luxa" i to wszystko złożono w fabryce hm... Mińsku/ Moskwie?  Jednak jestem zdania że to rzemieślnicza robota i nie dorabiajmy tu filozofii . Brak zgodności ilości kamieni w mech. i na tarczy raczej nie występował w SU. U schyłku SU gdzie był mówiąc oględnie "burdel" takie "pomyłki " miały miejsce.  Spowodowane to było cięciem "kosztów produkcji " itd...  Exacta to brand  głównie na rynek niemiecki . Przez moje ręce przeszedł Exacta w wersji de luxe i była nazwana " Exacta de luxe ". Skaracając ktoś pomalował tarczę i z łucza zrobił taki zegarek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1

jeśli nawet zrobili to Ruscy, to pytanie w jakim celu i kiedy?

 

 

A tego to nie wiem bo gdybym wiedział to nie było by naszej dyskusji

Kombinacje z zaniżaniem deklarowanej ilości kamieni to proceder powszechny w tym okresie,,Nie jest to wynikiem bałaganu,pomyłki ani obniżki  kosztów produkcji ,tylko stawek cła na zegarki w niektórych krajach zachodnich,,O ile w zegarkach z ZSSR takie kombinacje można spotkać sporadycznie,to w szwajcarach jest to nagminne,W wielu szwajcarskich zegarkach(szczególnie eksportowanych do US) jest zaniżona ilość kamieni ,a prawie na wszystkich mechanizmach jest punca "unadjusted" pomimo iż te mechanizmy są "adjusted" w kilku pozycjach,,,Najlepszym przykładem jest Zenith El Primero.,który w rzeczywistości ma 31 kamieni,ale na mechanizmach zegarków eksportowanych do US musiała być podana informacja "17 jewels",,ponieważ cło dla rzeczywistej ilości kamieni wynosiło 700% wartości zegarka,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet ostatnio gdzieś na forum byl temat o tych kamieniach i co za tym idzie cłem

Dzięki mayor ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

usilnie próbujesz dowieść że twoja Exacta jest fabryczna? Mamy łucza werk , koperta pewnie też i malowaną tarczę z "poljota de luxa" i to wszystko złożono w fabryce hm... Mińsku/ Moskwie?  Jednak jestem zdania że to rzemieślnicza robota i nie dorabiajmy tu filozofii . Brak zgodności ilości kamieni w mech. i na tarczy raczej nie występował w SU. U schyłku SU gdzie był mówiąc oględnie "burdel" takie "pomyłki " miały miejsce.  Spowodowane to było cięciem "kosztów produkcji " itd...  Exacta to brand  głównie na rynek niemiecki . Przez moje ręce przeszedł Exacta w wersji de luxe i była nazwana " Exacta de luxe ". Skaracając ktoś pomalował tarczę i z łucza zrobił taki zegarek .

No cóż, nie będę tu usilnie bronił mojego zegarka, ale, Exacta wcale nie były na rynek Niemiecki. Sprawdź najpierw czym i gdzie się zajmowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ebay natrafiłem na sprzedawcę który używa fotek sprzedawców z allegro - ceny z kosmosu tez ma . ciekawe czy tylko używa nielegalnie zdjęć zakupionych w Polsce zegarków czy w ogóle są to lipne aukcje?

http://www.ebay.pl/sch/danielaib12/m.html?_nkw=&_armrs=1&_ipg=&_from=


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nie będę tu usilnie bronił mojego zegarka, ale, Exacta wcale nie były na rynek Niemiecki. Sprawdź najpierw czym i gdzie się zajmowali.

Skoro wiesz - tu uchyl rąbka tajemnicy , chętnie wszyscy się dowiedzą co to za firma zamówiła te zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ebay natrafiłem na sprzedawcę który używa fotek sprzedawców z allegro - ceny z kosmosu tez ma . ciekawe czy tylko używa nielegalnie zdjęć zakupionych w Polsce zegarków czy w ogóle są to lipne aukcje?

http://www.ebay.pl/sch/danielaib12/m.html?_nkw=&_armrs=1&_ipg=&_from=

On kupuje na allegro i sprzedaje drożej na ebay zdjęć nie robi tylko wkleja te z zakupionych aukcji  - na allegro taki sam nick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On kupuje na allegro i sprzedaje drożej na ebay zdjęć nie robi tylko wkleja te z zakupionych aukcji  - na allegro taki sam nick

