Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

NIE PRZEPŁACAJCIE NA ALLEGRO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość auganoff

Dzięki za odpowiedzi.

Po czym można poznać, że tarcza jest "warszawska"? To, co mi na razie przychodzi do głowy to brak napisu, gdzie zegarek został wyprodukowany.

Pomysł z paskiem na podkładce chyba dobry, ale na razie na allegro nie znalazłem takiego, który miałby 16mm.

Proszę jeszcze o opinię na temat następujących zegarków - gdybym się jednak zdecydował wymienić. Zwłaszcza interesuje mnie, do jakiej ceny warto je licytować.

http://www.allegro.pl/item656029186_klasyc..._budzikiem.html

http://www.allegro.pl/item656041495_unikar...j_kirowski.html

http://www.allegro.pl/item656051235_idealn...at_70_tych.html

http://www.allegro.pl/item656069787_szwajc...ak_delbana.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To byl zegarek meski w tamtych czasach - calkiem normalna srednica (chociaz z tych troche mniejszych - przecietna srednica u Szwajcarow po wojnie to 34 mm, chociaz ja mam np. Omege z 1943 roku i ma tak samo 30,5 mm srednicy bez koronki).

 

A tego Szwajcara z Felsa (seria 4010) bym sobie raczej darowal, o ile nie zamierzasz zbierac mechanizmow. Rzeczywiscie nieczesto spotykany mechanizm - to moze oznaczac problemy z czesciami. wyglada natomiast niespecjalnie, jakis taki brzydki. Felsa specjalizowala sie skadinad w automatach.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedzi.

Po czym można poznać, że tarcza jest "warszawska"? To, co mi na razie przychodzi do głowy to brak napisu, gdzie zegarek został wyprodukowany.

 

Inna taka jakby rozmyta czcionka, nieco grubsza niż w oryginale, czasami brak znaczków nad ruskimi bukwami, specyficzna kolorystyka farby (na większości warszawiakach jest chyba bardzo podobna - taka złoto-brązowa). Jeżeli gdzieś babola strzeliłem proszę o poprawkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość auganoff
Inna taka jakby rozmyta czcionka, nieco grubsza niż w oryginale, czasami brak znaczków nad ruskimi bukwami, specyficzna kolorystyka farby (na większości warszawiakach jest chyba bardzo podobna - taka złoto-brązowa). Jeżeli gdzieś babola strzeliłem proszę o poprawkę

Właśnie sprawdziłem i w ciągu ostatniej doby spóźnił mi się jakieś 2,5 minuty. Sporo. Czy w skład przeglądu zegarmistrzowskiego wchodzi badanie dokładności chodu? Bo jeśli tak, to chyba mogę się zgłosić do sprzedającego, żeby go wyregulował (skoro jest zegarmistrzem). Czy to w ogóle jest skomplikowana rzecz - taka regulacja?

Jak długo zegarek powinien chodzić po nakręceniu i czy to jest jakikolwiek wyznacznik? Ten na razie chodzi od 27 godzin i wciąż cyka :wub:

A tego Szwajcara z Felsa (seria 4010) bym sobie raczej darowal, o ile nie zamierzasz zbierac mechanizmow. Rzeczywiscie nieczesto spotykany mechanizm - to moze oznaczac problemy z czesciami.

Rozumiem, że chodzi o zbieranie zegarków pod kątem oryginalności konstrukcji zastosowanych mechanizmów? Raczej nie mam takich zapędów więc tego Szwajcara sobie daruję.

Ponawiam prośbę o orientacyjne oszacowanie zegarków na podanych powyżej aukcjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aha, co do ewentualnej lepszej ceny, to odezwij się do Mocnego na Allegro.

Nawet jeśli aktualnie nie wystawia, to może ściągnąć.

Ja tak u niego kupiłem 3 zegarki i pęczek pasków. ;)

 

Mocny nie miał ale zamówił i nawet niezłą cenę dał. Teraz pozostaje czekać na przesyłkę :P Dzięki za przypomnienie o tym sprzedawcy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item666811678_kolekc...h_zegarkow.html

ciekawe czy nastąpi przepłacenie ?

oj żal ściska jak na myśl o posiadaniu modeli w tak ładnym stanie - a tak wogóle to sprzedający ma chyba coś nie tak z głową - zamieszczać tak badziewiastą fotkę sprzedając taką kolekcję ? :rolleyes:

czy zdradził komuś minimalną kwotę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotka - żenada

Obserwuję tą aukcję czysto poglądowo.

Widzę że chronofil sie ostro zasadził.

Minimalna to pewno ze 2K.


Poszukuje przycisk do Poljot chrono 3133

Wodołaz

Divers:

Alba, Seiko 7002-7000, amfibia blue lux & black.

