Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

OmegaDeVille

Imponujący poziom wypowiedzi na forum

Rekomendowane odpowiedzi

Czasem takie błędy językowe bywają zabawne. Dość często spotyka się na forum sformułowanie "świetnie się prezentuję". W zamyśle o zegarku, a wychodzi narcyzm w czystej postaci


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profesor filologii polskiej na wykładzie:[/size]- Jak państwo wiecie, w językach słowiańskich jest nie tylko pojedyncze zaprzeczenie. Jest też podwójne zaprzeczenie. A nawet podwójne zaprzeczenie jako potwierdzenie. Nie ma natomiast podwójnego potwierdzenia jako zaprzeczenia.[/size]Na to głos z ostatniej ławki:[/size]- Dobra, dobra...[/size]


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe...świetne

 

Z koła szachowego wysłano list do dr.Miodka z zapytaniem czy słowo "szachuje " jest poprawne...Miodek odpowiedział, że owszem jest ale kulturalniej mówić "ciszej panowie"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej irytuje stawianie spacji przed przecinkiem w środku zdania lub spacji na końcu zdania przed kropką, wykrzyknikiem czy znakiem zapytania.

Jak widzę coś takiego to mnie trafia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anger76

Zauważyłem, że ostatnio wszyscy mają "ciężki orzech do zgryzienia", zawsze sie wtedy zastanawiam ile taki orzech waży i jaki ma to wpływ na zgryz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej irytuje stawianie spacji przed przecinkiem w środku zdania lub spacji na końcu zdania przed kropką, wykrzyknikiem czy znakiem zapytania.

Jak widzę coś takiego to mnie trafia.

 

Ja tam kiedyś poszłem do szkoły i wiem, że najsamwpierw jest przecinek a potem spacja.


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj narzekacie Panowie że czasem ktoś byka strzeli i wielkie mycyje

Jak tak bardzo kuje w oczy jeden czy dwa błędy lub brak ładu czy składu to co o tym powiecie ???

http://allegro.pl/kirowski-rzadki-zegarek-i-koperta-lata-70te-i5424041598.html

 

Dla potomnych wkleję oryginalny tekst bo aukcja za miesiąc zniknie 

 

to co widać zdjęciach, licytacja dotyczy tego co widać,sprawny i na dobrym chodzie zegarek,według mnie to jak na używany to w lepszym niż dobrym stanie,obudowa widać i w dobrym stanie, rozmiar z koronką a 36 mm , ktoś to kiedyś zbierał ja sprzedaję,obudowa ciekawa, jeżeli dodatkowo jakieś rysy to z szuflady i złego przechowywania, ale ja ich tu za wiele nie widzę, cyferblat czytelny i w dobrym stanie,werk dobrze sygnowany i w idealnym stanie, szkiełko używane jak nowe , według mnie to całość poprawna,zawsze sprzedaję jako przedmiot używany, no cóż zegarek z okresu lat 70tych, na innych aukcjach wystawiam podobne zegarki i inne, ostatnie 30 lat ten zegarek przeleżał w szufladzie, obojętnie jak zawsze ciekawy zegarek bo to z najlepszego okresu radzieckiego i werk sygnowany i ciekawa koperta i na dodatek Kirowski , jest to nie czyszczone do zdjęć, na zdjęciach odbite światło aparatu foto, na innej mojej aukcji wystawiam podobne zegarek i inne, zapraszam do kupna w/w przedmiotu i polecam wszystkim i zapraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Sienkiewicz! :D On uwielbiał budować bardzo długie zdania....tylko trochę lepiej mu to wychodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anger76

Oj narzekacie Panowie że czasem ktoś byka strzeli i wielkie mycyje

Jak tak bardzo kuje w oczy jeden czy dwa błędy lub brak ładu czy składu to co o tym powiecie ???

http://allegro.pl/kirowski-rzadki-zegarek-i-koperta-lata-70te-i5424041598.html

 

