Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

erzlot

Roczniak HUBER UHREN

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego? Jednym, bo przypomina baldachim nad grobem sw Piotra, drugim bo nie maja.:)

Dlugo nie mialem ale jak juz kupilem ( GB ) i stoi kolo innych maluczkich to robi naprawde imponujace wrazenie, "królewskie".

Kup a nie pozalujesz!

Ale licytujmy z umiarem bo mozemy wpasc w spirale nakrecajaca ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

pozdrawiamy (ja + nowy nabytek Ph. Hauck Louvre) 

No to pochwal się tym nowym nabytkiem i dołącz kilka zdjęć.  :)


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam za zwłokę Dziadku, trochę zarobiony jestem...

Tylko na szybko- zeszłoroczny, z sygnaturami (o kilka numerów różniący się od pokazanego na NAWCC), oraz nowy nabytek, bez sygnatury Ph. Haucka. Trzysta parę numerów wcześniejszy. Z grubsza określa to numerację, przy której się na stempel wykosztowali. JH się pewnie ucieszy, jeżeli użyje translatora  :).

Prawie identyczne zegary, jednak wahadło w starszym bardziej wypasione, ze śrubkami. Też to jakoś ich późniejsze zniknięcie sytuuje oszczędnościowy proceder w czasie. 

Porządne zdjęcia po SPA.

 

Z sygnaturami:

post-39092-0-56054600-1402658314_thumb.jpg

post-39092-0-56593400-1402658330_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nowy bez sygnatury:

post-39092-0-53636700-1402658636_thumb.jpg

post-39092-0-15112600-1402658656_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Super zegary-szukam takiego od kilku miesięcy,moze chcesz jeden sprzedac :D

Gratuluje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co zbierać identyczne zegary. Nigdy nie będę prawdziwym kolekcjonerem, nigdy nie będę prawdziwym...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:angry: One nie są identyczne!!!!

:angry: One nie są identyczne!!!!

:angry: One nie są identyczne!!!!

:angry: One nie są identyczne!!!!

:angry: One nie są identyczne!!!!

:angry: One nie są identyczne!!!!

:blink: One nie są identyczne!!!!

:wacko: One nie są identyczne!!!!

:( One nie są identyczne!!!!

:ph34r: One nie są identyczne!!!!

 

No, może są troszeczkę podobne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo! 

 

Sam zaczynam się poważnie zastanawiać... Już pierwszy nabytek- roczniaka Louvre Haucka odfajkowuje, ale IMO jeśli o firmę chodzi i różne zmiany tam dokonywane, pojawienie się nieczęstej przecież puncy, drugi egzemplarz dobrze określa czas kiedy to się stało, wahadło takie ładniejsze w tym starszym etc, etc. Chyba(?) powinny stać obok siebie.

Albo należy zmienić pigułki  :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parka się lepiej chowa.


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr- skoro już się  ciągnie w tym wątku temat Haucka - porównaj proszę to wahadło Haucka ze śrubami z  JUF-owskim ze śrubami.

Wiem, że to już dosyć późno ( numerowo) jak na części JUF u Haucka ale...  ;)


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak:

 

JUF po lewej, Hauck z prawej. 

dysk średnica:         85.2                 84.6

dysk wysokość:       11.4                 14.6

galeryjka średnica: 34.6                  34.6

wysokość galeryjki  28.0                  28.0

grubość blachy 

kółek galeryjki:        4.5                     4.5

tralki                             identyczne

śrubki                           identyczne

obciążniki śr.          23.0                   24.0

 

Obiektyw wykoślawia, wymiary w mm.

post-39092-0-63674400-1402686046_thumb.jpg

post-39092-0-64301600-1402686057_thumb.jpg

post-39092-0-73176700-1402686070_thumb.jpg

post-39092-0-56253400-1402686081_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to jak zmiana technologii produkcji talerza...w  JUF.

Pierwszy to chyba odlew, drugi  raczej tłoczenie.

Wysokość talerza w drugim przypadku wydaje się być związana z koniecznością utrzymania masy.

