Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

AllTimeLeader

Zegarek/zegarki do 30k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jako, że jest to mój pierwszy post na forum chciałbym wszystkich serdecznie przywitać :) Forum przeglądam od pewnego czasu, a wczoraj postanowiłem poprosić was o rade.

 

Budżet jakim dysponuje to ok. 30k złotych, które chciałbym przeznaczyć na zegarek lub zegarki.

No własnie i tutaj pojawia się problem, otóż chciałbym mieć zegarek uniwersalny do wszystkiego ale takowe nie istnieją(chyba :)?) dlatego też w pierwszym momencie zdecydowałem się na:

Omege Seamaster Planet Ocean 600M 45,5m oraz Zenith'a Capitan Central Secon(czarna tarcza/czarny pasek) - zegarek codzienny i zegarek do garnituru.

 

Z drugiej jednak strony od pewnego czasu coraz bardziej podoba mi się Rolex Submariner Date(czarny), który świetnie zastąpił by Omege jednak do bardziej eleganckiego stroju(formalnego) już mniej pasuje(przynajmniej wg. mnie).

 

Tak więc stoję przed takim oto dylematem, aczkolwiek jestem otwarty na każdą rozsądna propozycje w granicach budżetu jakim dysponuje(preferował bym zegarki nowe, ale jeśli ktoś przekona mnie do używki to czemu by nie). Tylko proszę nie piszcie, żebym np. kupił rolex'a i jakiegoś timex'a za grosze :)

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Poszukaj Rolexa z datą w dobrej cenie, a garniturowo spójrz na Nomosa (np. Nomos Orion, albo Nomos Tangente). Zmieścisz się lub nieznacznie przekroczysz budżet, a będziesz mieć Rolexa, który jak piszesz coraz bardziej Ci się podoba. Jak jest możliwość to lepiej sięgnąć po ideał, bo później będziesz żałował i myślał nad zamianą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkiego to pasuje aqua terra na 8500. Moim zdaniem bardzo uniwersalny zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Submariner pasuje tez do garnituru, ale jak to mowia - o gustach sie nie dyskutuje :) A nie podoba Ci sie Datejust II? Wg mnie to zegarek, ktory idealnie laczy elegancje oraz codziennosc, dlatego jak dla mnie jeden z najbardziej uniwersalnych zegarkow na rynku.

 

PS: sory za brak polskich znakow, ale pisze z zagranicznego komputera.


Kacper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Darku, nie siedzę w AP, ale czy RO nie jest ponad budżet? Chyba, że chodzi o używany.


Kacper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używany w tej cenie to też trzeba trochę poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Internetach jak dobrze poszperać, można znaleźć nowe DJ 36mm za 20k, ale to rozmiar może nie być aż tak uniwersalny…

IMO wybrałbym Submarinera (czy z datą czy bez to kwestia gustu) :)


Kacper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Internetach jak dobrze poszperać, można znaleźć nowe DJ 36mm za 20k, ale to rozmiar może nie być aż tak uniwersalny…

IMO wybrałbym Submarinera (czy z datą czy bez to kwestia gustu) :)

DJ 41 mm znajdziesz za ok 18 000 zł

DJ 36 mm znajdziesz za ok 16 500 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tym bardziej :) Jak DJ 41mm za 18k, to bym się skusił :D Chyba takiego:

 

vyhuju9u.jpg


Kacper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi, a teraz do rzeczy:

- muszę przymierzyć i dokładnie sprawdzić DJ

- Rolex + NOMOS wygląda bardzo interesująco, również muszę się przyjrzeć temu zestawieniu

- jeśli chodzi o AP to oczywiście chciałbym, ale nie ten budżet :)

 

A co sądzicie o Rolex Yachtmaster 116622?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yacht to jest Sub z niebieską tarczą, platynowym bezelem, ale wodoszczelny do 100m. Mi osobiście podoba się poprzednia wersja…


