Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Broń palna, strzelanie i nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

Cook , trzymasz go odwrotnie :D:D

 

48a32442f9a41f6bmed.jpg

Edytowane przez Lexxus

e8Me4oa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o pomoc. Chciałbym zacząć przygodę z strzelaniem. Do tej pory strzelałem tylko z broni myśliwskiej z racji tego, że ojciec jest myśliwym. Chciałbym zapisać się do klubu, który pomoże mi zdobyć promesę i w końcu będę mógł postrzelać z własnej broni na strzelnicy. Jestem z wielkopolski niedaleko Kalisza, Konina, lecz na weekendy mogę dojeżdżać  w promieniu 200km. Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Poniżej moje ulubione typy :), kolejność przypadkowa:

 

92FS_Inox.jpg

 

Glock-Profile.jpg

 

3239753971_3db0becb93.jpg

 

walther-ppk-s-samozaryadnyy-179.jpg

Edytowane przez bobwoj

"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapisz się do jakiegoś klubu u nas jak Ci się chce dojeżdżać

Chętnie pomogę

Na pierwszy pistolet- typy niezłe ,ale zależy do jakiego strzelania

Jesli tarczowe to np SS P226 LDC ( nada się i do dynamiki ) , CZ 75 TS lub shadow

Jesli bardziej "bojowe" bierz Glocka 17 gen4 lub HK SFP9 lub XDM czyli coś bezkurkowego i bez zbędnych maniulatorów

 

Beretta 92 ładna do "mienia" ale użytkowo ..taka sobie

Walter klasyk , ale na 9 short ..

Długo by pisac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za szybkie odpowiedzi :-). Czuję po kościach, że dzięki Wam wchodzę na dobrą drogę :-). Darku ten ostatni typ to bardziej do posiadania niż używania ;-).

 

Lexxus, Darku napisałem na priv.


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Broń dobrze trzymasz, ale palec już nie :-)

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Najlepiej palec trzymać w kieszeni, albo nie powiem gdzie, bedzie "najbezpieczniej" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Cook, Albinosowi01 chodziło bardziej o fakt że palec powinien wędrować na język spustowy dopiero w momencie namierzania celu już po odbezpieczeniu. W innych sytuacjach w tym też tej przedstawionej na zdjęciu palec powinien być wyprostowany i spoczywać na komorze zamkowej.
Pozdrawiam obu Panów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że panowie lepiej wiecie w jakim momencie i sytuacji robione było zdjęcie :D

Też pozdrawiam. :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się wdawać w bezsensowne spory i sprzeczki, ale nie chcesz chyba dać do zrozumienia że strzelałeś z metra w cel leżący u Twych stóp :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, macie rację, a ja spokój  ^_^

 

 

 

 fakt że palec powinien wędrować na język spustowy dopiero w momencie namierzania celu już po odbezpieczeniu. W innych sytuacjach ..............   .......... palec powinien być wyprostowany i spoczywać na komorze zamkowej.

to prawda.

 

[następnym razem zrobię opis sytuacji-napisze czy broń była odbezpieczona, naładowana, w jakim momencie zostało zrobione zdjęcie, opiszę uszkodzenia dłoni itd.... :D ]

 

P.S Jestem leworęczny  jak byś dalej "nie chciał wdawać się" w szczegółową dyskusję ;)

 

 

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce się wdawać w bezsensowne dyskusje w szczegółowe mogę brnąć pod warunkiem, że będą miały jakiś sens.Także tyle ode mnie w tym temacie.

Pozdrawiam.

P.S. Jedna rzecz o którą muszę zapytać jakie znaczenie ma czy jesteś lewo czy prawo ręczny w całej sytuacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale przecież kolega nie chciał brnąć... a znając Cook'a to celował do chomika :P

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cook odchodząc już od BHP i wracając do tematu broni to Brenem strzelałeś w okolicach Warszawy, jakaś strzelnica ma strzelający egzemplarz na stanie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też egzemplarz muzealny :) -pokaz był.

Były też działa i armaty oraz sporo broni krótkiej.

Wyczerpałem temat? ;)  :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cook , trzymasz go odwrotnie :D :D

 

Panie Cook, Albinosowi01 chodziło bardziej o fakt że palec powinien wędrować na język spustowy dopiero w momencie namierzania celu już po odbezpieczeniu. W innych sytuacjach w tym też tej przedstawionej na zdjęciu palec powinien być wyprostowany i spoczywać na komorze zamkowej.

Pozdrawiam obu Panów.

 

Nie chcę się wdawać w bezsensowne spory i sprzeczki, ale nie chcesz chyba dać do zrozumienia że strzelałeś z metra w cel leżący u Twych stóp :D

 

Nie chce się wdawać w bezsensowne dyskusje w szczegółowe mogę brnąć pod warunkiem, że będą miały jakiś sens.Także tyle ode mnie w tym temacie.

Pozdrawiam.

P.S. Jedna rzecz o którą muszę zapytać jakie znaczenie ma czy jesteś lewo czy prawo ręczny w całej sytuacji?

 

 

Normalnie kolega .....

post-68206-0-72099600-1442507546.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lamerstwem jest trzymanie broni z palcem na spuście do zdjęcia ( chyba ,że jest się Sealsem podczas akcji ) :)

i nie ma znaczenia czy jest nabój w komorze , czy nie itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam odmienne zdanie-zdjęcie zostało zrobione przypadkiem podczas " oglądania".

 

Ale jak mówi przysłowie -"każdy obraz jest wart 1000 słów" to pewnie koło grudnia zakończymy "problem" :P  ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Pozwolę sobie na małe votum separatum.