22 - G-Shock

Seiko bellmatic

Poljot Chrono 3133

Orion Seal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Nie tak z głową to on ma, bo sprzedaje taką kolekcję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powstrzymałbym się od takich komentarzy, bo ludzie znajdują się w różnych sytuacjach życiowych. Jestem pewien, że jeśli by się komuś nie spieszyło to sprzedawałby pojedynczo i spokojnie zgarnąłby więcej grosza.

Kolekcja równie dobrze mogła zostać przejęta od kogoś, może po czyjejś śmierci(sory za szczerość) i jeśli ktoś się nie interesuje zegarkami to dla niego po prostu kawał złomu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
Powstrzymałbym się od takich komentarzy, bo ludzie znajdują się w różnych sytuacjach życiowych. Jestem pewien, że jeśli by się komuś nie spieszyło to sprzedawałby pojedynczo i spokojnie zgarnąłby więcej grosza.

Kolekcja równie dobrze mogła zostać przejęta od kogoś, może po czyjejś śmierci(sory za szczerość) i jeśli ktoś się nie interesuje zegarkami to dla niego po prostu kawał złomu.

 

Otóz to.

Inna kwestia - zauważalny wzrost cen. Jeszcze niedawno taki set sprzedałby się za góra 30 zł za sztukę... W tej chwili jest już prawie 60, przy czym niewiele wiadomo o stanie samych zegarków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

licząc średnio 80pln za sztukę w dobrym stanie, to 80 x 24 wychodzi trochę więcej. Chociaż jakbym miał sprzedawać to na 100% byłoby to osobno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że kogoś jednak poprostu przypiliło z kasą - patrząc po komentach i tym samym historii tranzakcji to wystawiający raczej skupuje zegarki (i inne antyki) i to się w dodatku nie pieści z ceną za polskie zegarki jak mu pasują (za dwa ostatnie - alfa i arras odpowiednio ~140 i ~210 za sztukę z przesyłką zapłacił). Kompletując ten zbiór handlowo raczej tyle by za sztukę nie płacił, dodatkowo pisze, że wszystkie są po przeglądach co też raczej przy "handlowych" zastosowaniach mu się nie opłaca. Warto jednak wziąć pod uwagę że skoro był skłonny zapłacić 200 za sztukę to może też chcieć te pieniądze odzyskać - celuję, że wyjdzie ok. 100zł za sztukę w cenie minimalnej czyli w rejon 2500 za całość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być jeden z bielskich antykwariuszy lub handlarzy starociami, któremu wpadła w ręce taka kolekcja np. od rodziny zmarłego kolekcjonera.

Informacja o przeglądzie zegarmistrzowskim, znając terminologię Allegro może oznaczać bardzo wiele - być może nabywając taką kolekcję sprzedający usłyszał, że zegarki kiedyś u zegarmistrza były, albo zakłada, że jeśli zegarki są na chodzie, nikt nie udowodni, że nie przechodziły przeglądu - w tym przypadku żądałbym dowodu przeglądu w postaci gwarancji (w Bielsku część zakładów zegarmistrzowskich takie gwarancje wypisuje).

 

Sprawdzałem u kolegi, który w Bielsku prowadzi największy zakład zegarmistrzowski - nie miał zlecenia na przegląd takiej kolekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kolekcji tej jest sporo tarcz warszawskich - aż 8. Jest tez zegarek Junior który niestety ale nie jest "polakiem". Jest jeden zegarek z tarczą zamalowaną tak ze trudno odczytac model- patrząc jednak na indeksy godzin mógł to byc kiedys Polan lub też rzadki model Blonexa. Biorąc powyzsze pod uwage kolekcja może moim zdaniem podejść pod kwotę 2500 max 3000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zimny-wiatr

A nie widziałeś De Luxów za 500-600zł?? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż za tyle nie :( Za 300 owszem, ale to naprawdę jak nóweczki. A ten to lekko używany jednak jest :/ Jak widać opis czyni cuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo tyle ten model zwykle kosztuje. Powiedzmy, że 130-150 zł za NOS jest ceną do łyknięcia, ale 300 zł to już przesada. Ale to już wola kupującego, nic nam do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego łucza. Ale mój to jest naprawdę NOS. Jeśli ktoś chce go mieć niech pisze na priva. Bo jak znam życie to na pewno wróci moda na płskie zegarki a wtedy taki łucz będzie o wiele więcej kosztował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takiego łucza. Ale mój to jest naprawdę NOS. Jeśli ktoś chce go mieć niech pisze na priva. Bo jak znam życie to na pewno wróci moda na płskie zegarki a wtedy taki łucz będzie o wiele więcej kosztował.

 

Wysłałem PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

O w mordę! hahahaha :( :( 6 koła za zegarek wart (jeśli rzeczywiście jest złoty) 800 - 1200 zł. to nie może już być cwaniactwo i naciągactwo - to wyborne poczucie humoru, ew. skrajna ignorancja. Tak, czy siak, tego Pana na prezydenta!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.