Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robnyc

Jakie hobby poza zegarkami..., inne nasze pasje

Rekomendowane odpowiedzi

Strzelanie dynamiczne i mój ogród, a w zasadzie bardziej założenie parkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza zegarkami, zbieram pocztówki z Sosnowca. To moja najlepsza, z której jestem bardzo, bardzo dumny :)

 

To tak jak ja - oprócz widokówek też inne dokumenty, albumy, zdjęcia, staloryty, litografie, szkło itp.... rupiecie - ale tylko z mojej wioski

Trochę tego nazbierałem a jeszcze kilka jedzie i kilka mam w pewnym antykwariacie tylko nie mam kiedy podjechać odebrać

Ot taka palma B)

 

Na szkle wizerunek pałacu częsty motyw widokówek - szkło może być pałacowe lub z któregoś zajazdu czy restauracji - na pewno oryginalne no i wiekowe

 

Są też rupiecie z lat PRLu itp...

 

 

Wszystkiego nie daję bo bym forum zamulił :lol: :lol:

post-68206-0-52623900-1568994305_thumb.jpg

post-68206-0-25359900-1568994326_thumb.jpg

post-68206-0-50925400-1568994343_thumb.jpg

post-68206-0-01157700-1568994358_thumb.jpg

post-68206-0-73219700-1568994373_thumb.jpg

post-68206-0-51286300-1568994390_thumb.jpg

post-68206-0-59730000-1568994408_thumb.jpg

post-68206-0-39099700-1568994427_thumb.jpg

post-68206-0-70621800-1568994437_thumb.jpg

post-68206-0-89672100-1568994448_thumb.jpg

post-68206-0-60432400-1568994457_thumb.jpg

post-68206-0-11683000-1568994473_thumb.jpg

post-68206-0-14966100-1568994491_thumb.jpg

post-68206-0-68141100-1568994505_thumb.jpg

post-68206-0-70113200-1568994724_thumb.jpg

post-68206-0-57533500-1568994733_thumb.jpg

post-68206-0-35042900-1568994752_thumb.jpg

post-68206-0-14433400-1568994765_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wędkowanie - fajne hobby, zwłaszcza dla tych którzy lubią spędzać czas na łonie natury....

 

 

Po pewnej przerwie (spining) postanowiłem wrócić do hobby, kupiłem mnóstwo sprzętu łącznie z łódką z przyczepką, silnikiem, aku itp. itd. No i objeździłem wszystkie rewiry które swego czasu były bankowe te paręnaście, parędziesiąt lat temu... To co zastałem w wodzie to katastrofa ichtiologiczna, sama drobnica...Wszystko wytłuczone przez dzierzaców-kłusowników w majesracie prawa bo zwykli wędkarze tego raczej nie dokonali.Tak się zastanawiam czy tak samo wybita by była zwierzyna po prywatyzacji łowiectwa? Mocno prawdopodobne...

 

A może na spławik lepiej łowić? Zwlaszcza, że widzę po wędkach: https://sklep-wedkarski.pl/pol_m_Wedki_Splawikowe-156.html

To raczej jest to sporo tańsza opcja od spinningu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wkręciłem w akwarystyka morską, mój zbiornik jest z tych mniejszych ale daje dużo radości :)

 

qNNdhmJ.jpg

 

yEh2FgK.jpg


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tappi

Pięknie to wygląda, kiedyś chciałbym mieć chociaż tak mały zbiornik. Tylko to raczej nie są tanie rzeczy, tak mi się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy małym zbiorniku koszty nie są takie duże, jak się ma troche cierpliwości to można dużo zaoszczędzić :)


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle myślę o akwarium ale trochę mnie odstrasza konieczność czyszczenia, zmiany wody itp. Kiedyś tak było że trzeba było to robić. Jak byłem nastolatkiem. Czy dziś też czy to filtry i glonojady załatwiają sprawę ? Pamiętam, że wodę w szkole w akwarium wymienialiśmy chyba co miesiąc.

 

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest super sprawa. Jak jadę gdzieś na urlop to też nurkuję.

 

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku miesięcy nurkowanie ;)

Tylko czemu oddychasz z octopusa ? :P

 

Rebrov

Czy obciąża, zależy co masz na sobie. Singla, twina, stage...

Z jedną butlą raczej jest ok, ale wrzuć 50 kg na plecy i przejdź kawałek... sam zobaczysz.