Fobia dotycząca trzymania palca na spuście to stosunkowo niedawny, ale  zdaje się jedynie słuszny obowiązujacy teraz pogląd. Podobnie jak wiele innych, często zakrawających na absurd.

W czasie wojen, czy choćby w okresie powszechnego poboru u nas, kiedy wydawano broń dyletanckiej "cywil bandzie" nikt o takich pierdołach nie słyszał. I co?  I nic. Masowych wypadków nie było.

Ale teraz...niedługo będzie to zapewne zbrodnia. Tylko patrzeć jak pojawi się ustawa z wymogiem obowiązkowych "szkoleń" uzupełniających, płatnych extra oczywiście na temat zagrożeń z tym związanych. A dodatkowy egzamin taż nie zaszkodzi. Najlepiej cykliczny.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz , w trakcie wojny raczej nie było czasu na prowadzenie statystyk ile razy ktoś przez przypadek dostał od swoich

A dziś , podczas ćwiczeń w kilkuosobowych zespołach brak nawyku kładzenia palca na spuście przed strzałem może oznaczać dziurę w nodze , ręce czy plecach.

Nie chciałbym Cię mieć z tylu z AR np jak się przemieszczamy a Ty sobie trzymasz palec na spuście bo "W czasie wojen, czy choćby w okresie powszechnego poboru u nas, kiedy wydawano broń dyletanckiej "cywil bandzie" nikt o takich pierdołach nie słyszał. I co? I nic. Masowych wypadków nie było" Koniec cytatu

 

Zapraszam na szkolenie a ja pójdę za Tobą jako drugi mając Skorpiona z 30 nabojowym magazynkiem , nabój w komorze , odbezpieczony i ...zobaczymy :) Przecież na wojnie nie było masowych wypadków :)

 

Stąd MUSISZ mieć nawyk a nie rozróżniać sytuacja " a teraz to mogę bo nienaładowany" a ...o teeraz nie mogę...

Lepiej mieć nawyk

 

Mam nadzieję ,że udało mi się to w przystępny sposób wyjaśnić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Dziękuję za objaśnienie :).

Może jestem głupi, ale aż tak to nie :rolleyes: . Wiem czemu ma to służyć.

Co nie znaczy, że jest jedynym słusznym rozwiązaniem eliminującym przypadkowe postrzały. 

Pomijając wojny - w LWP czy innych formacjach dysponujących bronią masowych przypadkowych postrzałów jakoś sobie nie przypominam, chociaz takiego patentu nie stosowano. 

A sporadyczne zdarzają się i dzisiaj.

Pozwolę sobie przytoczyć wypowiedź zawodowego żołnierza z forum o broni:

 

Cyt: "Zacząłem strzelać sportowo w CWKS w 1992 roku - 100% wszyscy trzymali paluchy tam gdzie nie trzeba.
Jak poszedłem do wojska w 1998 roku to też nikt na to nie zwracał uwagi - choć osobiście wiedziałem jak trzeba trzymać. Po prostu wcześniej odbyłem kilka szkoleń ze świadomymi instruktorami. Przed 1998 rokiem miałem też kontakty z różnymi funkcjonariuszami i tylko ci z "lepszych" formacji nie trzymali.
Pierwsze kontakty z zachodnimi technikami Policja miała w 1990 roku podczas kursów w USA (instruktorzy SWAT i z Izraela). W wojsku natomiast początek uświadamiania rozpoczął się w 1995 roku wraz z wyjazdem pierwszej zmiany IFOR. Trochę wcześniej zaczęły się wyjazdy na kursy zagraniczne np. RANGER (chyba to był rok 1993 - ale ręki sobie nie dam uciąć)..."

 

I jeszcze współczesna fotka:

 

post-27557-0-85587200-1442759280_thumb.jpg

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ot fotki mnie się nic nie stanie :)

a nawyk wolę mieć , zresztą cała ta zabawa to pamięć mięśniowa czyli tysiące i dziesiątki tysięcy powtórzeń,aby robić to automatycznie ...

 

Tak jestem szkolony , więc się nie mądrzę nad profesjonalistów, poza tym mnie to przekonuje

Wolna wola, więc jak ktoś chce sobie trzymać na spuście to niech trzyma..znane są przypadki ostatnich selfie tak robionych i się komuś nie ten paluch co miał zacisnął tzn zamiast na migawce na spuście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz chlastawa
      Szanowni Państwo,
      Uprzejmie proszę o przesyłanie na adres mojego poselskiego biura:
      [email protected]
      petycji oraz stanowisk.
      W szczególności zależy mi na podpisanych i zeskanowanych pismach klubów i organizacji strzelectwa sportowego, a także kół, związków i stowarzyszeń łowieckich, myśliwskich, kolekcjonerskich, czarno-prochowych, rekonstrukcyjnych, pro-obronnych. Liczę także na podpisane stanowiska związków strzeleckich, centrali i oddziałów PZSS, organizacji promujących Obronę Terytorialną, miłośników asg itp.
      Materiały te przedstawię Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce, a następnie wspólnie przedstawimy Państwa stanowisko Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.
      Rzeczywiście mam przekonanie, że zmiany w tej dyrektywie są niepotrzebne i niekorzystne. W żaden sposób nie przyczynią się one
      do podniesienia naszego bezpieczeństwa. A wręcz przeciwnie! Oprócz tego dyrektywa godzi w sporty strzeleckie, które tak dynamicznie rozwijają się w ostatnim czasie.
      Proszę jednak wysyłać tylko maile z oficjalnymi stanowiskami w formie zeskanowanych i podpisanych uprzednio dokumentów.
      Serdecznie pozdrawiam,
      Jarosław Stawiarski,
      poseł na Sejm RP
      sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.