Kacper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tym bardziej :) Jak DJ 41mm za 18k, to bym się skusił :D Chyba takiego:

 

Ceny, które podałem są odpowiednio dla referencji 116200 i 116300. Za 116334 trzeba zapłacić ponad 22 000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak nadal dobra cena :) Pytający powinien się przejść po sklepach, pooglądać i pomacać te zegarki ;)


Kacper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu celowałbym w 2 zegarki zamiast jednego próbującego udawać zegar na każdą okazję. Omega i Zenith to świetny wybór choć jeśli wzdychasz do SUBa nie przestaniesz póki go nie zdobędziesz. W tym budżecie szukałbym co najmniej 10 letniego Rolka bez daty za połowę kwoty za drugą połowę spokojnie kupił upatrzonego przez Ciebie nowego Zenitha. ( nawet w Aparcie z rabatem mieścisz się w budżecie ) . Choć warto zwrócić uwagę, że obydwa zegarki w podobnej kolorystyce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Moim zdaniem Submariner jest naprawdę bardzo uniwersalnym zegarkiem i jedynie Aqua Terra 8500 może z nim pod tym względem konkurować. Sam mam SUBa i wydaje mi się, że z garniturem "daje rade". Często bywam we Włoszech i tam Submariner do garnituru jest na porządku dziennym, a jak wiadomo Włosi mają całkiem duże wyczucie stylu i dobrego smaku.

Może nie na kolację u królowej Elżbiety, może nie do opery i na pewno nie do smokingu, ale do codziennego garnituru na poziomie biznesowym nie jest najgorzej.

Do wszystkiego innego trudno znaleźć konkurencję;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex DJ i Omega 300m

Moim zdaniem to byłoby świetne zestawienie ;)

Mieścisz się w budżecie i masz dwa świetne zegarki, które szybko się nie znudzą.

Przy Omedze możesz sobie eksperymentować z bransoletą/meshem/paskiem nato.

DJ raczej na bransolecie, ale jak dokupisz sobie fajne paski to też źle nie będzie wyglądał.

Dwa zegarki na pewno się tak szybko nie znudzą jak jeden więc moim zdaniem zestawienie idealne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł Krystiana wydaje się najlepszy :D Ale mówimy o DJ 36mm, czy bardziej uniwersalnym 41mm?


Kacper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do siebie wybrałbym zdecydowanie 36mm, który moim zdaniem jest idealny, ale jak ktoś woli większy model to czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Submariner jest naprawdę bardzo uniwersalnym zegarkiem i jedynie Aqua Terra 8500 może z nim pod tym względem konkurować. Sam mam SUBa i wydaje mi się, że z garniturem "daje rade". Często bywam we Włoszech i tam Submariner do garnituru jest na porządku dziennym, a jak wiadomo Włosi mają całkiem duże wyczucie stylu i dobrego smaku.

Może nie na kolację u królowej Elżbiety, może nie do opery i na pewno nie do smokingu, ale do codziennego garnituru na poziomie biznesowym nie jest najgorzej.

Do wszystkiego innego trudno znaleźć konkurencję;-)

 

Masz rację , jak się ma "tylko" SUBa to się okazuje ,że pasuje niemal do wszystkiego ale jak można założyć jakiegoś klasyka na pasku to się człowiek robi wybredny.

Propozycja Krystiana jest ciekawa ale zakłada dwa zegarki na bransoletach ...co samo w sobie czyni je sportowymi, dopiero zabawy paskami mogą je od siebie "stylistycznie oddalić" . Poza tym mając do wyboru SUBa i DJa jako pierwszego Rolka wybrałbym SUBa : ) . No i 36 mm to jednak klasyka tak daleka od dzisiejszych standardów że dla niektórych to może być zbyt wielki szok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DJ 36mm to wg mnie świetny zegar, o idealnych proporcjach i do tego mega wygodny. Z Rolków, które miałem na nadgarstku zrobił na mnie najlepsze wrażenie. Do garnituru dziennego, biznesowego IMO pasuje, ale już do wierzorowego, to tak średnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam DJ na jubi i nie mogę się nachwalić wygody jego użytkowania. Wielkość idealna pod mankiet. Mam Tissota le lcocle power riserv 39mm i pod mankiet jest za wysoki.