W wodzie już jest OK, tam nie czuć wagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda to, że nurkowanie strasznie obciąża kręgosłup?

 

Myśle, że nie. Obciążać kręgosłup może co najwyżej ciężar trzymany ma plecach przed wejściem, lub podczas wychodzenia z wody. Ale wystarczy zakładać/zdejmować pas dociążający już/jeszcze w widzie to zawsze jest trochę lżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że woda ma 4°C, wtedy czujesz się świetnie nawet jak wychodzisz :D

post-105054-0-25113700-1579614726_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem fanem wszelkich ostrości i tradycyjnego golenia. Od dziecka lubiłem ostrzyć noże, mieć jakiś scyzoryk. W 1986 roku dostałem pierwszą brzytwę od dziadka mojej żony i jakiś czas się nią goliłem. Niestety, żonę wkurzało, że przeważnie po kielichu i dostałem od niej bana na golenie brzytwą. Były to czasy, że nie można było dostać kamieni do ostrzenia, fryzjerzy odchodzili od brzytew a i dostęp do wiedzy był mocno ograniczony, praktycznie do opowieści starszych ludzi.

Po jakimś czasie, za sprawą internetów, zacząłem dokupować brzytwy, kamienie, zdobywać wiedzę. Wróciłem do golenia brzytwą i goliłem się ładnych kilka lat, do czasu operacji, w trakcie której miałem cięcie na szyi i skończyło się golenie ostrym nieosłoniętym ostrzem. 

W wyniku ostrego hobby mam ok 130 (może więcej, nawet nie liczę) brzytew, kilkanaście starych kamieni fryzjerskich, kilkadziesiąt starych maszynek do golenia. Wszystkie brzytwy były przeze mnie naostrzone i próbowane, każada jest w pełni użytkowa.

Najciekawszym moim eksponatem jest brzytwa z kolekcji, jaką zamówił Marszałek Józef Piłsudski w niemieckiej manufakturze ERN jako prezenty dla znamienitych gości. Brzytwy miały wytrawiony napis "Marszałek Piłasudski" i popiersie Marszałka. Jedna z brzytew miała delikatny feler i trafiła do jakiegoś niższego rangą oficera z otoczenia Marszałka, ktory to oficer ładnie ją zabezpieczył i tak dotwała do czasów obecnych. Ja ją kupiłem na aukcji, wystawiła ją jakaś pani potomna tego oficera. Brzytwa jest w stanie dziewiczym, nie spotkałem żadnej brzytwy z tej kolekcji w takim stanie.

Edytowane przez zami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

zami - a mozesz pokazać zdjęcie kolekcji ? Zwłaszcza tej brzytwy od marszałka ?

Nie chodzi oto ze nie wierze :) Chciałbym to zobaczyć,nie ważna jakosć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość aki

@zami → gratuluje kolekcji, też jestem brzytwiarzem , nie uznaje innej formy TG jak przy pomocy brzytwy. Próbowałem wszystkiego, maszynek jednorazówek,na żyletki, elektrycznych, jednak brzytwa jest niezastąpiona w zakresie efektów TG i wpływu na kondycję skóry twarzy. Golę się wapienicami mam 2 szt. w użyciu na zmianę. Sam ostrzę i dbam o nie. Przyłącze się do prośby poprzednika o kilka fotek z twojej kolekcji. pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy mi się uda. Jak się nie powiedzie (jestem dziadek analogowy), to wyślę Ci na maila.

 

Coś tam się podpina, Pierwsza fotka, to rzeczony Marszałek, druga - to mój podręczny zestaw używany na stałe do golenia, trzecia, to pasy do miziania brzytew: końska skóra, jakiś wojskowy norweski, ale mięciutki i super nadaje się do podciągania ostrza i trzeci zrobiony z pasa bezpieczeństwa z samochodu.

 

post-105354-0-81299200-1579724910_thumb.jpg

 

post-105354-0-71594100-1579724954_thumb.jpg

 

post-105354-0-60680200-1579724987_thumb.jpg

Edytowane przez zami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Książki. Może niezbyt oryginalne hobby,ale staram się przeczytac przynajmniej jedną ksiązkę w miesiacu. Czasami jak cos mnie wciągnie potrafię przeczytać w jeden dzień. 

