Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Ankieta dot. szczegółów Forumowego zegarka VIS

Doprecyzowanie wyglądu Forumowego zegarka VIS  

171 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy od dłuższego czasu przyglądam się tej Waszej inicjatywie i bardzo mi się ona podoba. Będzie miłe wspomnienie dobrej polskiej produkcji. Jestem za i z niecierpliwością czekam na efekt końcowy.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę zaczynam się obawiać, że przegapię przez to wszystko zapisy na limitowaną wersje, coś za dużo osób się już tym interesuje.

KAŻDY INTERNESUJE SIĘ VISEM - WIEDZ, ŻE COŚ (dobrego) SIĘ DZIEJE! 

dodatkowy zegarek można by puścić z nożem (ja już przyzwyczajam się do myśli, że nożyk powstanie później niż zegarek :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no skoro byl wielowybór to ja tez za którąś wersja daty głosowalem

ale tez uważam, że najlepiej by było bez daty

ale skoro dyskutujemy to co juz w ankiecie było ustalone-

to może moletowanie bezela en face? jednak....

oczywiście żadnych symetrycznych nacięć z boku- takie chcą ci, co visa nie widzieli w realu....

żadnego przenoszenia nr limitacji

dekiel plastikowy to extra smak!

ale, co by sie w końcu nie okazało- chce 4 szt! (to już zapisy??!!) :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o zapoczątkowaniu zapisów. Jeszcze bez żadnego wyboru numeru limitacji tylko czyste zapisy - deklaracja zakupu. Dałoby to obraz ilości chętnych i pewność dostępu do zegarka osób, które są z tym zegarkiem od początku. Jakie jest wasze zdanie na ten temat? 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możnaby zapoczatkowac zapisy. Nie chciałbym żeby ten projekt któremu bardzo kibicuje odbył się beze mnie.


Na świecie są tylko 10 rodzaje ludzi. Ci co znają system dwójkowy i ci co go nie znają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję jednak ustalić konkretną datę, a nie przywiązywać do ruchomego czasu otrzymania chrono.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję jednak ustalić konkretną datę, a nie przywiązywać do ruchomego czasu otrzymania chrono.

+1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek trzy dni nie zajrzy i już nadąrzyć ciężko  :wacko:

 

Co do cienkiego mechanizmu - najcieńszy obecnie robi chyba  Vacheron Constantin. Tu nawet jest bonus bo logo VC pasuje  :D

 

Odnośnie daty i jej braku to przyszedł mi do głowy pewien szatański pomysł  :angry:

Nie kamienujcie tylko ale jest to wynik moich rozterek między mieć datę ( w zegarkach które noszę  mam i nie mam ale tam gdzie nie mam to jakby jej brakuje) a mieć ładną tarczę ( wprowadzenie czarnego i białego na tarczę  już jest słabe a będzie gojrzej przy zielonym lub brązowym) 

Mój pomysł jest taki żeby Marcin zapytał Heńka od tarczy czy zrobi i ile by kosztowało koło daty z tłem w kolorze tarczy i cyframi w kolorze indeksów? :ph34r:

To jest tylko koło daty,  i wymiana to żaden problem. Problem może być z gwarancją producenta mechanizmu.

 

Wiem że to ponownie kieruje pomysł na inne tory więc prosze traktować jako alternatywne kombinowanie moje  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby zmiany dysku daty i jego kolorów czy czcionek było takie proste to było by to powszechne w zegarkach. Tymczasem nawet uznane marki nie decydują się na taki ruch. Personalizowane datowniki występują czasem, ale w zegarkach dość drogich. Możecie o tym zapomnieć przynajmniej w tym projekcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o czymś takim:

 

http://www.analogshift.com/products/benrus-vietnam-era-gi-watch-1

 

Oczywiście nie jako alternatywa do VIS-a który na pewno powstanie. Raczej jako takie uzupełnienie.

Brzmi ciekawie i rozwojowo, tyle że trudo będzie się wyróżnić. A może mechanizm 24h? Takich zegarków nie ma dużo i jest pole do popisu bez ryzyka zbyt bezpośredniej "inspiracji".

 

Marka VC coraz lepiej się zapowiada, chyba zapisze się na chrono aby zobaczyc ją w realu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest proste ale z jakiego powodu? Producent mechanizmu nie wyraża zgody? Chroni to patent?Pytam już z ciekawości bo samo wykonanie to raczej żaden problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest proste ale z jakiego powodu? Producent mechanizmu nie wyraża zgody? Chroni to patent?Pytam już z ciekawości bo samo wykonanie to raczej żaden problem.

 

Mi też tak się wydawało, po prostu nikt nie chce się tego podejmować, nie wiem dlaczego. Przyczyn może być kilka.

 

Wskazówki co do modyfikacju osłony koronki wysłałem. Powinno być dobrze. Potem druk 3D i jedziemy z koksem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym chciał jednego.... :) ,pod warunkiem że przy tak "rozwojowym" temacie nie będzie z kukułką... :P


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co stoi na przeszkodzie aby zapisy wystartować? Spokojny sen to istotna rzecz w końcu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak jak pisze kolega zasadas - może chociaż konkretną datę rozpoczęcia zapisów ustalimy? Szykuje mi się parę pobytów w plenerze (off line) i też nie chiałbym czegoś przegapić.

 

EDIT: Proponuję nawet zapisy od razu z jakąś konkretną wpłatą. W ten sposób utworzy się lista osób faktycznie zdeklarowanych na zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosowałem za wersją z datą ale po wizualizacjach jestem za wersją bez daty. Może warto powtórzyć niektóre głosowania bo projekt nieco się zmienił od czasu pierwszych założeń. I jestem za rozpoczęciem zapisów. Powiedzmy w połowie listopada. Powinniśmy być już po dostawie chrono :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można robić zapisów dopóki nie będzie ostatecznego kształtu zegarka, kolorów tarcz itd. Potem ktoś będzie rozczarowany, że coś nie poszło po jego myśli i będą wycofywania się itd. Poczekajmy parę dni. Wiem co robię. Musimy przedstawić 3 konkretne wersje zatwierdzone do produkcji, koperta musi zostać wydrukowan ana drukarce 3D - czyli przetestowana jej ergonomia ( tak przywiązuje do ergonomii zegarków ogromną wagę, zegarek ma dawać przyjemność z noszenia i być komfortowy)

Dla nikogo zegarków nie zabraknie. Musimy zamówić 500kopert! a w pierwszym rzucie powstanie 300zegarków! po 860-900zl . To jednak są zegarki 2-krotnie droższe od Chrono więc nie grozi nam nawałnica jak w tamtym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zapisy, to uważałem po przeczytaniu informacji w pierwszym poście, że wzięcie udziału w ankiecie jest równoznaczne z zapisem na zegarek, a kolejność oddawanych głosów przez poszczególnych forumowiczów powinno  znaleźć odzwierciedlenie w kolejce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o zapisy, to uważałem po przeczytaniu informacji w pierwszym poście, że wzięcie udziału w ankiecie jest równoznaczne z zapisem na zegarek, a kolejność oddawanych głosów przez poszczególnych forumowiczów powinno  znaleźć odzwierciedlenie w kolejce.

 

Kolejność alfabetyczna jest, nikt nie prowadzi rejestrów kto kiedy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kolor cyfr na datowniku byłby inny niż na tarczy to faktycznie kiszka :/ Głosowałem za datownikiem ale beż żalu przyjmę wersję bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.