"Rozłąka osłabia mierne uczucie, a wzmaga wielkie,

 tak jak wiatr gasi świece, a rozpala ogień" - Francois de la Rochefoucauld

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez InfinitiMike
      Witam serdecznie,
      proszę o Wasze zdanie oraz opinie jeżeli macie do poszczególnych tych dwóch zegarków.
      Waham się nad zakupem:
       
      1. Rolex Oyster Perpetual 39 rhodium
      https://www.chrono24.pl/rolex/rolex-oyster-perpetual-39-dark-rhodium-dial--id4118328.htm
       
      2. Zenith Defy Classic
      https://www.chrono24.pl/zenith/defy-classic--id11486185.htm
       
      Wielkość koperty podobna i chyba na tym podobieństwa się kończą.
       
      Dziękuję za odpowiedzi.
       
    • Przez Bratmario
      Może ktoś coś wie na temat tego Zenitha i sprzedawcy z Allegro? Proszę o opinie.
      https://allegro.pl/oferta/rzadki-zegarek-zenith-automatic-z-data-cal-2542-8961843425
    • Przez DrQQ
      Cześć
      Powoli przymierzam się do zakupu pierwszego zegarka z kategorii "wyższa półka", czasomierz powinien pasować zarówno do luźnego ubioru typu jeansy i koszulka, jak i do bardziej formalnego ubioru.
      Budżet to około 30, maksymalnie 35 tys., obwód nadgarstka to ok. 18,5cm.
      Raczej jestem fanem bransolet ale dobrym, skórzanym paskiem też nie pogardzę, guma odpada 
      Najprawdopodobniej ten zegarek miałby zostać ze mną na bardzo długie lata więc dobre trzymanie wartości byłoby mile widziane 
      Na tę chwilę mam trzy typy:
      1. Rolex Milgauss Z-Blue ( https://wkruk.pl/zegarki-rolex?cmplp=rolex-watches/milgauss ) - od zawsze mi się podobał ale problemem jest, że nigdy nie widziałem go na żywo, a podczas ostatnich przymiarek Datejusta trochę zraziłem się do korony, miałem wrażenie, że mój Tag Heuer F1 jest bardziej solidny 
      2. Zenith Defy Classic szkielet ( https://www.apart.pl/zegarki/zenith/defy/6421?gclid=CjwKCAiAob3vBRAUEiwAIbs5TjumVQw12yiGgMEStivdV71duMaWt_qvyCfsBnp_3StrMzHZmFOhaBoCDpIQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds ) tutaj nie wiem jak z utratą wartości bo często widuję Zenithy z drugiej ręki w "przystępnych" cenach
      3. Omega Aqua Terra 150M GMT ( https://wkruk.pl/zegarki/omega/zegarek-omega-seamaster-aqua-terra-150m-1 )
      Macie może jakieś inne propozycje? Może ktoś miał okazję obcować z każdym z nich i podzieliłby się spostrzeżeniami? 
       
    • Przez heavyweight
      Jest taki sprzedawca na Chrono24. Chciałem oglądnąć dwa Zenithy (w przeciągu kilku dni, bo jestem "na kupnie") za każdym razem odpisywali mi, że zegarek został już sprzedany. 
      Inna sprawa, że zdjęcia w obu przypadkach były "z katalogów" nic więcej... Pomyślałem, jestem z krk co tam szkodzi, oglądnę a tu taka sprawa. Może rzeczywiście sprzedali... nie wiem. Firma istnieje w KRS, siedziba w Częstochowie, nazwiska obco brzmiące...
       
      czy ktoś z nimi handlował? proszę o opinie   
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.