Nie tylko używa tych samych zdjęć,,Nawet tekst opisu jest skopiowany z tekstu na Allegro i przetłumaczony na angielski,,Tylko do tłumaczenia tekstu zamiast mózgu facet użył google translator i wyszedł mu z tego idiotyczny bełkot-"BEHAVIOR in nice condition"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko używa tych samych zdjęć,,Nawet tekst opisu jest skopiowany z tekstu na Allegro i przetłumaczony na angielski,,Tylko do tłumaczenia tekstu zamiast mózgu facet użył google translator i wyszedł mu z tego idiotyczny bełkot-"BEHAVIOR in nice condition"

Ludzie kombinują jak zarobić ale się nie narobić :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko używa tych samych zdjęć,,Nawet tekst opisu jest skopiowany z tekstu na Allegro i przetłumaczony na angielski,,Tylko do tłumaczenia tekstu zamiast mózgu facet użył google translator i wyszedł mu z tego idiotyczny bełkot-"BEHAVIOR in nice condition"

Mayor, gdzie byłeś jak Cię nie było? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko tłumaczenie z maszyny

 

Wystarczająco długo, pracował w Skandynawii dlatego wiem - EXACTA - szwedzka firma, handlująca w Szwecji, Norwegii i Danii, niedrogimi, ale jakościowo dobrymi zegarkami  pod swoją marką. Sama zegarków nie produkuje  zamawia na stronie. W czasach Związku, handlowała, w zasadzie radzieckimi niedrogimi mechanicznymi zegarkami. à Propos, sam widziałem, ścienne i stołowe EXACTA Latarnia Morska i EXACTA Bursztyn. Później, przestawiła się na Japonię, teraz, ze słyszenia, handluje robotnikom fabrycznym Chinami

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre, kilka poprawek na szybko. Widział ścienne i stołowe zegarki exacta majak i exacta jantar. A teraz handlują chińszczyzną.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to "radziecka" Exacta już obecnie jest kolekcjonersko wysmakowaną marką. Jak tylko mam okazję to poluję na nią.

Ale bez wielkich sukcesów - tylko 2 szt. (w sumie to 3 szt. ale ten trzeci nie ma jeszcze zbadanej przeze mnie poprawności)

 

post-60300-0-71236300-1410814388.jpg

post-60300-0-12083300-1410814392.jpg

 

Do dziś żałuję też, że nie zdążyłem odkupić od Rekiniastego naręcznej Exacty Poljota - i to w wersji budzika! :(

 

Ciekawe czy ktoś zbuduje zbiór Exact oparty na wszystkich głównych markach ZSRR, albo chociaż w ilości większej niż 6 różnych marek bazowych??

 

Zwycięzcy stawiam butelkę rosyjskiej wódki...

Ogłoszenie ważne do końca tego roku :lol:

 

Poprzednie z giloszowanym Poljotem/Stolicznym/Bałtykiem nie wypaliło więc się butelka ostała..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W latach 30tych-40tych ubiegłego wieku w Szwecji byly produkowane zegary ścienne i stołowe marki Exacta,ale te zegary nie maja nic wspólnego z naręcznymi zegarkami Exacta produkcji radzieckiej z lat 60tych i 70tych,,Szwedzkie zegary Exacta byly produkowane przez firmę ABU(AB Uhrfabrik) od 1921r do początku lat 50tych kiedy to syn fundatora Gote Borgstrom wielki entuzjasta wędkowania całkowicie zmienił profil produkcji manufaktury i rozpoczął wytwarzanie kołowrotków dla wędkarzy,,Sprzęt wędkarski wykonany z dokładnością zegarka przyniósł firmie ABU wielki sukces na rynkach całego świata,,,Koledzy z forum zajmujący się wędkowaniem na pewno znają doskonale kołowrotki ABU Cardinal,a ci którzy wędkowali na oceanie mieli do czynienia z kołowrotkami ABU Ambassadeur,,,Zresztą ABU Ambassadeur od debiutu na Wystawie Światowej w NY w 1964 r do dzisiaj jest najlepszym kołowrotkiem w swojej kategorii.,,,Ta druga Exacta,, która sprzedawała radzieckie zegarki w Niemczech to tak jak kolega @Zdzisiek napisał subbrand Junghansa,, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.