Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Nożyk EDC Sanrenmu Specjalna Edycja VIS1935.N

Rekomendowane odpowiedzi

Mi się widzi 4


Na świecie są tylko 10 rodzaje ludzi. Ci co znają system dwójkowy i ci co go nie znają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być obiektywny, Sanrenmu ma delikatną przewagę jeśli chodzi o płynność otwierania ostrza, ale delikatną. Natomiast np. jakość wykonania nożyka nr2, jest na tym samym poziomie co Sanrenmu, wymiary z resztą także są niemal identyczne. Lepiej leży też w dłoni. Sanrenmu jest naprawdę mocno przeciętnym nożem jeśli chodzi o leżenie w dłoni i tutaj zupełnie nie rozumiem jego popularności.

 

Ja bym wybrał nożyk nr2 bo jest niemal identycznych wymiarów jak Sanrenmu, jest naprawdę w swojej cenie jakości nie budzącej zastrzeżeń, lepiej lezy w dłoni i ma dodatkowo dyskrtnie wbudowany otwieracz do kapsli, śrubokręt i przecinacz lin/izolacji + tłuczek do szkła w rękojeści. Kieszonkowy, przyjemny nozyk-tool. Który warto zawsze mieć przy sobie.

Jego jedyna wada to mniejsza powierzchnia płaska na ostrzu na grawer porównując do tego większego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to róbmy te dwójke i tyle bo teraz bedzie znów dwa miechy "pałowania" czy ten czy tamten 

i 3 na temat graweru a potem pół roku stęki : kiedy bedzie itp. :P

to nie ma być nóż do roboty bo to nie taka stal ani klinga tylko taki do papieru , pomidorka ukroić ew na grzybki zabrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 lub 4

Obydwa mają przecinak do pasów, 2 ma dodatkowo zbijak.

4 jest większy i pewnie lepiej będzie leżał w dłoni, 2 jest wielkości San Remo i bardziej się zmieści na jakimś podorędziu.

2 ma o wiele mniej miejsca na ostrzu na grawer, ale planowany był raczej na okładzinach.

 

Zgadzam się z QV żeby wybrać 2 i się więcej nie zastanawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak zobaczyłem zdjęcie porównawcze też jestem za 2, myślałem że jest dużo mniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisałem Marcin abyś podał wymiary, bo na pierwszych zdjęciach 1 i 2 wyglądały jak breloki, a 3 i 4 jak normalne noże.

Ja piszę się na 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie 4. Szkoda tylko, że jej nie ma na tym zdjęciu porównawczym z Sanrenmu  :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie 4. Szkoda tylko, że jej nie ma na tym zdjęciu porównawczym z Sanrenmu  :( 

Jest tej samej wielkości co ten na samej górze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

eh,.. może być i 2,.. choć mimo wszystko 3 i 4 mnie wydaje się bardziej atrakcyjne. No nic... byle do przodu i z akceptacją większości, bo od tego zależy, czy projekt dożyje finału - chcę mieć ten gadżet! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2,3,4,1 taka kolejność moim zdaniem. Ze wskazaniem na 2 za zbijak do szyb. Może jakaś ankieta, głosowanie i jedziemy z projektem? Też chcę go mieć, jak nie do pomidorka, to chociaż na grzyby w przyszłym roku :)


atlantic seahunter, certina ds spel, aerowatch les grandes classiques, steinhart marine black anchor, atlantic milano,  mondaine sport I date, cyma conquistador auto day date, hy moser, auguste reymond tytan, alpina startimer pilot, davosa argonautic ceramic lumis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 lub 3 choć 2 ma wyraźna przewagę, u mnie.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybieram bramkę Nr 2 ;)


CZAS to najcenniejsza rzecz, którą człowiek może stracić. /Teofrast/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwójka ma najładniejszą klingę moim zdaniem :)

 

Ale chciałbym nieco ostudzić zapał osób decydujących o wyborze ze względu na dodatkowe akcesoria... Nie odmawiając nic dwójce z urody proszę wziąć pod uwagę, że tego typu zbijak, bez uprzedniego nacięcia zarysowania zszyby samochodowej, raczej żadnej szyby samochodowej nie zbije. Chyba, że w rękach Pudziana ;) No może trochę przesadzam, każdy zbijak użyty w rękawicach i z odpowiednią techniką uderzenia z całego ramienia da rade bocznym szybom :)  Podobnie te przecinacze do pasów, oba jakie są w przedstawionych nożach, raczej zbyt efektywnie swojej roli nie odegrają - szybciej przetnie się pasy głównym ostrzem niż tymi maluszkami, zwłaszcza jeśli siedzi się w rozbitym aucie lub usiłuje się pomóc ofierze wypadku a nie trenuje się na szrocie. Przepraszam, jeśli komuś zburzyłem wyobrażenia, ale nie tylko widziałem dość testów tego typu narzędzi, ale i sam wypróbowałem działanie takich patentów w niektórych modelach tańszych noży (głównie Sanrenmu). Fajne bajery,m ale to raczej bajery niż prawdziwy sprzęt "rescue" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 i jedziemy lub 1 i też jedziemy :) generalnie to będzie gadżet a nie nóż roboczy i nie ma co szaleć z bojowym wyglądem noża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 ew. 3

 

Czy wg. informacji:

 

"Oczywiście, możliwa modyfikacja kolorów wykończenia i grawer wybijany prasą."

 

Jest szansa na wykonanie noża "w technice BLACK STONEWASH czyli czarny pościerany fabrycznie" jak planowanego na pierwszej stronie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.