Oczywiście niewielka zmiana średnicy to wg  mnie również zmiany technologiczne.

 

Można by się tylko zastanowić dlaczego nie zwiększyli średnicy dysku .

Trudności z wyważeniem ?

 

EDIT

Przy 21xxx Hauck użył wahadła lanego z mosiądzu.

W późniejszych  sztukach ( nie wiem od jakiego numeru ) użyto tłoczonych ze stalowym wkładem.

 

Mowa to już o galerii 5-cio tralkowej.


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:angry: One nie są identyczne!!!!

:angry: One nie są identyczne!!!!

:angry: One nie są identyczne!!!!

:angry: One nie są identyczne!!!!

:angry: One nie są identyczne!!!!

:angry: One nie są identyczne!!!!

:blink: One nie są identyczne!!!!

:wacko: One nie są identyczne!!!!

:( One nie są identyczne!!!!

:ph34r: One nie są identyczne!!!!

 

No, może są troszeczkę podobne...

No pewnie, że nie są identyczne... jeden z nich ma na mechanizmie nabite takie małe kółeczko z literkami, 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze mają INNY NUMER !!! :D


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że zastanawianie się czym się różnią te wahadła to sztuka dla sztuki, jedynie ma to sens w przypadku dopilnowania oryginalności,czy aby na pewno tak wyszło z fabryki . Technicznie w zasadzie niczym. Kierunek był jeden , taniej ,szybciej, najwięcej i najefektowniej. Niekoniecznie najlepiej. P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr - tu raczej było pytanie czy wahadło w Haucku było jego produkcji czy JUF.

Wg mnie wygląda to na współpracy ciąg dalszy ( należy pamiętać, że JUF robił dla Haucka )


Pozdrawiam Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak:

 

JUF po lewej, Hauck z prawej. 

dysk średnica:         85.2                 84.6

dysk wysokość:       11.4                 14.6

galeryjka średnica: 34.6                  34.6

wysokość galeryjki  28.0                  28.0

grubość blachy 

kółek galeryjki:        4.5                     4.5

tralki                             identyczne

śrubki                           identyczne

obciążniki śr.          23.0                   24.0

 

Obiektyw wykoślawia, wymiary w mm.

Poza tym nie rozumiem, piszesz i pokazujesz, że wahadło w PH jest bez śrub,a potem pokazujesz je ze śrubami, to jak to jest, albo czegoś nie przyuważyłem.P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przyuważyłeś, że kilka maili koledzy już napisali na temat mojej potrzeby kupowania bardzo podobnych (według nich :P ) zegarów.

Pokazałem dwa zegary TROSZKĘ podobne: oba Ph. Haucka, Louvre. Jeden miał wahadło ze śrubkami w galeryjce, drugi bez. Różnica w numeracji to 427.

Mariusz się zainteresował różnicami między wczesnym wahadłem JUFa (ze śrubkami), a wczesnym wahadłem Haucka (ze śrubkami). Chciał wysnuć wnioski dotyczące współpracy JUFa z Ph. Hauckiem i związków między tymi firmami (które to związki jak wiadomo były, pytanie czy i kiedy ustały) na podstawie podobieństw i różnic ww. wahadeł. Więc je porównałem. 

Całe to kombinatorstwo ma na celu IMO prześledzenie kooperacji i zależności miedzy producentami roczniaków w tamtym czasie. Jakość technicznych rozwiązań mniej w tych akurat kombinacjach ważna. 

 

Myślę, że takie dociekanie może pomóc w ustaleniu KTO poszczególne modele zegarów rocznych właściwie wyprodukował. Ten co sprzedał i umieścił w swoim katalogu? Ten, co wyprodukował, jego była myśl techniczna, był kooperantem (cichym, jawnym) itp, itd? A właśnie- czyja była ta myśl techniczna? Kto od kogo kupił lub spiratował patenty... Temat rozległy, mało ogarnięty, w literaturze i na forach spotykamy błędy w przypisywaniu zegarów do manufaktur wynikające z braku dokumentacji takich powiązań. 