Dla osob zainteresowanych sportem, polecam Stan Futbolu.

Niezłe promocje na ksiązki sportowe są obecnie w pwn https://ksiegarnia.pwn.pl/Ksiazki/Sport,2197035,k.html
Książka do której podchodziłem z mieszanymi uczuciami. Wynikało to z dwóch aspektów. Na plus - świadczyła tematyka piłkarska, na minus - opinia na temat autora książki Krzysztofa Stanowskiego. Z każdą kolejną przeczytaną stroną przekonywałem się, dzięki mnogości przytaczanych anegdot, że autor czuje się bardzo swobodnie w zapełnianiu kolejnych kart swojej książki. 
Edytowane przez ppavl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle myślę o akwarium ale trochę mnie odstrasza konieczność czyszczenia, zmiany wody itp. Kiedyś tak było że trzeba było to robić. Jak byłem nastolatkiem. Czy dziś też czy to filtry i glonojady załatwiają sprawę ? Pamiętam, że wodę w szkole w akwarium wymienialiśmy chyba co miesiąc.

 

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

To już nie te czasy :) przy akw morskim podmiana wody raz w tyg kilka %, przy słodkim to raczej tyko dolewanie tego co odparuje :)


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miód na moje serce.

 

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

A skąd się bierze wodę do morskiego akwarium ?

 

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można kupić w sklepie gotowe baniaki z woda lub samemu w domu przygotować, trzeba mieć tylko filtr do wody ro/di i sól :)


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość aki

Nie wiem, czy mi się uda. Jak się nie powiedzie (jestem dziadek analogowy), to wyślę Ci na maila.

 

Coś tam się podpina, Pierwsza fotka, to rzeczony Marszałek, druga - to mój podręczny zestaw używany na stałe do golenia, trzecia, to pasy do miziania brzytew: końska skóra, jakiś wojskowy norweski, ale mięciutki i super nadaje się do podciągania ostrza i trzeci zrobiony z pasa bezpieczeństwa z samochodu.

 

Super kolekcja , Piłsudski okładki to kość słoniowa czy syntetyk? Ja obracam jak pisałem naprzemiennie wapieniami bardzo przyjemne brzytwy. Podziwiam szczęście ludzi do znajdowania fajnych brzytew, jak jestem gdzieś na bazarku ze starociami to tylko mocno zniszczone nie do użytku sztuki mi się trafiają. Do wecowania używam pasów skórzanych juchtowych home made oraz pasa z dżinsu, miałem robić z pasa samochodowego ale nie wiedziałem jak taka taśma się sprawuje. Jeszcze raz gratuluję kolekcji i zazdraszczam tylu sztuk.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

 

Książki. Może niezbyt oryginalne hobby,ale staram się przeczytac przynajmniej jedną ksiązkę w miesiacu. Czasami jak cos mnie wciągnie potrafię przeczytać w jeden dzień. 

Dla osob zainteresowanych sportem, polecam Stan Futbolu.

 
Książka do której podchodziłem z mieszanymi uczuciami. Wynikało to z dwóch aspektów. Na plus - świadczyła tematyka piłkarska, na minus - opinia na temat autora książki Krzysztofa Stanowskiego. Z każdą kolejną przeczytaną stroną przekonywałem się, dzięki mnogości przytaczanych anegdot, że autor czuje się bardzo swobodnie w zapełnianiu kolejnych kart swojej książki. 

 

 

Też od jakiś 4 lat mnie wzięło na książki - z racji większej ilości czasu i z potrzeby wiedzy.

Moja tematyka to przede wszystkim starożytny Sumer i ich bogowie,troche teologii z dalekiego wschodu i co sie nierozerwalnie z tym wszystkim wiąze to pisma biblijne /Tora,Stary Testament wraz z apokryfami/

Teraz,na dniach,planuje kupić sobie biblie ks.Jakuba Wójka z 1599r i biblie Septuaginta /podobno przetłumaczona z hebrajskiego aż nadto dosłownie - według opinii nie żyjącego juz żyda Izaaka Cylkowa/

No i do kompletu jakieś stare wydanie Nowego Testamentu wraz z ewangeliami apokryficznymi.

 

 

@zami - dzięki za fotki.

Wracajac jeszcze do brzytwy marszałka -to o jakim felerze mowa ? 

Edytowane przez mrovka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.