Dla potomnych wkleję oryginalny tekst bo aukcja za miesiąc zniknie 

 

to co widać zdjęciach, licytacja dotyczy tego co widać,sprawny i na dobrym chodzie zegarek,według mnie to jak na używany to w lepszym niż dobrym stanie,obudowa widać i w dobrym stanie, rozmiar z koronką a 36 mm , ktoś to kiedyś zbierał ja sprzedaję,obudowa ciekawa, jeżeli dodatkowo jakieś rysy to z szuflady i złego przechowywania, ale ja ich tu za wiele nie widzę, cyferblat czytelny i w dobrym stanie,werk dobrze sygnowany i w idealnym stanie, szkiełko używane jak nowe , według mnie to całość poprawna,zawsze sprzedaję jako przedmiot używany, no cóż zegarek z okresu lat 70tych, na innych aukcjach wystawiam podobne zegarki i inne, ostatnie 30 lat ten zegarek przeleżał w szufladzie, obojętnie jak zawsze ciekawy zegarek bo to z najlepszego okresu radzieckiego i werk sygnowany i ciekawa koperta i na dodatek Kirowski , jest to nie czyszczone do zdjęć, na zdjęciach odbite światło aparatu foto, na innej mojej aukcji wystawiam podobne zegarek i inne, zapraszam do kupna w/w przedmiotu i polecam wszystkim i zapraszam

To się nazywa "strumień świadomości", jedna z najbardziej wyrafinowanych form wyrażania myśli podmiotu literackiego. Koleś powinien pisać powieści jak Joyce, a nie marnować się w pokątnym handlu

zegarkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi wygląda na zaszyfrowaną wiadomość agenta obcego wywiadu -do centrali:-)

Pułkowniku Jsajew,to Wy ?:-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio irytuje używanie niewłaściwych, niezrozumiałych dla piszącego słów, tylko po to, żeby zabłysnąć.

Np używanie bynajmniej zamiast przynajmniej, oportunista jako stawiający opór itp.

No i nie mogę się przyzwyczaić do poszłem, pewnie za dużo razy dostałem za to po łapach linijką od nauczycielki i pozostał mi uraz... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio irytuje używanie niewłaściwych, niezrozumiałych dla piszącego słów, tylko po to, żeby zabłysnąć.

Np używanie bynajmniej zamiast przynajmniej, oportunista jako stawiający opór itp.

No i nie mogę się przyzwyczaić do poszłem, pewnie za dużo razy dostałem za to po łapach linijką od nauczycielki i pozostał mi uraz... :)

 

Hehe, chyba już wiem jakie masz o mnie wyrobione zdanie z tym " poszłem" :D , wiem że popełniam błąd ale zawsze ta forma ciśnie mi się jako pierwsza, dopiero sekundę po jej wypluciu następuje opamiętanie, że jednak miało być inaczej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oportunista jako stawiający opór itp.

 

 

Hahahaha, to z naszego forum ?


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin - ja wiem, że obydwie formy są poprawne, ale jakoś tak nie mogę się przyzwyczaić...

Kosma - akurat u nas nie zauważyłem, to z pewnego forum fotograficznego. Napisałem tak generalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Marcin - ja wiem, że obydwie formy są poprawne, ale jakoś tak nie mogę się przyzwyczaić...

 

 

Nie. Nie są. Przynajmniej tej wersji będę się trzymać.

 

A z tym oportunistą, to mi kapcie spadły prawie  :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 ....Sub'em- szukam starego w stanie NOS(w dobrych pieniądzach) i nie jest to łatwy temat. 

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena 500 zico z transem ......

 

 

Co to znaczy i po jakkemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że nie napisał 500 dzików :D

A "trans" to pewnie owca :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena 500 zico z transem ......

Co to znaczy i po jakkemu?

"Z transem" to pewnie zdjęcie Conchity gratis.....:-)

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy z wurstem? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, ja. W takim smażonym wurście jest mnóstwo trans. Tłuszczy znaczy się.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wurst surowy, to najlepiej 600-tą wozić.


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wędzone wozili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.