 

No, takie tam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przyuważyłeś, że kilka maili koledzy już napisali na temat mojej potrzeby kupowania bardzo podobnych (według nich :P ) zegarów.

Pokazałem dwa zegary TROSZKĘ podobne: oba Ph. Haucka, Louvre. Jeden miał wahadło ze śrubkami w galeryjce, drugi bez. Różnica w numeracji to 427.

Mariusz się zainteresował różnicami między wczesnym wahadłem JUFa (ze śrubkami), a wczesnym wahadłem Haucka (ze śrubkami). Chciał wysnuć wnioski dotyczące współpracy JUFa z Ph. Hauckiem i związków między tymi firmami (które to związki jak wiadomo były, pytanie czy i kiedy ustały) na podstawie podobieństw i różnic ww. wahadeł. Więc je porównałem. 

Całe to kombinatorstwo ma na celu IMO prześledzenie kooperacji i zależności miedzy producentami roczniaków w tamtym czasie. Jakość technicznych rozwiązań mniej w tych akurat kombinacjach ważna. 

 

Myślę, że takie dociekanie może pomóc w ustaleniu KTO poszczególne modele zegarów rocznych właściwie wyprodukował. Ten co sprzedał i umieścił w swoim katalogu? Ten, co wyprodukował, jego była myśl techniczna, był kooperantem (cichym, jawnym) itp, itd? A właśnie- czyja była ta myśl techniczna? Kto od kogo kupił lub spiratował patenty... Temat rozległy, mało ogarnięty, w literaturze i na forach spotykamy błędy w przypisywaniu zegarów do manufaktur wynikające z braku dokumentacji takich powiązań. 

 

No, takie tam...

Rozumiem, nie pokumałem,że to oba PH.Pzdr.P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zapytam, czy punce podobne, wyglądają na inne i jeszcze w jednym jedynka jakaś przebita, długaśna. P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wszystko z powodu uwagi o bezsensie zbierania identycznych zegarów...

 

post-6402-0-83587000-1402737925_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zapytam, czy punce podobne, wyglądają na inne i jeszcze w jednym jedynka jakaś przebita, długaśna. P

Identyczny numerator w obu, ta jedynka to puknięta dwukrotnie z przesunięciem w górę, stąd wrażenie długości. 

Na NAWCC wisi braciszek puncowanego (o jeden numer młodszy) też bity tym samym numeratorem. Ciekawostka jest- wywiercono sobie w nim dziury rewizyjne, żeby łatwiej było ustawiać...

 

 

zdjęcie zapożyczone z NAWCC wątek "Post Your Ph. Hauck Here"

(jeśli nie wolno "zapożyczać" to wywalę).

 

post-39092-0-64551700-1402740637_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Identyczny numerator w obu, ta jedynka to puknięta dwukrotnie z przesunięciem w górę, stąd wrażenie długości. 

Na NAWCC wisi braciszek puncowanego (o jeden numer młodszy) też bity tym samym numeratorem. Ciekawostka jest- wywiercono sobie w nim dziury rewizyjne, żeby łatwiej było ustawiać...

 

 

zdjęcie zapożyczone z NAWCC wątek "Post Your Ph. Hauck Here"

(jeśli nie wolno "zapożyczać" to wywalę).

 

 

Ja popatrzeć przez otwory rewizyjne, to widać,że nad kołem wychwytowym ktoś dzielnie pracował, jeden prosty, drugi podpiłowany pod palety i tak dowolnie. P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę: nie znalazłem w Passmoorze takiego Hubera od którego zaczął się ten temat. Kupiłem go i chodzi dobrze, ale ma zbyt krótki (ok 20 mm) włos i to wygląda na mój gust nieładnie,gdy wahadło wisi zbyt wysoko. Chcę wymienić włos, ale nie jestem pewien wymiaru - prawdopodobnie powinien być 0,089 mm (jak w Badische), ale chciałbym się upewnić przed zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.